Şimdi Ara

Microsoft, Samsung'un Android patentlerinin lisans bedelini ödemediğini iddia ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft, Samsung'un Android patentlerinin lisans bedelini ödemediğini iddia ediyor

Kendisine ait iki patentin Android üreticileri tarafından izinsiz olarak kullanıldığını öne sürerek 2011 yılından bu yana sayısız firmayı lisans bedeli ödemeye ikna eden Microsoft, ödeme takibini de hassasiyetle yerine getiriyor.

Firma son olarak Samsung'un her sattığı Android cihaz başına ödemesi gereken miktarı ödemediğini belirterek mahkemeye başvurdu. Firma Samsung'un akıllı telefon pazarındaki yükselişine güvendiğini ve bu bakımdan ödemeleri geciktirdiğini savunuyor. 

Samsung'un lisans bedeli ödememe konusundaki dayanağı ise Nokia'yı satın alan Microsoft'un kurallar gereği çapraz lisanslanmış patentlerini de boşa çıkardığını iddia ediyor. Bu bakımdan da ödeme yapmak istemiyor. 

Microsoft, Samsung'un böyle bir karar alması için mahkemeye başvurması gerektiğini ifade ediyor ve bir hakimin bu konu hakkında son kararı vermesini istiyor. Firma ayrıca anlaşmazlığın Samsung ile arasındaki uzun dönem ortaklığı etkilemeyeceğini de sözlerine ekliyor. 

Android ekosisteminin neredeyse yüzde 95'ini lisans anlaşması yapmaya ikna eden Microsoft, her satılan Android cihazından 5$-15$ arasında bedel alıyor ve yıllık 1.5 milyar dolara yakın gelir elde ediyor. Firmanın kendi platformu Windows Phone'dan elde ettiği gelir ise tahminlere göre 450 milyon dolar civarında.  

Kaynak:http://www.theverge.com/2014/8/1/5960755/microsoft-takes-samsung-to-court-for-android-royalties

• Hadi hayırlısı

• ''Android ekosisteminin neredeyse yüzde 95'ini lisans anlaşması yapmaya ikna eden Microsoft, her satılan Android cihazından 5$-15$ arasında bedel alıyor ve yıllık 1.5 milyar dolara yakın gelir elde ediyor. Firmanın kendi platformu Windows Phone'dan elde ettiği gelir ise tahminlere göre 450 milyon dolar civarında.
    '' Micro($)oft çok fena valla

• Bu microsoft ne çirkef bir firma yaw... Ottan bottan para çıkarmaya çalışıyor... Zaten Nokia'yı da dalavereyle ele geçirdiler... Beş para etmez işletim sistemini de bir sürü paraya satıyorlar millete...

Milletin uyanması lazım... İşletim sistemi, ofis programları vs herşeyi ücretsiz; kaliteli ve sorunsuz Mac pclere geçmesi lazım...

• Samsung'u çoğu zaman eleştiririz.

Söz konusu amerika çıkarları oldumu Samsung'un yanındayım.

Gözü doymuyor amerikan firmalarının.

apple dan sonra sıra microsoft ta google ile araları bozulsun o da patent davası açar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: java

Bu microsoft ne çirkef bir firma yaw... Ottan bottan para çıkarmaya çalışıyor... Zaten Nokia'yı da dalavereyle ele geçirdiler... Beş para etmez işletim sistemini de bir sürü paraya satıyorlar millete...

Milletin uyanması lazım... İşletim sistemi, ofis programları vs herşeyi ücretsiz; kaliteli ve sorunsuz Mac pclere geçmesi lazım...

5 para etmez işletim sistemi ? forumdakilerin en az yüzde 99'u Windows işletim sistemli bilgisayar kullanıyor. Devlet dairelerinde bile hala kullanılmakta , ATM'lerde dahil kullanılıyor. Firmanın ticareti tutarsız , çakalca olabilir ama Windows gibi bir ürüne hakaret etmek için bu işletim sisteminin kullanımda en son sırada olmasını gerektirmiyor mu ? Android gibi dev bir platformda bile 310 tane patente sahip bir firma. Az araştırma yapın.

• Mac pc perde beleş olan ne onu anlamadım arkadaş sen linuxla mı karıştırdın mac leri

• quote:

Bu microsoft ne çirkef bir firma yaw... Ottan bottan para çıkarmaya çalışıyor... Zaten Nokia'yı da dalavereyle ele geçirdiler... Beş para etmez işletim sistemini de bir sürü paraya satıyorlar millete...

mac? ücretsiz? mac? kaliteli ve sorunsuz olabilir ama windows kadar derin bir işletim sistemi değil. windows da o kadar sığ olsa onda da problem çıkmaz.
  • Kendisine ait bi patent başkası tarafından kullanılıyorsa tabi ki alacak parasını, android ekosisteminin %95'i de bunu kabul edip parsını ödediğine göre, demek ki gerçekten ihlal edilen bi patent var. Hayır yani olay Microsoft olunca niye herkes saldırıyo onu anlamıyorum, sanırsın hepsi melek bi MS hain.
  • ilk cikan ve satmayan surface tabletlerin intikami olsa gerek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mementopolis -- 3 Ağustos 2014; 17:36:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

quote:

5 para etmez işletim sistemi ? forumdakilerin en az yüzde 99'u Windows işletim sistemli bilgisayar kullanıyor. Devlet dairelerinde bile hala kullanılmakta , ATM'lerde dahil kullanılıyor. Firmanın ticareti tutarsız , çakalca olabilir ama Windows gibi bir ürüne hakaret etmek için bu işletim sisteminin kullanımda en son sırada olmasını gerektirmiyor mu ? Android gibi dev bir platformda bile 310 tane patente sahip bir firma. Az araştırma yapın.

Tekel oldugu icin kullaniliyor cok populer olmasi cok iyi oldugu anlamina gelmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• adam androidden kazandıgı parayı windows pone kazanamıyor

• micro$oft
  • quote:

Forumdakilerin yüzde 99 windowsludur ama istedikleri için mi? Hayır.Mac fiyatlarından dolayı.Mac os x windows gibi her bilgisayarda çalışsa microsoft yüzde 1i bile göremez.

• imparatorejder İ kullanıcısına yanıt
    Her bilgisayar da çalışsın o zaman, elini tutan mı var Apple'ın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 3 Ağustos 2014; 18:58:27 >
  • Basteryus kullanıcısına yanıt
    Ben ne diyorum çalışmıyor ki.Microsoft tekel olmuş rakibi yok yüzdeli , muhabbetin anlamı yok.
  • imparatorejder İ kullanıcısına yanıt
    O zaman "çalışsa" gibi varsayımların anlamı yok. Bi tarafta Apple'ın sadece kendi ürettiği PC'lerde çalışan OS X. Diğer tarafta tüm PC'lerde çalışan, haliyle tüm donanımlarla uyumlu olmak zorunda olan Windows . Neye göre OSX'in herkes tarafından tercih edileceği varsayımında bulunuyosun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 3 Ağustos 2014; 19:10:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darknesss45

quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

quote:

Tekel oldugu icin kullaniliyor cok populer olmasi cok iyi oldugu anlamina gelmez.

Tekel olmayı millete dayattırarak sağlamadı ya , çıktığından beri bilgisayar işletim sisteminde lider , alternatif hiç bir çözüm şu an daha hala Windows'un elinden pay alamadı bu tekelciliğin değil başarının göstergesidir , daha iyi alternatif vardı da insanlar mı kullanmadı ? Az mantık.

• quote:

Orijinalden alıntı: imparatorejder

quote:

Forumdakilerin yüzde 99 windowsludur ama istedikleri için mi? Hayır.Mac fiyatlarından dolayı.Mac os x windows gibi her bilgisayarda çalışsa microsoft yüzde 1i bile göremez.

Önce alıntılamayı öğren sonra yaz. MacOS X'in Windows'tan daha üstün yanını söylesene ? Hangi programa , sürücüye Windows kadar destek verebiliyor , çalıştırabiliyor. Mac kendi ve geliştiricilerin uygulama programlarıyla çalışan stabilliğe yönelik bir işletim sistemi Windows'tan başka avantajı yok.

• Microfot gibi bir marka ,samsungun androidin yanından geçmesine izin vermezdi gibime geliyor eğer böyle bir durum gerçekten olsaydı,gizli saklı bir şeyler varsa bilemeyiz tabii.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.