Şimdi Ara

Enpara Masrafsız İhtiyaç Kredisi (58. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.600
Cevap
59
Favori
120.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gulhana

quote:

İnternette baya firmaya başvuru yaptım

İşte bu yüzden düşüyor.
    Yaptığınız başvurular kredi başvurusuysa onlar düşürüyor puanlarınızı.

Kredi kartı başvurusuydu. Üniversite öğrencisiyim kk larım hep öğrenci kredi kartları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingHigh

öncelikle bankamatik kartına gelen paranın hiç bir değeri yok.

ikincisi yaptığın başvurular düşüyüor skoru.Bu da zaten kkb raporunu oluşturan etkenlerde yazıyor yeni kredi arayışları olarak.

artı yeni kart çıkarttığın için kredi riskin arttı bu borcu nasıl ödeyeceğin belli değil haliyle belirsizliğin artıyor.

ayrıca Kart limitlerinin doluluk oranı vs gibi bir çok ekten var bunda.

Kapatsam 1 tanesini saha mı iyi olur ?

• Wheatley kullanıcısına yanıt
    aynı şey. olumsuz başvurular hep eksi puan. kart kredi farketmez.

gelirin yoksa bence kartları kapattırma. yeni yasayla 1000 tl den fazla toplam limit alamazsın artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtyg

quote:

Orijinalden alıntı: Wheatley

29/10/2014 te 1581 miş
    05/12/2014 te 1178 e inmiş

Guncel Findeks Kredi Notu : 1178
    Bir onceki Findeks Kredi Notu : 1581

Yaptığım işlemler hiç geciktirme olmadı hep zamanından da önce ödedim sürekli ara ödeme yaptım. Taksitli nakit avans çektim. Olumsuz hiçbir şeyim yok. Sadece 1 kart daha çıkarttım genç bonus 750 tl lik.

1750 tl toplam limitim oldu. Hiçbir gelirim yok ama ayda 2000+ tl işlemim oluyor. Kart sürekli çalışıyor. Bankamatik kartıma 3 ayda bir 4.500 tl yatıyor ardından çekiliyor. Mail order ile.

İnternette baya firmaya başvuru yaptım 1 tane red geldi bir yane cevapsız 1 tanede öğrenci belgesi istendi yollamadım ve almadım kartı. 40 günde nasıl bu kadar düştü.

Gelirim olmadan 1000+750 lik kartlar mı
    Nakit avans mı
    Aldığım 1 adet red mi ?

Art arda başvurular ve olumsuz sonuçlar diye tahmin ediyorum. Sonuçta 3 başvuru ve 0 sonuç var.

Çok moralim bozuldu. Büyük bir düşüş çünkü nasıl yükseltenilirim skoru mu ?

Taksitli nakit avans skor düşürür mü. Dediğim gibi maddiyattan yana sıkıntım yok ama gelirim veya işim yok evdekiler yolluyor para öyle işte. Ara ödeme ve ekstreyi 0 tl getirtmel yani hesap kesimden önce ödemek iyidir diye biliyorum.

• quote:

aynı şey. olumsuz başvurular hep eksi puan. kart kredi farketmez.

gelirin yoksa bence kartları kapattırma. yeni yasayla 1000 tl den fazla toplam limit alamazsın artık.

Zaten garanti beni aradı kartınızı "0" tl limitle göndericez. Kabul ediyor musunuz dedi. Bende evet dedim.

Gelirimin 4 katını geçemezmiş ve öğrenciler için toplam 1.000 tl olmalıymış.

Neden evet dedim play kartı 500 e indiririm doğal olarak garantiyide 500 çıkarırım diye düşündüm.

Fakat kart bana gelmeden mesaj geldi limitiniz 750 tl ye arttırılmıştır diye. Böylece 1.000 tl play kart, 750 tl bonus genç oldu.

hocam sen olayı tamamen yanlış anlamışsın.

ekstreleri borçları zamanında ödemek iyi ama her şey değil.Ayrıca istersen ailen aylık 20 bin versin sana harçlık bunu bir iş meslek ile belgeleyemez isen bir değeri yok.

Nakit avans skoru şöyle düşürür, elindeki kartların limitlerini ne kadar az kullanırsan o kadar iyi. Yani borcun ne kadar az o kadar iyi bilmem anlatabildim mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingHigh -- 5 Aralık 2014; 17:16:26 >
  • quote:

hocam sen olayı tamamen yanlış anlamışsın.

ekstreleri borçları zamanında ödemek iyi ama her şey değil.Ayrıca istersen ailen aylık 20 bin versin sana harçlık bunu bir iş meslek ile belgeleyemez isen bir değeri yok.

Nakit avans skoru şöyle düşürür, elindeki kartların limitlerini ne kadar az kullanırsan o kadar iyi. Yani borcun ne kadar az o kadar iyi bilmem anlatabildim mi.

Hiç kullanmayım o zaman. Sırf kkb yükseltmek için kartları kullanıyorum sigara çay kahve hep karta çekiyorum. 1 liralık işlemlerim bile var. Millet sigara alacak yurtta karta çekiyorum sonra verdikleri paraları karta yatırıyorum tekrar.

• quote:

quote:

quote:

29/10/2014 te 1581 miş

Yaptığım işlemler hiç geciktirme olmadı hep zamanından da önce ödedim sürekli ara ödeme yaptım. Taksitli nakit avans çektim. Olumsuz hiçbir şeyim yok. Sadece 1 kart daha çıkarttım genç bonus 750 tl lik.

1750 tl toplam limitim oldu. Hiçbir gelirim yok ama ayda 2000+ tl işlemim oluyor. Kart sürekli çalışıyor. Bankamatik kartıma 3 ayda bir 4.500 tl yatıyor ardından çekiliyor. Mail order ile.

İnternette baya firmaya başvuru yaptım 1 tane red geldi bir yane cevapsız 1 tanede öğrenci belgesi istendi yollamadım ve almadım kartı. 40 günde nasıl bu kadar düştü.

Nakit avans mı
    Aldığım 1 adet red mi ?

Art arda başvurular ve olumsuz sonuçlar diye tahmin ediyorum. Sonuçta 3 başvuru ve 0 sonuç var.

Taksitli nakit avans skor düşürür mü. Dediğim gibi maddiyattan yana sıkıntım yok ama gelirim veya işim yok evdekiler yolluyor para öyle işte. Ara ödeme ve ekstreyi 0 tl getirtmel yani hesap kesimden önce ödemek iyidir diye biliyorum.

Bence garantiyi kapattır. 3 ay başvuru yapma ve ekstreni gününden birkaç gün önce öde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

dediğim gibi ödemeleri zamanında yapmak önemli ama her şey değil.

Bence elindeki kartları şuandan sonra kapattırma, ve mümkünse özellikle taksitli borçlanmaya girme. aynı şekilde ödemelere duzgun devam et.

Ve kart ve kredi başvurusu yapma bir sure.

Bu konularda bilgili olduğumu düşünüyorum ama aynı hataya bende düştüm. 1000 tl kredi ihtiyacım vardı enparadan 4-5 kere olumsuz yedim. son skora göre -150 içerdeyim bende :(
  • quote:

quote:

quote:

quote:

29/10/2014 te 1581 miş

Nakit avans mı
    Aldığım 1 adet red mi ?

Bence garantiyi kapattır. 3 ay başvuru yapma ve ekstreni gününden birkaç gün önce öde.

Play de 1.000 liranın üstünde işlem yaptım ve hesap kesimden 4-5 gün önce fazlasıyla ödedim. Şimdi full bonus dayım onu da hesap kesimden 4-5 gün önce kapatıcam arada ara ödemede yapıcam hep. Sonra tekrar play e. 15 gün play i 15 gün bonus u kullanıyorum şuan. Ve ara ödemelerle destekliyorum. Ve ekstrem hep + para olarak geliyor. Kk başvuruları kesin düşürdü ama çpl fazla düştü. Bence tek sıklıntı öğrenci adama 1750 limit vermek risklidir fikri. Bundan düştü puanım. Limitimi düşürsem mi.

Kkb raporu senin gelirini veya mesleğini bilmez değerlendirmeye almaz.

Hala aynı yerde takılıyorsun. Ödemeleri erken yapıyor olman iyi skor sahibi olacağın anlamına gelmez.

Rapor açıklamaları kısmını sanırım hiç okumadın. rapor içeriğini oluşturan etkenler var. ödeme gücü sadece yuzde 30 luk bir kısım oluşturuyor.

kısa sürede skorunun düşme nedeni olumsuz başvuruların bence.

dikkatle incele bence bu ekranı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingHigh -- 5 Aralık 2014; 17:32:44 >

• quote:

Hala aynı yerde takılıyorsun. Ödemeleri erken yapıyor olman iyi skor sahibi olacağın anlamına gelmez.

Rapor açıklamaları kısmını sanırım hiç okumadın. rapor içeriğini oluşturan etkenler var. ödeme gücü sadece yuzde 30 luk bir kısım oluşturuyor.

kısa sürede skorunun düşme nedeni olumsuz başvuruların bence.

dikkatle incele bence bu ekranı.

Öyle diyorsan sorun yok hocam. Başvuru yapmam bir daha olur biter :)

Limitimi düşürsem mi acaba. Ama daha kötü de olabilir

500/1000 var bide 500/1750

bence düşürme kalsın.

ödemelere aynen devam. yeni başvuru yapma. taksitli borca girme .

limitlerini mümkün olduğu kadar doldurmaktan kaçın.

bir kaç ay böyle devam et artar tekrar.
  • quote:

bence düşürme kalsın.

ödemelere aynen devam. yeni başvuru yapma. taksitli borca girme .

limitlerini mümkün olduğu kadar doldurmaktan kaçın.

bir kaç ay böyle devam et artar tekrar.

Risk raporuda aldım şimdi sadece playcard gözüküyor. Bonustan hiç ekstre gelmedi ondan mı gözükmüyor.

Şuan borç limit oranım %31

Taksitli nakiy avans 500 tl faiziyle 570 tl lik 9 aylık işlem mi düşürdü acaba. Puan yükselsin diye arkadaşa çekmiştim.

• quote:

Rapor açıklamaları kısmını sanırım hiç okumadın. rapor içeriğini oluşturan etkenler var. ödeme gücü sadece yuzde 20-30 luk bir kısım oluşturuyor.

kısa sürede raporunun düşme nedeni olumsuz başvuruların bence.

üstad ne iş yaptığınızı bilmiyorum ama finansal konularda eksik ve yanlış bilgi veriyorsunuz kkb raporu sizin mesleğinizi ve maaşınızı bilir herhangi bir kredili ürün için bankaya başvurduğunuzda sizden meslek ve maaş bilgisi alınır krediniz onaylandığında kkb veritabanına bu bilgi eklenir kkb puanı yani findeksin içinde farklı parametreler vardır bu parametrelerin içinde meslek ve kurum bilgisinin olmaması bu raporda bunların kayıtlı olmadığı anlamına gelmez herhangi bir bankaya gittiğinizde zaten size müşteri temsilcisi şurda çalışıyorsunuz değil mi diye sorar bu bilgiyi veritabanından alır

• centralbank C kullanıcısına yanıt
    maaş ve meslek bilgilerini banka veya diğer kuruluşlar bilir kkb asla bilmez.

Bankalar sadece senin finansal bilgilerini ödemelerini limitini vs yi kkb ile paylaşır.

bankaya gittiğinde temsilcinin bu bilgileri bilmesi kkb den dolayı değil, sgk numarası ve tc numarasından dolayıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingHigh -- 5 Aralık 2014; 17:57:09 >
  • quote:

maaş ve meslek bilgilerini banka veya diğer kuruluşlar bilir kkb asla bilmez.

Bankalar sadece senin finansal bilgilerini ödemelerini limitini vs yi kkb ile paylaşır.

bankaya gittiğinde temsilcinin bu bilgileri bilmesi kkb den dolayı değil, sgk numarası ve tc numarasından dolayıdır.

bakın şimdi üstadım zaten yazınızda tezat var maaş ve meslek bilgilerini banka veya diğer kuruluşlar bilir kkb asla bilmezdiyerek tezat ortaya çıkyor banka vi diğer finansal kurumlar kkb üyesidir ve bilgileri üye kuruluşlar görürler sgk ve tc nin konuyla ilgisi hiç yok çünkü herhangi bir kuruma girdiğinizde takip eden ay içerisinde bilgiler sgk da prim vs görünür ancak tescil görünebilir o yüzden bankalar yeni işe başlamış birisinden bordro veya maaş yazısı isterler çünkü tc veya sgk dan görünmez birde şu asla kesinlikle gibi ifadelere yer vermeyin nedir bu kesin doğrudur tavrınız

• quote:

Orijinalden alıntı: centralbank

quote:

Rapor açıklamaları kısmını sanırım hiç okumadın. rapor içeriğini oluşturan etkenler var. ödeme gücü sadece yuzde 20-30 luk bir kısım oluşturuyor.

kısa sürede raporunun düşme nedeni olumsuz başvuruların bence.

üstad ne iş yaptığınızı bilmiyorum ama finansal konularda eksik ve yanlış bilgi veriyorsunuz kkb raporu sizin mesleğinizi ve maaşınızı bilir herhangi bir kredili ürün için bankaya başvurduğunuzda sizden meslek ve maaş bilgisi alınır krediniz onaylandığında kkb veritabanına bu bilgi eklenir kkb puanı yani findeksin içinde farklı parametreler vardır bu parametrelerin içinde meslek ve kurum bilgisinin olmaması bu raporda bunların kayıtlı olmadığı anlamına gelmez herhangi bir bankaya gittiğinizde zaten size müşteri temsilcisi şurda çalışıyorsunuz değil mi diye sorar bu bilgiyi veritabanından alır

Aynen katılıyorum centralbank'a , FlyingHigh'in yazılarının çoğu yanlış bilgi.
    Arkadaşın birine fazla alışveriş yapma , borcun ne kadar az olursa o kadar çok artar kkb demişsin.. Tam tersi kartta ne kadar çok hareket var ise o kadar çok artar kkb , tabi ödemek şartı ile..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freed0mm -- 5 Aralık 2014; 18:12:42 >

• keşke bir de doğru okusan yazdığımı.

taksitli alışveriş yapma dedim. Nedeni ise limiti uzun vadeli olarak doldurmaması için.
    artı borç ne kadar az olursa kkb artar tabiki . kkb rapor oluşturma bileşenlerine bakarsanız, mevcut hesap kullanım yoğunluğu diye bir şey var.

Ne kadar fazla harcama o kadar fazla ödeme gücünde belirsizlik demektir bu da basit ve net bir şey bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingHigh -- 5 Aralık 2014; 18:18:58 >
  • quote:

keşke bir de doğru okusan yazdığımı.

taksitli alışveriş yapma dedim. Nedeni ise limiti uzun vadeli olarak doldurmaması için.
    artı borç ne kadar az olursa kkb artar tabiki . kkb rapor oluşturma bileşenlerine bakarsanız, mevcut hesap kullanım yoğunluğu diye bir şey var.

Ne kadar fazla harcama o kadar fazla ödeme gücünde belirsizlik demektir bu da basit ve net bir şey bence.

Sende bi okusan ne yazdığını

quote:

" Nakit avans skoru şöyle düşürür, elindeki kartların limitlerini ne kadar az kullanırsan o kadar iyi. Yani borcun ne kadar az o kadar iyi bilmem anlatabildim mi."

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.