Şimdi Ara

YGS-LYS REHBERİ ( Sinav Sistemleri )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
43
Favori
11.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir öğretmen olarak, Ygs-Lys döneminde size rehberlik etmek için yanınızda bulunmaktayım.
    http://sinavsistemleri.com/ sitesi henüz yeni açılmış bir sitedir, amacım; bir çok öğrencimin yaşadığı problemler üzerinden hareket ederek, öğrencilerin sınav döneminde yaşadığı kafa karışıklıklarına yardımcı olmak.
    Fikirleriniz benim için değerlidir.

Facebook sayfamız:https://www.facebook.com/sinavsistemleri?ref=hl
    Twitter adresimiz:https://twitter.com/Scientistmoon

Android Uygulamamız:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gobil.snv.sistemleri2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SinavSistemleri -- 8 Eylül 2015; 19:53:09 >

• Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görmeyen arkadaşların da yararlanması için, güncel ..
  • faydalı up
  • yararli, takip.

• Sayısal öğrencisiyim ilk 20.000 hedefliyorum okuldan gelen puan düşük 38-40 civarı bişey ygs kimya mat geo yarıladım sayılır ve iyiyim ama fizik biyoloji çok kötü durumda sınava kalan süre malumunuz lys matta bitecek 3 aya ilk 20 bine girebilir miyim ve nasıl bi çalışmayla yardımcı olursanız sevinirim

• Okul puanı önemli bir etken ama bu zamandan sonra değiştiremeyeceğin için canını sıkmana hiç gerek yok.
    Bundan sonra yapman gereken Ygs-Lys konularını aynı anda götürmek ve düzenli çalışmak. Haftalık ve aylık tekrar yapman seni oldukça öne çekecektir. Bu tekrarları da konu çalışması yaparken kendi çıkardığın notlar üzerinden yapabilirsin.
  • Oncelikle blog icin tesekkurler hocam. 2 aydir yaz tatilindeyiz hocam. Su zamana kadar sadece 2 gun oturup ders calisabildim. 11i iyi atlatmistim aslinda. Sicaklardan midir nedir bilemedim. Hocam twitterda falan mesajlasirken falan goruyorum iste yok su konuyu bitirdim falan, tedirgin oldum bende hocam acaba gec mi kaldim calismaya baslamak icin? Bu arada sildim twitterida, bu maratonda baskalarini degil sadece kendimi kistas almaya karar verdim.

• Hiç geç kalmamışsın çalışmak için.
    Benim öğrencilerime tavsiyem, çalışmaya başlamak için acele etmemeleri yönünde oldu hep, hala da ağustosun 15'ini beklemelerini öneriyorum. Şu dönemde depolayacağınız enerji sizi bütün sene idare edecektir ve ne yazık ki bir çok öğrenci yaz tatilinde hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyor, fakat zamanla sıkılıp tempolarını düşürüyorlar. Unutmayın; bu sınav bir maraton ve son kazanan son düzlükte kazanacaktır.
  • SinavSistemleri kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam cevabiniz icin. Tabi ister istemez gorunce bende bir panik olustu. Rahatlattiniz beni. Yarindan itibaren bos durucagima cografya ve tarih calismayi dusunuyordum. Zaten sevdigim dersler dersanem baslayana kadar calismayi dusunuyodum. Sizce uygun mudur?

• http://forum.donanimhaber.com/m_95316227/f_//tm.htm#95323530

Konuyu okursanız bu konuda bana ne tür tavsiyeler verebilirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaspar Hauser

Tesekkurler hocam cevabiniz icin. Tabi ister istemez gorunce bende bir panik olustu. Rahatlattiniz beni. Yarindan itibaren bos durucagima cografya ve tarih calismayi dusunuyordum. Zaten sevdigim dersler dersanem baslayana kadar calismayi dusunuyodum. Sizce uygun mudur?

Çok normal panik yapman. Şu dönem de insanların düşüncelerinden etkilenmeye çok daha açıksınız.
    Sitede ben de aynı şeyi önerdim sayısal öğrencilerine.
    Şu dönemde bol kitap okuyun ve kitap okur gibi sosyal çalışın. Çok faydasını göreceksiniz sene içinde. Herkes zaman problemi yaşarken kitap okuyanlar oldukça avantajlı olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemtas

http://forum.donanimhaber.com/m_95316227/f_//tm.htm#95323530

Öncelikle annene geçmiş olsun dileklerimi sunarım, umarım şu an iyidir. Herşeyin başı sağlık.
    Daha sonrası için, adaletten hukuk bölümüne geçmek hiç de ütopik bir durum değil. 2 öğretmen arkadaşım, adalet dikey geçiş ile geçerek hukuk okumaya başladılar. Bunu değerlendirebilirsin.
    Ama hayalin başka bir bölüm ise; hayallerinden asla vazgeçme.

• hocam ben ygs ve lys önceliği ile ilgili bişey soracaktım. önce ygs çalışıp (2-3 ay) o bitince lys çalışmak daha mı doğru lys ile birlikte ygs denemesi de çözücem tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: SinavSistemleri

quote:

Orijinalden alıntı: erdemtas

http://forum.donanimhaber.com/m_95316227/f_//tm.htm#95323530

Öncelikle annene geçmiş olsun dileklerimi sunarım, umarım şu an iyidir. Herşeyin başı sağlık.
    Daha sonrası için, adaletten hukuk bölümüne geçmek hiç de ütopik bir durum değil. 2 öğretmen arkadaşım, adalet dikey geçiş ile geçerek hukuk okumaya başladılar. Bunu değerlendirebilirsin.
    Ama hayalin başka bir bölüm ise; hayallerinden asla vazgeçme.

Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi her şeyin başı sağlık. Size de allah uzun ömürler versin.

Şöyle ki ben hukuka gitmeyi yalnızca bölümden kurtuluş olarak gördüm, bu yüzden hiç hedefim olmadı. Hazır kariyerimi belirli bir yönde çizmek adına sınava tekrar hazırlanmayı düşünüyorum. Hatta bugün 300'e yakın soru çözdüm. İşimi garantiye almak istiyorum.
    Bunun dışında matematikte sıkıntılarım var. Normal bir öğrenci bütçesi olarak da dershaneye gitme gibi bir imkanım yok. Behzat Rasuli adında bir hoca gördüm. Önceden ekol hoca falan vardı. Bu yeni çıkmış yanılmıyorsam. Acaba bu doğrultuda çalışma planı ve başka türlerde öneriniz var mıdır?

• SinavSistemleri kullanıcısına yanıt
    Yani hedefim zor mu ulaşmam için robotlaşmam mı lazım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ysmn11

hocam ben ygs ve lys önceliği ile ilgili bişey soracaktım. önce ygs çalışıp (2-3 ay) o bitince lys çalışmak daha mı doğru lys ile birlikte ygs denemesi de çözücem tabi

Ygs ve Lys'yi aynı anda götürmen çok daha iyi olacaktır. Aynı zamanda ygs denemesi çözmelisin. Lys denemesi için de ocak ayını geçirmemen uygun olacaktır.
  • Behzat Bey'i ilk çıktığından beri takip ediyorum. Hatta öğrencilerime fikir vermek için videolarının bir kısmını da izledim. Anlatımı gayet başarılı ve ilk çıktığı zamanlarda kendisini taktir etsem de doğrultusunu değiştirdiği için eleştirdiğim isimlerdendir. Fakat; kesinlikle başarılı bir matematik öğretmeni. Matematik ve geometri konusunda çok şey katacağından da eminim. Takip edebilirsin kendisini.Onun haricinde kendin çalışmak istersen, simetri kitapları güzel kitaplar. Mps kitapları da başarılı olarak hazırlanmış kitaplar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silverdevil21

Yani hedefim zor mu ulaşmam için robotlaşmam mı lazım ?

Kesinlikle böyle bir şey yok. Söylemek istediğim, okul puanını düşünüp üzülme.
    Düzenli çalıştıktan sonra işin zor değil ve robotlaşmana da hiç gerek yok.
    Kimi zaman öğrencilere robot gibi davranılıyor, bu şekilde hissetmeniz çok normal.
    Ama robotlaşmak yerine düzeninizi oturtup, ne zaman ne yapmanız gerektiğini bilir iseniz; işiniz hiç de zor olamayacaktır.
  • Hocam ben 11.sınıfa geçtim bana program tavsiyesi verirmisiniz, ailemden ayrı yaşıyorum her hangi bir gelirim yok, ticaret meslek lisesine gidiyorum o yüzden mat, biyo, geo, kimya gibi dersleri görmüyorum ama tarih, coğ, edb. gibi derslerim 90 üzerinde, 9.sınıfta bütün liselere ortak dersler varken biyo. 70, kimya 90, fizik 70, mat 80, geo 60 civarıydı yani çalıştığım zaman yapabiliyorum ama 10. sınıfa geçince o dersleride unuttum işte benim temel filen atmam lazım bana ne önerirsiniz, açıkça söylemek gerekirse hedefim yüksek her kez'in benden beklentisi yüksek o yüzden iyi yerlere gelmem lazım; önümde uzun bir zaman var biliyorum ama zamanın nasıl çabuk geçtiğinide biliyorum aslında ben daha çok öbürkü dünya için namazını kılan, ibadetlerini yapmaya çalışan bir insanım ama bu dünyayla'da ilgilenmek lazım hayat işte ne yaparsın :S derslerle ilgilenirken felsefik konularlada aşırı ilgileniyorum o yüzden derslere fazla konsantre olamıyorum sonuçta hep aklımda ölüm olduğu için...

Elimde komşum'dan almış olduğum hiç kullanılmamış FEM 16 dergi kitabı(konu anlatımlı), 70 gb yine fem video arşivi, 5 tane fem test kitabı var 2013 basım, bir de dosya halinde kullanılmış yine fem'in testleri var, şimdi diyeceksiniz neden fem diye, şartlar işte hocam el vermiyor, yine de kaynağımın fem dershanesi olduğu için kendimi şanslı hissediyorum. Normalde size bu konuları danışmazdım ama madem hayırsever birisiniz bana bu doğrultuda ders çalışma programı ve ya öneriler verirseniz çok minnettar olurum, kısacası sizin öğrenciniz gibi ders çalışıp beni sonuca ulaştıracak biri olacağınızı düşündüğüm için size danışıyorum umarım anlayışla karşılarsınız ve yardım edersiniz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.