Şimdi Ara

masrafını karşılarsam evime fiber getirirler mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hipernet kullanıyorum apartmanda benden başka internet kullanan yok o yüzden telekoma masrafını benim karşılamam halinde mahelle kutusundan evime kadar fiber getirmelerini isteyebilir miyim?

• Hocam öyle kolay bir is değil fiber çekimi ilk olarak para ödeyip çektiren görmedim sadece yan binadan falan cat6 ile çeken gördüm o da hiz kaybi yaşadı aşırı şekilde 150 200m kablo çekti kayıpsız olmaz Hocam metresi 135tl bina içi de dahil en az 100metre vardir oda size 135.000tlye patlar bu birincisi
    Ikincisi tt zaten zamanla gelcek oraya eğer bina içine de çekim dahil olsun falan diyorsanız dilekce vermelisiniz epey bir imza ile zaten belediye falan da izin verirsr kazilar başlar. LAKINNN fiber kullanan arkadaşlar tam kurulum un 1 yılda bittiğini söylüyorlar uydunet var ise ona geçin

Edit:Daha detaylı bilgi için tt müdürlüğüne gidin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüfürbazHaydoo -- 26 Temmuz 2014; 9:32:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o kadar paraya fiberli siteden ev alırım ben :D ev müstakil ondan demiştim
  • Hipernet altyapısı mevcutken fibernete neden gereksiniz duyuyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: faststyla94

Hipernet altyapısı mevcutken fibernete neden gereksiniz duyuyorsunuz?

roket yok hipernette ayrıca ping de falan farkeder belki
  • Ping okadar değişmiyor ikiside vdsl2 hat modunda oldugu için,birde maaliyetli tabi.

• Bizim siteye sol bir brosur birakmis site yoneticisi ile basvurun fiber getirelim diye yonetici adamin umrunda degil

en son agzini burnunu dagitacam bu yoneticinin az kaldi

Ne hiper ve ne kablonet tek adsl altyapisi var fiber firsati geldi adam gerek yok diyor ya

• quote:

Orijinalden alıntı: KüfürbazHaydoo

Hocam öyle kolay bir is değil fiber çekimi ilk olarak para ödeyip çektiren görmedim sadece yan binadan falan cat6 ile çeken gördüm o da hiz kaybi yaşadı aşırı şekilde 150 200m kablo çekti kayıpsız olmaz Hocam metresi 135tl bina içi de dahil en az 100metre vardir oda size 135.000tlye patlar bu birincisi
    Ikincisi tt zaten zamanla gelcek oraya eğer bina içine de çekim dahil olsun falan diyorsanız dilekce vermelisiniz epey bir imza ile zaten belediye falan da izin verirsr kazilar başlar. LAKINNN fiber kullanan arkadaşlar tam kurulum un 1 yılda bittiğini söylüyorlar uydunet var ise ona geçin

Edit:Daha detaylı bilgi için tt müdürlüğüne gidin

Nerde metresi 135TL. Fiber, bakır kablodan daha ucuzdur. TT kiralık hat için metresine 7 TL istiyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Eski oturduğumuz evimizde aynı sorunu bizde yaşıyorduk.

İnternet sağlayıcısını aradık fakat , kişiye özel hizmet vermiyoruz dendi.

Şuan ne durumda bilmiyorum , fakat benim yaşadığım buydu.
  • spacenet S kullanıcısına yanıt
    Hocam bir kere sadece fiber kablonun içindeki camin maliyeti 7tl den fazla

• quote:

Orijinalden alıntı: KüfürbazHaydoo

Hocam bir kere sadece fiber kablonun içindeki camin maliyeti 7tl den fazla

Fiyatları incele istersen.

http://www.protel-elektronik.com/asp/group/110/Fiber-Optik-kablo

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdiye kadar hep ADSL kullandım, Fibere geçersem bana ne gibi bir avantajı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alaçatı

Şimdiye kadar hep ADSL kullandım, Fibere geçersem bana ne gibi bir avantajı olur.

Hız , oyun oynuyorsanızda ping.Belki daha farklı şeylerde vardır benim bilgim bunlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun merakım pek yoktur, benim istediğim film izlerken takılma yapmasın, bir de sayfalar hızlı açılsın, istediğim bu. Bunlarda artı avantaj sağlıyorsa fibere geçilebilir belki.
  • KüfürbazHaydoo kullanıcısına yanıt
    kablo fiyatını iyi salladınız.[sm=icon_smile_screwy.gi

• Bulunduğun yerdeki santralin fiber desteklemeside onemli ist un gobegindeyim bizim santral desteklemiyor.

Arkadasin demek istediği fiber kablonun metresi tüm kazı isleri vs hersey dahil 135 tl ye gelmektedir. Türk telekom hat kiralama islemini 40 tl cibarlarinda yapmakta

• Toplanıp 2 makara fiber alalım :D
    Arkadaşlar yanlış yere bakiyorsunuz ve yaniliyorsunuz
    BIR KERE FIBERIN ICINDEN KABLO GECMEZ FIBERIN ICI BOSTUR IŞIK HIZI ILE ILETILIR ÇOK ÖZEL BIR KABLO DUR SIZIN O LINKINI ATTIGINIZ KABLO FIBER ICIN OLMAZ! O CANAK KABLOSUDUR CANAK UCUZ OLABILIR VE HERKESIN YANİLDIĞİ BIR KONU CANAKK FIBEER DEĞİLDİR! !!!
    Eğer o linkde ki kabloyu kullanırsa tt veri kaybi yasanir ve cok kısa mesafe aralıklar ile kutu koymasi gerekir fiber içi boştur hatta bir fiber kabloyu sıkın kiramazsiniz fakat Bükerseniz kırılır o da içinde ki camdan kaynaklanir
    @MR.ED

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüfürbazHaydoo -- 31 Temmuz 2014; 0:17:15 >
  • Hocam öncelikle hız artışı ping azalisi upload hizi artışı veri kaybi önlenmesi ve kolay kolay zirt pirt kesilmez adsl gibi oyun ortasinda tak diye gitmez çok nadirdir kesilmesi

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.