Şimdi Ara

3500-3600 TL Sistem Tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncellikle hepinizin Ramazan Bayramı mübarek olsun.
    Arkadaşlar şu anki sistemim,
    İşlemci:İntel Core 2 Quad Q8400@2.66GHz
    Ekran Kartı:ATI Sapphire Radeon HD4830 512MB
    Anakart:Asus P5QL-SE (Teknik detaylarını bilmiyorum)
    RAM:Kingston 2x2 4GB Ram (CL ve MHz değerlerini bilmiyorum)
    Kasa:Bross 2718B
    PSU:400W (Türk markası ama hatırlamıyorum ne marka olduğunu)
    HDD:320GB Samsung
    ve LG DWD-RW var.Öncelikle ben bu sistemi satsam satılır mı alıcı bulur muyum ve kaça gider?Satamazsam herhangi bir devlet okuluna bağışlayacağım.
    ve satamazsam bu kasayı güncel sistemler için kullanabilir miyim?(Kasaya para vermem işlemciyi ya da ekran kartını daha iyi alırım)Sistemi en son 2009'da toplamıştım o yıllarda canavar gibiydi maalesef güncel işlemler için yeterli değil artık.Bilgisayarı Oyun ve çizim için kullanıyorum(Catia,Solidworks ve Autocad kullanıyorum ama öyle profesyonel bir şekilde değil kendimi geliştirmek amaçlı ve mesleğim gereği).Ve alacağım sistemi en az 5 yıl değiştirmeyeceğim o yüzden kaliteden ödün vermek istemiyorum.
    İşlemciyi kesinlikle intel istiyorum.Ya 4790K olacak yada 4690K(Başka işlemci önermeyiniz).Sistemin kullanılacağı monitor 1080p olacak ekran kartı olarak GTX780 ve R9 290'dan aşağısını önermeyiniz.(1080p için fazla, düşürelim gibi tavsiyelerde bulunmayınız)
    RAM:http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-hyperx-beast-ddr3-2133mhz-cl11-xmp-ram.html?stk=True&srt=PU Bu olsun hayatımda corsair veya gskill kullanmadım.Kingstonla başladık devam edelim diye kingston seçtim.Kasa olarak benim eski kasa olmaz derseniz kasayı mümkün olduğunca f/p ürünü bir şey öneriniz.Zalman z3plus gibi.Bu ekran kartları sanırım 2-3 yıl ultrada işimi görecektir.Ayar kısmak zorunda kaldığım an ekran kartına oc yapacağım bu da bi kenarda bulunsun.Çok konuştum ama alacağım sistemin ana hatlarını belirledim ve taş çatlasın 3650Tl verebilirim.Gerekirse SSD ve HDD dahil etmeseniz de olur.SSD elinde sonunda alırım şimdi şart değil.HDD olarak da benim eskiyle devam ederim.Son olarak önerilerinizi Vatan,Gold,Bimeks,Media Markt gibi yerlerden öneriniz n11,gittigidiyor gibi yerlerden alışveriş yapmıyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.
    İyi forumlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: HaldenAnlayanAdam

Öncellikle hepinizin Ramazan Bayramı mübarek olsun.
    Arkadaşlar şu anki sistemim,
    İşlemci:İntel Core 2 Quad Q8400@2.66GHz
    Ekran Kartı:ATI Sapphire Radeon HD4830 512MB
    Anakart:Asus P5QL-SE (Teknik detaylarını bilmiyorum)
    RAM:Kingston 2x2 4GB Ram (CL ve MHz değerlerini bilmiyorum)
    Kasa:Bross 2718B
    PSU:400W (Türk markası ama hatırlamıyorum ne marka olduğunu)
    HDD:320GB Samsung
    ve LG DWD-RW var.Öncelikle ben bu sistemi satsam satılır mı alıcı bulur muyum ve kaça gider?Satamazsam herhangi bir devlet okuluna bağışlayacağım.
    ve satamazsam bu kasayı güncel sistemler için kullanabilir miyim?(Kasaya para vermem işlemciyi ya da ekran kartını daha iyi alırım)Sistemi en son 2009'da toplamıştım o yıllarda canavar gibiydi maalesef güncel işlemler için yeterli değil artık.Bilgisayarı Oyun ve çizim için kullanıyorum(Catia,Solidworks ve Autocad kullanıyorum ama öyle profesyonel bir şekilde değil kendimi geliştirmek amaçlı ve mesleğim gereği).Ve alacağım sistemi en az 5 yıl değiştirmeyeceğim o yüzden kaliteden ödün vermek istemiyorum.
    İşlemciyi kesinlikle intel istiyorum.Ya 4790K olacak yada 4690K(Başka işlemci önermeyiniz).Sistemin kullanılacağı monitor 1080p olacak ekran kartı olarak GTX780 ve R9 290'dan aşağısını önermeyiniz.(1080p için fazla, düşürelim gibi tavsiyelerde bulunmayınız)
    RAM:http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-hyperx-beast-ddr3-2133mhz-cl11-xmp-ram.html?stk=True&srt=PU Bu olsun hayatımda corsair veya gskill kullanmadım.Kingstonla başladık devam edelim diye kingston seçtim.Kasa olarak benim eski kasa olmaz derseniz kasayı mümkün olduğunca f/p ürünü bir şey öneriniz.Zalman z3plus gibi.Bu ekran kartları sanırım 2-3 yıl ultrada işimi görecektir.Ayar kısmak zorunda kaldığım an ekran kartına oc yapacağım bu da bi kenarda bulunsun.Çok konuştum ama alacağım sistemin ana hatlarını belirledim ve taş çatlasın 3650Tl verebilirim.Gerekirse SSD ve HDD dahil etmeseniz de olur.SSD elinde sonunda alırım şimdi şart değil.HDD olarak da benim eskiyle devam ederim.Son olarak önerilerinizi Vatan,Gold,Bimeks,Media Markt gibi yerlerden öneriniz n11,gittigidiyor gibi yerlerden alışveriş yapmıyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.
    İyi forumlar..

İşlemci: Intel i7 4790K Soket 1150

Anakart: Gigabyte G1.Sniper Z97 Soket 1150

RAM: G-Skill 8 (2x4) Trident X DDR3 2400 MHz CL10 1.65V

Ekran Kartı: Sapphire R9 290 Tri-X OC GDDR5 4 GB 512 Bit DX 11.2

Hard Disk: WD Blue 3.5" 1 TB SATA 3.0 64 MB 7200 Rpm

SSD: Samsung 120 840 EVO SATA 3.0 (540 MB O. / 410 MB Y.)

Kasa+PSU: Xigmatek Assassin Bl. Ed. Tauro 80+ 700 Watt MidT ATX

TOPLAM: 3660 lira.. %30 indirimli mağaza fiyatları ile.. Vatan'dan toplandı..

• Angelmax kullanıcısına yanıt
    Bu Ram 2400Mhz yazmışsınız da işlemci 1600Mhz destekleyince 2400'ün bir anlamı kalıyor mu ?Bu konuda pek bir bilgim yok.Yoksa önemli olan o Mhz'i anakartın mı desteklemesi?
  • Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) DVI&DP Anakart
    Core i5 4690K Soket 1150 3.5GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    GTX780 DirectCU II GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
    CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA
    120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD
    3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk

monitörsüz bütçen o sanırım, 3.541
  • Evet monitörsüz sadece kasa bütçesi.Sanırım bu bütçeye max 120GB lık SSD sığdırılıyor dediğim gibi SSD ve HDD önceliğim değil bunları çıkartarak bir sistem oluştursak nasıl bir şey olur?Birde GTX 780'in bazı versiyonları(Strix,ROG) dx11.2 desteklerken düz versiyonları dx11.1 destekliyor bu nasıl mümkün oluyor.GTX780 tercihi durumunda dx11.2'li modelleri tavsiye eder misinz?
    İlginize teşekkürler..
  • İşlemci
    İntel
    Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Cache 22nm İşlemci 915 tl

Anakart
    Msı
    Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) DVI&DP 442tl

Ram
    G-skill
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram 238

Ekran kartı
    Zotac
    GTX780 AMP! GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı 1372tl

KAsa
    Xigmatek
    ASSASIN BLACK EDITION TAURO 80PLUS 700W MidT ATX PENCERELİ 384

Sogutucu
    NOCTUA
    NH-U14S İşlemci soğutucusu 239
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5964

Toplam 3590

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 28 Temmuz 2014; 23:06:21 >

• oskurrr kullanıcısına yanıt
    Sanırım ben imla hatası yaptım.Özür dilerim.Bütçe salt kasa bütçesidir monitör alınmayacaktır.GTX 780 altı önermezseniz sevinirim.
  • düzenledim

• quote:

Bu Ram 2400Mhz yazmışsınız da işlemci 1600Mhz destekleyince 2400'ün bir anlamı kalıyor mu ?Bu konuda pek bir bilgim yok.Yoksa önemli olan o Mhz'i anakartın mı desteklemesi?

Önerdiğim anakart O.C. yoluyla 3000 MHz'ye kadar bellek hızını destekliyor kardeşim.. Ayrıca o detaya göre, senin alacağın Kingston DDR3 2133 MHz RAM'leri de desteklemiyor işlemci.. Ama BIOS'tan RAM profillerinden 1866 MHz ya da daha altı şeklinde ayarlama imkanın var sanırım.. Evet, önemli olan anakartın desteklediği RAM hızı da diyebiliriz.. :)
    Sizi gösterirken kendim hata yapmışım pardon 1600'lük olanını seçtim sanıyordum
  • MSI Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) DVI&DP Anakart 442 tl

GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram 249 tl

Z5 MidT ATX SİYAH KASA 156 tl

SAPPHIRE R9 290X TRI-X OC GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı 1499 tl

CORSAIR CX SERİSİ 80PLUS 750W GÜÇ KAYNAĞI 276 tl

INTEL Core i5 4690K Soket 1150 3.5GHz 6MB Cache 22nm İşlemc 633 tl

SAMSUNG 120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD 213 tl

Toplam = 3468 tl HAYIRLI OLSUN

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzelim sistem kuracaksın sonra dandik anakart alacaksın sence mantıklımı ? şahine ferrari motoru takmak gibi ...

diğer yandan 6 gb olmasının size en ufak bir faydası yok 3-4 monitör kullanmaaycaksanız eğer aynı anda...

zotack ın daha düşük fiyata saat hızları daha yüksek ben kullanıp memmnun kaldıgım markadır ha illaha asus isterim derseniz GTX780 DirectCU II GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran alın geçin benim önerdiğim karttan 15 tl pahalıdır saat hızları biraz daha düşüktür çünkü markası asus....

11.1 ile 11.2 yazılımsal bir olaydır ve hiçbir farkı yoktur acıkcası...
  • quote:

Yanlış anlamayın ama Zotac'a pek sıcak bakmıyorum GTX780'i ROG veya Evga Superclock 6Gb yapar,anakartı da PC MATE Z97'ye çeksek saçmalar mıyız?

http://www.vatanbilgisayar.com/z97-pc-mate-intel-z97-soket-1150-ddr3-3000mhzoc-hdmidvi-anakart.html

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx780-rog-poseidon-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx780-superclock-acx-gddr5-6gb-384bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti.html?stk=True&srt=PU

Zotac ben de pek önermiyorum.. Ancak linklerdeki kartlara da o paraları verirsen yazık edersin, bilgin olsun.. Daha düşük fiyata R9 290X alabilirsin.. :)

Ayrıca i7 4790K gibi oldukça güçlü bir işlemcinin yanına giriş seviyesi diyebileceğimiz Z97 çipsetli bir anakart da yakışmaz, kaliteli bir üün almanı öneririm..

• oskurrr kullanıcısına yanıt
    Z97 PC MATE konusunda pek bir yorum bulamadım.Haliyle pek olumsuz birşey de duymadığımdan yazdım.Kötü diyorsanız,Gaming 5 tercihimdir.ROG ve EVGA'yı da eledim.R9 290 veya 290X önermemenizin özel bir nedeni var mıdır?
  • 11.2 kullanan oyun sadece bf4 var bildiğim kadarıyla yani pek önemi yok, yazılımsal. diğer versiyonlar hakkında pek bilgim yok rog için sıvı soğutma gerekiyor sanırım, ben direct cuII almayı düşünüyorum
    Tamam PC MATE'i çıkardım listeden.O anakart hakkında pek bir fikrim yoktu öylesine yazayım dedim.R9 290X 780'den performanslı ama hiç alasım gelmiyor.Sİz olsanız ne yapardınız?
  • GAming 5 al. İntel sistem alıyorsun işlemci kadar anakartta önemli...

AMD kartları önermiyorum olay bundan ibaret. yazılım desteği açısından nvidia tercihimdir. ve önceki zamanlardan Amd ekran kartlarıyla yaşadıgım olumsuz tecrubelerden ötürü... Alana neden alıyorsun demem ama ben önerilerimde kullanmıyorum. Kendim almayacağım bir şeyi asla ordaki 3 özellik 2 bencmark kıyaslamasıyla başkasına önermem ;)

Almayın demiyorum yada kötürüdr de demiyorum şimdi fan boylar konuya zıplamasınalr hemen belirteyim. Ben satın alıyor olsam hangilerini tercih ederim, deneyimlerim tecrubelerim ile öneride bulunuyorum hepsi bu. bahsettiğiniz kartlarda üst seviye kartlar tercih edilebilir...
  • Ben de DCU II düşünüyorum.Twin Frozr Gold'da var Vatan'da stok yok.Gigabyte da var ama o 3 slot.Msı Asus arasında kaldım?
  • http://www.vatanbilgisayar.com/z97-ar.html?stk=True&srt=PU
    Bir de bu var.Gaming 5'e kafa tutabilir mi?
    Ayrıca kart konusundaki tavsiyelerinize teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.