Şimdi Ara

Mito QV den Sonra Volvo V40 Cross Country mi Audi A3 mü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 senedir Alfa Romeo QV kullanmaktayım. İkinci el aldığım araçı 33000 km den 75000 kmye getirdi.
    Şimdi araç değiştirmek istiyorum. Piyasaya baktığımda aklıma yatan ilk iki seçenek V40 ve A3 sporback. Fakat ikisi arasında çok karasız kaldım

Mito da hoşuma giden ve gitmeyen yanlar:
    + mükemmel performans
    + dış dizayn (görenlerin bir kere daha dönüp bakması)
    + kendini güvende hissetmek

- Yakıt tüketimi
    - İç hacim bi yerden sonra yetmiyor. Her yere iki kişi gidilmiyor:)
    - Spor süspansiyon virajlarda harika iş görmesine karşın en küçük bi tümseği bile hissetmek bi yerden sonra insanı rahatsız ediyor.
    - Bir sene dana kullanırsam satamam kaygısı

Şimdi sizce genç, bekar ve evlenmeyi düşünmeyen biri olarak yeni araba tercihim ne olmalı ve neden ?
    BMW 1.18 de çekmiyor değil

• kia pro ceed
  • Bekar ve evlenmeyi düşünmüyorsanız bmw öneririm. Arkası dar olduğu için pek tercih edilmiyor genelde ancak performansı iyidir.

Volvo bana göre hem aile arabası hem genç arabası. İlerde evlenseniz bile kullanırsınız diye düşünüyorum.

Bmw seçme ihtimaliniz varken audiye bakmazdım ben olsam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volvo v40 r design neden düşünmüyorsunuz »

• Yere yakın araba çok keyifli ve havalı fakat altını vurunca insanın canından can gidiyor. Bi dönem biraz da havadan sürmek istiyorum :)

Kia Ceed hiç düşünmedim. pek de fikrim yok açıkcası araçla ilgili
  • Jülyet qv.

• F20 kasa 1 serisi ise 118i alabiliyorsam alırdım.Ama boş değil xenon ve sunroof gibi özellikler olmalı.

V40 alırsanız 1.6 benzinli alacağınızı düşünüyorum.

A3 önden çekişli bildiğim kadarıyla o nedenle ben 118i alırdım.Mis gibi arkadan itiş.

Ama önden çekiş sorun değilse Giulietta neden değil yakıttan dolayı mı?

Yakıt çok önemli ise Volvo 1.6D de performans olarak kesmez sizi.

Hem performans hem yakıt olunca 118i ve A3 1.4TFSİ onda da arkadan itiş olduğu için 118i derim.

Bence de V40CC çok hoş duruyor.

Özellikle şu ilan beni bitirdi:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-emsalsiz-kiskirtici-guzellik-171451302/detay

Vallah ben önden çekişi derr değilse V40 cc 1.6T4 alırım ya da arkadna iyiş önemli ise 118i alırım.

A200 de değişik bir seçenek olabilir sizin için.
  • gulietta düşünmeme sebebim mitoda iç donanım ve opsiyon kıtlığından dolayı yasadığım hayal kırıklığı. Ve kullanılan parçaların basit bir araçtan alıntı gibi olması. Hoş guliettaya ne bindi ne de içini detaylı sürdüm ama ön yargı oluştu.

A3 diyince çok fazla olması beni kendisinden soğutuyor

V40 CC beni piyasada daha az olan ve tasarım farklılığı nedeniyle cezbetti. dizel mi benzinli mi sorusuna gelince.. İlk arabam mito qv. İlk arabam olduğu için "ne olacak canım 1-2 litre daha fazla yaksa, öldürecek değil ya" mantığıyla km/lt kaygısı olmadan aldım. Ama baktım ki çok yerinde duran bir tip değilmişim ve köye de gidiyorum , asfaltda da sürüyorum... Hele arkadaştan emanet citroen c4 dizelle bir karadeniz turu yaptım ki dizele dua ettim :D

118i nin performans tatmini ve km/lt olayını çok bilmiyorum açıkcası
  • Mini countryman s de eklenebilir ayrica julyetlerin ici 2014 makyajinda yenilendi yerinde inceleyip test surusu yapmaniz daha dogru olur.

• Kia proceed gt 1.6 204 hp ile cok guzel gorunuyor.liste fiyati 80bin.bayiler asagi dusecektir diye dusunuyorum.

• balkanxp B kullanıcısına yanıt
    Mini piyasada çok var ya. Kia gt ise gene sert süspansiyonlu olacak sanırım.

Demin uzun yoldan geldim, keşke ilk arabam Mito QV olmasaydı :( Nasıl tatmin olacağım bir sonraki arabamın performansından
  • A200 amg aklima gelenlerden ornek bir ilan
    http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=162136761&io=4&rnd=7987

Aradiginiz segmentte cok fazla da secenek yok acikcasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: _SkiP_

quote:

Orijinalden alıntı: FIRATDEMiR

gulietta düşünmeme sebebim mitoda iç donanım ve opsiyon kıtlığından dolayı yasadığım hayal kırıklığı. Ve kullanılan parçaların basit bir araçtan alıntı gibi olması. Hoş guliettaya ne bindi ne de içini detaylı sürdüm ama ön yargı oluştu.

Daha önceki versiyonlarda vardı bu problem.
    Şimdiki giuliettanın iç mekanı rakiplerinden aşağı değil:
     Mito QV den Sonra Volvo V40 Cross Country mi Audi A3 mü
    Bu seçenekler arasından fiyatının uygun olmasının da etkisiyle giulietta öneririm.
    Bmw çok güzel,yol tutuş olarak da Alfayla eşdeğer ama fiyatlar korkunç.
    A3te çok kaliteli ama onda da fiyat problemi var,üstüne sportiflik olarak ne alfaya ne bmw ye uymaz.
    Performansa gelince de dizel öneririm.motor modülle 130 140hp lere çıkıyor,tork desteğiyle de QV yi aramazsınız:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-otokoc-atasehirden-orjinal-8.000-km-2014-giulietta-1.6-jtd-2-172077210/detay

Adam mito qvden inmiş adamı attan inidirip kaplumbağa bindiriyorsun 140 hpye çıkarsan ne olacak en fazla 10 saniyeye düşürürsün 0-100 hızlanmayı son sürat zaten felaket QV performansını mumla aratır

• berkke kullanıcısına yanıt
    Peki dizel almak istesen giuletta mı v40 mı alırsın ? deneme fırsatın oldu mu bunları?
  • Opel astra 1.6 136 bg al hocam bide chipledinmi qv kadar olmasada biraz yurur :)

Boyle tuksek performansli bi arabadan inince baska bi araba secmek zor oluyor...

• 1.6 dizel ler hala mito qv ye ikame arayan adama onerilebilecek kadar yeterli degil. Astra 1100 kg falan olsa gecerli bi onerme olabilirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: FIRATDEMiR

Peki dizel almak istesen giuletta mı v40 mı alırsın ? deneme fırsatın oldu mu bunları?

Gui nin dizeli yaramaz gui alacaksan ve ekonomi istiyorsan 1.4 Multiair 170 hp alır hem ekonominin hemde performansın zirvesine çıkarsın dizele göre sadece bir kaç litre fark olur ama 170 hp güç için buna kesinlikle değer.Ama yok ben illa dizel alacam dersen gui ye falan bulaşma sakın v40 al geç.Birde süspansiyon sert istemiyorsanız alfa nın her aracının süspansiyonu sert olduğundan alfa tercihi doğru olmayacaktır.

@_SkiP_ Sen o motoru 140hp chipledğinide ekonomik olacağınımı düşünüyorsun?Araba hantal kalkacak son sürat zaten 200e çıkmaz bile yakıt tüketimi artacak.Eğer gui öneriyorsan dizel önermemen lazım hatta 1.4 120 hplik versiyon bile gereksiz 170 likten fazla yakıyor en iyi f/p orani 170 lik guide

• Var mı başka fikri olan? Yardımcı açıklaması olacak olan?

Bmw 118.i ne yakar, volvo cc t4 ne yakar ki?
    Ben iki senede Mito qv ile 8,5 litre ortalamadayım. En düşük ortalamam uzun yolda 5,2lt oldu sakin kullanımda ortalama 100km/h gibi.
  • İmkanınız varsa 118i alın derim mitodan fazla yakacağını sanmıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.