Şimdi Ara

renault clio rxt 1.4 16v

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu model üzerine uzun zamandır konu açılmadığını görüp tekrar konu açmaya karar verdim.Renault'un bu çok tutulan rxt modelinin günümüzdeki değerini(yani ne kadar verirsem zarar yaparım)bilen varsa söylermi acaba.Şuanda bu modelden almayı düşünüyorum ve etrafımdaki hangi motor ustasına alıcağım arabayı göstersem sana gelmez diyor.Gösterdiğim araç ise çok temiz az km olması.Dedikleri laf ise dijital ekran km'li araçların km'sinin çok kolay şekilde düşürülebileceği.Benim sizlerden ricam bu model arabaya şuanda kaç para verilir.Aracın km'si vs herhangi bir aksamı ile oynanmadığına nasıl emin olucam.Ustaların çoğu ekspertiz yaptırırım dediğimde işe yaramaz.Satan kişi ekspertiz yaptıracağın ustaya 200 lira ateşlese adamı satın alır sanada o arabayı kolaylıkla kandırıp satar diyor.Anlıyacağınız her kafadan bir ses çıkar oldu.Arabayı annem için alıcam yoksa allah günah yazmasın resmen lanet ettim .Alıcağım arabanın özelliklerini kısaca yazıyım;

Araç: 2002 model RXT 1.4 16v
    Sunroof.sis farı vs.. Modelin en dolusu zaten biliyorsunuz
    KM:26.000 ' de Beni ve sorduğum ustaların en çok uyardıkları kısım işte bu kısım.Diyorlarki 12 yaşında bi araç nasıl olurda 26 binde.Aracı görseniz gerçekten tertemiz.Bu konuda bilgili abilerim büyüklerim ,küçüklerim herkez bildiğini yazarsa çok mutlu olurum.Zaten araç fiyatları yaz geldi bayram geldi diyerek fırladı.Şuanda para vermek saçmalık geliyor bana.Ama kışa doğru fiyat düşermi,ne kadar vermeliyim Detaylı bir şekilde bilenleriniz yazarsa sevinirim.Şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim..

• 12 yaşında bir araç 26k kilometrede olmayacak birşey değil fakat Türkiye şartlarında insanın gözü korkuyor.Almadan önce güzelce araştırılması gerekiyor gerekirse 2 gününüzü felan aracı araştırmak için harcıyacaksınız.Aracın başına geldiğinizde etrafında 2 tur atıp tamam alıyorum demeyin güzelce inceleyin gerekirse 1 saat 2 saat sürsün adamla anlaşın aracı epeyi inceleyeceğim diyin.Mesela kaputta ki su fışkırtılan yerlerde boya var mı kapı fitillerinde boya var mı bunlar arabanın boyalı olup olmadığını hemen açığa verir genelde oraları koruyamazlar

Arka stopların değişip değişmediğini anlamak için bagaj kağağını kaldırın stop kapaklarına bakın genelde değişenlerin kapakları değişik oluyor veya somunları yenilerde plastik somun kullanılıyor.Ön farlar için kaputu kaldırıp vida yerlerinde ki pul veya somuna bakın tekrar mesela birisi alyan birisi başka birşey olabilir bazen pulu küçük büyük olabiliyor.Kaputu kaldırınca tamponun o üst kısmı ile demir yerde ki boyada ton farkı var mı ona bakın.Aracı gölgede incelemeyin güneşin olduğu bir yere çekin elinizde bütün kaportayı gezin göçük felan var mı güneşte göçükler dikkat geçmez

1.4 rxt en dolusuda olsa 21 milyar sırf 26k kilometrede olduğu için verilmez bence

• bnym97 kullanıcısına yanıt
    Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.
    Yukarıdada yazdığım gibi acaba bu yaz dönemiydi bayramdı derken fiyatın bukadar artması normalmi.?.Ben telefonda satıcıyla görüşdüğümde 21 biden 19.500'e kadar indirebildim.Yanlız Arabadan çok az anlarım ama iç aksağamından hiç anlamıyorum.Yani beni aslında tek düşündüren motor kısmı.Acaba km'si orjinalmidir.Gerçekten 26 bindemidir çok merak ediyorum.Bana söyleyen usta gibi dijital km li arabalarda çok rahatmı düşürmek km'yi.Usta birde kışa doğru o fiyatdan iner aşağı 16.500 e bile iner bekle dedi ne kadar doğrudur.Bu sorumuda yanıtlarsanız sevinirim.Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azader

Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.
    Yukarıdada yazdığım gibi acaba bu yaz dönemiydi bayramdı derken fiyatın bukadar artması normalmi.?.Ben telefonda satıcıyla görüşdüğümde 21 biden 19.500'e kadar indirebildim.Yanlız Arabadan çok az anlarım ama iç aksağamından hiç anlamıyorum.Yani beni aslında tek düşündüren motor kısmı.Acaba km'si orjinalmidir.Gerçekten 26 bindemidir çok merak ediyorum.Bana söyleyen usta gibi dijital km li arabalarda çok rahatmı düşürmek km'yi.Usta birde kışa doğru o fiyatdan iner aşağı 16.500 e bile iner bekle dedi ne kadar doğrudur.Bu sorumuda yanıtlarsanız sevinirim.Teşekkürler.

Yani genelde araç alıcaklar kışı bekler satıcaklar yazı aracın yaz fiyatı ile kış fiyatı arasında 1000-1500 tl oynar yinede.Km düşürülmesi hakkında bir bilgim yok fakat gözünüzü korkutmak gibi olmasın sizin aracınızın 1.4 8v var bizde kilometre aşağıda ki resimde ki şekilde satan kişi aracı bakıma verdim sanayiye birşeyler değişti felan filan aldığımda kilometre bu şekildeydi dedi bayram bitsin servis kayıtlarına bakıp felan düzelttirmeye çalışacağız artık sayacı

renault clio rxt 1.4 16v

Bu sayacın nasıl olduğunu ne anlama geldiğini hiç bir clio kullanıcısı bilmiyor.Renault forumunda en son 2008 mi 2005'te mi birisi bu sorunu yaşamış ona mesaj attım geri dönüş yapmadı

• arabasından emin olsa 1500 düşer mi sence? o arabayı kimse aramıyodur. km çok abartılı düşük ve o fiyat artık o model clioyu aşıyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Çok ama çok teşekkür ediyorum vermiş olduğunuz bilgiler için.Sorununuz çok ilginçmiş gerçekten.İnşallah Düzeltirsiniz dileğiyle tekrar teşekkür ederim.
    biri dijital sayaçlarda km düşürülünce başına sıfır ekleniyo demişti yani normalde km 5774 olsa başında sıfır olmaması lazım yani 05774 olmamalı diyodu.
  • 75hp 7 kullanıcısına yanıt
    Yanlız 3 kere arayıp toplamdada 1 saate yakın konuşma sonucunda okadar düşürebildim..Birde şöyle bi sorun var ben istanbulda ikamet ediyorum araç gaziantep'te.Mecburen telefonda görüştüm.Çok fazla detay yazamadım ama aracı satan kişi aslında oğluna almış.Oğlu ise kısa süre sonra askere gitmiş ve geldikten sonra kullanmak nasip olmamış yurt dışına gitmiş araç ise garajda sürekli yatmış.Adam satmak istemediğinden arada bir çalıştırmış.Bana söyledikler bunlar.Yinede sağol cevabın için.
  • boşverin bi sürü yol zahmet risk alın ikinci el kurumsallardan garantili binin.

• 75hp 7 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim güzel tavsiye.
  • ozgur_gs_91 O kullanıcısına yanıt
    İşte bunun gibi konular kafayı karıştırdığından birsürü para verip sıfır araba alanlara artık şaşırmıyorum
  • piyasda dolandırıcı çok ve artık normalmiş gibi görünüyo nerdeyse km düşürme pertten toplama. Çünkü km yi değiştirme 1 dk sürüyo nerdeyse 10-15 liraya yapanlar bile çıktı ortaya. Ama aracın dışı ve içi belli eder km sini. Temizse alın
  • ozgur_gs_91 O kullanıcısına yanıt
    Gerçekten içler acısı.Bunları yapan insanlar varmış evet.Araba almaya karar verip araştırdıkça ne kadar berbat bir mesele olduğunu farkettim bende.
  • hocam onlarda da seçenekler sınırlı, var mı tavsiye edebileceğiniz güvenilir ?

@75hp
  • Velevki o kadar temiz bir arac, yinede 2002 clio icin fiyat yuksek.daha iyi araclar bulunabilir o paraya.. hemde o kadar uzaktan gidip alacaksiniz. Her turlu sikinti size. Garantili bakin diyen arkdasa katiliyorum. Dod falan vardi cok bakmadim ama. goz atin..

• Mantıklı kardeşim teşekkür ederim.

• o arabanın ederi RXT dolu donanım da olsa, 1.4 - 16V / 98 HP'lik motor ve 26.000 km dahi olsa 21 bin lira etmez. Taş çatlasın 17 bin lira eder. Fransız üretimidir onlar. 26 bin km de olması belki doğrudur. Ama işte insanlara güven olmuyor, adam arabada boya yok diyor bakıyorsun araba da ton farkı var, boyalı burası diyorsun "yok yahu güneş yanıltmıştır seni" diyor. Ama bariz bir şekilde "ben boyalıyım" diyor. Ve dünyanın da bir yolu. Değmez bence. Uçakla gitsen en kötü 150 lira bilete vereceksin. Nereden baksan oradan buraya 400 liralık benzinle geleceksin. Şahsen ben 1.4 motorlu benzinli Renom ile 740 km. yol gidebiliyorum şehirler arası yolda.
    O araba eğer 26 bin km ise gerçekten yattığı için kesin trigeri değişmemiştir. Sen onu değiştireceksin. 60 bin / 4 yıl ömrü var çünkü. Bu yıldan kaybetmiş bir kere. Lastiklerini değiştireceksin kesin. benzin filtresi bile 26 bin km. dahi olsa değiştireceksin. Nereden baksan arabaya 1500 lira masraf edersin. Yatan bir arabaya, ara sıra kullanılan bir arabaya kimse bu bakımları yaptırmamıştır 12 yılda. Hatta araba yattığı için fren disklerini bile değiştireceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 31 Temmuz 2014; 9:46:29 >

• Bu arabaya 21000 vereceğime saat ibiza sıfırına 34000 veririm(eğer gücünüz yetiyorsa).

• Kasto_37 kullanıcısına yanıt
    Evet sizede hak veriyorum.Zaten adamlar fiyatlandırma sistemini okadar güzel ayarlıyorlarki.Sadece arabada değil elektronik ürünler vs. diğer bütün ürünlerde güzel fiyatlandırma yapıyorlar.Yani diyeceğim şuki; sen ilk başta diyorsunki 15 den yukarı vermem,araştırırken buluyorsun 15 den daha iyisini ama fiyatı 18 bin.Bu sefer diyorsunki 15 i veren 18 zide verir.Öyle öyle 25 ede çıkıyorsun 35 ede çıkıyorsun.Ama dediğiniz gibi ibizada güzel ama şuan veremiyorum kardeşim malesef .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.