Şimdi Ara

(ARAÇ ALINDI) 25.000-30.000TL Az yakan araç almak istiyoruz tavsiyeleriniz çok önemli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun zamandır forumu takip ediyorum evlenirken forumu takip ederek beyaz eşya filan aldım, hiç anlamazdım bu işlerden çok faydasını gördüm.
    1sene geçti çok şükür borcu harcı toparladık yaklaşık 25.000tl civarı param var ve araba almayı düşünüyorum.

Araçda istediğim özellikler:

1- Az yakması, LPG veya Dizel olması önemli değil. Günde 50km yapılacak.
    2- 25-30 BinTL arasında olması.
    4- 2005 ve üstü olması.
    5- Kronik arızaları olan bizi yoracak mimlenmiş model olmaması.
    6- Sedan olsun istiyoruz.

Biz Megane 2 dynamic modelini düşünüyoruz.
    Bu model hakkında ne düşünüyorsunuz.
    Yada önereceğiniz başka model varsa önerileriniz benim için çok kıymetli.
    Piyasada biraz pahalı gibi ama sizce beklemeli miyim, kurban sonrası veya yıl sonunu.
    Yardım eden etmeyen herkese şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06delimccem -- 29 Ekim 2014; 9:38:41 >

• O fiyat aralığında 2.elde bir çok araç bulabilirsiniz. Benim önerilerim;

B sınıfında Ford Fiesta, Seat İbiza, Opel Corsa,Hyundai İ20
    C sınıfında Ford Focus, Megane 2, Opel Astra
  • maestro720 M kullanıcısına yanıt
    Hocam ilgin için çok sağol..
    HB araba düşünmüyoruz kusura bakmayın yazmamışız.
    Bizde Megane 2 düşünüyoruz ama çok detaylı bilgimiz yok araçlar konusunda, Opel astra sedan da olabilir yakıt konusunda bir bilginiz varmı acaba bu araç için.
  • 06delimccem 0 kullanıcısına yanıt
    hocam toyota corolla yada avensis bakmalısın bence hem az yakar hemde sıkıntı çıkartmaz hele ki avensis konforu çok çok iyi
    Hocam bir tanıdığımın 2008 Astra 1.6 easytronic aracı var. Ortalama 7-8 lt/100 km yakıyor diye söylüyordu. Otomatik olduğu için biraz fazla yakıyor da olabilir. Düz vitesleri nasıl olur bilmiyorum. Çokta bir bilgiye sahip değilim bu araç konusunda.
  • boss___ B kullanıcısına yanıt
    hocam bir önceki avensis kasası aslında çok hoşuma gidiyor.
    Bilginiz var ise o araç hakkında birkaç sorum var.

-1.6 motor düşünüyoruz kasa ağır gelirmi.
    -Arıza konusunda dayanaklılığı nasıl.
    -En önemlisi yakıt konusu yılda yaklaşık 30.000km yapacağım ne yakar bu araç.
    -2.elinin zayıf olduğunu biliyorum ama bu benim için önemli değil kullanmak için alacağım hemde daha konforluaracı ucuza alıp ucuza zsatmış olurum en fazla.

İlginiz için teşekkürler..
  • japonlara bak direk hocam sorunsuzluk deyince onlar.

yerinizde olsam eski kasa .i30 ve cee'd bakarım. sedan değiller ama bağajı sedanı aratmaz, az yakarlar, donanımlılar artı sorunsuzlar.
  • maestro720 M kullanıcısına yanıt
    Hocam astrayı ben biraz araştırayım hiç kullanmadım ama yolculuk ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    i30 lar çok yakıyor diye duydum hocam, ama bilmiyorum tabi kesin değil benimki duyum

hocam zaten tavsiye etmemin sebebi bende 2001 2.0 d4 motorlu olanından var inanın 1.6 focus tan yada astra dan benzinde daha az yakıyor kendim bizzat denedim de konuşuyorum yani yakıt konusunda sıkıntı olmaz 1.6 da çok tasarruflu diye duymuştum çekiş problemi olmaz inanın arıza konusunda şöyle söyliye yim arabamın balatalarını değiştirdim geçen ay ve ilk balata değişimiydi değiştiren ustam bile şaşırdı afalladı yani parçası biraz pahalı olur ama uzun ömürlüdür 2.eline gelirsek biraz nazlı olsa da temiz olanı 1 2 hafta içinde satılır bu paralara bu donanım elde kalmaz kusara bakmayın biraz uzun oldu ama özetlersek parasını sonuna kadar hak eden bir araba şiddetle tavsiye ediyorum saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06delimccem

i30 lar çok yakıyor diye duydum hocam, ama bilmiyorum tabi kesin değil benimki duyum

otomatikleri çok yakar hocam düzleri iyidir.
  • boss___ B kullanıcısına yanıt
    Kasa ağır gelmiyorsa 1.6 ya olabilir benim için.. inşallah temiznini denk getirebiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: 06delimccem

Biz Megane 2 dynamic modelini düşünüyoruz.
    Bu model hakkında ne düşünüyorsunuz.

Megane 2 doğru bir tercih olacaktır. Fazla bilmiyorum deyip de bu aracı düşünmeniz çevrenizde çok görmenizdendir.

Megane 2'lere 2006'da makyaj geldi ve bu yıldan itibaren Dynamic donanım seviyesi kalktı bunun yerine Expression ve Privilage geldi. Ayrıca dizel motora güçlü seçenek geldi ve 100 bg oldu. İmzamda da görünen 2006 Expression 100 bg modelini 8 yıl kullandım ve kardeşime verdim şu an o kullanıyor. Size tavsiyem makyajsız kasayı ve boş olan Authentique donanımı almamanız olur. Expression'un yeterli olacağını düşünüyorum. Privilage'de dijital klima, deri direksiyon ve vites topuzu tarzında benim o yıllarda gereksiz düşündüğüm donanımlar var. Tercih sizin, şimdiden hayırlı olsun.

• dizel megane 2 tavsiye ederim hızlanması yol tutuşu baya güzel...
    hocam kesinlikle problem olmaz bence nitekim opel vectra b2 kasalarda da 1.6 var o kasaya yetiyosa avensise yeter de artar bile
  • megane 2 iyidir. kapi kollari soyulması. ve vites kolu nkörüğü deformasyonu bildiğim eksikleri. bunlar da sorun sayilmaz.

Megane 2 artıları:

2.eli iyi.

Parçası bol.

Her yerde anlayan usta bulunur.

Zamanında euro ncapden 5 yıldız almış.6 airbag var ama ESP yok.

F/psi güzel bir araç.

İnternette hakkında bir çok kulkanıcı yorumu var.Ufak sorunları kendiniz çözebilirsiniz elinizden geliyorsa.

Yan sanayi parçası rahat bulunur.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.