Şimdi Ara

Memopad HD7 Back up

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar. Yanlışlıkla asus splendid uygulamasını sildim şimdi güncelleme alamıyorum bana recovery menüsünden recovery alıp gönderebilecek var mı acaba google drive veya yandex disk üzerinden. Gerçekten çok ihtiyacım var. Umarım gönderebilen birileri çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: HanktheAnt

Arkadaşlar selamlar. Yanlışlıkla asus splendid uygulamasını sildim şimdi güncelleme alamıyorum bana recovery menüsünden recovery alıp gönderebilecek var mı acaba google drive veya yandex disk üzerinden. Gerçekten çok ihtiyacım var. Umarım gönderebilen birileri çıkar.

Asus Splendid

RAR içindeki İki dosyayı Tablet hafıza kartına kopyala Root Explorer ile

system->app

Klasör İçine kopya işlem tamam

(Tabiki Tablet Root lu olacak)

ASUS MeMo PAD HD 7 Adına Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasitur -- 30 Temmuz 2014; 22:51:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasitur

quote:

Arkadaşlar selamlar. Yanlışlıkla asus splendid uygulamasını sildim şimdi güncelleme alamıyorum bana recovery menüsünden recovery alıp gönderebilecek var mı acaba google drive veya yandex disk üzerinden. Gerçekten çok ihtiyacım var. Umarım gönderebilen birileri çıkar.

Asus Splendid

RAR içindeki İki dosyayı Tablet hafıza kartına kopyala Root Explorer ile

system->app

Klasör İçine kopya işlem tamam

(Tabiki Tablet Root lu olacak)

ASUS MeMo PAD HD 7 Adına Herşey

Hocam çok çok teşekkür ederim bu sefer de takıldı sıkıntı çıktı sanırım o da uygulamadan. Rica etsem apk ve odex dosyalarının hepsini atabilmeniz mümkün mü zhamet olmaz ise? Son çare olarak backup bulmam lazım bir yerde apk ve odexlerde olmaz ise. Aslında tableti anlattığınız şekilde yeniden kuracaktım beceremedim. O yüzden apk ile odex benim için tek seçenek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HanktheAnt -- 31 Temmuz 2014; 5:01:55 >

• quote:

Hocam çok çok teşekkür ederim bu sefer de takıldı sıkıntı çıktı sanırım o da uygulamadan. Rica etsem apk ve odex dosyalarının hepsini atabilmeniz mümkün mü zhamet olmaz ise? Son çare olarak backup bulmam lazım bir yerde apk ve odexlerde olmaz ise. Aslında tableti anlattığınız şekilde yeniden kuracaktım beceremedim. O yüzden apk ile odex benim için tek seçenek.

ASUS MeMO Pad HD7

Kardet senin tablet hangisi

K00U_WW_user _4.2.4.28680_20131023

yoksa

ME173X_WW_user_4.2.4.82093_20140525

hangisi söyle ona göre çözüm üretelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasitur -- 31 Temmuz 2014; 20:13:25 >
  • quote:

quote:

ASUS MeMO Pad HD7

Kardet senin tablet hangisi

K00U_WW_user _4.2.4.28680_20131023

yoksa

ME173X_WW_user_4.2.4.82093_20140525

hangisi söyle ona göre çözüm üretelim.

Hocam KOOU olmayan benimki direk WW versiyon.

• quote:

Hocam KOOU olmayan benimki direk WW versiyon.

ME173X_WW_user_4.2.4

Tabletin bu ise işlem kolay...

ASUS MeMo PAD HD 7 için Herşey burda anlattım.
    ASUS MeMo PAD HD 7 (ME173X) Stock ROM

Yukarıdaki linkte
    ASUS MeMo PAD HD 7 Stock ROM 4.2.2 Yükleyebilirsin.

CWM Recovery ile Backup alınan Rom yedeğini yükleyebilirsin.

CWM Recovery yüleme

CWM Recovery Pack ı indir.

Memopad HD7 Back up

1. PC de Flashtool programını açıyoruz,
    Scatter_Loading butonunu tıklayarak CWM Pack klasörünün içinde bulunan "MT6589_Android_scatter_emmc" dosyasını seçiyoruz.

2. Flashtool programının üst menüsünden "Window" menüsüne girerek "Write Memory" seçiyoruz. Programın üst sekmesinde "Write Memory" kısmı aktif oluyor ve bu bölüme giriyoruz.
    Open RAW Data tıklayarak yine CWM Pack klasörünün içinde bulunan "sro-unlock-sign.img" dosyasını seçiyoruz. "Memory Settings" kısmında mutlaka "EMMC" seçili olmalı.
    "Write Memory komutuna tıklıyoruz" ve tabletimizi kapalı iken bilgisayara usb ile bağlıyoruz flashtool otomatik olarak yüklemeye başlıyor ve büyük yeşil bir O harfi çıkıyor. Tableti mutlaka bilgisayardan ayırıyoruz.

3. Bu sefer Download komutunu tıklayıp Tabletimiz kapalı iken pc bağladığımızda CWM Recovery atılıyor.
    Yeşil O göründüğünde Tableti bilgisayardan ayırıyoruz ve CWM Recovery yüklendi.

Artık CWM Recovery ile ROM Yedeği yükleyebilirsin.

CWM Recovery ile ROM Yedeği Yükleme

ME173X_WW_user_4.2.4.72702
    .zip şeklindeki ROM yedeğini cdcard a kopyala,

Tablet açma (Power) tuşu ile ses açma (ses +) tuşuna aynı anda basılı tutun CWM Recovery Boot ekranı gelecek.

install zip from cdcard seç oradan chose zip from cdcard seç ve zip şeklindeki ROM u göster ve yükle.

CWM Recovery Boot menüsü tekrar gelecek reboot system now seçeneğine bas,
    Tablet yeniden başlayacaktır. işlem Tamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasitur -- 31 Temmuz 2014; 20:37:42 >

• Hocam denedim de tableti görmüyor pc driverları falan yeniden urdum olmadı. O nedenle back up lazım bana direk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HanktheAnt -- 31 Temmuz 2014; 21:26:17 >
  • quote:

Hocam denedim de tableti görmüyor pc driverları falan yeniden urdum olmadı. O nedenle back up lazım bana direk.

Kardeş sen Driver kurup tableti tanıtamazsan hiç bir işlem yapamazsın.

işlemleri en iyi Windows 7 ile sorunsuz halledersin.

ilk önce;
    Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri -> "USB hata ayıklaması" işaretleyin,
    Geliştirici seçenekleri görünmez, aktif (Görünür yapmak) için;
    Ayarlar -> Tablet hakkında -> "Derleme numarası" na üstüste 3 defa tıklayın.
    Geliştirici seçenekleri, Derleme numarası nın hemen üstünde gözükür.

-ASUS PC Driver
    -Adb Driver Installer kurun. Resimli Anlatım için tıkla

• quote:

quote:

Hocam denedim de tableti görmüyor pc driverları falan yeniden urdum olmadı. O nedenle back up lazım bana direk.

Kardeş sen Driver kurup tableti tanıtamazsan hiç bir işlem yapamazsın.

işlemleri en iyi Windows 7 ile sorunsuz halledersin.

ilk önce;
    Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri -> "USB hata ayıklaması" işaretleyin,
    Geliştirici seçenekleri görünmez, aktif (Görünür yapmak) için;
    Ayarlar -> Tablet hakkında -> "Derleme numarası" na üstüste 3 defa tıklayın.
    Geliştirici seçenekleri, Derleme numarası nın hemen üstünde gözükür.

-ASUS PC Driver
    -Adb Driver Installer kurun. Resimli Anlatım için tıkla

Hocam bu sefer yaptım ama download kısmına geçince unable to write android ini hatası alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HanktheAnt -- 1 Ağustos 2014; 8:43:03 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.