Şimdi Ara

pejo 307 1,4 hdi 2003 sorunlarım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamün aleyküm arkadaşlar . 307 1,4 hdi 2003 model 200 000 klm de araç 3-4 ay önce aldım araştırmadan ancak araştırmış olup forumlara baksaydım almazdım ama aldık birkere sorunlarım
    1. 2-3 gündür motor bölümündeki sigorta kutusundaki bölümde F8 20 a sigorta atmaya başladı sonra biraz tel (5-6 adet ince tel) sardım sonra çalıştı ancak yine stop ediyor ama sigorta atmıyor çıkartıp takıyorum çalışıyor ama 3-5 klm bazen 50 klm bazende 200-300 metre sonra aynısını yapıyor ve stop ediyor. sonrasında motor arıza ışığı yanmadığından kontak basıyor ama araba çalışmıyor sigorta çıkartıp takarsan çalışıyor sorun neden bilmiyorum ama 30 a sigorta taktım aslında 25 takacaktım ama aldığım yerde kalmamış şuanda sigorta atmıyor.

2. p1409 sürekli arıza egr elektrovalf kumandası şasiye kısa devre , egr selenoid rco valfi şase kısa devre diyor.

3. p1208 aralıklı arıza mazot yüksek basınç pompasını doldurma tahrik tertibatı şaside kısa devre regülasyon elektrovanası diyor . antipolilation fault hatası veriyor ve araba stop ediyor bugün en az 10 defa yaptı 20 klm lik yolda

4. p0403 aralıklı arıza egr elektrovalf kumandası açık devre veya aktüatör çalışan bozukluğu diyor.

5. p0704 aralıklı arıza debriyaj kontaktörüsinyalin olmaması veya sinyal tutarsız diyor

arkadaşlar bu arıza kodlarını pp2000 ile pc bağlandı öğle gördük bu sorunları nasıl hallederim bilgili olan usta arkadaşlar bana lütfen yardımcı olun çünkü bazı ustalar şunu değişelim bunu değişelim ama hatalar aynı duruyor garanti verende yok.. araç artık gitmez oldu sıcaklarla ilgisi varmı şimdikten teşekür ederim

• sugarboy067 S kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar 20-25 defa okuyan olmuş ama hiçbir allahın kulu bilmiyormu kimsenin başına gelmemişmi sorunu çözülmemişmi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.