Şimdi Ara

BlackBerry Alman güvenlik firması Secusmart'ı satın aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• BlackBerry Alman güvenlik firması Secusmart'ı satın aldı

Mobil cihazlarda kurumsal kullanıma yönelik olarak güvenlik çözümleri geliştirmek son dönemde büyük önem kazandı ve bu alanda ağababası sayılacak bir isim varsa o da BlackBerry. Akıllı telefon pazarında diplerde olsa da BlackBerry kurumsal mobil cihaz güvenliği konusunda önemli çözümler sunuyor.

Samsung, LG gibi firmaların akıllı telefonlarında yazılım tabanlı bazı çözümler görüyoruz. Ancak BlackBerry Alman Secusmart ile 5 yıldır işbirliği içerisindeydi ve özel bir teknolojiyi BlackBerry Z10 modelinde kullanıyorlardı.

Bu özel teknoloji microSD kart içerisinde SMS, çağrı ve emailleri şifreleyen bir düzenek koyuyor ve böylece donanım bazında günvelik çözümü sunmuş oluyor. Hali hazırda Şansölye Angela Merkel ve pek çok NATO yetkilisi bu BlackBerry Z10 modelini kullanıyor. 

Şimdi ise BlackBerry iş ortağını satın almış durumda. Satın alma bedeli açıklanmazken, BlackBerry kurumlara yönelik daha fazla güvenlik çözümü sunmak istediklerinin altını çiziyor.  

Kaynak:http://www.zdnet.com/blackberry-acquires-secusmart-ups-voice-security-ante-7000032086/

• Donanım bazında güvenliği çözsen de sonuçta o veriler de kablosuz yolla iletiliyor onu ne yapacaklar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BB geri dönsen de sende katılsan rekabete.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Donanım bazında güvenliği çözsen de sonuçta o veriler de kablosuz yolla iletiliyor onu ne yapacaklar?

O kadar mühendis her türlü olasılığı düşünmüştür. Güvenli olmasa, makam sahibi insanlar bu cihazları kullanmazlardı ona bakarsan..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heryeri güvenlik olsa olsa ne olur
  • arkadaş BlackBerry porshe kullanıyor. bedava verse kullanmam. yahu benim 6300 dan farklı bir özelliği yok. tutturmuş bir güvenlik tufanı gidiyor. sanki google yönetim kurulunda çalışıyor. bazen insanımızda oluyor böyle şeyler , tabiki saygı duyuyorum , güle güle kullansın herkes, ancak neden bu güvenlik merakı var ki , sordum , yok mesajları şifreleyip atıyor , şifreleyip alıyor felan diyor. soruyorum devlet meselesi mi tartışıyorsun yok :) enteresan bir durum gerçekten :)
  • Bence yavaş yavaş Blackberry yeniden dönüyor rekabete , fiyatlarida çinli firmalar gibi tutsalar keşke .

• BlackBerry`nin Passport modelini gordukten sonra Blackberry`de kucukte olsa bir ışık gordum. Asıl amacı kurumsal kullanıcılara hitap etmesinden hala bu sektor boş ve tekrar kendini yenileyip bu sıcak sulara atlayabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlarını yenidewn göz geçi,rmesi ve Z 10 kullancısı olarak nerdeyse çoğu Z 10 da görülen yazılım sorunlarını halletmesi lazım...
  • Blackberry iyi cihazlar yaptı zamanında fakat işi gücü milleti kazıklamaktı.Eski hatalarından ders alıp yoluna devam ederse daha iyi yerlere gelecek kapasitesi var.

• Blackberry geri dönerse rekabet iyice kızışır :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlackBerry hala yaşıyormu da alım yapıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: GylR?

BB geri dönsen de sende katılsan rekabete.

Geri döndü hocam BlackBerry os 10 ile... incele mutlaka z10 nu

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

Fiyatlarını yenidewn göz geçi,rmesi ve Z 10 kullancısı olarak nerdeyse çoğu Z 10 da görülen yazılım sorunlarını halletmesi lazım...

Ne gibi sorunlar? Ben de z10 kullanıyorum ve hiçbir şikayetim yok...

• Örneğin birini yanlışlıkla aradığınızı farkettiğiniz an her ne kadar aramayı sonlandırsanız da karşı tarafa bir çağrı gidiyo.. bu bazen kötü olabiliyo...

2. si ise bende son 3 ayda ortaya çıkan bi sorun.. Batarya daha bitmeden telefonun şarjı bitmişcesine kapanması... bataryta kalibrtasyon sorunu ve herkeste farklı yüzdelerde kapanıyo ve bu yüzdenin yüzde3 kaç olacağını tahmin edemiyorsunuz :)

3 farklı anakart modeli var ve bazılarında olmuyo bu sorunlar... ama TR deki modellerde bu sorun olduğu söyle4niyo özellikle ilkk sorun :)

Bunlar haricinde bir sorunum yok.. :)
  • quote:

Örneğin birini yanlışlıkla aradığınızı farkettiğiniz an her ne kadar aramayı sonlandırsanız da karşı tarafa bir çağrı gidiyo.. bu bazen kötü olabiliyo...

2. si ise bende son 3 ayda ortaya çıkan bi sorun.. Batarya daha bitmeden telefonun şarjı bitmişcesine kapanması... bataryta kalibrtasyon sorunu ve herkeste farklı yüzdelerde kapanıyo ve bu yüzdenin yüzde3 kaç olacağını tahmin edemiyorsunuz :)

3 farklı anakart modeli var ve bazılarında olmuyo bu sorunlar... ama TR deki modellerde bu sorun olduğu söyle4niyo özellikle ilkk sorun :)

Bunlar haricinde bir sorunum yok.. :)

3. Söylediğiniz tam olarak nedir anlamadım. Anakartta nasıl bir sorun varmış? Ne batarya ne de çağrı sorunu bugüne kadar hiç yaşamadım. Yazılımınız güncel olmayabilir kontrol edin isterseniz...

• Tam hatırlamıyorum LST-01 LST-02 LST-03 gibi farklı modeller var.. türkiyeye gelenbler bunlardan bitanesi.. bu arada blackberry z10 konusu var... orda bir çok kişi yaşıyo bu durumu ve kaçıncı firmware yenilenmesi yani yazılım güncellemesi olmasna rağmen yinre devam ediyo sorun ...
  • quote:

Tam hatırlamıyorum LST-01 LST-02 LST-03 gibi farklı modeller var.. türkiyeye gelenbler bunlardan bitanesi.. bu arada blackberry z10 konusu var... orda bir çok kişi yaşıyo bu durumu ve kaçıncı firmware yenilenmesi yani yazılım güncellemesi olmasna rağmen yinre devam ediyo sorun ...

Farklı modeller sadece 4g konusunda ve işlemci konusunda farkediyor. Bununla ilgili kıyaslama videoları var bir saniyelik bir fark yaratıyor sadece. Problem manasında bir sıkıntı çıkarmıyor. Benim de türkiye modeli ikinci el tamir görmüş ciddi darbe almış bir cihaz ama 2 yıl lg p920 kullandım sanki anadol dan Ferrari'ye geçmiş gibiyim. Ne donma ne kasılma ne kilitlenme ne yavaşlama. Bence sizin cihazda sıkıntı vardır bir servise yollayın isterseniz.

• BB Z10 konusunda görebilirsiniz benim gibi bir sürü arkadaş bu sorundan müzdarip.. aynı modellerde de olan var olmayan var.. karışık bi durum.. batarya olayı servise verince düzeliyo ama sonradan yeniden ortaya çıkıyo dediler... ama istemsiz karşı tarafı çaldırma konusunda yapabilecekleri bence ghiçbir şey yok kaçtane yazılım geçti hepsinde aynı şey... ama dediğim gibi bataryayı kalibre ederewk yeniden normale dönmesini sağlayabilirler belki...
  • quote:

BB Z10 konusunda görebilirsiniz benim gibi bir sürü arkadaş bu sorundan müzdarip.. aynı modellerde de olan var olmayan var.. karışık bi durum.. batarya olayı servise verince düzeliyo ama sonradan yeniden ortaya çıkıyo dediler... ama istemsiz karşı tarafı çaldırma konusunda yapabilecekleri bence ghiçbir şey yok kaçtane yazılım geçti hepsinde aynı şey... ama dediğim gibi bataryayı kalibre ederewk yeniden normale dönmesini sağlayabilirler belki...

Iyi de aynı model aynı cihazı kullanıyoruz ki dediğim gibi benimki sanki ışid baskınında ganimet olarak ele geçirilmiş gibi. Çaldırma sorunu da dahil batarya falan hiçbirini yaşamadım şimdiye kadar. Batarya %1 i görmeden kapanmıyor ve 3 g açıkken bile tamgün gidiyor. Lg 3g açıkken hayatta tam günü çıkarmazdı kullanırken. Sürekli 2g modunda kullanmadıkça wifi yi kapatarak ekran döndürme kilitli o anki ihtşyaca göre ekran parlaklığını ayarlayarak kullanıyordum p920 yi. Bunda daha parlaklık menüsüne girmedim bile...sürekli internet kullanan birisiyim...
    Bana göre eksisi rar dosyalarını dosya yöneticisinin açamaması 3. Parti uygulama kullanmak zorunda olmak, bir uygulamayı görünmeyecek şekilde arka plana atamamak, telefon numarası çevirirken t9 ile kişiyi bulamamak... özellikle t9 halledilsin 10 sene hiç dokunmasınlar sisteme...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.