Şimdi Ara

üniversite tecil iptali ve erken sevk işlemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben yüksek lisans yapıyorum, eylülde mezun olucam ve kasımda askere gitmek istiyorum. Bunun için okula tecilimin iptali ve kasım celbine erken sevk için başvuruda bulundum. Henüz onaylanmadı ama okuldan erken sevk için onayım geldikten sonra ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Sadece askerlik şubesine gitmem yeterli mi ?

Başka bir şey yapmam gerekiyorsa nedir çünkü oldukça az vakit kaldı. Daha önceden bu durumda kalan veya bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler...

• ilk olarak okulun sevk tehiri iptali için senin kütüğüne bağlı askerlik şubesine yazı yollayacak onlar da o yazıya bakarak tecilini bozacaklar. bu işlemden sonra sen herhangi bir şubeye giderek 15 ağustosa kadar erken sevk dilekçesi verebilirsin. başka herhangi bir şey yapmana gerek yok. transkript isteyecekler senden onu da götürürsün. okuldan yazıyı beklemektense ara ara şubeyi arayarak tecilinin bozulup bozulmadığını sorabilirsin. evet bozulmuş derlerse gider işlemlerini tamamlarsın ama daha var biraz daha bekle sonra baktın kağıt gelmedi dediğimi yaparsın.
  • Çok teşekkürler... 15 günde yetişir mi peki bu işler ? Hızlı olurlarsa 2 günlük iş tabi de...
  • selimkirgiz S kullanıcısına yanıt
    Tecilin iptal olursa askeriye seni en yakin celb doneminde askere gidecek olarak isliyor zaten. Senin erken sevk dilekcesi vermene gerek kalmiyor. Okulun dilekceyi kutugunun bagli oldugu subeye gondermesine bagli ne kadar surecegi. Tecil iptal edildikten sonra senin yapacagin is yarim saat bile surmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkurler bilgi icin kutugum kirklareli ben istanbuldayim tek sorun evrak git geliyse okuldan evragi alip kirklareline kendim goturebilirim belki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimkirgiz

Tesekkurler bilgi icin kutugum kirklareli ben istanbuldayim tek sorun evrak git geliyse okuldan evragi alip kirklareline kendim goturebilirim belki

ben de aynı durumda sayılırım. üniversiteden mezun oldum, tecili bozup kasım-aralık döneminde askerlik yapmak istiyorum. memleketteki askerlik şubesinde yaparsam işlemleri daha mı çabuk olur? birkaç güne memlekete gitme planım var çünkü tatil için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unifeel -- 1 Ağustos 2014; 2:10:47 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.