wireless modeme bağlanamıyorum
22 Cevap25935 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

29 Mesaj
25 Eylül 2006; 22:04:42 

us robotics 9110 wireless modemim var. masaüstü bilgisayarını ethernet ile bağladık sorun yok. ama ben asus a6 laptopumla bağlancağım zaman; kablosuz bağlantıyı görüyo sinyal seviyesi mükemmel ama ağ adresi alınıyo diyo sonra uygun ip adresi alınamadı diyor. sorun nedir acaba? çok zor durumdayım gerçekten

924 Mesaj
25 Eylül 2006; 22:27:32 

quote:

Orjinalden alıntı: maverick_303

us robotics 9110 wireless modemim var. masaüstü bilgisayarını ethernet ile bağladık sorun yok. ama ben asus a6 laptopumla bağlancağım zaman; kablosuz bağlantıyı görüyo sinyal seviyesi mükemmel ama ağ adresi alınıyo diyo sonra uygun ip adresi alınamadı diyor. sorun nedir acaba? çok zor durumdayım gerçekten

ag baglanti IP adresini kendin gir mesela ev bilgisayarininki 192.168.2.101 ise laptop unkini 192.168.2.102 yap birde modemin ayarlarindan firewall i kapat. tekrar dene ve sistem calisirsa sinyalleri sifrelemeyi untma.

3865 Mesaj
25 Eylül 2006; 22:31:06 

bide eğer otomatik alıyosan ip yi ağ geçidini modemin ip si olarak göster.eğer 98 kurulu ise laptopta el ile girmen gerekiyor.pcinden bak ağ gecidini ne almış.
xp de bakman için çalıştır/cmd yaz çıkan ekrana ipconfig yazarsan daha detaylı bilgi alırsın kolay gelsin

ŞAMPİYONLUK YAKIN,IŞIKLARI KAPAYIN!

29 Mesaj
25 Eylül 2006; 22:31:55 

ip mi değiştirmeyi bilmiyorum. manuel olarak nerden girebilirim?

924 Mesaj
25 Eylül 2006; 22:40:14 

quote:

sistem ayarlarindan baglantilarima git kablosuz baglantiarima sag tikla basarilarima git tcp/ip ayarlarina git IP adressi otomatik al daki isareti kaldir alta elinle yeni Ip adresini yaz. Subnetz maske 255.255.255.0
olacak zaten tikladinmi kendi yaziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcopolo -- 25 Eylül 2006; 22:42:39 >

29 Mesaj
25 Eylül 2006; 22:55:52 

quote:

Orjinalden alıntı: marcopolo

quote:

sistem ayarlarindan baglantilarima git kablosuz baglantiarima sag tikla basarilarima git tcp/ip ayarlarina git IP adressi otomatik al daki isareti kaldir alta elinle yeni Ip adresini yaz. Subnetz maske 255.255.255.0
olacak zaten tikladinmi kendi yaziyor.

dediklerini yapmama rağmen tık yok valla

şimdi de 54 mbs ile bağlandı sinyal seviyesi mükemmel diyor. ama 133 gönderilen pakete rağmen ben hiç paket alamamışım
yani internete halen giremiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick_303 -- 25 Eylül 2006; 22:59:55 >

919 Mesaj
25 Eylül 2006; 23:02:55 

Dostum sen söylenenleri salla

Bak şimdi ağ bağlantılarını tıkla sağ tarafta ağ bağlantılarını gösteri tıkla sonra kablosuz bağlantıyı sağ tıklayıp devre dışı bırak sonra tekrar sağ tıklayıp etkinleştir de...
Bu olmazsa
sağ tıkla kablosus bağlantıyı özellikler de kablosuz bağlantıyı seç... sonra altta bağlantılar vardır.. onları tek tek sil... bilgisayarın sağ alt köşesindeki kablosuzu tıkla yenile de.. Şifren varsa yaz...

Bi dene burdayım... Lanla otomatik olarak ip alıyorsa arkadaşların dediği gibi elle ip yazmamnın bi anlamı yoktur.. Bu da alır

Electric and Electronic Engineer

29 Mesaj
25 Eylül 2006; 23:18:59 

hayır olmadı

919 Mesaj
25 Eylül 2006; 23:24:08 

masaüstü makinan ipyi otomatik mi alıyor?

29 Mesaj
25 Eylül 2006; 23:27:43 

ewet. modemin ip sinin bi üstünü almış. bende elle bi üstünü girdim ama bağlantı var internet yok

29 Mesaj
26 Eylül 2006; 20:28:18 

bana yardım edemiycek mi kimse?

gerçekten çok sinir yaptım böyle basit bi sorunu neden halledemedim diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick_303 -- 26 Eylül 2006; 20:49:30 >

919 Mesaj
26 Eylül 2006; 20:55:41 

explorerı sağ tıkla
özellikler
bağlantılar
kur ileri intternete bağlan/ bağlantımı ben ayarlıyayım/ her zaman açık geniş bant... sonra son de birde bunu dene bakalım

29 Mesaj
26 Eylül 2006; 20:57:28 

quote:

Orjinalden alıntı: bilalso

explorerı sağ tıkla
özellikler
bağlantılar
kur ileri intternete bağlan/ bağlantımı ben ayarlıyayım/ her zaman açık geniş bant... sonra son de birde bunu dene bakalım

bilalso gerçekten halimi bi görsen şunu bi halledemedim şimdi deneyeceğim

29 Mesaj
26 Eylül 2006; 21:02:19 

bilgisayarımın sağ alt köşesinde bağlantı hatası veriyo. sınırlı bağlantı veya bağlantı yok yazıyo

919 Mesaj
26 Eylül 2006; 21:03:02 

birde laptopda firewall anti hack antivirüs prgsi var mı?

29 Mesaj
26 Eylül 2006; 21:05:49 

karpersky var. ben cuma günü modemi ilk kurduğumda gayet kolayca bağlandım. sonra wireless ı şifrelemeye çalışırken bi yerleri kurcaladım ve sonuç burda kıvranıyorum işte

919 Mesaj
26 Eylül 2006; 21:10:49 

%99 sorunun şifreyi yanlış girmen....

Sorunun anlaşıldı... Wep şifreni yanlış girmişsin ne mi yapacaksın??? Modemine reset atıcaksın.....

Bak şimdi arkadaşım sen wep şifresini normal bişey girmişsindir mesela bilalbilal o bunu farklı bir koda cevirir ve bunu altta yazar... Generate... Senin gireceğin wep şifresi bilalbilal değildir. .ÇEvrilen koddur...

9110 larda böyle olmalı ama emin değil eğer böyle değilsede şifreni ynlış giriyorsun...

quote:

karpersky var. ben cuma günü modemi ilk kurduğumda gayet kolayca bağlandım. sonra wireless ı şifrelemeye çalışırken bi yerleri kurcaladım ve sonuç burda kıvranıyorum işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalso -- 26 Eylül 2006; 21:13:12 >

29 Mesaj
26 Eylül 2006; 21:22:41 

bilalso benim bu modemin tüm ayarlarını 0 layabileceğim bi yeri var mı? eğer böyle bi imkan varsa ilk haline döndürüp sorunu çözebilirim

919 Mesaj
26 Eylül 2006; 21:28:07 

evet eline bir toplu iğne al ve modemin arkasında sadece toplu ignenin gireceği kadar bir delik var o deliğe sok toplu iğneyi 15 sn bekle sonra bırak ... az bastır çok zorlamadan sonra tekrar ayarlarını yap wep şifrelemede yardım ederim...

quote:

bilalso benim bu modemin tüm ayarlarını 0 layabileceğim bi yeri var mı? eğer böyle bi imkan varsa ilk haline döndürüp sorunu çözebilirim

29 Mesaj
26 Eylül 2006; 22:02:04 

bilalso şimdi elimde toplu iğne dediğini yaptım. wireless modemi 0 dan lurdum dediğin gibi 64 bit key generate de yaptım şimdi pc ye wireless ı tekrar kuruyorum bakalım ne olcak.
işte bu gömdük be. çok teşekkür ederim bilalso yönlendirmelerinle başardık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick_303 -- 26 Eylül 2006; 22:03:38 >

919 Mesaj
27 Eylül 2006; 23:28:30 

rica ederim ne demek... Burda çok sorun çözdüm ama emin ol sorunu çözüldükten sonra bi teşekkür bile etmeden çekip gidenler var.
quote:

bilalso şimdi elimde toplu iğne dediğini yaptım. wireless modemi 0 dan lurdum dediğin gibi 64 bit key generate de yaptım şimdi pc ye wireless ı tekrar kuruyorum bakalım ne olcak.

3 Mesaj
16 Kasım 2009; 23:55:00 

quote:

Orijinalden alıntı: bilalso

rica ederim ne demek... Burda çok sorun çözdüm ama emin ol sorunu çözüldükten sonra bi teşekkür bile etmeden çekip gidenler var.
quote:

ayni sikinti bende var ancak iki tane vista kurulu laptopla baglanabiliyorum.. fakat xp kurulu olan crea laptobumla baglanamiorm modemim zte. sifrelemede bi sorun olabilirmiki.. baglanti var sinyal gücü mükemmel ama alinan paket ve gönderilen cok düsük ve ikiside devamli sabit. ipde girdim elle ama degisen bise yok. bi yardimci olursaniz cok mutlu olur dua ederim ;)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Kasım 2009; 0:28:16 

eski konuları hortlatmadan yeni konu ile sorunumuzu anlatalım lütfen. arkadaşların boşuna okuması engellenir konu kilit
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » wireless modeme bağlanamıyorum
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.234