Şimdi Ara

Samsung iki yılın en düşük karını elde etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung iki yılın en düşük karını elde etti

Galaxy S4 ile birlikte başlayan ve Galaxy S5'te de hız kesmeden devam eden talep düşüşü yılın ikinci çeyreği itibariyle Samsung'u vurmuş durumda. Genelde rekor karları ile tanıdığımız Samsung son iki yılın en düşük kar seviyesini elde etti.

Her segmente uygun onlarca akıllı telefon modeli piyasaya sürse de özellikle Çinli üreticilerin fiyat-performans oranında başarılı modellerine direnemeyen Samsung son rakamlara göre yüzde 4 düşüşle 74.3 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi. 

Bu düşüş en büyük desteğini mobil cihaz bölümünden alan gelirlere de olumsuz yansıyor. Firmanın yılın ikinci çeyreği itibariyle satış gelirleri yüzde 5.9 azalarak 51 milyar dolara geriledi. Faaliyet karı ise yüzde 17.1 düşüşle 7 milyar dolar oldu. 

Samsung'un bizzat kendisinin oluşturduğu Phablet segmenti adeta bumerang gibi firmayı vurmuş durumda. 5 ve 6 inçlik akıllı telefonlara olan talebin artması küçük boyutlu tabletlere olan talebi azalttı. Bu bakımdan tablet satışları da beklenenin altında kaldı. 

Samsung beklenmedik durum karşısında tablet üretimi döngüsünü uzatma kararı aldı. Yani Galaxy Tab 5 serisi veya şu anki serilerin gelecek yıl ki devam modellerinin piyasaya çıkışı biraz daha gecikecek. 

Samsung yılın üçüncü çeyreğinde yeni akıllı telefonlar ile durumu toparlayacağını açıkladı. Bu da muhtemel bir Galaxy Alpha lansmanına işaret ediyor olabilir. Samsung yılın tamamında büyük bir düşüşü kaldıramayacağı için analizler şimdiden gerekli tedbirleri almasını tavsiye ediyor.  

• millet harbi harbi katlanır teknoloji beklerken bunlar eski teknolojileri eğe büke piyasaya sürüyor
    haliyle olacağıda budur ! yeni teknoloji istiyoruz ! özellikle e-ink teknolojisinden büyük beklentilerim var

• Her sene aynı leğeni çıkarırsa millet uyanır tabi...

• Eski bir S2 ve S3 kullanıcısı olarak söylüyorum, gelir düşüşü yaşaması gayet normal. İnsanlar artık doyum noktasındalar,doyum noktasında olmayan görgüsüzler hariç... Hiç kimse bir kaç bileşenden meydana gelen, tüm maliyetler eklense bile fiyatı çok yükselmeyen ama satın alınırken fahiş fiyata satılan ürünleri almak istemiyor ki; Bu diğer tüm üreticiler için de geçerli. Artık daha uygun fiyatlı ama performanslı işimiz görsün derdindeyiz. Sonuçta 2000-2300 arası bir fiyat vereceğimiz cihazlar bizi Uzaya götürmeyecek..

• Her firmanın belirli bir çizgisi olmalı.

Samsung güncelleme,otomasyon,materyal konusunda işi bozdu.

Firmalar batsın istemiyoruz çünkü çalışanlar işinde olacak.

Biraz dikkatli olsun ve son tüketicinin isteklerini iyice benimsesinler.
  • LG hakladı samsungu helal olsun :))
    iphone6'nın da etkisi baya büyük olmuştur büyük ekranlı vs...

• özellikle s5 kimsede bi ihtişam yaratmadı... s4 ile farkı yok gibi.. s den s2 ye s2de s3 geçişlerdeki yeniliklerin yarısı yok artık şimdi.. note 3 kullanıcısı olarak söylüyorumki note 4 de çığır açılması şart yoksa iphone 6 nın 5 inclik versiyonu ile iphone a geçiş yapabilme ihtimalim var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_hornet

Her sene aynı leğeni çıkarırsa millet uyanır tabi...

bunu yazmak için girmiştim
  • Bu kadar kazandığına şükretmeli. O yaptığı abartılı, insanların gözünü boyayan reklamları olmasaydı bugünlere gelmesi imkansızdı. Eskiden rakiplerine oranla en iyi donanımı koyup, güzel bir reklam kampanyasıylada işi götürüyordu. Ama exynos işlemcileri güncel yongasetlerinin gerisine düşünce artık donanımseverlerinde antipatisini kazanmaya başladı. Batsın demiyorum. Ama sürünür umarım

• İnşallah HTC,Apple iPhone ve SONY XPERIA gibi üreticilerin satış payı artarda insanlar daha kaliteli ürünler kullanmaya başlar

• yenilik, kalite ve fiyat performans konusunda rakip yoktu. gercekten iyi fiyatlarla satıyordu samsung rakiplerine göre.
    sonra bir ben sevdasına düştü. fiyatları kastı.
    tasarımda gerileme-durgunlk dönemine girdi.
    sonra diger markalar atılımlar yapmaya basladi.
    lg fiyat performans liderligine oturdu.
    performans a sony oturdu.
    orta sınıftaki adi mallarını da cinliler kazıdı.

geriye ne kaldı samnsung icin. bol reklam ...
    silahlarını kaptırırsan bişey beklememen gerek

nokia ya cektigim oh u
    umarim samnsunga cekecegim günler gelmez.

• Leğen diyenlere çok kızdım zamanında,Samsung'u çok savundum ama cidden çekinmeden çöp diyorum artık teknoloji fakirleri gibi. Çöp üretirsen talep te düşer. Samsung ile yollarımı ayırdım ve etrafımdaki birçok kişiye de başka marka aldırdım. Şu elimdeki S2 nin de süresi dolmak üzere. Sonraki hedefim M8 veya G3 olacak muhtemelen. s5 in arka kapağı resmen çöp :) Elinde kalanlardan birsürü çöp üretiyor.Yazık.
  • Aynı tasarım aynı kullanım deneyimi...Değişen ne? İşlemci ram...
    Samsung firmasının acilen arayüzü baştan aşağı değiştirmesi gerek.
    Yapamıyorum diyorsa klasik sürümle sunsunlar piyasaya.
    Kasanın acilen değişmesi gerek. Kimse illede metal yapın demiyor. Sağlam olsun gacur gucur etmesin. Kalitesi mükemmel olsun boyası atmasın..

• S5 çıkarmak yerine s4'ü güncelleyip piyasaya sürseydi daha güzel olurdu bence.
    S4'ün boyutları felan gayet güzeldi.
  • Surekli telefon degisitiren biri olarak yani hobby anlaminda , samsungu genelikle hep pas geciyorum , cunku cikardiklari telefonlar hep ayni ve degisen bisey yok , model olarak bircok modeller birbirine cok benzior .
  • Bu haber sanki 10 gün önce yine yapılmıştı.

Adamların 3 aylık net karı 7milyar dolar gerisi boş. Zenginin parası züğürtün çenesini yorarmış misali,

O muhteşem telefon marka modelleri diye lanse edilen markaların ne durumda olduğunu göstermek için bir liste verelim.

son çeyrek akıllı telefon satışları

1. Samsung 75 milyon % 25
    2. Apple 35 milyon % 11
    3. Huawei 20 milyon % 7
    4. Lenovo 16 milyon % 6
    5. Xaomi 15 milyon % 5

6. LG 14,5 milyon % 5
    Sony Diğer
    HTC Diğer

Sonuç: Çinliler geliyor LG, HTC, Sony hayatta kalma savaşı veriyorlar

Kolay gelsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarımı geçtim aynı malzemeyi sürekli itelemeye çalışırsan kullanıcılarda artık telefon değiştirmek için bi sebep göremez yada senin telefonlarının bi albenisi kalmaz. HTC, Sony ve LG tasarım ve materyal değişiklikleri yapıyorlar amiral gemilerinde ve karşılığını iyi kötü alıyorlar. Şimdi metal kasa bi M8 almak veya şık cam kasa Z2 almak varken niye bana göre tasarımı geriye giden bi S5 alayım ki? Ayrıca güncelleme konusunda yaptığın oyunlarında etkisi var bu düşüşte.

• Adamlar kârdan zarar etmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S5'i görür görmez satmayacağını anlamıştım.

• İyi de Samsung sadece telefon üretmiyor, adamlar beyaz eşyaya kadar üretim yapıyorlar. Neden her haberde ve yorumda sadece telefona değiniyorsunuz?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.