Şimdi Ara

Silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 25 Şubat 2021; 15:16:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• * bu mesaj silindi *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 25 Şubat 2021; 15:17:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet bende bu tarz bir mouse alacağım fakat kullananlardan hiçbiri bu sayfaya rast gelmemiş diye hüsnü zannımı muhafaza etmeye çalışıyorum :))
  • Ben logitech t620 kullanıyorum.Yaklaşık 1 ay önce aldım ama pek alışamadım.
  • Logitech t630 almayı düşünüyorum.1 haftadır araştırıyorum artık dayanamayıp alıcam gibi.Bugün elime geçer ise sormak istediğiniz soruları yanıtlayabilirim.
  • Ben yaklaşık 2 haftadır t630 kullanıyorum. Bence harika, ancak iş için tüm gün kullanacağunuz bir mouse değil,zira oldukça ince ve ekstra tuşlara sahip değil.

Klasik mousa göre yapamıyacağınız üç şey var
    Mouse tuşa basılı iken mousu kaldırıp başka bir yere götüremiyorsunuz zira tuşa basınca bütün gövde yere iniyor, mousu kaldırınca mouse up olayı gerçekleşiyor
    Diğeri ise sol tuşa basılı iken sağ tuşa basıp, sol tuşu kaldıramıyorsunuz (bazı web siteleri ve programlar için ) zira aslında klik mekanizması bir tane, parmağınızın pozisyonuna göre sağ sol kararını veriyor.
    Bu sebeple işaret parmağınızı kaldırmadan orta parmağınızla sağ klik yapamıyorsunuz, ancak aynı şey sol klik için de geçerli değil. yani iki parmağınız mouse üzerinde iken ( biri sağda diğeri solda) her klik sol klik olarak algılanıyor.

Fiziksel klik olduğu için, yanlışlıka mousa tıklama ihtimaliniz yok. Ayrıca toucpad ile yapabildiğiniz işlemleri yapabiliyorsunuz ( windows için ekranın sağdan soldan çekme işlemleri ) ama zoom ve pinch yapamıyorsunuz. Yatay ve düşey scroll yapılabiliniyor. Ayrıca hızlı scroll da yapabiliyor. İki bilgisayar arasında hızlı geçiş yapmak için fiziksel bit tuş var.

Aklıma gelenler bunlar, teknik detaylar zaten internette var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.