Şimdi Ara

Kombi Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İnşaallah bir ev alacağım. Ev 3+1 120 m2 ara katta ancak alt kat dolu üst kat boş ve dolması uzun zaman alacak gibi görünüyor. Güney cepe. Bina 12 yıllık ve yalıtım yok. Bu evde maksimum 3 sene oturacağım daha sonra satacağım. 3 aylık bebeğim var.

Bütçem yok denebilecek kadar az. Ama az para verip işe yaramaz bir kombi almak istemiyorum. Açıkcası 1500 lirayı da aşmamak için gayret edeceğim.

Forumda araştırdım ama yoğunlaşmalı mı yoksa normal mi almalıyım, hangi markayı hangi modeli tercih etmeliyim karar veremedim.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Teşekkürler.

• merhaba eviniz hayırlı olsun
    kombi için ayırdığınız bütçe premix yoğ kombiler için başlangıç fiyattır,tam sınır bir bütçe
    1500liraya premix yoğ cihazda alabilirsiniz yoğuşmasız cihazda
    bu yüzden öncelikle premix yoğuşmalı cihaz almanızı öneririm
    baymak falke condense öneririm.cihaz premix yoğ ve minimum ısıl güç düşük ayrıca modülasyon aralığı çok geniştir %19,5 - %100
    malzeme kalitesi iyi tam 44 kilo ve cold burner door teknolojisi sayesinde sessiz çalışan verimli bir cihazdır,3yıl garantilidir
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-falke-condense-24-fiyati,380735.html
    forumda kullanan arkadaşların memnun kaldıkları ingiliz yapımı ,malzeme kalitesi iyi ve sessiz çalışan premix yoğuşmalı termoteknik logic de öneririm
    LOGİC 26/35
    http://www.termoteknik.com/sayfalar.asp?LanguageID=1&cid=2&id=15&id2=63
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-termoteknik-logic-25-6-kw-fiyati,595099.html
    ısıtma kapasitesi 26kw ama sıcak su devresi 35kw,aynı anda 2 banyo ve mutfaktan sıcak su temini yapılabilir

yoğuşmasız kombi alacaksanız ferroli diva öneririm

piyasada 1200-1300lira civarında satılır,fiyatına göre çok donanımlı bir cihazdır,aynı fiyat diliminde satılan cihazlar daha donanımsız ve modülasyon aralığı dardır
    monotermik eşanjör+3 yıldız kullanım suyu konforu
    kullanım suyunda eco ve comfort özelliği
    %30 - %100 geniş modülasyon aralığı (bu özellik yoğuşmasız kombilerde en geniş orandır)
    opsiyonel olarak oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (modülasyonlu oda kumandası ile)
    dış hava sensörü takılabilir
    güneş enerjisi sistemleri ile entegre edilebilir

http://www.ferroli.com.tr/ProductDetail/diva/1/182.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 1 Ağustos 2014; 10:46:23 >

• Binanızda yalıtım yoksa ve evde kalıcı olmayacaksanız kombiye para harcamayın derim.
    Aylık 400-500 Tl fatura gelecek buna rağmen düzgün ısınamayacaksınız.
    Ama kombi almakta kararlıysanız yoğuşmalı bir cihaz almanızı öneririm. Düzgün bir yoğuşmalı cihazın fiyatıda 2500 - 3000 lira vardır.
    Arkadaş üstte yoğuşmalı cihaz tavsiyesinde bulunmuş fiyatı uygun sizi 3 yıl idare edecektir fakat size önerim beyaz eşya alırken öncelikle servis ağına dikkat etmenizdir.
  • Merhaba,

Ben dublex 200 m2 olan bir daire aldım. Yakın zamanda kombiyi almam lazım fakat herkes gibi bende kararsızım.

Araştırmalarımda en son Ferrolide karar verdim. Fakat bu firma 35c olarak 2 ürün satmaktadır.

FERROLI ECONCEPT TECH 35 C YOĞUŞMALI ve FERROLI BLUEHELIX TECH 35C Yoğuşmalı kombi.

disintegration sanırım siz bu işte ustasınız ve yorumlarınızı takip ediyorum. Biri yeni biri denenmiş eski

FERROLI BLUEHELIX'İ piyasada 2000 tl ye buldum. Sizce bu ürün mü yoksa denenmiş FERROLI ECONCEPT mi.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celaldizdar

Merhaba,

Ben dublex 200 m2 olan bir daire aldım. Yakın zamanda kombiyi almam lazım fakat herkes gibi bende kararsızım.

Araştırmalarımda en son Ferrolide karar verdim. Fakat bu firma 35c olarak 2 ürün satmaktadır.

FERROLI ECONCEPT TECH 35 C YOĞUŞMALI ve FERROLI BLUEHELIX TECH 35C Yoğuşmalı kombi.

disintegration sanırım siz bu işte ustasınız ve yorumlarınızı takip ediyorum. Biri yeni biri denenmiş eski

FERROLI BLUEHELIX'İ piyasada 2000 tl ye buldum. Sizce bu ürün mü yoksa denenmiş FERROLI ECONCEPT mi.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

merhaba

ferroli blue helix,ferroli global şirketinin piyasaya yeni çıkarttığı cihazdır iki versiyonu bulunmaktadır blue helix tech modeli çift eşanjör,blue helix pro ise tek eşanjörlü olup bu alanda premix yoğuşmalı kombiler arasında tek olma özelliğinde olacak çünkü piyasadaki bütün premix yoğ kombiler çift eşanjörlüdür
    ferroli blue helix (tech ve pro) econcept ile aynı cihaz değildir,altyapıları aynıdır kullandıkları modülasyonlu oda kumandası ve dış hava sensörü aynıdır ama sıcak su verimleri,eşanjörleri,minimum ısıl güç tüketim ve modülasyon aralıkları farklıdır hatta sirkülasyon pompaları bile farklıdır

econcept ile blue helix arasındaki farklar:
    econcept ile blue helix'in minimum ısıl güç tüketimleri ve modülasyon aralıkları arasında çok az fark var tablodan görebilirsiniz
    econcept'tin sirkülasyon pompası wilo marka standart 3 kademeli,bluehelix'in sirkülasyon pompası yeni nesil modülasyonludur
    iki cihazda sessiz ama bluehelix'te ilave susturucu takılmış olup tam sessiz bir cihazdır
    her iki cihazın eşanjörleri patentlidir,econcept'in yoğuşma eşanjörü dökmedir,ama blue helix'teki eşanjör ferroli'nin kendi ar-ge laboratuarlarında geliştirdiği son nesil KAYNAKSIZ titanyum alaşımlıdır ve her türlü sert suya karşı son derece dayanıklıdır
    bluehelix'te güneş enerji sistemleri ile uyumlu çalışır özel yazılım desteği vardır,yazın güneş enerjisinden sıcak su gelmediği veya az geldiği zaman cihaz devreye girip sıcak suyu otomatik hazırlar/veya gelen sıcak suya destek olup kalan sıcaklığı tamamlar
    ferroli blue helix "oda sıcaklığına göre modülasyon" yapabilir:ferroli romeo modülasyonlu oda kumandası ve ferroli dış hava sensörü takılabilir/kombinasyon yapılabilir
    aynı mod. oda kumandası ve dış hava sensörü econcept dahil ferroli'nin yoğuşmalı/yoğuşmasız bütün kombilerine uyumludur

blue helix'in tek dezavantajı geniş kullanıcı deneyimine sahip değil,econcept, türkiye dahil bütün avrupada (almanya,ingiltere,fransa,avusturya,hollanda...vs) yıllardır satılmış bir cihazdır 7-8yıllık geçmişi vardır,blue helix bütün avrupada satışa sunulmuş bir cihazdır

ferroli econcept:

http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/urun_brosur/econcept%20tech%20teksyf.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 5,7kw …………..> modülasyon aralığı %21 - %100

Kombi Önerisi

Ferroli Bluehelix Pro

Kombi Önerisi

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç: 6.2kw..............> modülasyon aralığı %23 - %100

http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/Bluehelix%20PRO%20bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

Ferroli Bluehelix Tech

Kombi Önerisi

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç: 6.2kw..............> modülasyon aralığı %23 - %100

http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/BLUEHELIX%20Tech.pdf

Kombi Önerisi Kombi Önerisi

• Ylginiz için te?ekkür ederim.
  • Merhaba,

Bende bir kombi önerisi almak istiyorum. Farklı konu açmak istemedim.

Kocaeli Gölcük de yaklaşık 150 m2 (net) civarı dubleks bir daire aldım. Odaların yaklaşık ölçüleri ve petek boylarını ekliyorum.

bu dairem için nasıl bir kombi almalıyım. Tavsiye edebileceğiniz bir marka- model varmıdır. Teşekkürler.

Evin cephesi, Güney - Doğu - Batı şeklinde üç cepheli. Yeni daire ve ısı yalıtımlı. 4 cm lik beyaz yalıtım var. dışındada yalıtımlı boya var.

Alt kat için:

Odalar - m2 si - petek boyu - cephesi
    Salon - 28 - 3 - güney doğu
    Mutfak - 10 - 1 - güney
    Koridor - 10 - 1.2 - ...
    O. Odası - 14 - 1.6 - güney batı

Üst kat için:
    Y. Odası - 22 - 1.8 - güney doğu
    Ç. Odası - 8 - 1 - güney
    Ç. Odası - 13 - 1.6 - güney batı
    Banyo - 6 - 0.6 + havlupan - ...
    Koridor - 8 - 1.2 - ...

Toplam petek boyu 12.5 m civarı. Banyo hariç tüm peteklerde ECA termostatik vana var.

DGaz mühendislik firması tesisatı 24000 kcal lik hesaba göre yaptığı için İZGAZ daha üst kombiye izin vermez imiş.

24000 lik bir kombi evi optimum ısıtmak için yeterlimidir. Değilse daha proje onaylanmadana yapabileceğim bir şey varmıdır.

Yeterli ise 24000 lik önerebileceğiniz bir kombi ne olabilir.

bütçe 2000 TL civarı.

Teşekkürler.

• forumix kullanıcısına yanıt
    evinize 28-30kW kapasitede premix yoğ cihaz yeterli
    28kW baymak falke condense
    28kW baymak duo tec
    30kW eca confeo premix
    öneririm,cihazlar premix yoğ,malzeme kalitesi iyi,sorunsuz verimli ve 2000liranın altında satılıyor
    yalnız 60cm küçük boy havlupan kombinin devir daimi açısından sıkıntı yaratabilir,koridordaki 120cm radyatörün trv vanasını son kademede kullanmanızı öneririm

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-falke-condense-28-fiyati,380736.html
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-e-c-a-confeo-premix-cp-30-hm-fiyati,15885.html
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-luna-3-duo-tec-premix-280-fiyati,139943.html

• Cevabiniz icin tesekkurler. Yalniz bir konuya dikkat cekmistim.

Proje 24000 lik kombi icin uygunmus. Projeye uygun kombi alinmaz ise ornegin buyuk kapasiteli alinirsa gaz acimi yapilmiyormus.

İzgaz dan bunu henuz sorgulamasamda bunu iki firma soyledigi icin bir dogrulugu vardir muhtemelen.

Bu sebepten dolayi sanirim 28000 ve 30000 lik kombi alamayacagim.

Ayrica banyoda 60 cm lik petek haricinde havlupan var. Yinede koridordaki 120 lik petekteki termostatik vanayi cikarmak gerekirmi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    sizin yazdığınız 24000 lik kombi derken 24000kcal mı? 24kw mı?
    çünkü 24000kcal kombiler piyasada 28kw
    20000kcal kombiler 24kw kombilere tekabül eder,kavram karmaşası olmasın,eğer 24000kcal kombi istiyorsanız ilk mesajda yazdığım 28kw baymak falke condense ve baymak duo tec size uygun,koridordaki termostatik vanayı ya çıkartın veya ayarını en sona getirin sürekli çalışsın küçük 60cm'lik havlupan kombinin devir daimi için yetersiz kalır
  • Merhaba

Tesisati cizen projenin muhendisi ile tesisati tekrar degerlendirdik ve projeyi tekrar kontrol etti ve yeniledi.

26000 kcal kapasiteli kombi uygunlugu onaya gonderildi ve izgaz in kontrolleri sonucu 26000 kcal lik kombi icin onay alindi.

Onerdiginiz komvileri degerlendirecegim.

Yalniz demirdokum onermemissiniz. Nitromix in cok revacta dugu goruluyor siz ne dersiniz.

Birde baymak idee kombiyi araştırın derim eğer almadı iseniz. İdee 35 olarak geçer 25500 kcal dir. Muhteşem bir cihazdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumix

Merhaba

Tesisati cizen projenin muhendisi ile tesisati tekrar degerlendirdik ve projeyi tekrar kontrol etti ve yeniledi.

26000 kcal kapasiteli kombi uygunlugu onaya gonderildi ve izgaz in kontrolleri sonucu 26000 kcal lik kombi icin onay alindi.

Onerdiginiz komvileri degerlendirecegim.

Yalniz demirdokum onermemissiniz. Nitromix in cok revacta dugu goruluyor siz ne dersiniz.

Merhaba,

ECA Confeo Premix 30kw lık kombiyi 1800 TL ye aldım.
    Kombiyi tanıdığım ve daha önce iş yaptırdığım bir ustaya taktırdım.

Burada yazılanlardanda faydalanarak kir tutucu vs yi dokum , bağlantıları bakır ve tam geçişli olduğunu düşündüğüm EPD marka vanalar ekleyerek yaptırdım.

Tesisat boruları ise Dizayn Elite modeli imiş. Nasıldır bu borular acaba?

Kombi ve bağlantıların son halinin de resmini eklemek istedim ancak bir türlü yüklenmiyor.

Bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler.

Kombi Önerisi Kombi Önerisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumix -- 2 Eylül 2014; 8:25:59 >

resimler görünmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

resimler görünmüyor

bugün tekrar deneyince yükleyebildim foruma.
    resimler şimdi görünüyor,kombi hayırlı olsun kaliteli bir cihaz aldınız,dizayn elite pipe kullanmadım ama katalogunu inceledim oksijen bariyerli değildir
    pislik tutucu ve vanalarınız iyi,sigorta kutusunu kombi ile aynı hizaya aldırın
    http://www.dizayngrup.com/kataloglar/Dizayn-Genel-urun-Katalogu.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 2 Eylül 2014; 10:52:56 >
  • Boruların tırtıklı olmasından dolayı elit pipe olmadıklarını düşünüyorum, sitede ve katalogda elit pipe düz bir yüzeye sahip. Bence borular Oksi plus.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    ustanın eklediği oksi plus boru.
    tesisatta kullanılan ise elit modeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Boruların tırtıklı olmasından dolayı elit pipe olmadıklarını düşünüyorum, sitede ve katalogda elit pipe düz bir yüzeye sahip. Bence borular Oksi plus.

dizayn oksi plus dış yüzeyi düzdür

Kombi Önerisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 2 Eylül 2014; 16:49:14 >

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Tırtıklı olan hangisi? Komşuya oxy plus diye tırtıklı olanı taktılar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.