Şimdi Ara

120 km hızla lastik patladı!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
2
Favori
828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bayramın 1. günü tekirdağ şarköy'e doğru yola çıktım çıkmadan önce arabamın bütün bakımlarını yaptırmıştır lastik, yağ vb. öndeki 2 lastği sıfırıyla değiştirmiştim arkadaki lastikleri ise lastikçiye söyledim iyi dedi peki tamam çıktık yola. Tekirdağ marmara ereğliside arabam 100 km hızı geçince titriyordu çok titriyordu. orda bir lastikçide durdum belki rot balans ayarlı değildir dedim tekirdağda lastikçinin birinde rot balansa soktum tüm lastikleri onada aynı şekilde söyledim arka lastikleri bi bak dedik oda arka lastikler iyi durumda dedi çıktık yola arabam bu sefer daha çok titriyordu 80 km hızı geçince sanki altte parçalar dökülüyor öyle bir his veriyordu insana Tekirdağ Yenice taraflarında 120 km hız giderken lastiğim patladı temde araba bi sağa bir sola kayıyordu bariyerlere girecektim son anda kurtardım arkamdaki araba bana çarpıcaktık son anda sol yaptı kurtardı lastiğim sanki elma soyulmuş gibi soyulmuştu evet benim tatilim böylece zehir olmuş durumdaydı

Şimdi Gelgelelim Benim ve İçinde Ailemin Suçu ne? 2 tane lastikçiye özelllikle arka lastikleri kontrol etmesini söyledim takmadılar sanki bedavaya bakıyorlar parasını veriyoruz o 2 lastikçi yüzünden 5 kişilik ailem yok oluyordu NESE VERİLMİŞ SADAKAMIZ VARMIŞ DİYELİM HERŞEYE RAĞMEN ÇOK ŞÜKÜR ALLAH KURTARDI

Siz siz olun özellikle lastiklerinizi bide kendi gözünüzle bakın çünkü arabanın can damarı lastilerdir

Araba: Hyundai Starex

• quote:

Orijinalden alıntı: hocilooo

arkadaşlar bayramın 1. günü tekirdağ şarköy'e doğru yola çıktım çıkmadan önce arabamın bütün bakımlarını yaptırmıştır lastik, yağ vb. öndeki 2 lastği sıfırıyla değiştirmiştim arkadaki lastikleri ise lastikçiye söyledim iyi dedi peki tamam çıktık yola. Tekirdağ marmara ereğliside arabam 100 km hızı geçince titriyordu çok titriyordu. orda bir lastikçide durdum belki rot balans ayarlı değildir dedim tekirdağda lastikçinin birinde rot balansa soktum tüm lastikleri onada aynı şekilde söyledim arka lastikleri bi bak dedik oda arka lastikler iyi durumda dedi çıktık yola arabam bu sefer daha çok titriyordu 80 km hızı geçince sanki altte parçalar dökülüyor öyle bir his veriyordu insana Tekirdağ Yenice taraflarında 120 km hız giderken lastiğim patladı temde araba bi sağa bir sola kayıyordu bariyerlere girecektim son anda kurtardım arkamdaki araba bana çarpıcaktık son anda sol yaptı kurtardı lastiğim sanki elma soyulmuş gibi soyulmuştu evet benim tatilim böylece zehir olmuş durumdaydı

Şimdi Gelgelelim Benim ve İçinde Ailemin Suçu ne? 2 tane lastikçiye özelllikle arka lastikleri kontrol etmesini söyledim takmadılar sanki bedavaya bakıyorlar parasını veriyoruz o 2 lastikçi yüzünden 5 kişilik ailem yok oluyordu NESE VERİLMİŞ SADAKAMIZ VARMIŞ DİYELİM HERŞEYE RAĞMEN ÇOK ŞÜKÜR ALLAH KURTARDI

Siz siz olun özellikle lastiklerinizi bide kendi gözünüzle bakın çünkü arabanın can damarı lastilerdir

Arkadaşım bence lastik hiç bir zaman 2 şerli olarak değişmemesi lazım. Değiştireceksen 4 ünüde değiştireceksin. 3 kuruş para senin veya sevdiklerinin canından daha önemli değildir bence. Lastikçi ne derse desin sen doğru bildiğini yap. Benim aracımdaki lastikler henüz 28000 kmdeydi 3.5 yıllıktı (Michellin) ıslakta yol tutuşundan memnun değildim lastikçiyi hiç dinlemedim (Lastikler daha en az 20000km götürür, diş derinliği iyi falan dedi) direk bayii ye gidip 4 good year efficentgrip aldım hemde şu an konut kredisi ödediğim, ve elim sıkışık olduğu halde gittim aldım.

• Ucuz atlatmışsınız. Büyük geçmiş olsun.

Okuyucuların aklında bulunsun lastiğiniz patlarsa fren kullanmayın, panik yapmayın. Vites küçülterek durmaya çalışın.
  • en korktuğum durumlardan biri. çok geçmiş olsun. ucuz atlatmışsınız
  • Bu sabah ben de benzer bir kazaya şahit oldum.Biz de sabah Şarköy'den gelirken Tekirdağ girişine doğru önümüzde ki araç neden olduğunu bilmediğim bir sebepten(lastik patlaması ya da direksiyon başında uyuma diye tahmin ediyorum) direksiyon hakimiyetini kaybedip önündeki araca çarpmamak için önce sağ şeritten sol şeride kırdı sonra toparlayamayıp 140 km hızla yolun dışına çıkıp 3 takla attı araç.

Allahtan yolcularda sorun yok.2'sinin kemeri bağlı değilmiş şoför aracın dışına savrulmuştu gidip şoföre bakamadım açıkçası bir tek o biraz kötü görünüyordu diğerinin ise omzunda çıkık vardı sanırım,kemerini bağlayan da ise hiç bir şey yoktu.Bu arada araç Renault Fluence idi fakat kabin oldukça korunmuş, sağlamdı sıkışma falan yoktu yani.

Sizi de Allah korumuş gerçekten büyük geçmiş olsun bu tarz durumlarda soğuk kanlı olmak çok önemli.Maalesef uzun yolda yüksek hızlarda ne olacağı belli değil en küçük bir dikkatsizlik ya da sizin bahsettiğiniz gibi ihmaller çok kötü sonuçlara yol açabiliyor sonuçta bu araçlarında bir tenekeden ibaret olduğunu unutmayalım.

• 1 mesajlı, cool bir story, deli gibi titrediği halde, hyundai starex gibi uçan tabut bir araba 120 ile giden bir adamın "ailemin suçu ne???" şeklinde feryadı. Eğer hikaye fake değisle ben söyleyim ailenin suçu bu şartlarda öyle bir arabayı 120 km süratle süren sensin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilteris_ -- 31 Temmuz 2014; 18:54:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

1 mesajlı, cool bir story, deli gibi titrediği halde, hyundai starex gibi uçan tabut bir araba 120 ile giden bir adamın "ailemin suçu ne???" şeklinde feryadı. Eğer hikaye fake değisle ben söyleyim ailenin suçu bu şartlarda öyle bir arabayı 120 km süratle süren sensin.

1. mesajı okuduktan sonra bu düşünceler aklımdan geçti aşağı doğru okudum yazılanları, kimse yazmamış ki sonunda senn yorumunu gördüm hay ağzına sağlık starex gibi uçan bir tenekeyle 120 yapılır mı bir de dolu halde. 80 le titriyor diyor ödü b*kuna karışıyor sonra 120 yapıyor. Allahım sen aklıma mukayyet ol.
  • Ailenizin suçu yok sizin suçunuz var araba deli gibi titriyor diyorsunuz hala yola devam ediyorsunuz normalmiş gibi 120 km/h ile usta size lastikler iyi derken dişlilerini ve durumunu kastetmiştir.Usta lastiğin patlayıp patlamayacağını nereden bilsin müneccin mi bu adam?Lastik bu ne zaman patlayacağını bilemezsin uzun yola çıkarken patlamasından korkuyorsunuz gerekli olan önlemleri alıcaksınız.
  • starexle benimde bir anım var,şubat ayında ankarada gece 4 gibi istanbul yolundan eryamana doğru dönüş yapmıştım yerler ıslaktı bunca senelik şöförlüğüm ve bir sürü araç kullanmama rağmen o kadar korktuğum günü hatırlamam araba resmen yoldan savruluyor zor tutuyordum yolda
  • Konu csb gibi geldi. ama eğer gerçekse geçmiş olsun. Suçluda lastikçi değil sizsiniz.
  • ilteris_ kullanıcısına yanıt
    arkadaşım anlattıklarımın hepsi noktası ve virgülüne kadar doğru. ben ''ailemin suçu ne?'' derken Lastikçilere kızdım 2 tane ayrı yerlerde olan lastikçiye arka lastiklerime bak dedim sorun varmı diye? 1 değil 2 tane diyorum. hadi 1 ri akıllı değildi 2 sidemi değil ya Daha önce hiç başıma böyle birşey gelmemişti arabam titrediğinde rot balans ayarlı değldir zannettim balansları ayarlattım daha ben ne yapımm?? ama bundan iyi bir ders çıkarttım
  • hocilooo H kullanıcısına yanıt
    Eğer anlattıkların gerçekse de, muhtemelen ilkokul mezunu bir lastikçi lastiklerin iyi dedi diye güvenip öyle bir araçla 120 basmıcaksın. Hele ki deli gibi titrediğini parça kopacak gibi sesler geldiğini söylüyorsun.... Ayrıca yukardaki cevaplarda da dendiği gibi lastikçi lastiğin ne zaman patlayacağını bilemez sürat yapıyorsan riski göze alıyorsun demektir.

Geçmiş olsun.
  • İlk işim şu arabadan kurtulmak zaten h.yvan gibi yakıyor 200 km de 200 lira mazot koydum arabaya
    Tekirdağa gidecem diye 1000 tl masraf arabaydı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turizmde 160 la lastik gümledi. Lastik tel tel kadayıf gibi olmuştu. Valla Allah kurtardı...
  • Fhistle-X kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim anlayışınız bana inandığınız için
    Bazıları hala söylediklerimi yalan zannetdiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

Orijinalden alıntı: hocilooo

arkadaşlar bayramın 1. günü tekirdağ şarköy'e doğru yola çıktım çıkmadan önce arabamın bütün bakımlarını yaptırmıştır lastik, yağ vb. öndeki 2 lastği sıfırıyla değiştirmiştim arkadaki lastikleri ise lastikçiye söyledim iyi dedi peki tamam çıktık yola. Tekirdağ marmara ereğliside arabam 100 km hızı geçince titriyordu çok titriyordu. orda bir lastikçide durdum belki rot balans ayarlı değildir dedim tekirdağda lastikçinin birinde rot balansa soktum tüm lastikleri onada aynı şekilde söyledim arka lastikleri bi bak dedik oda arka lastikler iyi durumda dedi çıktık yola arabam bu sefer daha çok titriyordu 80 km hızı geçince sanki altte parçalar dökülüyor öyle bir his veriyordu insana Tekirdağ Yenice taraflarında 120 km hız giderken lastiğim patladı temde araba bi sağa bir sola kayıyordu bariyerlere girecektim son anda kurtardım arkamdaki araba bana çarpıcaktık son anda sol yaptı kurtardı lastiğim sanki elma soyulmuş gibi soyulmuştu evet benim tatilim böylece zehir olmuş durumdaydı

Arkadaşım bence lastik hiç bir zaman 2 şerli olarak değişmemesi lazım. Değiştireceksen 4 ünüde değiştireceksin. 3 kuruş para senin veya sevdiklerinin canından daha önemli değildir bence. Lastikçi ne derse desin sen doğru bildiğini yap. Benim aracımdaki lastikler henüz 28000 kmdeydi 3.5 yıllıktı (Michellin) ıslakta yol tutuşundan memnun değildim lastikçiyi hiç dinlemedim (Lastikler daha en az 20000km götürür, diş derinliği iyi falan dedi) direk bayii ye gidip 4 good year efficentgrip aldım hemde şu an konut kredisi ödediğim, ve elim sıkışık olduğu halde gittim aldım.

Katılıyorum..

Bunun yanı sıra aracı kaldırıp (lift le) 4 lastiğinde iç taraflarında balon vs. olup olmadığına baktırmak lazım..

Birçok lastikçi bu işi atlıyor, haberiniz ola..

Konu sahibi arkadaş, geçmiş olsun..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.