Şimdi Ara

R9 ile TOKAT-ANTALYA ( YOLCULUK BİTTİ ANTALYADAYIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aksam 6-7 gibi depoyu fulleyip yola ciktim 235Tl ye fullendi 11 12 gibi sanirim kayseriye geldim 30 dakika mola vermistim ve yoruldum kayseride bir otel aradim ve bulup yerlestim gostergede sadece ceyrek depo azaldi yollar kalabalik ve arac biraz yoruyor yol sesi felan aliyor yarin gece tekrar cikacagim daha uzun yolum var

kayseriden sonra eregliden mi geciyoruz gitmek icin ? navigasyonda yol cok uzuyor nasil kisaltirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOLDVIPER -- 3 Ağustos 2014; 2:00:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gece gece 235 TL deyince dedim o nasıl LPG deposu öyle meğer benzini kast ediyormuş
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    :)

• Heralde karamana gecmeniz gerekiyor en yakin olarak.. aksi halde duz gelirseniz nigde, mersin,antalya olur acayip uzar o yol.. eregliden mi geciliyor bilmiyorum ama.

• karaman diyorsunuz yani tamam yarin
    bakayim

• Hocam bayram dönüşü trafiğine takılmamaya çalışın. Dur-kalk yaparken hararet yapabilir.

• furkan_10 kullanıcısına yanıt
    sehir iclerne girmemeye calisacagm

• Allah sabir versin

• kayseri-aksaray-konya-seydisehir-manavgat-antalya
    kayseri-niğde-ereğli-konya-seydişehir-manavgat-antalya
    kayseri-niğde-ereğli-karaman-bozkır-akseki-manavgat-antalya bunları kullanabilirsiniz. Bozkır yolunun bir kısmı çok ıssızdır. Ben niğde-antalya için 2. seçeneği kullanıyorum, hatta dün gece 12'de geldim antalyaya
  • yakıt bilgilerinizi özellikle bekliyoum
    hızınız nasıl ?
  • Dün mavavgat-konya-adana yaptım yol sakindi konya ve ereğli arası hem gezici hemde sabit radar var. Bu yolu kullanırsanız aklınızda bulunsun iyi yolculuklar
  • Iyi yolculuklar. Gittiğiniz güzergahı yazarsanız sevinirim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle iyi yolculuklar dilerim. Size güzergah olarak en kısa şu yolu tarif edebilirim. Kayseri'den sonra Nevşehir, Aksaray, Konya, Seydişehir, Akseki, Manavgat, Serik, Antalya. Eğer Ereğli, Karaman falan dalarsanız çok uzatır ve çok yorulursunuz. Zaten o yolda Anamur - Gazipaşa arası işkence olur. Allah yolunuzu açık eylesin.
  • Evet arkadaslar iyi dilekeriniz icin tesekkur ederim kayseriden oglen 12-1 gibi ciktim ve kaysrride kaybolup belediye yetersiz trafik levhalariyuzunden 15 20 km bosa harcadim ve 1.5 2 gibi yollara dusebildim ve gunes altinda bolca mola vererek ilerledim avanos nevsehir konya aksaray seydisehir manavgat bu guzerhaglari izledim konyaya yaklasana kadar hizim 80/km 2500 devir idi ancak konyanin o dumduz ve uzunca asfalt yolunda bastim biraz ve 110/120km aradi devir 4000 idi araba 3 bin deviri gectikten sonra sicaginda etkisiyle cok yakti ve gece 1-2 gibi antalyaya geldim arac 235TL yakit benzin ile toplam 700-800km arasi yol yapti ibrem yola cikmadan 0 idi antalyaya geldgmde 900 le 950 arasnda bsydi yorgnlktan unuttum goren saskin saskin bakiyor plaka 60 arac r9 hedef antalya :) resmleri ve yol hakknda detayli bilgileri ekleyecegim

• BOLDVIPER kullanıcısına yanıt
    araç brodwaymı?
  • Geçmiş olsun. Sıcakta sıkıntı olmadı ise yolculuk iyi geçmiştir.
    Benim de 97 RNİ'm vardı, uzun yolda hiç sıkıntı çekmemiştim. Hatta arabayı istanbuldan alıp sabaha kadar tek başıma kullanıp niğdeye gitmiştim. Bakımlı olduktan sonra istediğiniz yere gidebilirsiniz. (benimki lpg'li idi. çok az tüketimi vardı)
    Avrupadan, Arabistandan nice araçlarla geliyor insanlar :)
  • Gündüz güneşten gece ise antalyanın sıcağından çok sıkıntı çektim açıkcası manavgata girmeden öyle dağlık çook uzun ve virajlı bir yoldan geçtimki çok tehlikeliydi ya biri hatalı sollarsa diye tedirgin olup durdum bir kaç kerede yaşadım ama selektör le fark ettirip durumu kurtardık

manavgatta kapalı yollara girdim arabayla navigasyon yüzünden

Araba çok yordu, içeri mütiş ses alıyor sanki motorla gidiyormuşçasına koltuklar rahatsız uyuşmaya ve kramplara sebep oluyor frenler zayıf

benzinli olmasına rağmen hafif eğimli yollarda 120 ye zorlanarak ve 4000bin deviri geçerek çıkıyor araba en ufak virajlarda hemen kayma eğilimi gösteriyor çok ciddi söylüyorum hemen salı veriyor kendini kayseriden seydi şehire kadar sık sık molalar vererek geldim heryerde durdum yorgunluktan gaza basılı tutmaktan ayağım uyuştu

bı delılık yapıp çıkalım dedik çıktık herkez böyle arabayla çıkılmaz şöyle olur böyle olur dedi ama yüzümü kara çıkarmadı şükür

ama bu araç 300km üzeri uzun yol için gidilecek araç değil sadece şehir içinde ve biraz yakın mesefalere gitmek için çok dinlenmek ve dikkatli olmak gerekiyor

• Valla hocam helal olsun

Yalnız benzinde 120'yi zorla görmesi garip biraz. Bizim teneke LPG'de bile 120'yi görüyor. Benzini doldurunca çıldırıyor alet En ufak virajda kayma eğilimi göstermesi de biraz garip. Lastikler eski herhalde. Bizim R9 hayvan gibi yatar, 100'ü geçince rüzgardan şerit değiştirir ama ben hiçbir zaman kaydığını görmedim. Çok keskin viraja lastiklerden ses gelene kadar hızlı girdim araba baya bir yattı aha dedim bu takla atacak ama yine de kaymadı araba Kullanırken baya korkutuyor ancak abartıldığı kadar berbat bir yol tutuşu yok veya bizimkinin lastikleri yeni ondan bana iyi geliyor

Tabi bunu okuyupta gaza gelen olmasın R9 cidden hızlı gidilecek bir araba değil. Yanınızdan geçen tırdan, arkadan açılan camdan bile etkileniyor araba. Giderken direksiyonu sıkmaktan elleriniz ağrıyor Frenleri de bayağı bir zayıf. Durmasına duruyor ancak sağlam bacak kasınızın olması lazım. Araba frenlerken pek yardım etmiyor

• Benzinli muratbey mi var hala

Denizli-çameli taraflarında broadway kelimesi, halk arasında muratbeye dönüşmüş :)
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt
    Yolun kalabalık zamanında çıktığınız için tedirgin olmuşsunuz akseki tarafında. Tabi oraya kadar gelirkenki yorgunlukla beraber.
    Ben cuma akşam 17:15 de manavgattan çıkıp 21:15 de niğde kemerhisara ulaştım. Sabah babam aynı araçla antalyaya geldi. 3. Günde de sabah babam niğdeye döndü, öğleden sonrada ben antalyaya geldim.. Akseki tarfı çok kalabalıktı, akşamüstü otelden çıkan herkes yolda idi :)) antalyaya yaklaşık 7 saatte ulaşabildik 1 mola ile..
    25 yıldır bu yollara gidip geldiğimizden ( yılda 3-5 defa) alıştık demekki biz :) hatta 2002 de bozkır üzerinden aksekiye gitme denemelerimi kış günü rni'm ile yapmıştım aynı yolda. Amortisör ve lastik iyi olduğu sürece sıkıntı yaşamadım rni ile.
    Sın olarak aracınızı aynı-yakın bütce ile değiştirmeyi düşünür iseniz 99-00 model 1.3i corollolar uygun fiyata bulunur. Birde klima olursa çok memnun kalırsınız. Akseki rampalarında geçtiğim araçlar benim corollanın 5-10 katı değerinde :)) ( tAbi yolu bilme avantajı var) yol tutuşu beoadway'dan çok daha iyidir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.