Şimdi Ara

Wireless sinyal gücü arttırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
40.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar size bi sorum olacak.laptopumdan wireless bağlantı arattığımda evin belli bi yerinde 5 üzerinden 2 ile çekiyor.Yani sinyal düşük geliyor.Acaba bu sinyali güçlendirmek için benim yapabileceğim birşey varmı?Varsa neler yapabilirm açıklarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.(evin her yerini gezdim yalnızca bu dediğim yerde çekiyo o da 2 ile.)

• wireless modeminin markasını öğrenmem lazım öncelikle.ona göre 5 db anten kullanabilirsin ama evin içinde 5 üzerinden 2 çok kötü bir performans.
  • wirelessin markasini bilmek gibi durumum yok.acaba laptoba mi takiliyor bu anten birde laptobun alici gucunu arttitici bir ozelligi var mi.bu anten icin ise tavsiye edeceginiz marka var mi
  • wirelessin markasini bilmek gibi durumum yok.acaba laptoba mi takiliyor bu anten birde laptobun alici gucunu arttitici bir ozelligi var mi.bu anten icin ise tavsiye edeceginiz marka var mi
  • anten laptop'a takılmıyor malesef. adsl modem, access point ya da anteni değiştirilebilen bir ethernet kartına takabilirsin. laptoplarda wifi antenleri entegredir ve opsiyonel giriş bulunmaz. anteni aldığınızda wireless modemin anteniyle değiştirmelisiniz.

modemin markasını öğrenme şansınız olmamasından izinsiz kullandığınızı çıkarıyorum. lütfen sahibinden habersiz kullanmayın.
    saygılar...
  • Arkadaşlar bu wireless nasıl bişe oluyor şimdi wireless adsl modemler var bunun için sadece modem yetmiyor galiba ha birde wireless ethernet kartı gibi bişe gerekmiyormu
  • bazı modemler de Wireless de geliyor üzerinde yani istersen wireless istersen kablo ile.
  • quote:

modemin markasını öğrenme şansınız olmamasından izinsiz kullandığınızı çıkarıyorum. lütfen sahibinden habersiz kullanmayın.

Bir arkadaşımın wireless hattına girerek 20 Gb download yaptılar geçen ay ve 180 milyon fatura ödedi. Bu hırsızlık değil de nedir? Bu yolu seçenleri şiddetle kınıyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: SysEdit

quote:

Bir arkadaşımın wireless hattına girerek 20 Gb download yaptılar geçen ay ve 180 milyon fatura ödedi. Bu hırsızlık değil de nedir? Bu yolu seçenleri şiddetle kınıyorum...

off yazık be!
  • kaz olmasaymış o da şifreleme sistemlerini modemlere boşuna entegre etmiyorlar.

süs ve görünüş ve karizma olsun diye üretmiyor onları modem firmalar

ondan sonra kullanana kızıyorsunuz. açanınkini kullanırım valla.
  • başkasının bağlantısını kullanmanın da bi raconu olmalı, download yapmak olmaz...
  • keşke bizim ewin çevresinde de birileri wireless ına şifre koymasa:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: gudikcik

kaz olmasaymış o da şifreleme sistemlerini modemlere boşuna entegre etmiyorlar.

Arabasının kapısını açık "unutup" eve giden birinin arabasını da soyarsınız ya da çalarsınız siz o zaman. Ayıp!

• quote:

Hocam öyle diyorsun ama bak benim modemime 10 dbi anten bağlıdır. Mac filter yok wpa yok wep yok hiç bir güvenlik önlemi yok ama cesareti olan gelsin kullansın. Kendine güvenen versin adresini modemine de istediği şifreyi koysun en fazla 2 saatte ondan download yapalım bak bakalım ne oluyor bu olay sana olsa ve fatura sana gelince!!!!!! ayrıca salpyılmaz yüzde bin haklıdır! Ayıp herşeyden önce. Bunu yapan cebimden para da çalar ne fark var arasında

• quote:

Olaya böyle bakmanıza son derece şaşırdım.Ahlaki yozlaşma ve erozyonun Türkiye'de hangi derecede olduğuna çok güzel örneklersiniz. Ama ne diyebilirim ki eğitim aileden başlar. Aileden temel eğitimi almayan insanlardan her türlü yozluğu bekleyebilirsiniz.Üniversiteyi bitirmiş olsa bile adam olamamıştır çünkü. Herkes belki sizin kadar bilgisayar bilmeyebilir ve şifrelemeyi unutmuş olabilir veya modem kazara reset olmuş olabilir ya da şifreli hattı kırıp girilmiş olabilir ama olayın mahiyeti değişmez. Sonuç olarak bu tam bir hırsızlıktır ve kaz olarak gördüğünüz o şahısları aslında soyuyorsunuz. Yarın arabanız çalındığında ya da eviniz soyulduğunda kimseyi suçlamaya hakkınız yoktur çünkü siz de aslında aynı işi yapıyorsunuzdur...
    Ayıptır be! 1000 dolarlık kaptoplar pc ler kullanıp 29 liralık internetten kar etmeye kalkmak ... Neyse umarım doğru olanı yaparsınız...

• Hiç bu açıdan bakmamıştım gerçekten sen git laptop al sonra bedava internet düşün :)
  • bendede oluyo .bi çare bulamadım.modemden sanırım.değiştirdim halloldu.
  • quote:

adam şifre koysa siz bu sefer şifreyi kırıp girmeye uğraşırsınız
    senin mantığınla düşünenlere sınır yok...

hırsıza kilit dayanmaz....

şifre mifre hikaye mantık değişmeli...
  • kardes senin arkaadsında keriz gibi bie sifre koymuyo ben valla bulduğum aga giriyorum girmemizi istemyosa sifre yoksun

quote:

Orjinalden alıntı: SysEdit

quote:

• kardes belirtiyim wpa sifresi kırmak zordur onla ugrasana kadar

quote:

Orjinalden alıntı: crepassio

quote:

adam şifre koysa siz bu sefer şifreyi kırıp girmeye uğraşırsınız
    senin mantığınla düşünenlere sınır yok...

hırsıza kilit dayanmaz....

şifre mifre hikaye mantık değişmeli...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.