Şimdi Ara

Apple yeni MacBook Pro Retina modellerini piyasaya sürdü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
1.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple yeni MacBook Pro Retina modellerini piyasaya sürdü

Geleneksel olduğu üzere bugün itibariyle Apple Store ABD kısa süreliğine bakıma alındı ve yeniden açıldığında yeni MacBook Pro Retina modelleri raflardaki yerini aldı. Güncellemeler ülkemizde de an itibariyle başlamış durumda.

Apple'ın MacBook Air modeline yılın ilk aylarında sunduğu minik bir güncelleme MacBook Pro Retina modelleri için de uygulanıyor. 15 inçlik seride işlemci ve RAM geliştirilirken, beklenenin aksine üçüncü bir model mevcut değil. 

Güncellemeye göre 13 inçlik modellerde Haswell tabanlı Core i5 işlemciler 200MHz daha hızlı durumda. İlk iki model 2.6GHz saat hızına çıkarken, son model ise 2.8GHz saat hızına çıkıyor. 8GB RAM'in standart olduğu modellerde 128GB/256GB/512GB SSD şeklinde sırasıyla depolama kapasitesi mevcut. Fiyatlar ise 3499TL/3999TL/4799TL olarak belirlenmiş. 

15 inçlik modellerde de Haswell tabanlı Core i7 işlemciler 200MHz hız artışına sahne oluyor. Standart RAM seviyesi ise 8GB'dan 16GB'a yükseliyor. İlk modelde 256GB SSD ve Intel Iris Pro grafik birimi, ikinci modelde ise 512GB SSD, Iris Pro grafik birimi ve NVIDIA GeForce GT 750M grafik kartı yer alıyor. Bu serinin fiyatı 5399TL ve 6899TL seviyesinde. Ürünlerin gönderimi 6-7 günü bulabiliyor.  

Kaynak:http://store.apple.com/tr/buy-mac/macbook-pro

• Ekran kartında bir artış olamaması beni üzdü.
  • Harika bir iş çıkarmışlar :)

• Bayramdan once siparis vermistim bi firmaya 4-6 hafta verdiler madem yeni modeller geldi siparisi guncelleyeyim insallah problem cikarmazlar :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beklediğimiz gibi oldu diyebiliriz sanırım. Muhtemelen işlemci ve ekran kartı güncellemesi mid 2015 serileri ile gelecek. Bu sene de late 2014 olarak imac ( retina ekran) ve mac mini'lerde ( haswell işlemci, iris ekran kartı, usb 3.0, baz modele SSD gibi ) asıl güncelleme yapılacak.
  • retina ekranlı 15 inç mackbook 6.889 tl gerçekten çok ucuz muş

• 12" ler ne zaman gelecek, bilgisi olan var mı?

• 6.899 liralık modelden 1 hafta önce aldım müthiş bir deneyim ve bu habere çok sevindim.
  • 13" modellerin en az 8gb ram'den başlaması mantıklı olmuş bence de.
  • ekran karti 850m olmaliydi

• eğer apple exclusive program kullanmak zorunda değilseniz , razer blade 14 2014 ve asus gx500 çok daha yerinde bir tercih olacaktır.

• Yanlız sadece işlemci boostundan kasteden bir başlık yapsaydınız, milletin beklentisi yükseltmezdiniz. Neyse okuyucu çekme planları deyip geçeceğim.

• 850m'i büyük ihtimalle 5. jenerasyon Core işlemcilere saklıyorlardır. Türkiye fiyatlını bilmiyorum fakat 750m'li rMBP'deki hız artışı ve 100$'lık indirim bence olumlu bir durum.

• ben simdi 13 retina almak istiyordum. Yeni modelle eski model arasinda bi fark yok nerdeyse late 2013 mu alsam acaba ?
  • Yeni tanıtılacak olanı bekleyip para biriktiriyordum. Bir an görünce şaşırdım. Sonra farkettim ki hürriyet haberdeki "İşte yeni iPhone 6!" kalitesinde bir haber
  • Macbook Pro grafik tasarımcıların vazgeçilmezidir derler.Iris Pro'yla ne kadar "grafik" oluyormuş merak ettim doğrusu.

• bu haber güzel oldu
  • Yağlı kazık

Şimdi elemanın birisi gelir , mac os kullanmadan bilemezsin diye zırlamaya başlar. Sanki 6800 lira verince hayatın değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lumiax920 -- 30 Temmuz 2014; 9:11:17 >
  • "İlk iki model 2.6GHz saat hızına çıkarken, son model ise 2.8GHz saat hızına çıkıyor. 8GB RAM'in standart olduğu modellerde 128GB/256GB/512GB SSD şeklinde sırasıyla depolama kapasitesi mevcut. Fiyatlar ise 3499TL/3999TL/4799TL olarak belirlenmiş."

Şunu okuyan ve arkasından da Apple ürünleri alan arkadaşların düşünce yapısını anlamıyorum.

Normal bir insan, kazıklandığını anladığı zaman, firmaya kızar ve ondan alış veriş yapmaz.

Şimdi yukarıdakini ele alalım:

3 tane model var. Bunlardan ilk ikisinde aynı, yani 2.6GHz işlemci var.
    RAM'leri de aynı bunların. Tek farkları birisinde 128, diğerinde 256GB SSD var.

128GB SSD li olan model 3500 lira, 256GB SSD li olan model ise 4000 lira.

Şimdi bırakın 128 den 256 ya geçmeyi, şu 3500 liralık olanın içinde hiç SSD olmasa , gidip en iyi SSD lerden birisi olan 256GB Samsung 840 Pro SSD bile alsan 471 lira tutuyor. Yani siz gidip 128GB SSD yi Apple'a bedavaya bırakıyorsunuz, üzerine de en iyi SSD lerin fiyatı 470 lirayken siz 500 lira veriyorsunuz. Eee ne de olsa zenginsiniz, Apple'a para lazım. Lafı mı olur.

Oh be Apple. Ne güzel Dünya seninki.

Alın , verin, Apple'a can verin.
    O sizi sömürmeyi hep sevecektir...

Doğruları yazdım. Basın eksiyi. Ama unutmayın:
    Bastığınız eksiler , gerçekleri değiştirmeyecek...

• quote:

Orijinalden alıntı: lumiax920

Yağlı kazık

Şimdi elemanın birisi gelir , mac os kullanmadan bilemezsin diye zırlamaya başlar. Sanki 6800 lira verince hayatın değişiyor.

Neden eleştirirken en pahalı modeli gösterip en düşük performans veriyor gibi konuşuyorsun?

2011den beri kullanıyorum, OS güncellemeleri dışında format atmadım, veri kaybı yaşamadım. Bir sürü projem, makalem hala güvende. Windows kullanıp olası bir çöküntüde verileri kurtarmak için uğraş dur sonra pehh.

Ucuz diye alınan cihazlardaki, windows güncellemesi sonucu yaşadıkları sürücü sorunları, uyumsuzlukları, donanımsal hatalarda kullanıcı hatası denmesi vs.

Zamanında kullandığım hp laptop kamera problemi için 7 defa gittim format atıp yolladılar, yazılım dediler, donanımsal hata olduğu kesinleşti bu sefer ücret talep ettiler. Bunun gibi bir sürü örnek var çevremde.

Apple pahalı derler anlarım ama bir kere cihaz sorunu yaşadığım zaman götürdüğümde sorun yaşatmadılar, hemen tertemiz değiştirdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 30 Temmuz 2014; 18:33:10 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.