Şimdi Ara

Ping istatistik, rezil durumdayım :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bi kaç aydan beri internette sorun var. wi-fi den bağlanıyorum, muhtemelen sorun bundan kaynaklanıyo. Ama anlamadığım bi şey var sinyal seviyesi yüksek oldu halde durum böyle (sinyal en az %70-80). Ping en az 55 oluyo ama aşağıdaki grafikteki gibi birden 300-400ms 'ye kadar çıkıyo.

Ping istatistik, rezil durumdayım :(

Bir aydan beri durum böyle. Oyundan soğudum. Eğer sorun wi-fi adaptörden kaynaklanıyosa, siz de böyle düşünüyosanız, adaptör de alabilirim. Yazılımsal da bi problem olabilir. Önerilerinizi bekliyorum.

• Sana cevap vereceğim diye 2 saattir foruma üye olmaya çalışıyorum :D

Neyse senin sorun una gelecek olursak önce sebebini anlatayım. Wireless dan bağlandığın için oluyor sorun. sen istersen modemi 1 metre yanına koy aynı sorun var. Sebebi de Wireless kartin senin modemine baglansa bile 5 dakikada bir arka planda çevrede olan diğer sinyalleri denetler işte tam bu sırada ping spike lar olur en fazla 15 saniye sürer 3 saniye bile sürse bu Online oyun için çok bir süre.

Çözümüne gelecek olursak, ben gittim kablo aldım hiç bi derdim kalmadı.
    Alternatif olarak küçük bi program var arka planda çalışıp sana bu sorunu yaratan Wireless servisini kapatıyor ve sorun ortadan kalkıyor. Kablo almamaya karar verip programı kullanmak istersen akşam yazarım adını suan mobil deyim bilgisayarda var Program.

Benim tavsiyem kesinlikle kablo alman.
    Selametle kardeşim.

Edit : programın Adı 'wlan optimizer'

Edit 2 : burada resimli olarka paylaştım çözümü buyurun : Wlan Optimize Kullanımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LatteMacchiato -- 29 Temmuz 2014; 20:03:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Programın ismini yazarsan sevinirim ben ve başkaları da faydalanabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • program adı wtfast olması lazım.
  • Hayır dostum wtfast farklı bişey benim dediğim olayı Fix lemez. Wtfast yalnış hatırlamıyorsam vpn üzerinden bağlanıp almanya sunucuları üzerinden az ping için di. Benim dediğim Program wlan optimizer google dan arayabilirsiniz çıkıyor. Boyutu küçük bi program kullanımı da mevcut google da

Edit : programın arayüzünde ayarları yaptıktan sonra bilgisayarı 1 kez yeniden başlatın.

Ayrıca en iyi çözümün kablo almak olduğunu tekrarlıyorum. Bu programla sorun kısmen çözüldü kablo aldigimda ise hiçbir sorun kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LatteMacchiato -- 29 Temmuz 2014; 17:14:36 >
  • takip aynı sorun bendede var burada yazılanları denicem
  • Hizmetlerden kapat

• quote:

Orijinalden alıntı: Dranova

Hizmetlerden kapat

Hizmetlerden kapatilmiyor kardeşim. Kapatirsan Wireless calismiyor.
    Eve geçince resimli anlatım yaparım

• takip, aynısı bendede var wireless ile bağlanıyorum %75 çekiyor ama 400-500 oluyor ping bi anda
  • Bu arada sinyal seviyesinin yüksekliğine aldanmayın arkadaşlar. Asus pci-e wireless adaptör kullanıyordum önceden ve driver aracılığıyla düzenliyor firmalar sinyal seviyesini. Tam çekiyor göstermesine rağmen sağlıklı sonuç vermiyordu.

Arkadaş güzel öneride bulunmuş. Online oyunlar için en sağlıklı yöntem her zaman kablolu bağlantıdır. Imkanı olan wirelessla uğraşmasın hiç. Ama imkanı olmayan arkadaşın dediği programı deneyin. Yine de tam randıman beklemeyin

• http://www.pingtest.net/
    buraya gir A B çıkarsa iyi oynayabilirsin. C çıkarsa biraz zorlanırsın D ve E çıkıyorsa iss ile görüş
  • quote:

Orijinalden alıntı: LatteMacchiato

Sana cevap vereceğim diye 2 saattir foruma üye olmaya çalışıyorum :D

Neyse senin sorun una gelecek olursak önce sebebini anlatayım. Wireless dan bağlandığın için oluyor sorun. sen istersen modemi 1 metre yanına koy aynı sorun var. Sebebi de Wireless kartin senin modemine baglansa bile 5 dakikada bir arka planda çevrede olan diğer sinyalleri denetler işte tam bu sırada ping spike lar olur en fazla 15 saniye sürer 3 saniye bile sürse bu Online oyun için çok bir süre.

Çözümüne gelecek olursak, ben gittim kablo aldım hiç bi derdim kalmadı.
    Alternatif olarak küçük bi program var arka planda çalışıp sana bu sorunu yaratan Wireless servisini kapatıyor ve sorun ortadan kalkıyor. Kablo almamaya karar verip programı kullanmak istersen akşam yazarım adını suan mobil deyim bilgisayarda var Program.

Benim tavsiyem kesinlikle kablo alman.
    Selametle kardeşim.

Edit : programın Adı 'wlan optimizer'

Edit 2 : burada resimli olarka paylaştım çözümü buyurun : Wlan Optimize Kullanımı

Kardeşim ilgin için çok teşekkür ederim, foruma üye olman büyük incelik. Programı denedim ama işe yaramadı, hala aynı ping sorunu. Herhalde gidip kablo alıcaz

Yeniden çok teşekkürler ilgi ve alakan için

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.