Şimdi Ara

Defans Göbeğini Yerli Yapmak?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar. Tüm renkdaşların bayramı mübarek olsun.

Şahsen Chedjou'nun peformansından memnun değilim. Gelecek için umutlu da değilim. Yabancı sınırlamasını ve ekonomik durumumuzu da düşünürek, defans göbeğini yerli oyunculardan oluşturmayı deneyebiliriz diye düşünüyorum?

Elimizde bu bölgede oynayabilen oyuncular: Semir, Koray ve Hakan...

Sol bekin Telles olacağı kesin gibi... Sağ beke de şimdilik Veysel'i yazıyorum. Bu durumda olası defans dizilişlerimiz:

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Aslında en makul seçenek, defansın göbeğine sağlam bir yabancı stoper alıp Semih ile ikili kullanmak bence... Ancak burda cevabını aradığım soru; eldeki mevcutlardan yerli ikili çıkartabilir miyiz?

Teşekkürler.

• Cozum yerli sol bek alip tellesin yerine koymak. Begenmiyorum ben. Bi tane de yabanci stoper alip semihle oynatmak. Ha bana kalirsa koray oynasin eger semihi gecicekse ki daha iyi olur bence semihten. Tellesin yerine forvet almak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stoper de + santrafor da şuan sıkıntı var gibi görünüyor da ileri uç daha fazla sırıtıyor bana kalırsa orası stp. lig için yeter.
  • Chedjou'yu çıkartırsan her duran topta gol yeriz.Çünkü bizim yerliler yan toplarda film izliyorlar resmen.Yalnız mecburiyetten Chedjou yedeğe çekilecek.Defansın göbeğine yerli transferi şart ama kimi alacağız?Çözümü yok bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxo arvaledze

Cozum yerli sol bek alip tellesin yerine koymak. Begenmiyorum ben. Bi tane de yabanci stoper alip semihle oynatmak. Ha bana kalirsa koray oynasin eger semihi gecicekse ki daha iyi olur bence semihten. Tellesin yerine forvet almak lazim.

Bu işin bencesi falan yok. Koray'ı daha bir 90 dakika görmedik. Futbolda çok yetenekli futbolcular olabilir, ancak bu oyuncular arasındaki uyum, özellikle defans ta çok daha önemlidir. Chedjou-Koray yada Koray-Semih uyumunun nasıl olacağını şuan bilemiyoruz. Bunu görmek için, bence den fazlası, yani birkaç maç bu oyuncuların bir arada oynaması gerekiyor.
  • bence ligde koray-semih ya da balta-semih yeterli olur.

ancak yabanci stoper alirsak adam yedekte kendini ne kadar hazir tutabilir cl icin o da soru isareti.

• koray bence semihten daha iyi bir stoper. semih tek hamlelik bir oyuncu, birebirde kalınca çalım yemediği adam yok. bence fazla büyütülen bir oyuncu. yanında defansı toparlayan biri olduğunda ise gayet iyi. yani ilk hamleleri yerinde.

ujfaluji yle bu yüzden iyi bir uyum sağlamıştı. ama ben iddia ediyorum, ujfalujiyle koray oynayasdı farkı görürdük.

yine de benim tercihim koray / semih ikilisi.. sol bek telles, sağ veysel.

ve lütfen rica ediyorum bir santrafor alalım, bi zahmet sayın yönetim.
  • şlde zaten bir şey yapmamız mucize 5+3 ile. şlyi mecbur kafadan silmek lazım. lige odaklanmak içinde defans yeterli forvet lazım
  • bizden yoboyu alsanız semihle iyi ikili olurlar.
  • Gecen sene fenerbahçe sampiyon oldu ise ilerideki yabancılar ve en önemlisi defas göbeği alves sayesindedir. Bizimde yaşı 30 lardai kaşarlaşmış, fotbolu bilen, hırs ve iştahı yerinde olan, üst düzey takımlarda oynamış ujfalusi benzeri bir stopere ail ihtiyacımız var.
  • Sener Koray Hakan Tarik/İshak
    boyle geri dortlu bizi ligde rahatlatir

• Defansın gobeginde semih-chedjou oynayacak. Hoca maclarda bu ikiliyi deniyor. Zaten duran toplarda tek etkili silahimiz chedjou. Yedekte hakan ve koray bekler.

• Sol ayaklı stoper lazım bize.Hakan Balta'nın takımda kalmasının tek sebebi stoperde oynayabilen sol ayaklı tek oyuncu olması.Ters ayakta oynayan defanslar hücuma katkı sağlayamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lucas Ontivero

Sol ayaklı stoper lazım bize.Hakan Balta'nın takımda kalmasının tek sebebi stoperde oynayabilen sol ayaklı tek oyuncu olması.Ters ayakta oynayan defanslar hücuma katkı sağlayamaz.

alakaya maydonoz

Sergio Ramos: Sağ ayaklı
    Pepe: Sağ ayaklı

Puyol: Sağ ayaklı
    Pique: Sağ ayaklı

Ferdinand: Sağ ayaklı
    Vidic: Sağ ayaklı

Terry: Sağ ayaklı
    Cahill: Sağ ayaklı
    David Luiz: Sağ ayaklı

Hummels: Sağ ayaklı
    Subotic: Sağ ayaklı
    Sokratis: Sağ ayaklı

hiç bir alakası yok yani hakan baltanın sol ayaklı olup olmamasıyla takımda kalmasının. gökhan zan 45 yaşına geldiği için mecbur hakanla uzattık hepsi bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: uAslAnkara

quote:

Sol ayaklı stoper lazım bize.Hakan Balta'nın takımda kalmasının tek sebebi stoperde oynayabilen sol ayaklı tek oyuncu olması.Ters ayakta oynayan defanslar hücuma katkı sağlayamaz.

alakaya maydonoz

hiç bir alakası yok yani hakan baltanın sol ayaklı olup olmamasıyla takımda kalmasının. gökhan zan 45 yaşına geldiği için mecbur hakanla uzattık hepsi bu

Astori'yi galatasaray neden almak istedi sence? O yazdığın stoperlerin yanında o ayarda adamlar oynuyor.Bizde sağda Semihten başka doğru düzgün adam var mı? Asıl bizdeki konu ise defansın uyumsuzluğu.Yan toplarda yiyeceğin gollerin haddi hesabı olmaz yüksek ayarda bir defans olmazsa sağ ayaklı.Mancini Koray varken neden hakanı sol stoper yaptı,yada gökhan zan'ı kullanmadı(Gökhan zan hakan'dan 2 kat daha iyi stoperdir)?

• Ya kusura bakmayın da nerde bir 11 görsem herkes koray yazıyor. Koray koray koray.90 dakika oynamamışır bu adam. Chedjou yerine geçmesi zor. Chedjouya iyi demiyorum ama chedjounun yerine yazılması saçma. Ki sen bu adamı dortmunttan aldın. Alırken kardeş bu adam çok iyi, ilk 11de oynar al sana beleşe veriyorum mu dedi. Belki potansiyeli olan bir oyuncudur doğrudur ama bu sene de ilk 11e girmesi zor.
    Mantıklı düşünün.
    santrafora gelince de %100 alınmalı. Burak en iyi türk olabilir ama çok yetersiz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uAslAnkara

quote:

alakaya maydonoz

Astori'yi galatasaray neden almak istedi sence? O yazdığın stoperlerin yanında o ayarda adamlar oynuyor.Bizde sağda Semihten başka doğru düzgün adam var mı? Asıl bizdeki konu ise defansın uyumsuzluğu.Yan toplarda yiyeceğin gollerin haddi hesabı olmaz yüksek ayarda bir defans olmazsa sağ ayaklı.Mancini Koray varken neden hakanı sol stoper yaptı,yada gökhan zan'ı kullanmadı(Gökhan zan hakan'dan 2 kat daha iyi stoperdir)?

yahu ayagıyla ne alakası var? dünyanın en büyük 10 takımından verdigim 5 örnekte de 2 stoper de sağlak daha ne anlatıyosun birader sen.
  • Rahat 55-60 yer 1 sezonda(ligde)

• Koray - Semih iyidir. Yaşları da genç, bir alışırlarsa birbirlerine uzun yıllar defans sorunumuz kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Filmadamı

Rahat 55-60 yer 1 sezonda(ligde)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.