Şimdi Ara

İnternete sızdığı iddia edilen iPhone 6 anakartı NFC ve 5. nesil WiFi standardına işaret ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
1.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İnternete sızdığı iddia edilen iPhone 6 anakartı NFC ve 5. nesil WiFi standardına işaret ediyor

Apple'ın yeni nesil iPhone modelleri için muhtemel Eylül lansmanı için bekleyiş devam ederken, internete sızan görsellerde de cihazın neler sunacağı az çok ortaya çıkmış durumda. Ancak halen yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Fransız bir kaynaktan paylaşılan görsel 4.7 inçlik iPhone 6 modelinin anakartını yansıttığı iddiasında. Anakart ise bazı yeniliklere işaret ediyor. Bunlar NFC ve 5. nesil WiFi standardı desteği.

NFC teknolojisi uzun yıllardır Android ve Windows Phone ekosisteminde mevcut. Ancak Apple yaygın olarak kullanılmadığı için ısrarla NFC teknolojisine cihazlarında yer vermiyor ve Bluetooth veya iBeacon gibi farklı teknolojilerle eksiği kapatmaya çalışıyor. Eğer iddia doğru ise iPhone 6 modelinin en büyük yeniliklerinden birisi de NFC olacak. 

Wi-Fi 802.11ac standardı ise daha hızlı ve daha verimli kablosuz bağlantıların kapısını açıyor. 5. nesil WiFi ile kablosuz bağlantı konusundan iPhone 6 modelinin Galaxy S5 gibi rakipleri ile aynı klasmana çıkacağı belirtiliyor. Görselde ayrıca daha büyük ekrana da bir işaret olduğu ifade ediliyor. 

Bu son anakart görseli daha önce internete sızan anakart görselleri ile birebir uyuşuyor ve bir farklılık yok. Bu bakımdan gerçeğe biraz yakın olduğu kanısına varılabilr. Yeni iPhone modellerinin neler sunacağını ise resmi olarak Eylül ayındaki lansmanda görebileceğiz. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Logic-board-for-Apple-iPhone-6-is-spotted-reveals-support-for-NFC-and-Wi-Fi-802.11ac_id58653

• Geç bile kalındı.

• abi biktim resmen tanitim tarihini soyleselerde kurtulsak artik

• Apple Nfc teknolojisine karşıydı.Ancak şu an kullanacak(kullanabilir). Olursa güzel birşey ancak biraz daha kullanım olanakları veya geliştirilmesi gerekiyor.Bazen çalışmıyor.Hala sıkıntılar var..

Apple yine mi geri adım attı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolf silver -- 28 Temmuz 2014; 1:54:03 >
  • veee apple nfc yi kesfetti.. simdi gorelim nasil iteleyecek ..essiz nfc deneyimi ")

• Diğer üreticiler ellerindeki teknolojiyi erken sürdüler sanırım.Apple sonradan yeni bir teknoloji gibi cihazına ekliyor ve popülariteyi devam ettiriyor.

Helal olsun valla...Neyi ne zaman yapacaklarını çok iyi biliyorlar.Cihaza hafıza kartı girişi koysalar aylar öncesinden kuyruklar oluşur heralde :)

• NFC çok gerekli bi teknoloji değil en azından şu an için.

• Onu boşverinde,acaba fiyatı ne olacak?

• Koyduğu teknolojik eklentilerin en yenisi bile en azından 1 yıl geriden geliyor, bu da kullanıcı grubunun modern cep telefonu teknolojisinden ne kadar uzak olduğunun göstergesi bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nfc öyle telefon üzerinden çok kullanılan bişey değil. En azından ben şu ana kadar nfc ile otobüse binen yada hesap ödeyen tek bir kişi bile görmedim. Apple doğru bir strateji izliyor bence. (Diğer kullanm biçimlerini saymıyorum onları bluetooth ve wifi ile zaten yapıyorsun, veri göndermek hoparlöre bağlanmak vs.)

• internete sızabileceği iddaa edilmiş olabilitesi olabilen iPhone 6 anakartı NFC ve 5. nesil WiFi standardına işaret ediyor olabilir olsa daha iyi olmazmıydı

• Bu olasiliksiz kitabinin yazari ekrem71 olabilir mi ya ben adam li bise diye hatirliyorum ama

• Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Eminmisiniz? 64biti mobil teknoloji ile ilk kim bulusturdu? Ya da parmak izini? Apple stabiliteye önem veriyor, cok da iyi yapiyor. Kimse kalkip telefonuyla catismak, kavga etmek istemez sanirim? Androidde 4 cekirdek hatta 8 cekirdek islemci, 2-3gb ram var da ne oluyor? Stabil degil. iPhone ve Windows Phonelarin 512mb ram ile yaptigini, samsungun 1gb ramli telefonu yapamiyor. Acik kaynak kodu güzel birsey tamam ama Apple a b.k atmak icin kimse özgür degilim vs. demesin. Bluetoothla resim, müzik göndermek eskide kaldi artik.

Samsung gibi 1 yil önde gidip, yarim yamalak, sacma sapan gidecegine, 1 yil geriden gelip saglam gelsin.

1 yil geriden geleni niye takip ediyorlarsa zaten, anlamis degilim.

Edit: Anlatim bozuklugu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eScapeeXc -- 28 Temmuz 2014; 3:17:59 >
  • Yalnız şöyle bir durum var, tamam teknolojileri kendisi icat etmiş gibi tanıtıyor ama Samsung'un NFC var tıklatınca ötüyor tabiri yerine daha işlevsel bir şekilde kullanımını anlattığı için daha fazla kullanışlı hale geliyor. Tamam özellik var ama birinin ballandırıp anlatması lazım. Bunu da Apple iyi yapıyor. Ve bana kalırsa ben telefonumda tanıtılan bütün özellikleri son derece yüksek verimlilikte kullanıyorum.

• eScapeeXc kullanıcısına yanıt
    Yahu kardeş bütün sucu samsunga atmissinda android yazılımını samsung mu yapıyor Allah askına. 1 yıl onden gidip bir şey olmuyormuş. İos samsunglara kurulsa idi ortada iPhone diye bir şey kalmaZdi . Demekki neymiş yazılımı yapan firmaya laf atacaksın .

Google androidi güzelce geliştirdi de samsung çalıştırmadı mı .Parmak izi iPhone dan oncede kullanılıyordu ve Apple gelirmedi ornek motorola atrix

Android cihazların ram yemesi doğal sen gelmiş iki farklı sistemi karıştırıyorsun birbirine iOS ile android calışma mantığı farklı.

İos kendi çekirdeği kerneli ile çalışırken android bir sanal makine ile çalışır . Ne zaman Google sanal makineyi bırakıp iOS gibi kendi temellerini kurar o zaman ram sıkıntısı kalkar ama Google işine geliyor her firmaya ayrı temelli yazılım yapmak Zor.

• BlackBerry nin yıllar yıllar önce çıkarttığı telefonlarında bile Nfc standart bir teknoloji ama donanımhaber android wp ve ios dan başka bir şey bilmediği için hiç bahsetmemiş... arkadaş wp ye dandik bir oyun bile yapılsa haber ediyorsunuz, iphone6 nın vidası görüntülense haber ediyorsunuz ama % 0, bilmem kaç da olsa bu ülkede BlackBerry kullanan insanlar var onları da görün artık...

• quote:

Orijinalden alıntı: eScapeeXc

Eminmisiniz? 64biti mobil teknoloji ile ilk kim bulusturdu? Ya da parmak izini? Apple stabiliteye önem veriyor, cok da iyi yapiyor. Kimse kalkip telefonuyla catismak, kavga etmek istemez sanirim? Androidde 4 cekirdek hatta 8 cekirdek islemci, 2-3gb ram var da ne oluyor? Stabil degil. iPhone ve Windows Phonelarin 512mb ram ile yaptigini, samsungun 1gb ramli telefonu yapamiyor. Acik kaynak kodu güzel birsey tamam ama Apple a b.k atmak icin kimse özgür degilim vs. demesin. Bluetoothla resim, müzik göndermek eskide kaldi artik.

Samsung gibi 1 yil önde gidip, yarim yamalak, sacma sapan gidecegine, 1 yil geriden gelip saglam gelsin.

1 yil geriden geleni niye takip ediyorlarsa zaten, anlamis degilim.

Edit: Anlatim bozuklugu.

Parmak izini ilk apple mı kullandı sanıyorsun telefonda? Motorola atrix'e bakmanı öneririm.
    64bit lik mimariye gelince,qualcomm mimariyi seri üretimden 1 yıl öncesi zaten duyurmuştu,seri üretime sonradan geçti okadar.bi 64bit i apple buldu dememişsin zaten.

Android stabil değil hikayeside bıktırdı artık.Discovery kullanıyorum daha sadece 1 uygulamada force close aldım.Ram olayına gelince linuxun doğasında Ram'e yayılmak var.512mb ramli cihazda sistem 200mb ram kullanıyorsa 2gb ramde 1gb kullanır ve bu çok NORMAL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 28 Temmuz 2014; 7:36:04 >

• NFC değil de 5.nesil wi-fi önemli

• Onlar zaten gelecek kesin.ios 7 demo AirDrop işareti aslında taa iPhone 4s ile gelmeliydi s3 de vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Koyduğu teknolojik eklentilerin en yenisi bile en azından 1 yıl geriden geliyor, bu da kullanıcı grubunun modern cep telefonu teknolojisinden ne kadar uzak olduğunun göstergesi bence

Ama sorunsuz koyuyor Samsung gibi kutudan çıkma bozuk gelmiyor

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.