Şimdi Ara

s4 telefon kapandı ve sürekli başlangıç yazısı çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
60.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefon kapandı ve ardından srekli açılışta çıkan samsung galaxy s4 i9500 yazısı açılıp kapanıyor whatsapp'te yazışırken bir anda oldu nasıl düzelticem ben bunu

• Spread kullanıcısına yanıt
    Pili çıkartın, tekrar takın. home+ses açma+güç tuşlarına birlikte basarak telefonu açın, android robotu resmi geldiğinde elinizi tuşlardan çekin, recovery mode açılacaktır. bu menüde wipe factory reset ve wipe cache partition yazan seçenekleri tek tek seçerek uygulayın.

Gene düzelmezse en son çıkan sistem yazılımını Odin programı ile telefonunuza yükleyip yükleme işleminden sonra yukarıdaki işlemleri gene yapın. Odin programı ile sistem yazılımı nasıl yüklenip forumda aratıp bulabilirsiniz.

Tüm bu işlemlere rağmen düzelmediyse servise verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 4 Ağustos 2014; 18:09:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

Pili çıkartın, tekrar takın. home+ses açma+güç tuşlarına birlikte basarak telefonu açın, android robotu resmi geldiğinde elinizi tuşlardan çekin, recovery mode açılacaktır. bu menüde wipe factory reset ve wipe cache partition yazan seçenekleri tek tek seçerek uygulayın.

Gene düzelmezse en son çıkan sistem yazılımını Odin programı ile telefonunuza yükleyip yükleme işleminden sonra yukarıdaki işlemleri gene yapın. Odin programı ile sistem yazılımı nasıl yüklenip forumda aratıp bulabilirsiniz.

Tüm bu işlemlere rağmen düzelmediyse servise verin.

dedğiniz kombinasyon çalışmıyor ses kısma ile yapıncada şu yazı çıkıyor:https://store.donanimhaber.com/7b/f7/f1/7BF7F17590CE91693521699A6F8892F5.jpg
    birde telefonda rom vardı 1 sene önce kurmuştu şimdi durduk yere tele böyle bir şey olmasını anlayamadım servis para ister mi daha yeni servisten geldi cama 420tl verdim daha para vermek istemiyorum lan olsun böyle cihaza ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spread -- 4 Ağustos 2014; 18:14:24 >

• volume up yapınca telefon reset atmaya devam ediyor bu arada of offf
    O kombinasyonun çalışması lazım. Ses kısma tuşuyla yaparsanız download moduna girer, o kısımdan Odin programı ile rom yüklenir.

İlk kombinasyonu tekrar deneyin, zamanlama hatası yapıyor olabilirsiniz.
  • yok hocam olmuyor vallahi şimdi benim telefon 4.2.2 xaphoid rom vardı ben bunu odinden 4.4'e güncelleme yapayım mı birde rom falan olduğu için sıkıntı çıkar mı birde hiç olmazsa servis para talep eder mi
    Büyük ihtimalle ederler, ancak kesin bir şey diyemem, fiyat konusunda tahmin yapamıyorum.
  • download moda almak için volume up yapıyorum telefon reset atmaya devam ediyor telefonu download moda da alamıyorum anlaşılan servis yolu gözüktü bari para talep etmeseler ya
    Pil de sorun olabilir mi acaba, zira S4'lerin bazılarında pil arızası oluyordu, başka bir pille deneyin etrafınızda başka S4 sahibi varsa.
  • quote:

Pil de sorun olabilir mi acaba, zira S4'lerin bazılarında pil arızası oluyordu, başka bir pille deneyin etrafınızda başka S4 sahibi varsa.

hocam zannetmiyorum 1.5 yıldır telefon sıkıntısız çalışıyordu birde pil şişer mi öyle valla delirticek bu samsung ya
    Bence başka bir pil bulup deneyin, pil arızası bu soruna neden olabilir.
  • quote:

Bence başka bir pil bulup deneyin, pil arızası bu soruna neden olabilir.

evde s4 note3 4s var s4 kullanan başka kimse yok hocam
    Servise vermeden önce konu komşudan arkadaşlardan ya da telefoncudan falan bulup deneyin bence. Başka pille de sorun devam ederse servise verirsiniz.
  • quote:

Servise vermeden önce konu komşudan arkadaşlardan ya da telefoncudan falan bulup deneyin bence. Başka pille de sorun devam ederse servise verirsiniz.

servisten önce bir telefoncuya vericem bakalım o ne diyecek ondan sonra para vs isterse servistende fiyat isterim artık yapacak bir şey yok
  • arkadaşlar lütfen nasıl düzeliceğine dair en ufak bir fikri olan yazsın her şeyi deneyeceğim nolursunuz
  • hocam şimdi bir daha denedim download mode'a girdim odin ile ne yuklemelıyım telde xaphoid rom 4.2.2 vardı kitkata mı yükseltiyim bir link verebilir misiniz yada kısaca anlatırmısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spread -- 4 Ağustos 2014; 19:39:12 >
    Dışardayım hocam. Eve dönünce anlatabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun tamamen pil sorunu, 1.5 seneden bahsediyorsunuz. Asıl şimdi pil şişer. Atıyorum gece yatmadan önce telefonu şarja takıp sabah uyandığınızda telefonu şarjdan alıyorsunuz bunların hepsi pilin şişmesine sebeptir. Bende de GT-I9505 Avrupa sürümü olan S4 var. S4'lerde pil sıkıntısı var. Bendede aynı sorun vardı. Bir gün telefon kendi kendine kapanmaya başladı saçma sapan, önceleri yüklediğim romdan olduğunu düşündüm fakat sonra başka arkadaşın bataryasını takınca sorunun bataryada olduğunu anladım. Biryerlerden batarya bulmaya çalışın. Sorun batarya'da bu sorunu daha önceden yaşadığım için biliyorum. Hatta Samsung'un teknik servisine gidin belki size ücretsiz batarya verebilirler. Çünkü Samsung S4'lerde batarya sorunu olduğunu kabul ediyor. En yakın Samsung bayiisine giderseniz yardımcı olabilirler, en kötü 100TL'ye bir batarya satın alırsınız. Bu arada telefonun şarjı % kaçtayken kapandı ve telefonu şarj etmeye çalıştığınızda büyük ihitmalle telefonu resetlemeye devam ediyor olabilir tam bir fikrim yok ama bildiğim kadarıyla telefonu şarjda edemezsiniz.

Edit: Bu linkteki Rom'u bilgisayarınıza indirin ilk olarak Sammobile'e üye olmanız gerekiyor indirme yapmanız için, sonrasında "Odin 3.09"u bilgisayarınıza indirin. Telefonu Download Mode'da açın arkadaşın dediğinin aynısını yapın sadece o ekran gelince tekrar "Ses açma" tuşuna basın. Telefon öyle oldumu Download Mode'a geçmiş olcak. Bilgisayara bağlayın telefonunuzu Download Mode'da iken, sonrasında Odin programını açın. PDA ya da AP diye bir dosya seçme yeri olacak Odin'in sürümüne göre değişiyor bu fakat PDA olması lazım. İndirdiğiniz dosyayı rardan çıkardıktan sonra .tar uzantılı bir dosya ortaya çıkıcak onu seçiceksiniz PDA ya da AP yerine birkaç saniye bekliceksiniz program'a atıcak o dosyayı sonrasında Start'a basıcaksınız ve işlem başlıcak.
    UYARI: Bu işlemleri laptop'da yaparsanız çok iyi olur neden derseniz eğer bu işlemleleri gerçekleştirirken bilgisayar kapanır, elektrikler giderse telefonunuzla vedalaşabilirsiniz.
    İşlem 10 dakika kadar sürüyor. Sonrasında işleyiş aynı kurulum yapıyorsunuz. Odin'den rom atmadan önce Wipe cache, factory reset yapmayı unutmayın. Yani eski romun kalıntılarını temizler. Büyük ihtimalle telefonun kurulumunu tamamlıyamıcaksınız çünkü telefon yine kendine reset atıcak. Aynı şeylerin hepsini yaşadım ama yinede anlatmak istedim. Bunları yapmadan önce biyerden batarya bulun, deneyin. Anlamadığınız bir şey varsa lütfen sormaktan çekinmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlamutHaremeyn -- 4 Ağustos 2014; 20:47:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AlamutHaremeyn

Sorun tamamen pil sorunu, 1.5 seneden bahsediyorsunuz. Asıl şimdi pil şişer. Atıyorum gece yatmadan önce telefonu şarja takıp sabah uyandığınızda telefonu şarjdan alıyorsunuz bunların hepsi pilin şişmesine sebeptir. Bende de GT-I9505 Avrupa sürümü olan S4 var. S4'lerde pil sıkıntısı var. Bendede aynı sorun vardı. Bir gün telefon kendi kendine kapanmaya başladı saçma sapan, önceleri yüklediğim romdan olduğunu düşündüm fakat sonra başka arkadaşın bataryasını takınca sorunun bataryada olduğunu anladım. Biryerlerden batarya bulmaya çalışın. Sorun batarya'da bu sorunu daha önceden yaşadığım için biliyorum. Hatta Samsung'un teknik servisine gidin belki size ücretsiz batarya verebilirler. Çünkü Samsung S4'lerde batarya sorunu olduğunu kabul ediyor. En yakın Samsung bayiisine giderseniz yardımcı olabilirler, en kötü 100TL'ye bir batarya satın alırsınız. Bu arada telefonun şarjı % kaçtayken kapandı ve telefonu şarj etmeye çalıştığınızda büyük ihitmalle telefonu resetlemeye devam ediyor olabilir tam bir fikrim yok ama bildiğim kadarıyla telefonu şarjda edemezsiniz.

Edit: Bu linkteki Rom'u bilgisayarınıza indirin ilk olarak Sammobile'e üye olmanız gerekiyor indirme yapmanız için, sonrasında "Odin 3.09"u bilgisayarınıza indirin. Telefonu Download Mode'da açın arkadaşın dediğinin aynısını yapın sadece o ekran gelince tekrar "Ses açma" tuşuna basın. Telefon öyle oldumu Download Mode'a geçmiş olcak. Bilgisayara bağlayın telefonunuzu Download Mode'da iken, sonrasında Odin programını açın. PDA ya da AP diye bir dosya seçme yeri olacak Odin'in sürümüne göre değişiyor bu fakat PDA olması lazım. İndirdiğiniz dosyayı rardan çıkardıktan sonra .tar uzantılı bir dosya ortaya çıkıcak onu seçiceksiniz PDA ya da AP yerine birkaç saniye bekliceksiniz program'a atıcak o dosyayı sonrasında Start'a basıcaksınız ve işlem başlıcak.
    UYARI: Bu işlemleri laptop'da yaparsanız çok iyi olur neden derseniz eğer bu işlemleleri gerçekleştirirken bilgisayar kapanır, elektrikler giderse telefonunuzla vedalaşabilirsiniz.
    İşlem 10 dakika kadar sürüyor. Sonrasında işleyiş aynı kurulum yapıyorsunuz. Odin'den rom atmadan önce Wipe cache, factory reset yapmayı unutmayın. Yani eski romun kalıntılarını temizler. Büyük ihtimalle telefonun kurulumunu tamamlıyamıcaksınız çünkü telefon yine kendine reset atıcak. Aynı şeylerin hepsini yaşadım ama yinede anlatmak istedim. Bunları yapmadan önce biyerden batarya bulun, deneyin. Anlamadığınız bir şey varsa lütfen sormaktan çekinmeyin.

hocam o zaman ilk bi batarya arayım ben şimdi res atarsam gitcek tüm veriler bi deneyim bakalım stock rom kurmadan önce

• valla bulamadım s4 telefonu olan hocam, ya açıkcası pilden kaynaklandıgını dusunmuyorum cunku telefonun pılı gayet iyi gidiyordu hani şişse vs 1-1.5 gün rahat çıkaramazdı bence, romu atıcam en olmadı pili değiştiricem hocam birde telefon şu an softbrick durumunda ya telefondaki bilgileri nasıl yedekleyebilirim yoksa hepsi her ihtimalde gidecekler mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spread -- 4 Ağustos 2014; 21:35:14 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.