Şimdi Ara

İşlemci ve Kasa Fanı Önerisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bayramdan sonra işlemci fanı ve normal kasa fanı alacağım. İşlemci fanı olarak CM Hyper 412s düşünüyorum sizce nasıldır? Kasa fanı olarakta Corsair AF120 Kırmızı Led fanı ilk 1 tane alacağım sonra 2 tane alacağım. Sizce nasıldır? Kasam CM K380 600W PSU yeter mi? Sistemim :

4 Gb Ram - Fx 6300 - R9 270x Dual-X OC - Gigabyte DS3P

Birde bunlara 4 adet Corsair AF120 Kırmızı Led'li fan ve Hyper 412s ekleyince PSU yeter mi?

• Up...
  • RenadTG kullanıcısına yanıt
    CM Hypers 412 f/p olarak gayet iyi bir sogutucudur. Ayni zamanda sessizdir.
    Corsair AF120 kullanmadim ama bildigim kadariyla cok kullanilan bir fan.
    600w bu sisteme havada karada yeter. Ben fanlar haric buna benzer sistemi 430Watt'la kullandim.
    Fanlar kac watt elektrik harcayabilir ki ?
  • Merhabalar, kasanızın desteklediği maksimum Cpu soğutucu yüksekliği 155mm iken baktığınız soğutucu 160mm'dir dolayısıyla o soğutucuyu o kasa ile malesef kullanamazsınız.
    Bütçenizi belirtirseniz uygun bir soğutucu önerebiliriz.
    Corsair fan seçiminiz oldukça iyi, güç kaynağınız da fazlasıyla yeterli. Fanların çekeceği güç devede kulak kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inuh -- 28 Temmuz 2014; 17:26:19 >
  • inuh kullanıcısına yanıt
    Hadi ya Peki benim kasama sığabilecek f/p ürün önerir misiniz? Fanlar LED'li diye fazla güç kullanır diye sanıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RenadTG -- 29 Temmuz 2014; 1:22:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı : inuh

... kasanızın desteklediği maksimum Cpu soğutucu yüksekliği 155mm iken baktığınız soğutucu 160mm'dir dolayısıyla o soğutucuyu o kasa ile malesef kullanamazsınız.

Üreticilerin her yazdığına itibar etmeyin
    Soğutucuların üzerinde gerektiğinden fazla pay bırakıyorlar

Aşağıdaki linkte 159 mm yükseklikteki Hyper 212 Evo K380 e sığdırılıp, pleksi kapak kapatılmış.
    160 mm yükseklikteki Hyper 412S de sorunsuz sığacaktır.

http://forum.donanimhaber.com/m_92049537/mpage_0/tm.htm

• Iron Mask kullanıcısına yanıt
    Kardeş Hyper T4 nasıl peki? Şuan LOL filan giriyorum 50 drc oluyor bazen 60 oluyor. Yani T4 alırsam bu sıcaklık kaça iner 412s alırsam kaça iner?
  • Hyper T4 alma, AMD sistemde yukarıya dönük takılıyor
    Kasanın üstüne tahliye fanı takılamadığı için ısınan hava içerde hapsolur.
    412S ve 212 Evo ve 212X arka egzoz fana dönük takılabiliyor

Bir de şu yeni gelen model arka egzoz fana dönük takılabiliyor
    Montajı da gayet basit
    Bu dediğim modellere bak.

http://www.hepsiburada.com/liste/deep-cool-gammaxx-400-soket-intel-ve-amd-120x120x25mm-fanli-mavi-led-islemci-sogutucusu/productDetails.aspx?productId=bd801430&categoryId=1125

412s almaya çalışacağım birde kapağa fan alacağım ileride de 412s'e bir adet fan daha alacağım yani ilk önce soğuk hava radyatöre sonra ısınan hava diğer işlemci fanı ile egzos fanına egzos fandanda doğruca dışarıya. Sizce nasıl olur?
  • Tabii daha iyi olur
    Özellikle OC yapınca 2. fan çok olumlu etki eder.
    Sistemim 4 gb ram - fx 6300 - r9 270x dualx - ds3p anakart - 600w psu 4.0'a oc yapsam sorun olmaz dimi ama simdi yapmam gta 5 cikinca bakarim perfotmansa eger kotu ise yaparim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç bir sorun olmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.