Şimdi Ara

2000-3000tl maaş için Araba Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
2.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanırım çoğumuz bu aralıkta maaş alıyoruzdur. Birikimi olmayan birisi için alınması en mantıklı araç fiyat aralığı ve satınalma stratejisi sizce nasıl olmalıdır? Kredi,borç,para biriktirme vs. hangisi?

*Şahsen 3000 birikmişim var, araba almaya cesaret edemiyorum. Millet nasıl alıyor anlam da veremiyorum. Maaşımdan aylık kenara ayırdığım para 750TL' dir.

• "ayağını yorganına göre uzat"
  • 15-20 bin TL aralığı...
  • Maaşınızın 10 katına kadar arabayı kaldırabilirsiniz gibi düşünün. Misal 3bin maaşla 30binlik ikinci el bir arabayı kaldırabilirsiniz. Bunu kredi çekerek de biraz zorlanarak da olsa yapabilirsiniz. Ama fazlası bayacaktır.
  • Hadi 12 ay de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ihtiyacım yoksa ve bekarsam onun yerine motor alırım parayı kenara ayırırım evlenirken vs. ev alırsanız vs. işe yarar ama 4-5

yıl boyunca evlenmem diyorsanız 25.000TL civarı B sınıfı araç iyi olur o bütçeye ya da 30.000TL civarı yeni bir B sınıfı.
  • max 22 bin tl max 24 ay geri ödemeli düşük faizli olacak şekilde kredi çekilir. + 3 bin tl birikmişinizle 25 bin tl ye kadar dizel, elden çabuk çıkarabileceğiniz ve sorun açmayacak idarelik bir araç alınır. Misal Linea 1.3 mjet gibi.. 2 sene sonra kredisi bittiğinde satılıp eğer yine birikmiş yoksa elde yine 20-30 bin tl aralığında o zamanki gelire göre kredi çekilip 40-50 bin tl bandında daha binilebilir bi araç alınır.. Bu kısır döngü böylece ölene kadar devam eder.. En azından benim için böyle
  • 2010 model ford fiesta alabilirsin mesala ama birikimini 5 çıkar.
  • Sizinki araç önerisinden ziyade ne kadar kredi ödeyeyim önerisi istemek olmuş. Öncelikle gider/birikim tutarlarınızı hesaplayın, hesap yaparken araç alınca oluşacak MTV, bakım, yakıt, sigorta vs. de ekleyin; sonra kapının önünde yakıtı olmadığından yatan arabaya bakıp, ne de güzel arabam var demeyin. Ne kadar süre ödemek istiyorsunuz falan bunlara da bakın. Sonrasında misal 15bine karar verdim derseniz 17lik bir araç beğenirseniz kendinizi zorlarsınız taksitleri 6 ay artırıp ya da aylık taksidi yükseltip. Diğer türlü soru çok açık uçlu. Biri boşver ev al der, biri 2 sene takside gir der, diğeri 10 sene kredi çek sıfır al der...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

max 22 bin tl max 24 ay geri ödemeli düşük faizli olacak şekilde kredi çekilir. + 3 bin tl birikmişinizle 25 bin tl ye kadar dizel, elden çabuk çıkarabileceğiniz ve sorun açmayacak idarelik bir araç alınır. Misal Linea 1.3 mjet gibi.. 2 sene sonra kredisi bittiğinde satılıp eğer yine birikmiş yoksa elde yine 20-30 bin tl aralığında o zamanki gelire göre kredi çekilip 40-50 bin tl bandında daha binilebilir bi araç alınır.. Bu kısır döngü böylece ölene kadar devam eder.. En azından benim için böyle

Yani kısaca hayatın boyunca kredi ödüyorsun

• Odysseus348 O kullanıcısına yanıt
    15000-30000 arası Bi araba alırsın
  • Çoluk çocuk yoksa ailenle yaşıyorsan maximum 2 yıl krediyle 40-50 bin arası bir arabaya girerdim.

• ben aslında komple krediye karşıyım ama hiç birşeyim yok. 27 yaşında mühendisim, 24 yaşındaki kaynakçının altında 2011 clio var hemde 2. arabası. maaştan ayırabildiğim maksimum 800tl diyelim, millet nasıl alıyor onu merak ediyorum
  • 15.000 tl dandik bir araba alarak, sadece evden işe işten eve gelip yaşabiliyorum. Günlük harcamam araba ile 32tl.

aylık kendime ekstradan harcamalık 100tl param kalıyor. bu şekilde 18 ay yaşamam gerek kıçı kırık bir araba için. ne diyorsunuz mantıklı mı?
  • Kendini zorlama accent albea clio gibi araçlara yönel
  • Odysseus348 O kullanıcısına yanıt
    Hocam evli ve cocuklu bir baba olarak 17000 gecme derim.Arac alirken 11bin kredi cektim cok sukur bana bi masraf acmiyr vergi,sgorta ,kasko haricinde.Daha gencsin bu yasta ev alim gibi bi hataya dusme,ev kredileri cok yuksek ve emlak sektoru bitmek uzre 10 yil sonra bugunun 150 binlik evini 70 bine sahip olabilirsin emlak uzmanlarinin soyledigi bu.Arabani al gez bin bu yaslar bidaha gelmez sonrasi zaten borc hic bitmicekk 17 bin civari araclari kaldirabilirsin dye dsunyorm masraflari vergileri dahil..

• 18 ay krediye göre ancak 15.000 tl ye araba alabiliyorum, o da dediğim gibi 18 ay ot gibi yaşamak demek. dandik dundik araba almak için matematik profesörü olcam sonunda
  • eğer vw polo classic'e dandik diyorsanız bir daha düşünün derim.Vw polo classic 2001 modellerin piyasası iyi.20 bin tl biriktirebilirseniz eğer size vw polo classic 2001 TDI 90 HP AGR dizel motor önerebilirim.20 binden ucuzları da var ama km yüksek ve temiz değildir.1996-2000 makyajsız kasa da çok ot gibi ama 2000-2001 kasa süper evrim geçirmiş.dıştan belli olmasa da içi tamamen değişmiş.bunu 5 sene 2001 polo classic 1.6 75 hp kullanan biri olarak söylüyorum.Eğer polo classicte kararlanırsanız lütfen mesajlaşalım.1996-2000 makyajsız kasa aralığı piyasası şuanda en düşük 8 bin tl en yüksekte 16 bin lira.2000-2001 model makyajlı dürbün göğüs kasalar ise 10 bin-20bin lira olarak değişiyor.söylediğim fiyat aralığından daha uçuk bir rakam varsa bilin ki şişme rakamlardır.ama durumunuza göre alabileceğiniz en en en iyi araçlardan biri de polo classic unutmayın.
  • şimdi nasıl alışırsan öyle gider. bekarsan ye iç gez napcan arabayı. hayat kısa. ille alcam ben! diyorsan al bi reno 12 veya hacı murat temiz olsun. hem klasik gibi olur yadırganmaz hem de ucuza bakarsın. 30-40 kardan başlarsan araba işine yarın olur da aşağıya düşmen gerekirse zorlanırsın. varlıktan yokluğa düşmek zor. küçükten başla 7-8 e hallet işini.
    başkalarına bakma millet eline geçmemiş gelirini çoktan bankalara bağlamış sahte cennet yaşıyoruz maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 75hp -- 26 Temmuz 2014; 0:38:11 >
  • 30000 e kadar rahat alırsın bence
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.