Şimdi Ara

Mobilite: Lenovo'nun Süper Telefonu K920, LG G3'e Snapdragon 805 Dopingi, Xiaomi MI4, Samsung Galaxy Alpha, Lumia 530 ve dahası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
1.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mobilite yeni bölümüyle karşınızda. Her hafta olduğu gibi bu hafta da editörleriniz Erdi Özüağ ve Ender Yıldız keyifli sohbetleriyle mobil dünyanın yeniliklerini yorumluyor.

• Ve sonunda :D

• G3 sd801 ile kasiyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaş insan içine çıkıyorsunuz en azından bi çeki düzen verin kendinize .. saç-sakal a en azından ..

• otlansın
  • Sidik yarışı :D

• 27:48

yok canım yaa :dd

• desenize bayram bugünden başladı diye

edit:6.50 de yarıldım :DDDD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canguler917 -- 27 Temmuz 2014; 18:42:56 >
  • 20:46

"Aynı telefonun laciverdi olmuş."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guaire -- 27 Temmuz 2014; 18:51:55 >
  • Biri şu g3 resmindeki kızın ismini söylesin

• 12:15 te Ender Bey 16 gb 350 dolar seviyesinde kalabilseydi diyor sanırım 64gb tı kastediyor zira 16 gb 320 dolar

• G3'te oyunlar 1080p çalıştığı için s801 performans anlamında sorun olmuyordur, fakat s800 serisi bazı oyunlarda düşük performans veriyor G3 de bundan muzdarip.
    Elbette geleceğe dönük olarak s805 ve 3200-3400mAh batarya ile gelseydi çok daha cazip bir model olacaktı. Tasarım olarak çok şık ve ince bir cihaz, mağazada biraz kurcaladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzleyelim, editleriz...

Edit: Şu mağduriyet meselesine dair bir iki kelam etmiştim zamanında konusu açıldığında:
    quote:

Orijinalden alıntı: Pargalı1905

Daha yeni Z2 cikti Z3 sizintilari simdiden basladi.İste bu yuzden sony ve samsung dan nefret ediyorum.Hep magdur ediyolar bizi.

Büyük bir kafa karışıklığı daha...

Ortada bir mağdur olma mağduriyeti yaratılması söz konusu

Başka ürünlerin çıkması, ürün çeşitliliğinin artmasıyla, alınmış olan üründen nasıl bir mağdur olma söz konusu olabilmektedir, akıl işi değil şüphesiz.

Hangi anlamda olursa olsun buna aldığınız ürünün tarihselliğini de göz önünde tutarak söylüyorum ki mağdur falan olmuyorsunuz ve başka bir ürün çıktığında mağdur falan edilmiyorsunuz da.

Esas mağdur edildiğiniz nokta sizin sözde mağdur olduğunuz fikrinin kafanıza sokulması, bunun size benimsetilerek, olmayan mağduriyetinizi illaki gidermeniz noktasında içtepi yaratarak sızlanıp durmanız ve ürün çeşitliliğinde sürekli tüketim yaparak sektörü canlı tutmanız hedeflenmekte.

Aslında "bizi mağdur etme başka bir ürün çıkartarak" dediğiniz anda mağdur oluyorsunuz/ediyorsunuz kendinizi.

Üründen azami oranda faydalanmak yerine "ürünlerden asgari faydalanarak ürünler arasında sonsuz bir döngü"ye entegre olarak tüketim toplumu'nu idame ettiriyorsunuz.

Eski ve yeni kavramlarının tehlikesi de ortada açıkçası, olaya biraz "başka", "farklı" yönden bakmayı deneyiniz...

quote:

Orijinalden alıntı: Pargalı1905
    Tamamda sonuç olarak 2000 küsür lira verilmiş telefonun 3-4 ay sonra eski model kefesine konması hoş birşey değil, 2.el satış fiyatlarını da etkiliyor bu durum direk olarak.. Sonuç olarak verilen para kısa zamanda çöp oluyor.. En doğrusu iphone modelleri takip etmek adamlar yılda 1 tane model çıkarıyorlar sene boyunca 0 fiyatlar aynı seviyede ve cihazı sattığınızda bile çok zarar etmemiş oluyor insan. iphone 6 büyük ekran ve güzel bi tasarımla gelirse piyasayı dağıtacağı kanısındayım.

Pargalı kafandan eski ve yeni kavramlarını sil, uzun bir süre son kullanıcının büyük oranda farklılık hissedeceği, teknolojide çok büyük farklı bir çağa girmeyeceğiz rahat ol. Z6 da çıksa sen bu cihaz ile mutlu mesut olabileceksin Kullanılamaz hale geldiğinde de vermiş olduğun parayı sonuna kadar haketmiş bir cihaz deyip gönül rahatlığıyla çöpe atabileceksin.

2. El piyasası da büyük oranda bu bizim sözde mağduriyetimiz nedeniyle amacı dışında ilerlemekte ve de kullanılmakta.

quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

Boş konuşma diye tabir ettiğimiz şeyin en güzel örneği. Bugün bir amiral gemi sahibiysen cebindeki telefon değerini korur 2.el piyasası canlıdır sahibine fazla zarar ettirmez. Üreticiler aksesuar üretirken kaliteye önem verir. Üretici müşterisine daha çok destek verir. Teknik servisler bilinçlenir vs. Diğer yandan 6-8 ayda bir amiral gemi piyasaya sürerse üretici kalite düşer hizmet anlayışı değişir yeni modele daha çok özen gösterirken eski modele üvey evlat muamelesi yapar. Apple neden her zaman değerli derseniz işte bu yüzden... Yazdıklarımı eğer az bişeycik anlayabilme kapasiten varsa eğer sormak istiyorum bu adam mağdurmu değilmi? Ha şunuda eklim güzel kardeşim bu adam 2 yıl sonra cebindeki üründn memnun olmayacak çünkü üretici firma zibil gibi amiral gemi bastığı için yazılımsal desteği geri çekecek. Bana sorarsan telefona can veren güncel yazılımdır. Bugün iphone 4s ios 7 ile yeniden hayat bulduysa işte o zaman mağduriyet kavramını bir daha düşün derim

Kafası karışık bir arkadaş daha...

Kardeş sen altın, ya da döviz işletmiyorsun bir kere bunun ayırdına var önce.

Sen bu cihazı sana ekonomik anlamda artı değer yaratsın diye değil kullanımı üzerinden hayatına bir değer/kolaylık katsın diye alıyorsun. Yani esas olan "kullanım" değeri. Hayatına ne kadar süre kullanım/kolaylık sağladığı.

Yani sen ürünü satmak için değil kullanmak için alırsın/almalısın. Çarpıklık

Kalitenin düşmesinin ise ürün çeşitliliğiyle hiçbir alakası yok.

Apple'ın marka değeri ya da kalitesinin de yine doğrudan ürün çeşitliliği ile alakası yok.
    ...
    Üründen memnun olduğun için alırsın/almalısın. Üründen memnuniyet güncelleme gelsin ya da gelmesin daha işin başında söz konusu. Güncelleme ancak ekstra memnuniyeti işin içine sokabilir ve bu da bir mağduriyet hali değil kullanıcının seçimini etkileyebilecek bir şeydir.

Yani demem o ki kardeşim kendinizi mağdur hissetmekten vazgeçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6EF013079 -- 27 Temmuz 2014; 19:58:11 >
  • LG G3 Prime Türkiye ye gelecek mi? yoksa sadece Güney Koreye mi özel

• HTC M8 in Mi4 e göre ne gibi üstünlükleri var acaba aluminyum kasa ve ses farkı dışında ?

Forumda 1100 civarı bekliyoruz 64 gb Mi4 ü ... Sizin yorumunuz nedir ?
  • 5. Yorum iksDe

• 5. Yorum iksDe

• Yanlız o değilde, sakal ikinize de olmamış yaw...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi java -- 27 Temmuz 2014; 19:30:42 >
  • 28. yorum :D

• K920 muazzam duruyo , hayırlısı , Lenovo işini her platformda çok iyi yapıyor bence

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.