Şimdi Ara

0 Honda Civic lpg mi Toyota Corolla 1.6cvt lpg mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu iki araç arasında kaldım..Honda fabrika çıkışı lpg ile geliyor BRC li lpg sine 6 yıl 150 bin km. Garanti verirken Toyota lpg taktirirsan motor garanti dışı kalır diyor.lpg dışı herhangi bir sorun ise garanti dahilindedir diyor. Yorumlarınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam toyota ya lpg taktırırsan servise almazlar
    honda daha iyi lpg ye göre ayarlanmıs motoru

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

hocam toyota ya lpg taktırırsan servise almazlar
    honda daha iyi lpg ye göre ayarlanmıs motoru

Toyota lpg li aracimla servise giriyorum sorun olmuyor. Hatta birkaç servise daha sordum sorun olmaz dediler.

• Toyota motoru celik supapli lpg ile tam uyumlu. Ve biraz daha guclu, daha genis . ben toyota derim .

• Bu araclarin ortalama tuketimi ve donanim acisindan farklari neler?

• quote:

Orijinalden alıntı: *planet*

Bu araclarin ortalama tuketimi ve donanim acisindan farklari neler?

Ortalama şehir içi tüketimi lpg ile 10 litre civarı Honda da arti olarak ön koltuk ısıtma sunroof ve Xenon farlar varken Toyota da 6inch ekran (Honda 2bin fiyat farkı istiyor ekran için).. bu ozellikler Toyota advance ve Honda Elegance için

• tabii ki Honda garanti ve LPG sebebiyle şekil de onda tToyota nın yeni soba rengi ön panjuru çok çirkin

• quote:

Orijinalden alıntı: g@rizma

Arkadaşlar bu iki araç arasında kaldım..Honda fabrika çıkışı lpg ile geliyor BRC li lpg sine 6 yıl 150 bin km. Garanti verirken Toyota lpg taktirirsan motor garanti dışı kalır diyor.lpg dışı herhangi bir sorun ise garanti dahilindedir diyor. Yorumlarınızı bekliyorum

Hangi ildesiniz? Adana'da toyota onatça lpg'yi anlaşmalı olduğu BRC servisine taktiriyor ve garanti bozulmuyor. 2700 tl gibi bir meblağ karşılığında yapıyorlar.

• quote:

quote:

Ortalama şehir içi tüketimi lpg ile 10 litre civarı Honda da arti olarak ön koltuk ısıtma sunroof ve Xenon farlar varken Toyota da 6inch ekran (Honda 2bin fiyat farkı istiyor ekran için).. bu ozellikler Toyota advance ve Honda Elegance için

Tesekkurler, 2 arac tuketim acisindan cok fark var mi?

• Ben corolla dedim bu tercihte. Lpg ile 170 bin km gidip tık dememiş motoru gördükten sonra garanti falan pek önemli değil artık.

Ayrıca toyota servisleri lpg olan araca bakım yapiyor. Servise almama gibi bir durum yok.

• Araç alma arifesinde bende bu iki araç arasında kalmıştım. Hondadan güzel bir indirim alınca arada 11bin tl lik bir uçurum oldu bu yüzden honda aldım. Gayet de memnunum.

Toyotanın genişlik, anahtarsız giriş-çalıştırma, dokunmatik ekran, güncel tasarım gibi artıları olsada. Hondanın da sunroof, xenon far fabrikasyon lpg vb artıları var. Fiyat olarak da Honda yine avantajlı olur gibime geliyor.

• quote:

quote:

quote:

Tesekkurler, 2 arac tuketim acisindan cok fark var mi?

Yok hocam ikiside 10 litre.. Yalnız Toyota nin 132 beygir olması, Honda 125,lpg açısından belki biraz daha cazip denilebilir.. Tabi garanti konusunu düşünmeden.

• g@rizma kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler

• 1.6 valvematic motoru d16 i-vtec'ten daha verimli bir motor.Ozellikle cvt sanzimanla birlikte yakit tuketiminde ciddi fark olusuyor.

Bu yuzden ben toyota derim.Honda'nin 6 yil garanti vermesinin bir sebebi de sizi 6 yil boyunca serviste bakim yaptirtmak.

• İkiside kendini kanıtlamış markalar . Gözünüz kapalı ikisinden birini tercih edebilirsiniz. İkiside uzun vadede motorda hiçbir sorun çıkarmaz . Cvt-lpg yakıt tüketimini bilmiyorum ama 2008 corolla lpg ile 9 litre civarı yakıyor şehiriçi . Arada 7-8 bin tl gibi uçurum varsa ucuz olano tercih edin ikiside dolu araçlar . Hangisini alırsanız hayırlı olsun.

Edit : corolloya tüpü ben taktırdım brc marka . Yıllardır biniyoruz tık demedi . Serviste bakımını yaptırıyoruz sadece .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsun__ -- 31 Temmuz 2014; 19:58:22 >
  • Ben de honda civic elegance araştırmasındaydım ki çeşitli karşılaştırmalar sonucunda ilği alanıma passat highline ve opel insignia cosmos da girdi. Tabiki fiyat ölçekleri farklı. Ancak ben parama göre yaş ve model belirlemeye çalışıyorum. Mesela insignia ile passat piyasaları daha yüksek ancak gerektiğinde modelinden feragat ederek bir kaç yaş daha büyük olsun daha üst sınıf bir araç olsun daha donanımlı olsun daha kaliteli olsun taraftarıyım.

Şahsen arabanın çizgilerinden midir bilemiyorum ama ben bir türlü ısınamadım bu yeni kasa crollalara.. Güzel bir Toyota Corolla Advance 1.6 CVT incelemesi videosu buldum ilğinizi çekebilir:

http://www.youtube.com/watch?v=Lj_llwSB5x0

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.