Şimdi Ara

Analiz : Xiaomi akıllı telefon pazarında ilk beşte

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Xiaomi akıllı telefon pazarında ilk beşte

Her ne kadar ilk pazar analizleri LG'yi ilk beş akıllı telefon üreticisi arasına koysa da Xiaomi'den gelen son satış rakamları ile birlikte analizlerde de önemli bir değişiklik yaşanıyor. 

Son analizlere göre Xiaomi 15.1 milyon akıllı telefon satışı ile pazarda beşinci sıraya yerleşmeyi başardı. LG 14.5 milyon satış ile altıncı sıraya gerilemiş oldu. Lenovo 15.8 milyon satış ile dördüncü, Huawei 20.1 milyon satış ile üçüncü sırada yer aldı. 

Tabloya bakıldığında bir hayli ilginç bir sonuç karşımıza çıkıyor. Samsung ve Apple halen ilk iki sırada ve uzun bir süre daha bu konumlarını koruyacağı düşünülüyor. Ancak bir dönemin HTC, Nokia, BlackBerry gibi devlerinin artık geride kaldığını ve üç Çinli firmanın listeyi domine ettiğini görüyoruz. 

Bir dönemin kopya cihaz cenneti olarak görülen Çin'in bu seviyeye geleceği aslında geçen yıl ki analizlerde ilk işaretlerini vermeye başlamıştı. Amiral gemi seviyesindeki donanımları uygun fiyata veren veya çok düşük rakamlara tatmin edici performans sunan cihazlar üreten Çinli üreticiler haliyle rekor üstüne rekor kırıyor. 

Xiaomi'nin ki ise ayrı bir başarı olarak görülebilir. Sadece Çin'e yönelik satış yapan bir firma olarak 2010 yılında kurulan Xiaomi 4 yılda kendisini uluslararası olarak ispat etmiş bir deve dönüştü. Elbette Asya pazarında peynir ekmek gibi satan Redmi Note ve Mi3 gibi modellerin bunda etkisi oldukça fazla. Ayrıca Hugo Barra faktörünü de unutmamak gerekiyor.

Hem Xiaomi hem de Lenovo yıl sonuna doğru yeni ülkelere açılacağı için Huawei'nin yeri sallantıda. Zira Huawei hali hazırda pek çok ülkede satış yapıyor ve yol haritasında yeni pazarlara girmek yok.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-surpasses-LG-as-fifth-largest-smartphone-maker-breathes-down-Lenovo-and-Huaweis-necks_id58817

• Xiaomi buraya gelsin orayı tek başıma yikarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüketiciyi yolunacak kaz görme döneminin sonuna yaklaşıyoruz. Batılı, Koreli ve Japon üreticiler bu kafayla devam ederse ilk 5'in Çinli olacağı günler yakındır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eeosman -- 31 Temmuz 2014; 14:46:28 >
  • Türkiye piyasasına çindeki fiyatlara yakın bir fiyatla girerse, global pazarda muhtemelen ilk 3'e sokarız.

• Dışarıda en az 600 dolara, Türkiyede 2000 TL'ye telefon satıyor milyar dolar kar yapıyorlardı. O devranı dışarıda 300 dolara, Türkiyede 1000 TL'den satacak Çin'li firmalar bozmaya başladığı için bu listenin başıyla sonu elbet yer değiştirecektir.

• Çinli firmalar android kullanan diğer firmaları zorlar onlara benzemedikleri sürece.

Ios tek telefona çıktığından dolayı biraz daha avantajlı.

Tahminim,tüketiciler üst düzey performans ve uygun fiyat peşinde.
  • Tasarım, fiyat ve performans açısından her türlü önce özellikle mi4 ün tasarımı tam yeni modellere ayak uydurmuş durumda.
  • Çinli kaliteli üreticiler sayesinde,sektör kötü oyuncuları daha çabuk diskalifiye edecek.Bu sayede saçma sapan geliştirmeler ile amiral model çıkarıp,kazık fiyattan piyasaya sunan şirketlerin ''yıl sonu zarar ettik'' zırlaması ile tüketiciler uğraşmayacak.Piyasa işte bu kadar acımasız,yedekte bekleyen oyuncular tökezleyenlerin yolunu gözlüyor.

• Xiaomi garanti,servis desteği falan veriyor mu?
    edit:@21indeyim adlı üyenin dediğine göre servis,garanti desteği falan yokmuş.
    edit2:niye eksilediniz lan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1BilimAdamı -- 1 Ağustos 2014; 16:15:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

Xiaomi garanti,servis desteği falan veriyor mu

Hayir. Dünyada 5. sirada ama garanti vermiyor. Öyle satiyor birakiyor

• Xiaomi ve Lenovo daha diğer ülkelere giriş yapmadan bu sonuçları alıyorsa global pazara açıldıklarında resmen ortalığı silip süpüreceklerdir. Kendimden örnek veriyim sonraki telefonum mi4 yada k920'den birisi olacak kesinlikle.
  • Bizim memlekete iyi fiyattan sağlam cihazları gelsin bir kaç milyon da biz yazalım satışlara.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note2 den kurtulup tekrardan samsung a boyun eymeyeceğim. Değişim için Xiaomi yi bekliyorum. Umarım Xiaomi bizi daha fazla bekletmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DraGonS

Türkiye piyasasına çindeki fiyatlara yakın bir fiyatla girerse, global pazarda muhtemelen ilk 3'e sokarız.

Aynen hocam bende aynısı yazacaktım türkiye pazarında edineceği yer etkili olacaktir
  • ne demek garanti vermiyol ya ben siparis verdim xiaomi mi4 fransadayim 1 sene garantili diye kendi sitelerinde pano yanip yanip sonuyo

once xiaomi sitesini bi giripp ziyaret ederseniz yazmadan iyi olur

• Uzun yıllar sonra Sony'ye veda ettim şuan almayı düşündüğüm tek model Xiaomi Mi4. Aynı donanıma sahip telefona neden 1000tl fazla verelimki sonuç normal bence.

• Sizinki de ironi mi? Çözemedim.
  • Bir de şu zamzungu 5 ten dışarı salladık mı tamamdır

• quote:

Orijinalden alıntı: BllCkr

Bir de şu zamzungu 5 ten dışarı salladık mı tamamdır

Ben de samsung kullanıyorum ama samsungu sevmiyorum da dediğiniz şey mümkün değil. Ben birinciliği bile bırakacaklarını düşünmüyorum. Apple harici listedeki diğer 3 firmanın toplamından daha büyük bir firma elindeki parayı harcayarak xiaomiyi satın alarak bile devre dışı bırakabilir . Adamlar telefon satamasa çamaşır makinesi satıyor, o yoksa uyduları var, o yoksa televizyonları var, o yoksa samsung inşaat var. İleride samsung don atlet üretmeye başlarsa şaşırmam. adamların kaynağı sınırsız

• Samsungun kaynagı sınırsız olabilir ama xiaomi ve huaweinin arkasında çok büyük devlet desteği var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.