Şimdi Ara

Enpara Masrafsız İhtiyaç Kredisi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.599
Cevap
59
Favori
120.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: duzguner42

10 milyar kredi çeksek sonra tekrar hepsini faize yatırsak hesaplı olurmu ?

En düşük faiz ve ücretlerle verilen Kredileri ve nakit avansları incelerim bu açıdan ama daha hiçbir bankanın böyle güzellik yaptığını görmüş değilim. Tabi şurası var, Enpara dediği şartlarda parayı verir, bir süre sonra ülkede faizler yükselir ise hanenize kâr yazilmaya başlar. Risk almayi severseniz 10 bin lira ile dolar, altın vs alarak maliyeti hatta maliyetin üstünde bir parayı kazanma şansınız olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sebosentez

6 ayda10 bin liraya 400 lira faiz veriyor. 12 ayda +800 lira (ikinci 6 aylık süreç 10400 lira üzerinden hesaplanacağı için kar miktarı biraz daha artar) kar olur.
    Zaten geri ödemesi de toplamda 800 lira maliyeti var ve bu süreçte anaparadan da ödeme yapacağınız için alacağınız faiz 800 liradan az olacaktır.
    Uzun lafın kısası buradan ekmek çıkmaz hocam
     Enpara Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Not: Miktarlar yuvarlak olarak hesaplanmıştır.

Bu hesaba göre parayı 1 yıl boyunca hiç bozmamanız durumunda kredide yansıtılan faiz 1 yılda tekrar geri alınabiliyor. Aslında yatırım düşünenler ve para biriktirmek isteyenler için biçilmiş kaptan bir uygulama.
    Ama şunu da unutmamalı ki, TL 1 yılda ne kadar değer kaybedecek :)

• burda bazı arkadaşlar kredi çekip tekrar bankaya yatırp kar edilebilirmi demiş bu asla münkün değildir

ÇÜNKÜ
    Siz krediyi 12 ay cekince %1 den yıllık maliyet oranınız %12 değil %20 dir ödeme tablosunu incelediğinizde hatta 10bine 800tl faiz görebilirsiniz sanki size %8 gibi gelir bu tamamen yanılsamadır

SİZ 12 AYLIK KREDİ ÇEKTİĞİNİZDE ÖDEMEYİ 1. AY BAŞLIYORSUNUZ ANAPARANIZDA EKSİLİYOR ASLINDA 5,6 AYDA ZATEN ALDIĞINIZ PARANIN YARISINDAN FAZLASINI ÖDÜYORSUNUZ

Lakin siz bankaya para yatırıp 1 yıl boyunca paranızın sürekli bankada kalacağı hesabına göre faiz geliri hesab ediyorsunuz

Şimdi 10bin cekip 10800 ödeyeceksiniz diyelimki faiz oranı %10 dan başka bankaya yatırdınız a ne güzel 10900 gelecek bana 100tl kardayım diyebilirsiniz (en az %10 faizden gelir vergisi kesintisi ile 900tl) ama unuttuğunuz bir şey var siz zaten cektiğiniz parayı 5-6 ay sonra yarısını ödemiş olacaksınız (10800/12=900tl 6*900=5400) hatta ilk ay bile ödüyorsunuz

Bunun yerine şunu düşünün aylık 900tl kredi ödemek yerine yastığınızın altına koysanız zaten 10800 paranız olacak ama aylık 900 bankaya yatırsanız (kredi çekip ödemekdense) zaten 6 ayda 5400 paranız olacak hesapda her türlü bu parayada faiz alacaksınız 900tl değilde 450 tl alsanız ortalama aylık yatırdığınız için 10800+450 paranız oalcak

HİÇ PARA KOYMADAN AYLIK ÖDEMEYİDE ÇEKTİĞİ PARADAN YAPIP KAR EDEBİLME MÜNKÜN DEĞİL
    Yukarda 900tl gelirirden maaşından ve sair ödeme yapabilecek kişi dikkate alındı sizi 10bin cekip 10800 öderken çektiğiniz paradan taksitleri öderseniz zaten paranız bitecek son taksiti ödeyemeyeceksiniz paranız sürekli azaldığından 900tl değil belkide 450tl faiz bile alamayabilirsiniz lakin 6 aya geldiğinde 5400 ödemiş olacaksınız 4600 kalacak bunları aylık basda hesaplamak lazım ama bu duurmda en az 500tl zararınız oalcağı kesin

yoksa bana kerizmi arkadaşlar

sakın unutmayın kredi çekince aylık ödüyorsunuz eğerki 10bin çekip 1 yıl sonra 10800 tek seferde ödeme şansınız olsa belki kar edebilirsiniz bu şekilde tarımsal krediler mevcuttur yıllık ödemeli ki artık onlarda bile br anlamı kalmıyor masraflar yüzünden

• Bende böyle bir menü yok. Müşteri Hizmetlerini arasam bana kredi başvurusu yapıyorlar öyle mi doğru mu anladım?

• Çok güzel olacak gibi.
    Masraf yok, sigorta yok, bankaya gitmek yok, oranlarda abartı olmazsa daha ne olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aktif olsun artik ya enpara duy sesimizi

• Mayis ayinda vakifbank tan 1,17 orabindan kredi cektim. Simdi enparadan kredi cekip vakifbanki kapatsam karim olur mu?

• http://www.finansbank.enpara.com/urunler/ihtiyac-kredisi/
    http://www.finansbank.enpara.com/urunler/ihtiyac-kredisi/merak-ettikleriniz.aspx
    Burda biraz bilgi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruf -- 3 Ağustos 2014; 17:17:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben telefon ile ulastim mus.hiz.lerine fakat halen sorunlar var cozmeye calisiyoruz agustos sonunda herkese acilacak dendi.telefon ile basvuru almadilar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Kredinizi dilediğiniz zaman vadesinden önce kapatabilir, taksitlerini erken ödeyebilir veya toplu bir ara ödeme yapabilirsiniz. Bu durumlarda oluşacak faiz indirimlerinden yararlanırsınız." diyor normalde erken ödemede yüzde 2 ceza olmuyor muydu arkadaşlar?
  • tello2 T kullanıcısına yanıt
    değişik bankalardan bir sürü tüketici kredisi çektim, bir çoğunu erken kapattım. Hiç birine ceza ödemedim. Erken kapatma bedeli olan %2 ceza ev kredilerinde oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erturkmen

örnek olması açısından bende çıkan planı atıyorum karşılaştırma yapabilmeniz için 10.000 tl yazdım,
    diğer bankalarla karşılaştırabilirsiniz...

Enpara Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Merak ettiğim bir nokta var.(Daha önce hiç kredi kullanmadım)Farz edelim 36 ay taksitli kredi kullandık.Şimdi bu yüzde 1lik faiz her zaman sabit mi?İlerleyen aylarda artması ya da düşmesi gibi bir durum olur mu?

• http://www.finansbank.enpara.com/urunler/ihtiyac-kredisi/merak-ettikleriniz.aspx

quote:

İhtiyaç kredisi faiz oranlarınız değişirse, benim kredimin faizi de değişir mi?

İnternet şube ve Çözüm Merkezi’miz üzerinden yaptığınız kredi başvurunuz onaylanmış ve paranız hesabınıza yatırıldıysa ya da başvurunuz onaylanmış ve sizin son onayınızı bekliyorsa, oranlar değişse bile bundan etkilenmezsiniz.
    Eğerwww.enpara.com web sitemizden başvurunuzu yapmış ancak henüz internet veya Çözüm Merkezi’miz üzerinden başvurunuzu tamamlamamışsanız, 10 gün boyunca faiz oranları yükselse bile sizin faiz oranınız sabit tutulur. Ancak 10 günün sonunda hala başvurunuzu tamamlamadıysanız, güncel faiz oranları geçerli olur. Bu süre içerisinde faiz oranlarında bir düşüş yaşanırsa siz talep etmeseniz bile, Enpara.com olarak kredi faiz oranınızı başvurunuzu tamamladığınız andaki düşük faiz oranı ile güncelleriz.
    Eğer kredinizi kullandıktan (paranız hesabınıza yatırıldıktan) sonra faiz oranlarında bir düşüş yaşanırsa, Çözüm Merkezi’mizi arayarak talep etmeniz durumunda, kredi süresi boyunca 1 defaya mahsus olmak üzere ödeme planınızı güncel faiz oranı ile yenileyebilirsiniz. Kredinizi kullandıktan sonra faiz oranlarında bir yükseliş olması durumunda ise bu yükseliş asla sizin kredi faizini etkilemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: kef

http://www.finansbank.enpara.com/urunler/ihtiyac-kredisi/merak-ettikleriniz.aspx

quote:

İhtiyaç kredisi faiz oranlarınız değişirse, benim kredimin faizi de değişir mi?

İnternet şube ve Çözüm Merkezi’miz üzerinden yaptığınız kredi başvurunuz onaylanmış ve paranız hesabınıza yatırıldıysa ya da başvurunuz onaylanmış ve sizin son onayınızı bekliyorsa, oranlar değişse bile bundan etkilenmezsiniz.
    Eğerwww.enpara.com web sitemizden başvurunuzu yapmış ancak henüz internet veya Çözüm Merkezi’miz üzerinden başvurunuzu tamamlamamışsanız, 10 gün boyunca faiz oranları yükselse bile sizin faiz oranınız sabit tutulur. Ancak 10 günün sonunda hala başvurunuzu tamamlamadıysanız, güncel faiz oranları geçerli olur. Bu süre içerisinde faiz oranlarında bir düşüş yaşanırsa siz talep etmeseniz bile, Enpara.com olarak kredi faiz oranınızı başvurunuzu tamamladığınız andaki düşük faiz oranı ile güncelleriz.
    Eğer kredinizi kullandıktan (paranız hesabınıza yatırıldıktan) sonra faiz oranlarında bir düşüş yaşanırsa, Çözüm Merkezi’mizi arayarak talep etmeniz durumunda, kredi süresi boyunca 1 defaya mahsus olmak üzere ödeme planınızı güncel faiz oranı ile yenileyebilirsiniz. Kredinizi kullandıktan sonra faiz oranlarında bir yükseliş olması durumunda ise bu yükseliş asla sizin kredi faizini etkilemez.

Tam anlamadım ama sağ ol.

• 30.000 kapmam lazım.

Not:konut kredisi cekmeme bir engel olurmu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karacaardıç -- 3 Ağustos 2014; 22:27:15 >
  • Faizler artarsa senin ödediğin kredinin faizi artmıyor, faizler düşerse bir kereye mahsus olmaz üzere kredinin faizini indirebiliyorlar.
  • Ben telefon ile başvuru yapabildim. 1 saat içinde onaylandı ve hesaba aktardılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afelka

Ben telefon ile başvuru yapabildim. 1 saat içinde onaylandı ve hesaba aktardılar.

Daha başlamadı diye biliyordum Ben de arasam mı?
  • tello2 T kullanıcısına yanıt
    Ben de şansımı denemek için aradım ve oldu. Siz de arayın bence ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tello2

quote:

Orijinalden alıntı: Afelka

Ben telefon ile başvuru yapabildim. 1 saat içinde onaylandı ve hesaba aktardılar.

Daha başlamadı diye biliyordum Ben de arasam mı?

ben şimdi aradım. basvuru almadılar . test asamasında dediler.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.