Şimdi Ara

İnternet Sürekli Kopmaya Başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

tarayıcı , skype , lol üçünü birlikte açtığım zaman 1 kez kopma oluyor nedenini bilmiyorum

diyeceğim aşırı yük bilgisayar değil ki bu internet aşırı yük binmesi gibi birşey olabilir mi emin değilim

modemden biraz şüpheliyim

neyse değerleri koyum sıkıntı değerlerde değilse büyük bir ihtimal modemdedir diye düşünüyorum çünkü çok ısınıyor

İnternet Sürekli Kopmaya Başladı

• Zayıflama çok kötü değil, ev içi kabloları gözden geçirirseniz iyileşme olabilir. Kablolarda sıkıntı yoksa eğer arıza kaydı açtırıp hızınızı 14 Mbps sabitlenmesini isteyin bu şekilde hat rahatlar kopma yaşamazssınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Zayıflama çok kötü değil, ev içi kabloları gözden geçirirseniz iyileşme olabilir. Kablolarda sıkıntı yoksa eğer arıza kaydı açtırıp hızınızı 14 Mbps sabitlenmesini isteyin bu şekilde hat rahatlar kopma yaşamazssınız..

çok saolun hocam

evdeki kabloları kontrol edim hızın düşürülmesinden yana değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Brotherhood

quote:

Zayıflama çok kötü değil, ev içi kabloları gözden geçirirseniz iyileşme olabilir. Kablolarda sıkıntı yoksa eğer arıza kaydı açtırıp hızınızı 14 Mbps sabitlenmesini isteyin bu şekilde hat rahatlar kopma yaşamazssınız..

çok saolun hocam

evdeki kabloları kontrol edim hızın düşürülmesinden yana değilim

Kabolarınızı kontrol ettikten sonra iyileşme olmaz ise ya hızınız düşürülecek yada ekip çağırıp dışarıdaki ana hat kontrolü yapılacak.
  • up son 1 aydır başıma bela bu sorun
  • Benim dediklerimi uyguladınız mı hocam.?
  • quote:

Benim dediklerimi uyguladınız mı hocam.?

kablolarda sorun yok hocam

bugün modeme res attım biraz düzelir gibi oldu 5 kez kopuyosa 2-3'e düştü

hız sabitlemesi yaptıramam 1mb kullandığım zamanları bilirim 16 mb ilaç gibi geldi , şimdi ttnet sabitle derim 10 mb çeker

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Brotherhood -- 3 Ağustos 2014; 19:59:11 >
  • Kopma sürrsi nekadar sürüyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faststyla94

Kopma sürrsi nekadar sürüyor?

dsl ışığı sönüyor net tekrar geliyor uzun süreli değil
  • splitter varmı arada birde onu söküp denermisiniz yada port değişim istemek zorunda kalacaksınız
  • quote:

splitter varmı arada birde onu söküp denermisiniz yada port değişim istemek zorunda kalacaksınız

modeme res attım sonra gittim birde onu çıkarıp taktım

dns olarak comodo kullanıyorum acaba onla alakası var mı ?

hattım nasıl bunun hakkında yorumda bulunabilir misiniz

modem huwai hg521 4 senedir kullanıyorum , birde aşırı ısınıyo en büyük şüphem modem gibi
  • Hatta sorun yok gibi.Ama modem sorun cıkartıyo olabilir bunu çözümleyebilmek için imkan varsa modeme kablo ile baglanıp kablosuzu kapatarak ısınmasını önlemek birde öyle test etmek.

Dns yandex daha iyi dir.
    77.88.8.8
    77.88.8.1
  • quote:

Hatta sorun yok gibi.Ama modem sorun cıkartıyo olabilir bunu çözümleyebilmek için imkan varsa modeme kablo ile baglanıp kablosuzu kapatarak ısınmasını önlemek birde öyle test etmek.

Dns yandex daha iyi dir.
    77.88.8.8
    77.88.8.1

sürekli kablolu kullanıyorum

kablosuz kapatmak derken ?

ttnet dns si gibi değildir umarım çünkü hiçbir siteye girilmiyor hepsi yasak
  • modemin kablosuz özelligini kapatarak işlemci kullanımı ve ram tüketimini düşürmeniz mümkün.Bundan bahsediyorum.
  • quote:

modemin kablosuz özelligini kapatarak işlemci kullanımı ve ram tüketimini düşürmeniz mümkün.Bundan bahsediyorum.

dediğiniz gibi kapattım bakalım bir yararı olacak mı
  • Bugun bndede basladi. Modemde butun isiklar normal calisiyo. Ama net yok. Anlamadim ne istir

• Benim bayramda kopmalar başladı, daha sonra düzelttiler ama baktım hızı düşürmüşler..
    Bayramdan sonra sanırım bir sorun vardı düzeltmişler, telefonu açıp hızımı arttırın dedim..
    Üç gündür sorun yoktu, bugün tekrar ara ara kopmalar başladı..
    Tahaddütüm yok, kablonet 12 ay tahaddütle 32 lira yapmış hız da 10 mbit.. Kablonet'te dns değişebiliyor mu?
    Kablonet sorunsuzsa fiyatı iyi..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.