Şimdi Ara

Öngörü: 5 yıl sonra lpg mi dizel mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler şu an elimde bir fırsat var ve 0 bir araba alacağım... Yalnız 5 yıl civarında kullanmayı düşünüyorum... 5 yıl sonra dizel ve lpg arasında ki karşılaştırma ne durumda olur sizce bana satarken ?

Yani şu an net bir karşılaştırma yapabiliyoruz lpg mi alayım dizel mi alayım vs vs ama ya satarken ? 5 yıl sonra durum ne olur görüşleriniz nelerdir ?

Almayı düşündüğüm araç bu arada Honda civic 2014 model 1.6 vtec karşısında dizel seçenek ise toyota corolla 1.4 d4 ikiside otomatik vites bu arada...

• 5 yıl sonra dizelin benzinden daha pahalı olabileceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 29 Temmuz 2014; 17:33:12 >
  • Ikisinide sevmem ama Honda daha iyi secenek gibi Toyota corolla kullanmıştım dizel araç berbattı motor ağlıyor resmen giderken ayrıca şanzımanıda sorunluymus sanırım uzun sure kullananlar daha iyi yorum yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 yıl sonra yaşayacağının garantisimi var ,şaka bi yana hoşuna gideni al keyfine bak

• Anı yaşa. Belkide aracı aldıktan 1 gün sonra hatta belkide 1 saniye sonra öleceksin.
  • 5 yıl sonra dizelle benzin eşit olcagini tahmin ediyorum tabiki gazda yukselecek ..

Tabi en cok bu ulkelerle aramiza bagli onlar varil basina zam yapinca devletde yapior aldigi yuksek vergilerden vazgecmior
  • dizel tabiki ama o 1.4 aracı alma derim
  • civic daha iyi bir seçim.
  • Muhabbete bak arkadaş.. Beş sene bineceği aracın satışını şimdiden düşünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Muhabbete bak arkadaş.. Beş sene bineceği aracın satışını şimdiden düşünüyor

Ne zaman düşüneyim istersin aldıktan kullandıktan sonra tam satarken yani yumurta ağzına gelince mi ?=
  • Yani Dizel daha mantıklı geliyor neden mi ? Lpg tamam güzel ucuz iyide öncelikle çıkalı kaç yıl oldu ama hala tam manasıyla sorunsuz diyebiliyor muyuz , taktırdım artık

sorun çıkarmayacak diyebiliyor muyuz hayır.Lpg hani kendi aksamını bozsa bozulunca sadece olur da öyle olmuyor işte bozuldumu motor diğer pahalı çeşit parçalarına da

zarar veriyor bayram muhabbetinde yiğenim lpg yüzünden 7.000 lira masraf çıkaran bir 2013 astradan bahsetti oldu mu oluyor işte . Birde Lpg aynı performansı veriyor mu

o da var hani araç olsa 150 beygir lpg nin etkisi 10 beygir olsa 140 beygir gibi çalışsa tamam ama bazı araçlar var zaten motoru kendine zor yetiyor birde lpgden kaynaklı

performansı azalıyor araç güç bela gidiyor.O yüzden tek yakıt olmalı Dizelse dizel yada az yakan Benzin. (oda zor işte)

Bkz: 70 Beygir Fiesta'nın 90 Beyler lpg megane 2 ye atlaması.İnanmayanlar olacak ama öyle denedik

• quote:

Orijinalden alıntı: lebron790

quote:

Ne zaman düşüneyim istersin aldıktan kullandıktan sonra tam satarken yani yumurta ağzına gelince mi ?=

Arkadaş, otomobil alıyorsun. Beş sene hedef koymuşsun, güzel.. Sen araçtan alacağın zevke bak. Güvenliğine bak, teknolojisine,, servisine bak. Malzeme kalitesine, yakıt verimine bak.. Ikisi de ülkede bilinen markalar zaten, piyasasını korur.. Bu kadar kafaya takma.. Haydi dersin ki yaz sonu satacağım, bunu kaygı etmeni anlarım.. Ama beş seneye zaten aracın kaymağını yiyeceksin takma bu kadar..

• toyota nın dizellerini önermiyorlar bildiğim kadarıyla yag yakma sorunu vardı zaten piyasada fazla kalmadı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lebron790

quote:

Arkadaş, otomobil alıyorsun. Beş sene hedef koymuşsun, güzel.. Sen araçtan alacağın zevke bak. Güvenliğine bak, teknolojisine,, servisine bak. Malzeme kalitesine, yakıt verimine bak.. Ikisi de ülkede bilinen markalar zaten, piyasasını korur.. Bu kadar kafaya takma.. Haydi dersin ki yaz sonu satacağım, bunu kaygı etmeni anlarım.. Ama beş seneye zaten aracın kaymağını yiyeceksin takma bu kadar..

O dediğin şeylerin hepsine zaten baktım ... Şu soru zaten bunlardan sonra geliyo farkedersen... Yani kimseye teknolojisini servisini zırtını pırtını sormuyorum onları geçtim ben yani sorun yok...

Merak ettiğim konu araç kısıtlaması da yapmana gerek yok 5 yıl sonra dizel lpgye ya da lpg dizele karşı ne durumda olur bu ?? Tamam mı ?

• Son 5yıllık verilere bak ışık olur sana

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dizel benzini geçmez fiyatta... ama fiyatları yükselecek ondan herkes emin herhalde.

• uluslararası piyasada lpg-dizel büyümesi dizel lehine olacaktır. bu konuda seçiminiz lpgden yana olmalı. civic alın.
  • Soru yanlış ortamda sorulmuş. Falcıya gitmek daha akılcı olur
  • Yarın ne olacağı belli değil, sen 5 yıldan söz ediyorsun. Dün habertürkte izledğim tartışma programında yorumcu prfof ve yazar paranızı altın veya gümüş gibi değerli metallere yatırın 2020 gelmeden çok büyük kriz var dedi.
  • bence honda daha mantikli.5 yil sonra ikiininde degerleri arasinda cok buyuk fark olacagini sanmam.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.