Şimdi Ara

Qashqai, Sportage, IX35, ASX, Yeti, Captiva vs.Başka suv önerileriz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
4.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 model 1.5 dci qashqai tekna almak üzereyim.

pazartesi almaya gideceğim inş. 40.000 km. hasarsız, boyasız. 58.100 tl ye anlaştık.

Tavsiye eder misiniz? Başka araç önerir misiniz?

Mümkünse altı yüksek bir araç istiyorum, toprak yollara vs. giriyorum. 4x4 hafif arazi olsa işim gereği daha iyi olur ama malum şartlardan dolayı alamıyoruz.

diğer araçlardan önerdikleriniz neler. sportage, ix35, asx, ds4, duster vs.

mümkünse dizel olsun istiyorum. 15.000 km civarı yol yaparım senede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonerso -- 7 Ağustos 2014; 11:41:11 >

• Bu kadar dandik malzeme kullanılan ve iç tasarımı tasarımdan yoksun başka bir araç bilmiyorum desem yalan olur Duster/Sandero var bide. Kapışırlar Duster yener ama yinede vasat. Her vasat araba gibi ülkemizde çok tutmuş. Malum yakıt az, yedek parça ucuz. Asla para vermem ancak bu iki hatta ikinci el başarısınıda düşünürsek 3 nokta sizin için önemliyse alınır. Aksi taktirde adam gibi bir arabaya binim be derseniz o fiyatlara ohoo seçenek çok. Çok şükür bir deneme sürüşünden sonra bu ne be diyerek alınmasından vazgeçilmişti zamanında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HacerCengiz

Bu kadar dandik malzeme kullanılan ve iç tasarımı tasarımdan yoksun başka bir araç bilmiyorum desem yalan olur Duster/Sandero var bide. Kapışırlar Duster yener ama yinede vasat. Her vasat araba gibi ülkemizde çok tutmuş. Malum yakıt az, yedek parça ucuz. Asla para vermem ancak bu iki hatta ikinci el başarısınıda düşünürsek 3 nokta sizin için önemliyse alınır. Aksi taktirde adam gibi bir arabaya binim be derseniz o fiyatlara ohoo seçenek çok. Çok şükür bir deneme sürüşünden sonra bu ne be diyerek alınmasından vazgeçilmişti zamanında...
    Duster geçince en az yakan SUV denebilir.

SUV olarak piyasası iyidir.

1.6 ve altı olup dizeli olan çok az SUVdan biri.

Şayet yakıt ve vergi sorun değilse pick-up alın derim.Birde 1.köprüden geçemezsiniz sadece.

Örnek:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ssangyong-bu-arac-bu-fiyata-sadece-ihtiyactan-son-rakam-ilk-gelen-alir-173393843/detay

Pick-up sorun yaratmazsa bir çok öneri gelebilir.

• istanbulda olmadığımdan pickup kullanabilirim ancak k2 belgesi src vs. uğraşmak istemiyorum.

Ayrıca hız limitleri daha düşük vs. olduğundan ticari düşünmüyorum.
  • HacerCengiz H kullanıcısına yanıt
    seçenek çok derken daha iyi bir seçenek var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sonerso

istanbulda olmadığımdan pickup kullanabilirim ancak k2 belgesi src vs. uğraşmak istemiyorum.

Ayrıca hız limitleri daha düşük vs. olduğundan ticari düşünmüyorum.
    Eğer dizel düşünürseniz 60k civarına 2011 üstü captiva buluabilirsiniz.

Benzinli ise ix35 yada sportage düşünebilirsiniz.
  • Ix 35 çok revaçta gözüküyor. Her yerde karşıma çıkıyor..
  • Ben olsam honda cr-v alirdim. Yakiti biraz daha tuzlu olabilir ama inaninki gidisi,konforu,tarzi,kalitesi digerlerinden daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Ix 35 çok revaçta gözüküyor. Her yerde karşıma çıkıyor..
    QQ ve Captivayı ben olsam tercih etmezdim. QQ gerçekten eski kasası daciadan bir seviye üst, her yeri plastik bir araç. Captiva ise 1.4 TSI 160 motorun 10 lt yaktığı yerde 12-13 lt görüyor. Onu da asla önermem bu tüketimle.

Madem 4x2 almayı göze almışsınız. Sizin yerinizde olsam MPV araçlara bakardım.

Pug 5008, c4 picasso, cmax gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

QQ ve Captivayı ben olsam tercih etmezdim. QQ gerçekten eski kasası daciadan bir seviye üst, her yeri plastik bir araç. Captiva ise 1.4 TSI 160 motorun 10 lt yaktığı yerde 12-13 lt görüyor. Onu da asla önermem bu tüketimle.

Alıntıları Göster
    hocam hayatının hatasını yaparsın ben yeti kullanıyorum çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim bende skoda ya karşı önyargılıydım ama arabayı bi test ettim fikrim değişti hemen aldım bende yazlıkta dağ yoluna falan çıkıyorum tık demiyor sürüş zevki acaip bi arabadır kesinlikle tavsiye ederim qq yu amca oğlu aldı 110 ps dci var falan diye havalanıyordu otobanda 105 ps lik dizel yetiyle aldım havasını

• quote:

Orijinalden alıntı: BOŞNAK çocuk

hocam hayatının hatasını yaparsın ben yeti kullanıyorum çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim bende skoda ya karşı önyargılıydım ama arabayı bi test ettim fikrim değişti hemen aldım bende yazlıkta dağ yoluna falan çıkıyorum tık demiyor sürüş zevki acaip bi arabadır kesinlikle tavsiye ederim qq yu amca oğlu aldı 110 ps dci var falan diye havalanıyordu otobanda 105 ps lik dizel yetiyle aldım havasını

Yeti bence abarttiginiz kadar yok. Skoda yi begenirim hatta superb ile octavialar cok hosuma gider ama yeti hüsran bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

Toyota verso da eklenebilir. Yakit konusunda da iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: obmann

quote:

Yeti bence abarttiginiz kadar yok. Skoda yi begenirim hatta superb ile octavialar cok hosuma gider ama yeti hüsran bence.

Alıntıları Göster
    hocam bence tam tersi merak ettim ne açısı hüsran ??

• quote:

Oncelikle aracin dis tasarimina baktigimizda hiç suv havasi almiyorum ben yani kisacasi disi etkileyici değil.
    Ayrıca ic mekan ve konforuna baktigimizda malzeme kalitesi vasat. Genelde hep plastik kullanilmis.
    Gelelik performansa, tamam 110 bg lik qq yu ezmis olabilirsiniz ancak daha ust seviye olan captiva,crv yaninda sonuk kalir. Zaten qq peerformans olarak iyi netice veren bi arac degil. Ben yetiyi performans olarak da kotu buluyorum.
    Yakit konusunda uzmeyebilir. Tek avantaji bu heralde. Skodanin acilen yeni bi suv la piyasaya girmesi lazim bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: obmann

quote:

Oncelikle aracin dis tasarimina baktigimizda hiç suv havasi almiyorum ben yani kisacasi disi etkileyici değil.
    Ayrıca ic mekan ve konforuna baktigimizda malzeme kalitesi vasat. Genelde hep plastik kullanilmis.
    Gelelik performansa, tamam 110 bg lik qq yu ezmis olabilirsiniz ancak daha ust seviye olan captiva,crv yaninda sonuk kalir. Zaten qq peerformans olarak iyi netice veren bi arac degil. Ben yetiyi performans olarak da kotu buluyorum.
    Yakit konusunda uzmeyebilir. Tek avantaji bu heralde. Skodanin acilen yeni bi suv la piyasaya girmesi lazim bence.

Alıntıları Göster
    hocam sizin için olmsuz yönleri tamamen size göre dış tasarımı benim gayet hoşuma gidiyor iç mekan vasat demişsiniz değil.Kapı nın camla birleştiği üst kısım dışında hiçbir sorun yok ki onun haricinde qq kat kat üstün bir araç bence performans konusunda da zaten captiva veya crv ila kapışmayacağım için pek bi sorun yok benim anlatmaya çalıştığım 105 ps e göre çok iyi işler başardığı

• Hocam ben 3,5 yildir 1.5dci qashqai kullaniyorum suana kadar 1lira masraf cikarmadi,ne bir ses ne bir hata..58 bin liraya 2012 model ve 40 binde bulmussun bu firsati degerlendirmenden yana tarafim,o paraya en bos megane bile alamazsin.Aracin yakit tuketimi gidisi vs tam anlamiyla kusursuz cekmez,kalmaz gitmez diyenlere aldanma.Bu model yilinda bu paraya böylesi bir crossover(Yakiti koklayan,piyasasi olan) mumkun degil bulamazsin.ix35,sportage,asx bunlar zaten benzinli,her km de 15 kurus az yakacaksin.Bir sorun olursa 60 bin km tecrubeyle objektif cevaplarim,saygilar..
  • quote:

Bu kadar dandik malzeme kullanılan ve iç tasarımı tasarımdan yoksun başka bir araç bilmiyorum desem yalan olur Duster/Sandero var bide. Kapışırlar Duster yener ama yinede vasat. Her vasat araba gibi ülkemizde çok tutmuş. Malum yakıt az, yedek parça ucuz. Asla para vermem ancak bu iki hatta ikinci el başarısınıda düşünürsek 3 nokta sizin için önemliyse alınır. Aksi taktirde adam gibi bir arabaya binim be derseniz o fiyatlara ohoo seçenek çok. Çok şükür bir deneme sürüşünden sonra bu ne be diyerek alınmasından vazgeçilmişti zamanında...

bende suv alma arifesindeyim sizin öneriniz nedir benzer fiyatlara yakıt tüketimi düşük tasarımı iyi ferah havadar bir suv öneriniz var mıdır?aynı zamanda güçlü de olmalı tabi yarı yolda kalmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 2 Ağustos 2014; 23:36:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

quote:

bende suv alma arifesindeyim sizin öneriniz nedir benzer fiyatlara yakıt tüketimi düşük tasarımı iyi ferah havadar bir suv öneriniz var mıdır?aynı zamanda güçlü de olmalı tabi yarı yolda kalmayalım

Alıntıları Göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-doktordan-style-plus-apa-173756907/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-kavuklar-2.el-den-2011-asx-1.6-intense-cam-tavanli-full-173247535/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-kia-kia-spotage-cok-temiz-173828209/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-opel-boyasiz-kazasiz..cok-temiz...garaj-arabasi-169649198/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-tiguan-4x4-150ps-sportstyle-173904043/detay

Benim tercihim ix35 olurdu fakat seçenek çok hepside qqdan iyidir.

• Meeta kullanıcısına yanıt
    Öneriler için teşekkürler.

Captiva, chevrolet kapanacaği ve 2.0 vergisinden dolayı düşünmüyorum.

Pickupları da istemiyorum. Sebebi k2 src belgeleri arka koltukdaki konfor eksikliği ve düşük hızlarda bile radar cezası kesilmesi. Konfor pek önemsenmeye bilir ama k2 belgeleri ve radar benim için çok önemli
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.