Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab 4 7.0 -ANA KONU- (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
650
Cevap
12
Favori
45.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Depolamada verileri cd karta aktar seçeneği yok, indirdiğim bazı şeyler kendi hafızasına iniyor sonrasında sd karta nasıl aktarabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafabandi

arkadaşlar malum cihazın hafızası az, sd karta da uygulama yüklenmiyor taşımaya kalktığımda genelde çok küçük bir parçasını taşıyor. rootlasam sd karta uygulama yüklenir mi ya da taşınır mı?
    2.sorum: 2 gündür bazı uygulamaları yükleyemiyorum ve güncelleyemiyorum. usb belleğe ya da sd karta yüklenemedi diye bir uyarı veriyor. biraz araştırdım sd kartı çıkardığımda yükleyebiliyorum.sonra tekrar takıyorum. buna başka bildiğiniz çözüm var mı?

yok mu bilgisi olan?
  • kulaklık takılırken sesin birden azalması sonrada düzelmesi durumunu 2-3 kez yaşadım azaldığında 1 hafta düzelmediği durumlar oldu var mı böyle bir durum yaşayan ?
  • Bana da aynısı oldu nasıl düzelir acaba bu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba bende tableti 1 hafta önce aldım genel olarak memnunum ama hafızası benim için sıkıntı oldu ve bir sd kart almak istiyorum. Sizce class 10 bir sd kart mı tercih etmeliyim class 4 mü ? Hangisi cihazda sıkıntı yaratmaz yani takılma veya donma olmasın istiyorum cihazı yormasın. Hafıza kartına sadece film ve müzik atmak için alıcam yani sadece depolama amaçlı olucak programları oraya taşıma niyetim yok.

Şöyle bi araştırdım class 10 olarak şunlar cazip geldi siz hangisini önerirsiniz acaba? veya sizin tavsiye ettiğiniz bir marka var mı?

https://www.epttavm.com/tr/item/6408936_sandisk-ultra-yeni-16gb-class10-48mbs-microsd-hafiza-karti/

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/TOSHIBA-SD-C016UHS1-16-GB-40MB-s-MicroSDHC-Haf%C4%B1za-Kart%C4%B1,103452,465694,1741669.html?langId=-14

Şu da class 4
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/KINGSTON-16-GB-Micro-SDHC-CLASS-4-Adapt%C3%B6rl%C3%BC-Haf%C4%B1za-Kart%C4%B1-SDC4-16GB,103452,465694,868096.html?langId=-14

• quote:

Orijinalden alıntı: el_zenel

Arkadaşlar merhaba bende tableti 1 hafta önce aldım genel olarak memnunum ama hafızası benim için sıkıntı oldu ve bir sd kart almak istiyorum. Sizce class 10 bir sd kart mı tercih etmeliyim class 4 mü ? Hangisi cihazda sıkıntı yaratmaz yani takılma veya donma olmasın istiyorum cihazı yormasın. Hafıza kartına sadece film ve müzik atmak için alıcam yani sadece depolama amaçlı olucak programları oraya taşıma niyetim yok.

Şöyle bi araştırdım class 10 olarak şunlar cazip geldi siz hangisini önerirsiniz acaba? veya sizin tavsiye ettiğiniz bir marka var mı?

https://www.epttavm.com/tr/item/6408936_sandisk-ultra-yeni-16gb-class10-48mbs-microsd-hafiza-karti/

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/TOSHIBA-SD-C016UHS1-16-GB-40MB-s-MicroSDHC-Haf%C4%B1za-Kart%C4%B1,103452,465694,1741669.html?langId=-14

Şu da class 4
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/KINGSTON-16-GB-Micro-SDHC-CLASS-4-Adapt%C3%B6rl%C3%BC-Haf%C4%B1za-Kart%C4%B1-SDC4-16GB,103452,465694,868096.html?langId=-14

Class 10 dan şaşma derim Toshiba iyidir güvenebilirsin

• Sandiskin okuma hızı Toshibaya göre daha yüksek sizce bu çok fazla etki eder mi kafam karıştı da bu konuda pek anlamadığım için de böyle soruyorum almışken yanlış birşey almayayım iyi çıksın diyorum ne olur mazur görün :)
  • el_zenel kullanıcısına yanıt
    dostum ben sandisk 16 gb class 10 almıştım tablet için uygulamaları hafıza kartına taşıyamıyorsun maalesef yada 3-5 mb lık küçük bir kısmını taşıyabiliyorsun yani bu durumda hafıza kartını sadece resim müzik dosyalarını kaydetmek için kullanıyorsun zaten kamerasıda düşük full hd, 4k video vs kaydı da yapmadığımıza göre bunun için de class 10'a fazla para vermene gerek yok.Tabi bunlar şahsi düşünce ve gözlemlerim. Sonra başka yerde kullanırım diyorsan o ayrı, almışken iyisini almak her zaman iyidir. Ben şahsen 16 gblık class 10'u tabletten çıkartıp telefonuma taktım. 8 gblık class 4 sandisk taktım tablete hiç bir sıkıntısı yok.

Edit: gerçi şimdi baktım class 4'lerle class 10'lar arasında fiyat farkı kalmamış class 10'lar baya ucuzlamış almışken class 10 almak en iyisi. bende linkini verdiğin sandisk var gayet güzel kart, toshiba da iyidir. Toshiba flash kartların yongalarının geliştiricisi sandiskte ilk micro sd kartı üreten firma, bu iki firma sektörde öncü :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafabandi -- 15 Mart 2015; 13:09:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: el_zenel

Sandiskin okuma hızı Toshibaya göre daha yüksek sizce bu çok fazla etki eder mi kafam karıştı da bu konuda pek anlamadığım için de böyle soruyorum almışken yanlış birşey almayayım iyi çıksın diyorum ne olur mazur görün :)

Kardeş Toshiba al yongaları gayet iyidir iddia ettiği hızlara ulaşabiliyor. Sandisk lerde genelde yazılan değerlerin 5-6 mb altı hızları görebiliyorum.
  • arkadaşlar bu tableti almayı düşünüyoruz, özel bir kullanım amacımız yok. kullananlar genel olarak memnunlar mı? kronik sorunu var mı cihazın?
    teşekkürler.
  • Çok teşekkür ediyorum değerli fikirleriniz için sağolun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: audioslave

arkadaşlar bu tableti almayı düşünüyoruz, özel bir kullanım amacımız yok. kullananlar genel olarak memnunlar mı? kronik sorunu var mı cihazın?
    teşekkürler.

Ben 2 haftadır kullanıyorum herhangi bir sıkıntısını görmedim forumda da birçok kez söylendiği gibi eğer internete girmek ve film izlemek gibi sebeplerle alacaksanız tavsiye ederim. Oyun performansı için birşey söyleyemeyeceğim ben oyun yüklemedim henüz nasıl bir performans sergiler bilemiyorum. Fakat diğer hertürlü işinizi görür ayrıca şarjı da gerçekten tatmin edici diyebilirim ben çok beğendim bir gün rahat gidiyor.
  • Arkadaşlar ben de ay sonu tablet alıcam.

Bütcem tam 400. Şu an 400'e satılan Tab 4 ve asus memo pad 7 var. İkisinide inceledim ve çok bir farkını göremedim. Sadece Tab 4'ün ram olayını merak ediyorum. Teknosada inceledim ve arkada uygulama açık olmamasına rağmen 500-600 mb kullanıyor. Yani bana yarı yarıya kalıyor. Bu ilerde sıkıntı yaratır mı? İşlemciside Asus'tan farklı. Arasında performans farkı var mıdır? Özellikle RR2, Asphalt 8 gibi oyunları rahat oynatır mı? Pil kullanımınıda yazarsanız sevinirim.

Son olarak kullanım amacı internet, oyun, film ve müzik.

• Asusla ilgili yorum yapamayacağım ama internet, film, müzik kullanımı için gayet güzel. Ekranı güzel parlak geliyor bana diğer tabletlere göre. Oyun konusuna gelirsek Asphalt 8 oynamıştım ilk aldığımda takılma vs yaşadığımı hatırlamıyorum (2 ay oldu oynayalı). Fifa 15 oynadım biraz, onda da performansı normaldi. Adını hatırlamadığım eski call off dutylere benzeyen bi savaş oyunu oynadım onda da akıcıydı. Ram sana pek sıkıntı çıkarmaz ama hafıza çıkarabilir. Tabletin sıkıntısı böyle yer kaplayan oyunlardan bir tane yükleyince 2.ye yer kalmıyor. Hafıza kartına yükleyemiyorsun (ya da ben yöntemini bulamadım, daha önce burada sordum cevaplayan çıkmadı). Alırsan 16 gb hafızalı tablet varsa onlara yönel. Çünkü 8 gb sana yarısı dolu geliyor. Ama internet film müzik vs. için çok güzel yeterli tablet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafabandi

Asusla ilgili yorum yapamayacağım ama internet, film, müzik kullanımı için gayet güzel. Ekranı güzel parlak geliyor bana diğer tabletlere göre. Oyun konusuna gelirsek Asphalt 8 oynamıştım ilk aldığımda takılma vs yaşadığımı hatırlamıyorum (2 ay oldu oynayalı). Fifa 15 oynadım biraz, onda da performansı normaldi. Adını hatırlamadığım eski call off dutylere benzeyen bi savaş oyunu oynadım onda da akıcıydı. Ram sana pek sıkıntı çıkarmaz ama hafıza çıkarabilir. Tabletin sıkıntısı böyle yer kaplayan oyunlardan bir tane yükleyince 2.ye yer kalmıyor. Hafıza kartına yükleyemiyorsun (ya da ben yöntemini bulamadım, daha önce burada sordum cevaplayan çıkmadı). Alırsan 16 gb hafızalı tablet varsa onlara yönel. Çünkü 8 gb sana yarısı dolu geliyor. Ama internet film müzik vs. için çok güzel yeterli tablet.
    quote:

Orijinalden alynty: kafabandi

Asusla ilgili yorum yapamayaca?ym ama internet, film, müzik kullanymy için gayet güzel. Ekrany güzel parlak geliyor bana di?er tabletlere göre. Oyun konusuna gelirsek Asphalt 8 oynamy?tym ilk aldy?ymda takylma vs ya?ady?ymy hatyrlamyyorum (2 ay oldu oynayaly). Fifa 15 oynadym biraz, onda da performansy normaldi. Adyny hatyrlamady?ym eski call off dutylere benzeyen bi sava? oyunu oynadym onda da akycyydy. Ram sana pek sykynty çykarmaz ama hafyza çykarabilir. Tabletin sykyntysy böyle yer kaplayan oyunlardan bir tane yükleyince 2.ye yer kalmyyor. Hafyza kartyna yükleyemiyorsun (ya da ben yöntemini bulamadym, daha önce burada sordum cevaplayan çykmady). Alyrsan 16 gb hafyzaly tablet varsa onlara yönel. Çünkü 8 gb sana yarysy dolu geliyor. Ama internet film müzik vs. için çok güzel yeterli tablet.

Sd kart takycam zaten ayriyetten. Kaça kadar arttyrylabiliyor?

• bir kaç inceleme sitesinde 64 gb diye belirtmiş
  • Herkese merhaba vodafon dan 12gb modem ile tab 4 aldim.

Wifi acik kac saat kullanim var?
    Pc olmadan kolayca apk ile Root mumkunmu?
    (Kingo app-Z4 Root gibi)?

• Arkadaşlar tablete Subway Surfers oyununu bir türlü yükleyemiyorum. sd karta yüklenemedi diye bir uyarı veriyor her seferinde, sd kartı çıkartıp tekrar yüklemeyi deniyorum ama
    sonuç yine aynı. Yapmam gereken birşeymi var acaba?
  • g_unit_nihat G kullanıcısına yanıt
    Bu sorun bende de var bazı uygulamaları yüklerken yapıyor yeni başladı bu son 15 gündür daha önce böyle bir sorun yoktu. Ama ben sd kartı çıkarıp yükleyebiliyorum. Yazılımsal bir sıkıntı bu galiba androidin tutarsızlıkları işte adamı sinir ediyor. Umarım bi çözüm bulabilirsiniz.
  • 16 sayfa var 2 soru sordum birkisi zahmet edip cevap yazmamis......

Wifi acik kac saat kullanim var?
    Pc olmadan kolayca apk ile Root mumkunmu?
    (Kingo app-Z4 Root gibi)?

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.