Şimdi Ara

ORDU DA LPG DOLUMU (SAHTEKARLIK İÇERİR)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar. Dün başıma gelen sinir bozucu bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Tatil için memleketim Ordu da bulunuyorum. Dün misafirim geldi ve O nu Gülyalı ilçesine götürdüm. Dönüşte Gülyalı çıkışında AKPET istasyonunda lpg ücretini 2.69 görünce depoyu doldurma gereği duydum. Bir gün öncede Petrol Ofisinden 2.88 den 50 tl lik 17 küsur litre gaz almış, 64 km yol yapmış idim. Maalesef burada fiyatlar çok uçuk 2.90-2.93 lerde geziyor. Akpete dönelim. Pompaya girdik. Ben tahminen 20 litre gaz alır diye tahmin ediyorum. Tankın kapasitesi 32 litre, dün tank boşken aldığım 17 lt lik gazın, 64 kmde 5ini harcasam (ki şehir içi ortalamam 8 litre civarı )kalır 12 litre. 20 de burada alsam tank dolar. Pompacı arkadaş taktı tabancayı. Ve dolmaya başladı 20 yi geçti 25 oldu daha gidiyor. Dedim dur. Bıraksam 30 falan basacak. Uyardım yukarıdaki açıklamayı yaptım. Öfke ile sen ne diyorsun kardeşim biz hırsız mıyız dedi. Baktım adam gibi konuşulmayacak, içeri sorumlu biri ile görüşeyim dedim. Bir bayan çıktı ,kendilerinde sorun olmadığını ama istersem Epdk ya başvurmam gerektiğini, ondan bir şey çıkmayacağını ifade etti. Diyeceksiniz bir önceki aldığın yerde sıkıntı var. Oradan en az 3 depo yakıt aldım.Tek seferde 32 küsur litre yakıt alır. Şehir içi klima tam açık dört kişi 320 km yol yaptım. Şimdi siz söyleyin ben mi yanlış hesap yapıyorum yoksa ortada bir sahtekarlık yok mu?aracın kmsini çekmeyi unuttum ama fişler aşağıda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• pompa basıncı yüksek olan yerlerde böyle durumlar yaşanıyor.
  • Izmir Karaburun daki lukoil de böyle

Benim araçta simit tüp var 34 lt basıyorlar şehir içinde trafikte 30 35 yakan araba yazlık yerde trafik yoğunluğu yok 50 krş yakıyor

• Plakanı da yanlış yazmışlar.
  • önceki istasyon "yazlık mode on" yapmış olabilir, o gittiğiniz kısa mesafede tahmin ettiğinizden fazla depo boşalmış.

ya da sizin söylediğiniz gibi ikinci aldığınız yerde problem var. pompa basıncı ayarsız vs.

siz ucuz olan yerden şüpheleniyorsunuz doğal olarak, ben olsam öncekinden şüphelenirim, çünkü ikinci istasyon "boş olan depoyu dolduruyor." fazlasını basması mümkün değil. ya da pompada felaket derecede sapma var, 10 litre yerine 20 litre yazıyor, bu da pek mümkün değil, şikayetten başlarını kaldıramazlar.

her iki durumda da ispat edemezsiniz, benim başıma da çok geldi, 450 km giden aracım 300 km de bitti vs vs. hatta az gittikten sonra gittim LPG filtre değişimi falan yaptım ( tertemiz çıktı )

geçmiş olsun.
  • PO' dan aldığım LPG çabuk bitiyor
  • lpg dediğin dert başka bişey değil
  • Böyle sıkıntılar oluyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yıllar önce aydere giderken rize civarı bi shell'de boş deoya belki 10 litre fazladan koymuşlardı. Çok satmak için pompa basıncını artırıyorlar yol üstü yerlerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cotyora666

İyi günler arkadaşlar. Dün başıma gelen sinir bozucu bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Tatil için memleketim Ordu da bulunuyorum. Dün misafirim geldi ve O nu Gülyalı ilçesine götürdüm. Dönüşte Gülyalı çıkışında AKPET istasyonunda lpg ücretini 2.69 görünce depoyu doldurma gereği duydum. Bir gün öncede Petrol Ofisinden 2.88 den 50 tl lik 17 küsur litre gaz almış, 64 km yol yapmış idim. Maalesef burada fiyatlar çok uçuk 2.90-2.93 lerde geziyor. Akpete dönelim. Pompaya girdik. Ben tahminen 20 litre gaz alır diye tahmin ediyorum. Tankın kapasitesi 32 litre, dün tank boşken aldığım 17 lt lik gazın, 64 kmde 5ini harcasam (ki şehir içi ortalamam 8 litre civarı )kalır 12 litre. 20 de burada alsam tank dolar. Pompacı arkadaş taktı tabancayı. Ve dolmaya başladı 20 yi geçti 25 oldu daha gidiyor. Dedim dur. Bıraksam 30 falan basacak. Uyardım yukarıdaki açıklamayı yaptım. Öfke ile sen ne diyorsun kardeşim biz hırsız mıyız dedi. Baktım adam gibi konuşulmayacak, içeri sorumlu biri ile görüşeyim dedim. Bir bayan çıktı ,kendilerinde sorun olmadığını ama istersem Epdk ya başvurmam gerektiğini, ondan bir şey çıkmayacağını ifade etti. Diyeceksiniz bir önceki aldığın yerde sıkıntı var. Oradan en az 3 depo yakıt aldım.Tek seferde 32 küsur litre yakıt alır. Şehir içi klima tam açık dört kişi 320 km yol yaptım. Şimdi siz söyleyin ben mi yanlış hesap yapıyorum yoksa ortada bir sahtekarlık yok mu?aracın kmsini çekmeyi unuttum ama fişler aşağıda.

Dostum geçmiş olsun da o resimde arka plandaki objeler nedir bi türlü çıkaramadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mazotşist -- 25 Temmuz 2014; 15:16:11 >

• Her zaman olduğu gibi yine vatandaşa basılmış (gaz).

Bu lpg sistemine hassas bir gösterge sistemi yapmak lazım.

Kim kime basıyor, ne basıyor, ne kadar basıyor belli değil.
  • Ordu'da LPG isi zaten komple uc kagat. Tüm istasyonlar 2.90-2.93 yok boyle bir sacmalik.

• Lpg 2.93
    Bu ne yaa

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

PO' dan aldığım LPG çabuk bitiyor

İlk defa + veresim geldi
  • şu aşamada en son aldığınız lpg ile nekadar gittiğinizi kontrol edin basınç yüksekse çok basmış olabilir ve menzil artar menziliniz artmazsa durum iyi deil....

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

PO' dan aldığım LPG çabuk bitiyor

Hocam bu bolumde senın pesınde ozel bır ekıp falan mı var her mesajında -(eksi) liderliğini kaptırmıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Lpg 2.93
    Bu ne yaa

Lpg 2.93
  • Evet arkadaşlar dünden beri yoğun işlerimden dolayı 154 km yaptım. Ve lpg ışığı yanıp sönmeye başladı. Normal de şehir içinde 220 km de yanıp sönmeye başlar 310-320 civarında biterdi. Tahminen (ki ölçümüm kuvvetlidir) 250-260 km yapınca bitecek. Sürüş tarzım aynı gittiğim yol aynı. Bu durumda gazı arabaya basmamışlar, kazığı bana yaslamışlar. Konu ile alakası yok ama memleketim bura olmasına rağmen ne esnafında ne insanında iş var. Misafirimin bile dikkatini çekmiş. Lütfen bu istasyona karşı dikkatli olun. Gülyalı ilçesinden Ordu istikametine doğru Gülyalı çıkışında 4. Km de. Zaten tek akpet istasyonu.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcexpertt

quote:

Lpg 2.93
    Bu ne yaa

Lpg 2.93

Biraz önce küçükçekmece (sefaköy) milangaz'dan 2.39'a aldım. Bu abartı fiyat farkının sebebi nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: parezer

quote:

Orijinalden alıntı: pcexpertt

quote:

Lpg 2.93
    Bu ne yaa

Lpg 2.93

Biraz önce küçükçekmece (sefaköy) milangaz'dan 2.39'a aldım. Bu abartı fiyat farkının sebebi nedir?

Burada da opette 2.77 başka bir istasyonda 2.56 neden acaba.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.