Şimdi Ara

5-10 milyon lirası olan insanlar neden çalışmaya devam eder?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler 5 milyon lirası olan kişiler neden çalışma stresini bırakmıyorlar.kendilerine çok güzel hobiler bulur çalışmaz mis gibi hayat yaşarlar ömür boyu.

• Çalışmayı seviyor olabilir veya açgözlüdür. Bir ihtimal de alışkanlıklar. Çalışmak su içmek gibi oldu artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bana 4 tane ev ver birinde kendim kalır 3 ü kiraya veririm elimi işe surmem

• quote:

Orijinalden alıntı: opsladio

bana 4 tane ev ver birinde kendim kalır 3 ü kiraya veririm elimi işe surmem

+1 Bu kadar net, en fazla çalışacağım bu kadardır, hayat çalışırken akıp gidiyor, aç gözlü olmaya gerek yok, gerçek mutluluk gözleri parlayan sevdiğinizde, sizi görünce koşan çocuğunuzda, her zor zamanınızda yanınızda olan arkadaşınızda... Para değil, para sadece bir yanılsamadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pomocus2

quote:

+1 Bu kadar net, en fazla çalışacağım bu kadardır, hayat çalışırken akıp gidiyor, aç gözlü olmaya gerek yok, gerçek mutluluk gözleri parlayan sevdiğinizde, sizi görünce koşan çocuğunuzda, her zor zamanınızda yanınızda olan arkadaşınızda... Para değil, para sadece bir yanılsamadır.

para hırsından bırakamıyolar bence.ya bi de hayır severler var mıdır bilmiyorum ama olabilir ya hayır yapmak için çalışanlar.
  • Her şey para değil. 5-10 milyon çok para değil
    Daha fazlasını alabilme ihtimalin varsa yani iş yaparak çoğaltmak varken neden tüm gün yatasin?! Benim de hedefim var o da güçlu ve saygın biri olmak o da Parayla oluyor. Para dediğim 5-10 milyon değil 5-10 Milyar

• Arkadaşlar şimdi 10 milyon liranız olduğu zaman gidip 100 milyarlık ev almazsınız.400-500 milyarlık ev alırsınız haliyle.Aylık masrafları 100 milyarlık evden daha çok olucaktır.Biniceğiniz arabada pahalı olucaktır.Yemek yiyiceğiniz yerlerde daha lüks olucak.Yani bu para belki sizin yaşantınızı en lüks şekilde geçirmenize yeter ama çocuğunuza pek bir şey kalmaz.Bu kadar parayla yapılıcak en rahat şey bir cafe veya restorant tarzı bir yer açıp arkana yasalanıp paraların gelmesini seyretmek olur :)
  • Çalışmak insanın yapısında var , her insan çalışmak zorundadır.Param çok olsun çalışmam diye bir dünya yok.Oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur.
    Çalışan fenalığa vakit bulamaz. Boş oturan ise fenalıktan kurtulamaz. »
    HZ. ALİ
    http://www.ruhsalyasam.com/calismak-ruh-sagligi-icin-zorunludur/
  • sadece kendini değil geleceğinide düşünüyor olabilir evladını vs.
  • Sen beş ona doyacak kadar dusunursun, o adam daha ideal şeyler düşünür seninkiker yaninda devede kulak kalir, sen kendini kurtarmak istersin o adam sülalesini kurtarmak ister ya da ülkesi için daha ideal şeyler düşünür, yani para hirsinin yaninda boyle şeyler de var, para elinde diye paraya guvenmeyecek adamlardan da olabilir, bu ideal meselesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0299B8CF8 -- 28 Temmuz 2014; 12:53:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha fazla para için
  • Para hırs getirir diye bir cümle duydun mu delikanlı?
  • RANGE ROVER LWB AUTOBIOGRAPHY 3.0 TDV6
    1 milyon lira yaklasik.
    Ne demek istedigim anlasilmistir umarim.

• Ev fiaylarini bi arastir villa fiyatlarini arastir.sahibinden de var bir suru.cok luks evler var onlari arastir fiyatlarini gor anlarsin

• Amerikada yapilan bir arastirmaya gore maasli yasayanlar icin yillik 70000 dolar (TRde 140000 demek bu) gelirin ustu mutluluga etki etmiyor. (ki bu orada iki ogretmen maasi demek brut ve yillik)
    toplu para olarak 1980lerde ve 90larda 1000000 dolar ise onemli bir meblag diye dusunulurken su anda bu enflasyon nedeniyle 2,5 milyon dolar olarak degerlendiriliyor.
    para guc demek... mesela askeriyedeki rutbe gibi... yasam her zaman icin (fitrati geregi) en yuksek noktaya cikmayi ister. bu nedenle daha mutlu olamayacagini ya da daha fazla kullanamayacagini bile bile farkinda oilmadan o carkta donmeye devam ediyorsun.
    mesela 1000000 dolarin var diyelim. cash para (yani nakit) istedigin ulke (amerika dahil) gidip yerlesebilir hatta direk vatandas olabilirsin (malta ispanya vs 500k dolarlik ev alinca vatandaslik veriyor. Turkiyeyi beklemeden bireysel olarak EUya girebilirsin)
    ya da bir super araba ya da ozel bir ucak alabilir gunesin batisini goremeden bir yil gecirebilirsin (devamli batiya uca uca)...

belli bir seviyeden sonra para mutluluk getirmez... luks getirir...

• quote:

Orijinalden alıntı: kuros

Amerikada yapilan bir arastirmaya gore maasli yasayanlar icin yillik 70000 dolar (TRde 140000 demek bu) gelirin ustu mutluluga etki etmiyor. (ki bu orada iki ogretmen maasi demek brut ve yillik)
    toplu para olarak 1980lerde ve 90larda 1000000 dolar ise onemli bir meblag diye dusunulurken su anda bu enflasyon nedeniyle 2,5 milyon dolar olarak degerlendiriliyor.
    para guc demek... mesela askeriyedeki rutbe gibi... yasam her zaman icin (fitrati geregi) en yuksek noktaya cikmayi ister. bu nedenle daha mutlu olamayacagini ya da daha fazla kullanamayacagini bile bile farkinda oilmadan o carkta donmeye devam ediyorsun.
    mesela 1000000 dolarin var diyelim. cash para (yani nakit) istedigin ulke (amerika dahil) gidip yerlesebilir hatta direk vatandas olabilirsin (malta ispanya vs 500k dolarlik ev alinca vatandaslik veriyor. Turkiyeyi beklemeden bireysel olarak EUya girebilirsin)
    ya da bir super araba ya da ozel bir ucak alabilir gunesin batisini goremeden bir yil gecirebilirsin (devamli batiya uca uca)...

2-3 milyon sterlinin varsada ingiletere veriyor diye biliyorum

• Bir de çevren değişiyor şimdi arkadaşın oluyor atıyorum bir Ali Koç vs. sen de adamdan aşağı kalmamak için işini geliştirdikçe geliştiriyorsun hem kötü birşey değil ki yasa dışı işler yapanları saymıyorum diyelim ilaç üreticisisin kazandıkça yeni gelişmeler yeni araştırmalar yapıyorsun hem sen kazanıyorsun hem insanlığa faydan oluyor.
  • Bu kadar sacma anlayıs olabilir mi?
    Sen bencil oldugundan böyle düşünüyorsun, adam ailesini düşünüyor ailesinin ailesini düşünüyor.
    Hazıra dag dayanmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: drfree1

quote:

Orijinalden alıntı: kuros

Amerikada yapilan bir arastirmaya gore maasli yasayanlar icin yillik 70000 dolar (TRde 140000 demek bu) gelirin ustu mutluluga etki etmiyor. (ki bu orada iki ogretmen maasi demek brut ve yillik)

2-3 milyon sterlinin varsada ingiletere veriyor diye biliyorum

fark eder mi?

isterse bulgaristan versin...
    EU citizen yazsin isi gorur...

• quote:

Orijinalden alıntı: Pomocus2

quote:

paran olmadan doğru düzgün arkadaşın olacağını sanıyormusun ? hele ki seni görünce koşan bir çocuğun olucağını... hayat sana çok kötü koyacak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.