Şimdi Ara

hararet ve conta..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    40 gün kadar önce aracım yolda giderken titremeye teklemeye başladı.hararet max. yüksedi. 5 km sonra kendiliğinden stop etti. yağı kontrol ettiğimiz çubuğun ordan mavimtrak renkli duman çıkıyordu radyatörde hiç su kalmamıştı.. su ekledim marşa bastım hararet normaldeydi.. ustaya götürdüm radyatör devir daim pompan arızalanmış dedi.. değiştirdik..
    şimdi sorunum araç 1 veya 2. vites de giderken devir saati ibresi dibe kadar iniyor ve araç stop ediyor.. ve normalde 5. vitesle çıktığım yokuşu 3. vitesşe zar zor çıkıyorum.. düz yolda araç gazı köklediğim halde 110-120 yi zor görüyor (daha önce aynı yolda 170 gördüğüm oldu gazı köklemeden) usta yağ ve suyu kontrol et dedi karıştıtrsa conta yanmıştır dedi.. bakıyorum anlayamıyorum... aracın çekişten düşmesi contanın yandığı anlamına gelirmi ? araç 98 nissan primera brc marka lpg takılı... conta yanık araba gidermi? giderse ne gibi sorunlarla karşılaşırım tavsiyeleriniz neerdir :(

• Merhabalar,

Buna benzer bir sorun bende yaşadım geçtiğimiz ay.

Aracta oksijen sensörü arızası nedeniyle özel bir servise götürdüm. Motor suyu tamamı diye su deposu kapağını açtı baktı ekleme yapmadı, kapağı yarım açık bırakmış çocuk. Tabi bunu kabul eden yok . Araç E5 in ortasında teklemeye başladı ve devir çok fazla düştü, kaputu açtığımda . Yanık kokusu falan gelmeye başladı hemen stop ettik ve suyu tamamladık 7-8 km. falan gittim o haliyle başka bir özel servise. Servisteki usta bayaa bir su ilave edip bir 15-20 dk. sanayinin icinde dolaştırdı arabayı o gün bu gün hiç hararet yapmadı. Devirde de anormal bir düşüş nede bir yükseliş hiç yok. Geçen gün yetkili servislerde ücretsiz check-up olduğunu duydum ve aracı kontrol ettirdim. Abi senin conta yanık dediler, bilgisayarda çıkmadı ama biz mavi sıvı testi ile bunu anladık dediler. 2500 gibi ortalama uçuk bir rakam çıkardılar tamiri için. Biraz araştırdım doğabilecek sorunlar ve şikayetleri bende herhangi bir anormallik yok. Mesela eksozdaz pis duman, arabanın çekişinde bir problem, yağda bir sivilasma ve devirde bir sorun yok. Üstelik ben yaptırmak istemiyorum deyince abi şehir içinde 1000 km. kullan gel birdaha bakalım flan dedi açıkcasi pek samimi gelmedi servis bana acaba para almak için mi soru işareti uyandı bende. Sizlerden durum hakkında fikir ve görüş almak istedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Araç Opel Corsa D (2008)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: halilim03

s.a arkadaşlar
    40 gün kadar önce aracım yolda giderken titremeye teklemeye başladı.hararet max. yüksedi. 5 km sonra kendiliğinden stop etti. yağı kontrol ettiğimiz çubuğun ordan mavimtrak renkli duman çıkıyordu radyatörde hiç su kalmamıştı.. su ekledim marşa bastım hararet normaldeydi.. ustaya götürdüm radyatör devir daim pompan arızalanmış dedi.. değiştirdik..
    şimdi sorunum araç 1 veya 2. vites de giderken devir saati ibresi dibe kadar iniyor ve araç stop ediyor.. ve normalde 5. vitesle çıktığım yokuşu 3. vitesşe zar zor çıkıyorum.. düz yolda araç gazı köklediğim halde 110-120 yi zor görüyor (daha önce aynı yolda 170 gördüğüm oldu gazı köklemeden) usta yağ ve suyu kontrol et dedi karıştıtrsa conta yanmıştır dedi.. bakıyorum anlayamıyorum... aracın çekişten düşmesi contanın yandığı anlamına gelirmi ? araç 98 nissan primera brc marka lpg takılı... conta yanık araba gidermi? giderse ne gibi sorunlarla karşılaşırım tavsiyeleriniz neerdir :(

1- Aracın çekişi düşer
    2-Egzoz dan beyaz duman çıkar. ( araba duruyorken ve vites boştayken gaza sonuna kadar basın ve egzozu kontrol ettirin beyaz duman çıkıyor mu)
    3- Radyatörden sürekli su eksiltir.

eğer aracınızda bu belirtiler var ise contanız yanmıştır..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.