Şimdi Ara

Huawei Ascend P6 4x Oyun Performansı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
2.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selam.Bu konuda Huawei Ascend P6 için daha önce kısaca bahsettiğim yöntemi ayrıntılı bir şekilde anlatacağım.Bu yöntem ile oyun performansında 4 kata kadar bir artış söz konusu.Ayrıca oyun oynarken ısınma sorunu ciddi anlamda azalıyor :) Anlamadığınız bir yer olursa konu altına veya bana özel mesaj atarak sorularınızı sorabilirsiniz.

Not: Root gerektiren hemen hemen her işlemde olduğu gibi bu işlemde de cihazınızda sorun çıkartma olasılığı vardır.

Cihazınızda kurulu olması gereken uygulamalar : Gltools , Seeder , Root Explorer (Pro) .

Bu uygulamaları marketten ücretli olarak temin edebileceğiniz gibi başka yerlerden de temin edebilirsiniz.

Kullandığım uygulamaların sürümleri :

Gltools v1.29 , Seeder v2.0.0 , Root Explorer herhangi bir sürümü işinizi görecektir.

Ayrıca cihazınızın rootlu olması gerekli.

1-) Gltools'u cihazınıza yükleyin.Uygulamayı ilk açtığınızda size kendi sürücülerinin yüklenmesi gerektiğini söyleyecek.Resimdeki gibi seçenekleri işaretleyin ve sürücüleri yükleyin.Burada uygulama root yetkisi isteyecek ve root yetkisini verdiğinizde cihazınız hızlı bir şekilde yeniden başlayacak.

2-) Seeder uygulamasını kuruyoruz.Uygulamayı açtığımızda birkaç seçenekle karşılaşacağız bunların hepsini seçip uygulamayı başlatıyoruz.Yine bu uygulamada root yetkisi isteyecektir.

3-) Ayrıca build.prop'dan bir kaç ayar değiştireceğiz.Aşağıdaki değişiklikleri uygulayın.

ro.config.hw_power_saving=true -> ro.config.hw_power_saving=false

dalvik.vm.heapsize=256m -> dalvik.vm.heapsize=512m

Not : Bunları yaptıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın.

4-) Güç ayarlarından " Normal " modu seçin. Bu şekilde grafik işlemcinizi hızlandırıyorsunuz.

5-) Oyunlar için ayar yapmaya hazırsınız.Gltools'u açın ve hızlandırmak istediğiniz oyunu seçin.Ben size örnek olarak Need for Speed Most Wanted'ın ayarlarını paylaşıyorum.Bu ayarları diğer bir çok oyunda kullanabilirsiniz fakat bazı oyunlarda bu ayarlar işe yaramıyor.Bu durumda Gltools'dan farklı ayarları deneyerek oyuna uyarlamanız gerekiyor.

Not : " Simple MapBuffer emulation " ı FPS ve RPG oyunlarında aktif etmeyin.Sadece Need for Speed Most Wanted gibi yarış oyunlarında aktif edin.

Huawei Ascend P6 4x Oyun Performansı  Huawei Ascend P6 4x Oyun Performansı  Huawei Ascend P6 4x Oyun Performansı  Huawei Ascend P6 4x Oyun Performansı

6-) Eğer oyunlarda biraz daha FPS istiyorsanız Gltools'dan şu ayarları yapın:

- " Use fake GPU info " yi işaretleyin.

- " Use a template " den " SGX 540 " ı seçin.

- " Fake GL_EXTENSIONS " dan " GL_OES_compressed_ETC1_RGB8_texture " ı silin.

Not: "GL_OES_compressed_ETC1_RGB8_texture " ı sadece Need for Speed Most Wanted oyununda kullanırken silin , diğer oyunlarda bir değişiklik yapmayın.

Aşağıdaki resim gibi olacak.

7-) Ayrıca cihazınızdan tam anlamıyla yüksek bir FPS değeri almak için Gltools'dan " Anti-aliasing " ı kapatın.Bunu yaptığınızda ekstra 2-3 FPS daha kazanacaksınız.Ayar resimdeki gibi olacak.

Antutu skoru:

P6 Orjinal Oyun vs P6 iKroll karşılaştırması:

http://www.youtube.com/watch?v=NfcDo8u9UzY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iKroll -- 5 Ağustos 2014; 2:30:12 >

• Muhteşem olmuş da modern combat 5 oynayabiliyon mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilaseta İ kullanıcısına yanıt
    Modern Combat 5'in en son sürümü olan 1.0.1c'yi gayet akıcı bir şekilde oynatıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iKroll -- 3 Ağustos 2014; 18:35:04 >
  • iKroll kullanıcısına yanıt
    merhaba.
    Ekranın altındaki sanal tuşları nasıl kaldırabilirim. (Sanal tuşlar ekranı küçültüyor) root yapmayı bilmiyorum .

• uykuludonanim U kullanıcısına yanıt
    Eğer ayarlarda "Gezinti Çubuğu" etkinleştirme ayarı yoksa işlem root gerektirmekte.Ayrıca hangi sürümü kullanıyorsunuz ?
    Gezinti çubuğu etkinleştirmesi diye bir ayar görmedim.
    Telefonun ayarlar kısmında, telefon hakkında yazan bilgiler şöyle
    Android sürümü: 4.2.2
    emotion sürümü: emotion uı 1.6
    derleme numarası: b608

Bir de konuyla ilgisi yok ama, gsmarena sitesinde, p6'nın radyosu var diye yazıyor. Radyo apk'sı var mı

• Gezinti çubuğu ayarı, hangi sekme içinde bulunuyor, belki de ben bulamadım

B608'de ayarlarda gezinti çubuğunu bulamazsınız , rootlu olan yöntemle de aktif edilip edilemeyeceğinden emin değilim.Çünkü daha önceden B608'de hiç denememiştim.Eğer root konusunda çekinceniz yok ise anlatabilirim.

Ayrıca FM radyo uygulamasını bu adresten indirip cihazınıza kurabilirsiniz :http://www10.zippyshare.com/v/86741644/file.html
  • Radyo apk'sı için teşekkür ederim. Dosyayı indirdim. Çok güzel çalışıyor :)

hocam root'u sen anlatırsın da ben yapabilir miyim bilmiyorum. Yanlış birşey yapmayayım.
    Bir de şu anda pil ömründen memnunum, başka veriyon yükleyince pil ömrü kısalmasın. Menüler türkçe olacak mı root atınca. Böyle çekincelerim var

• Tarayıcı olarak hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz. Ben 2 gündür bayaa bir tarayıcı denedim. Şu anda maxtron kullanıyorum. Hızlı olan ve ısınma sorunu yaratmayan tarayıcı tavsiyeniz var mı

Tarayıcı olarak Chrome kullanıyorum , şimdiye kadar başka bir tarayıcı denemedim :) Root işlemi çok kolay bir programla tek tuşla cihazınızı rootluyorsunuz fakat söyleyeceğim yöntemin B608'de çalışıp çalışmayacağını bilmiyorum. Root yöntemi ile sistem dosyalarına erişim ve değiştirme hakkı elde ediyoruz yani cihazın herhangi bir şekilde sürümü veya sistem dilini değiştirmiyor :)
    benim cihaz neden chorme'u kaldırmıyor. 15-20 Dakika chorome açık kalsın telefon uyarı veriyor. Telefon cayır cayır yanıyor, elle tutulamaz hale geliyor.

Hımm. Root o zaman olabilir, madem kolay bir işlem. Anlatırsanız müsait bir zamanda denerim.

Özel mesaj olarak anlattım eğer anlamadığınız bir yer varsa çekinmeden sorabilirsiniz :)
  • huawei bu ayarları sisteme yükleyip yazılımı güncellese ya.örneğin nvdia denetim masası gibi...

bu telefonu kullanmıyorum ancak şıklığı her zaman ilgimi çekmiştir.sizi de tebrik ederim güzel iş çıkarmışsınız.

• P6 telfonum yok ama browser olarak cm browser tavsiyemdir internnete apk bulabilirsiniz

Güzel konu, güzel paylaşım teşekkürler.
  • guzel konu olmus bizim gibi p6 kullanicilarina. bu sadece oyunlarda mi gecerlidir ?

@iKroll

• quote:

Orijinalden alıntı: frhtckr

guzel konu olmus bizim gibi p6 kullanicilarina. bu sadece oyunlarda mi gecerlidir ?

@iKroll

sgx540 değilde mesela tegrayı veya mali gpu yu seçtik birşey farkedermi

yada mesela fake cpu yu seçtik ?

• Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Bu yöntemi marketteki neredeyse tüm oyunlarda kullanabilirsiniz , sadece bazı oyunlarda hataya sebep olabiliyor :) Ayrıca Tegra'yı seçerseniz , grafik anlamında özel efektleri aktif etmiş olursunuz. Örneğin Dead Trigger oyununda duman , su ve ekranda oluşan su damlacıkları gibi ve görsel kalite üst seviyeye çıkar. Ancak Asphalt 8 ve diğer OpenGL ES 3.0'ı destekleyen oyunlarda grafik işlemcisini değiştirmenizi tavsiye etmiyorum çünkü Vivante GC 4000 OpenGL ES 3.0'ı destekliyor bu yüzden grafik ayarı hem en yüksek yapabiliyoruz hem de daha güzel efektler var :)

Son olarak konuda bir kaç küçük değişiklik yaptım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iKroll -- 5 Ağustos 2014; 1:29:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iKroll

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Bu yöntemi marketteki neredeyse tüm oyunlarda kullanabilirsiniz , sadece bazı oyunlarda hataya sebep olabiliyor :) Ayrıca Tegra'yı seçerseniz , grafik anlamında özel efektleri aktif etmiş olursunuz. Örneğin Dead Trigger oyununda duman , su ve ekranda oluşan su damlacıkları gibi ve görsel kalite üst seviyeye çıkar. Ancak Asphalt 8 ve diğer OpenGL ES 3.0'ı destekleyen oyunlarda grafik işlemcisini değiştirmenizi tavsiye etmiyorum çünkü Vivante GC 4000 OpenGL ES 3.0'ı destekliyor bu yüzden grafik ayarı hem en yüksek yapabiliyoruz hem de daha güzel efektler var :)

Son olarak konuda bir kaç küçük değişiklik yaptım :)

şunlar ne anlama geliyor çözemedim build.prop a mı ekliyoruz bunları ? ben b507 kullanıyorum antutu içinde ayar yapmak gerekiyormu. antutu dan 14-15bin puan alıyorum. olmazsa kingroot programıyla uygulamaların yedeğini alıp b122 ye geçerim ondan da b513 ü yüklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exterminatee -- 5 Ağustos 2014; 16:44:58 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.