Şimdi Ara

Herkes sevdiği markaların eksikliklerini belirtsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes sürekli sevdiği markayı övüyor benim tuttuğum marka en iyisi diyor burada objektif şekilde markayı seven kişilerin markadaki eksiklikleri yazması.

ben fiatın yazıcam maserati ferrari harici fiat alfa lancia olarak fiatta segment model eksikliği var

alfa sadece mito giu satıyor iki segment markada prestiji düşürür, bence bunun c sedanı var d sedanı ve d sw nu var hala çıkarılmadı senelerden beri buda fiatın alfaya özen göstermediğini gösterir. lancia da yenilik yok abd aracı voyager ve themayı getirdi onlarda malesef satmadı, italyan çizgisi olmayan araçlar.model bolluğu konusunda lancia alfadan daha çok çeşitli olmalıydı b sedan ve hb c sedan ve hb sw d sedan ve sw tema e segmenti olarak ama italyan yapımı olmalıydı transporter gibi bir araç compact suv olmalıydı, bunları yapmadı şimdi heryerden çekiliyor. Gelelim fiata fiat yeni model hala çıkarmadı punto ve bravo ikinci dünya savaşından kalma araçlar oldu hatalardan biri bu araçları tarihe gömecek isimi değiştimi bi anlamı kalmaz. bi hata daha 500 le kafayı bozdu 500 x diye compact suv ve 500 görünümlü 4 kapı b hb satacak bravodan sonra ne çıkaracağı belli değil d segmenti yok adamlar sadece motora çalışıyor şimdi onuda bıraktılar opel vw renault atağa geçmeye başladı bu konuda

sizlerin gördüğü eksiklikler varsa paylaşın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• opel sahibiyim,suspansiyonlarini hic sevmiyorum butun cukuru hissediyorum tamam yol tutusu onemli ama bukadar sert olmasa olmazmiydi baska bi cozum bulsbilirleedi,simdilik bukadar.

• Citröen berlingo süspansiyonlardan eksik bence.
    Birde arka camının direk açılması lazımdı.
  • Konu herkes sevmediği markalarin olumsuz ozelliklerini yazsin olsaydi patlama yapardi

Benim sevdiğim marka yok , kendi aracim golfun olumsuz yönleri , 5 vites olmasi , dişli oranları ve yuksek hizda direksiyonun geri bildirim noktasinda az da olsa zayif kalmasi diyebilirim ..

• valla sevdiğim marka alfa romeo da neyini yazayım araçları yok adamların aracım citroen e ben citroen'in eksikliğini yazayım bari.

arka süspansiyonlar hiç olmamış, sert kısa darbeler direkt kabinin içinde. tıttıklı asfalta alışık değil. ellerinde dünyanın en iyi süspansiyon sistemi var kullanmıyorlar. direksiyon ağır ve hissiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 30 Temmuz 2014; 18:20:58 >
  • Hondalara bayılıyorum.Özellikle FD6 Civic in Type R olanları var,Türkiye'de yok.Yurtdışında da Si diye isimlendirilmiş.Biz de FN2 ye mahkum edilmişiz :) FN2 de çok güzel en çok iç mekanına bayılıyorum milano red olanlar mı vardı neydi tam çıkaramadım.

Gelelim eksisine :) FD6 yalıtım özürlü bir araç.Kendi aracımdan FD6 ya geçince iki üç sınıf düşmüş gibi hissediyorum yalıtım anlamında.Ama FD6 tasarımıyla bunu unutturuyor :)

Forumda şaka maka 5 yılı bitirmişim.2 yıl içindeki planlarım arasında kırmızı ya da siyah bir FN2 Type R almak var.Allah izin verirse, ölmezsek o aracı mutlaka alacağım.Er ya da geç farketmez.Buraya da inceleme konusunu açacağım :)

• extra ilgi duyduğum bi marka yok , ama araç dersen eski kasa 6 serisi ve cls nin yeri cok baska .. bunların bildiğim tek negatif yanları fıyatları
  • Kullanmış colduğum 98 corollanın yol tutuşu zayıf
  • içeriye rüzgar ve motor sesi alması neyseki 2003lere göre daha iyi mk4 lerin bu konuda iyi olduğu söyleniyor
  • Ben de bir alfa romeo hayranı olarak 159 un yerini hemen doldurmalarını beklerdim. Özellikle o kadar az çeşit araç satılıyorki insanlar böyle bir markanın olduğunu bile unuttular.

• Pug 307, arka süspansiyonlardan yüklüyken ses gelmesi...
  • fordun b ve c segment arabaları olan fiesta ve focusun konsol tasarımını beğenmiyorum,ayrıca iç mekanları oldukça dar buluyorum, b ve c segment alacak olsam bu ford olmazdı, ya golf alırdım yada mazda3 ,,, zaten benim için alınacak arabalar bellidir, b segmentte polo ve punto ,, c segmentte golf ve mazda 3 ,, d segmentte mondeo, passat ve 3.20d ,, e segmentte mercedes e serisinden biri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos_07 -- 30 Temmuz 2014; 21:23:13 >
  • Pug sağından solundan ses gelme olasılığı yüksektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevie_ray_vaughan

fordun b ve c segment arabaları olan fiesta ve focusun konsol tasarımını beğenmiyorum,ayrıca iç mekanları oldukça dar buluyorum, b ve c segment alacak olsam bu ford olmazdı, ya golf alırdım yada mazda3 ,,, zaten benim için alınacak arabalar bellidir, b segmentte polo ve punto ,, c segmentte golf ve mazda 3 ,, d segmentte mondeo, passat ve 3.20d ,, e segmentte mercedes e serisinden biri

fiesta nin iç hacmi gerçekten dar. Ama fiesta dar deyip polo tercih ederim demeniz enteresan

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Orijinalden alıntı: stevie_ray_vaughan

fordun b ve c segment arabaları olan fiesta ve focusun konsol tasarımını beğenmiyorum,ayrıca iç mekanları oldukça dar buluyorum, b ve c segment alacak olsam bu ford olmazdı, ya golf alırdım yada mazda3 ,,, zaten benim için alınacak arabalar bellidir, b segmentte polo ve punto ,, c segmentte golf ve mazda 3 ,, d segmentte mondeo, passat ve 3.20d ,, e segmentte mercedes e serisinden biri

fiesta nin iç hacmi gerçekten dar. Ama fiesta dar deyip polo tercih ederim demeniz enteresan

fiestanın konsolunuda beğenmediğimi belirtmiştim,konsolunu beğenmediğim arabayı hayatta almam

• kia aracım var. Markayıda severim ama 2013 model araçta Türkçe dil seçeneği yok. En büyük eksiklik olarak bunu görüyorum.

• Şuan babamda sorento var koltukları çok sert virajlarda savruluyor sanırım suvların genel problemi..
    Bende şuan ford mondeoya biniyorum makyajlı kasa gerçekten çok uzun aynadan bakınca sanki arkaya doğru genişliyor :D park problem
  • quote:

Orijinalden alıntı: linqs

extra ilgi duyduğum bi marka yok ...

• Ford , Malzeme kalitesi orta-vasat arası kalır . Konfor olarak sert süspansiyonlardan dolayı vasat diyebilirim .
  • PUG;

Aşağıda bahsettiklerim, 208, 2008, yeni 308 gibi son nesil araçlardan önceki modellere aittir. PSA'nın başlattığı dönüşüm ile birlikte çoğu modele daha fazla özenilmeye başlandı.

Özellikle kapı ve bagaj bölgelerinden ses gelme olasılığı yüksek. Sesten kasıt; çıtırtı, tıkırtı, gıcırtı. Konsol kısmından da ses geldiğini söyleyenler var fakat ben denk gelmedim.

Allah'ın emri, süspansiyonlar hissedilir derecede sesli çalışır, hızlı girilen tümsekleri sönümleme özelliği düşüktür, buna karşın bu sertliğin hakkını verecek bir yol tutuş yok maalesef. Yüksek hızlarda araç bir miktar yolda gezinir. Direksiyon tepkileri de sportif sürüş arayanlar için oldukça hissiz.

Manuel vitesli olanlarında 80 bin km civarlarında vites geçişleri kemikli hale gelir. Öyle ki bazen vitesi yerine oturtmak için güç kullanmak zorunda kalırsınız. İlla ki bir sebebi vardır fakat o konuda bilgim yok.

Çoğunluğun aksine ben yürüyen aksamdan oldukça memnunum. Şu anki aracı gayet hor kullanmama rağmen yürüyen konusunda en ufak bir sıkıntı yaşatmadı.

Önem verenler için; modellerin, ikinci el satış fiyatı ve sıfır alış fiyatı arasındaki makas oldukça açıktır.

Ha bi de, genelinde vites topuzu ve kapı kolları 50 binden itibaren soyulmaya başlar. 2000-2010 arasındaki model yıllarına ait otomobillerde elektrik aksam arızası denk gelme ihtimali normalin üzerindedir. Arıza silsilesi başlarsa da sonu gelmez. Fakat sonraları bu handikap emsal markalarla aynı seviyeye indirgendi.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.