Şimdi Ara

1.2 TSI DSG 60 bin bakımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
7.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.2 TSI DSG Yeti aracımın 60 bin bakımını dün itibari ile yaptırmış bulunmaktayım.Tutar 1141 TL İndirim ile birlikte ödediğim tutar 995 TL.Tamam kabul aslan besleyen yemini düşünmez/düşünemez/düşünmemeli ama bu araç aslan değil olsa olsa sokak kedisi olur...

Bu kombinasyonda yada bu modelde araç alacak olan yada almayı düşünen arkadaşlarımızın bilgisi olsun.Keyifli forumlar
    ,
    Fatura;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 25 Temmuz 2014; 11:15:19 >

• Normal fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Normal fiyat

Ukrayna ya göre mi?
  • 60 bin bakımı için çok uygun fiyat. Bide arabanın nesini beğenmedin ? Bir kez kullandım ve çok beğendim, hatta hasta oldum. Eğer o araba kediyse kaşkai, duster, pejo kullanan ne yapsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Normal fiyat

senin içine cihanair kaçmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: bağkur_borcu

60 bin bakımı için çok uygun fiyat. Bide arabanın nesini beğenmedin ? Bir kez kullandım ve çok beğendim, hatta hasta oldum. Eğer o araba kediyse kaşkai, duster, pejo kullanan ne yapsın

Arabayı beğenmediğimi de nereden çıkardın?
  • Balata çıkarma parası 60 Tl ve ampul 30 Tl enteresan kaçmış. Geri kalan fiyatlar klasik servis fiyatları gibi

• Balatalar değişmiş ve buji değişmiş normal fiyat.Yani başka marka araç alsanız bu işlemleri yaptırsanız 100 aşağı 100 yukarı olur o yüzden içinize dert etmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: CarBuyer

Balatalar değişmiş ve buji değişmiş normal fiyat.Yani başka marka araç alsanız bu işlemleri yaptırsanız 100 aşağı 100 yukarı olur o yüzden içinize dert etmeyin

Dert etmiyorum hocam bu kombinasyon da araç alacak arkadaşların kafasında bir yerde dursun diye açtım konuyu...

Yalnız buji değişimi bazı markalarda 100 bin km de değişiyor.Bizde 30 bin km de bir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 25 Temmuz 2014; 11:14:06 >

• Sürüş konfor paketi yoksa normal fiyat

• Balatalar işçilik ile beraber 330TL tutmuş(kdv hariç).
    Niye serviste taktırıyorsun? Sanayideki parçacıdan al, bir üstaya ver taksın.

Bujilerde çok pahalı...
    Yağı dışardan alıp götürebilirsin. Ben her bakımda öyle yapıyorum, en az 50TL fark yaratır.

*Birde şu sarf malzemesine ve cam suyuna ayar oluyorum. Bakıma girdiğim an "sarf malzemesi, cam suyu geçirmeyin" diye üzerine basarak söylerim.

Buradan anladığımıza göre;
    Mecburen girilen servis hizmeti ile +2yıl ve +1yıl iyi niyet(!) ile zaten olası şanzıman masraflarını(yada diğer olası arıza) çıkartmış oluyorlar.
    +2-3yıl için verilen ve maliyete ek getiren 2-3.000TL garanti ücretinide unutmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Sürüş konfor paketi yoksa normal fiyat

• Fren balataları o kadar tutar mı Bir de 30 TL tutan ne ampülü onu merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

Fren balataları o kadar tutar mı Bir de 30 TL tutan ne ampülü onu merak ettim.

Sis far ampulu hocam
  • Sıfır diye araba alıyorsun, garantili diye alıyorsun. Garantili arabanın bakım denilen basit hizmetini çuval dolusu parayla yapıyorsun. Ama sorsan, yok yok sıfır iyi, kafam rahat.

Evet kafa rahat da cüzdan rahat değil. Çok klişe olacak ama hepimiz biliyoruz garantisiz ikinci el alınmış aynı aracın aynı bakımı sanayide bilenen ustada parçaları da kendiniz alarak, yarısından ucuza hatta neredeyse 3te birine getirilebilir. Aynı şekilde özell serviste en az 200 lira düşük tutardı fiyat. Ama böyle olunca ne oluyor? Servis bakımlı. Servis garantili. Sonra ne oluyor? Arabanın birşeyi bozuluyor. Sevis ne diyor?

"Kullanıcı hatası."
    "Bu sarf malzeme garantiye girmez."
    "İstersen ben sana 5 dakikada bozarım bak."
    vs vs

ne oluyor, sorunsuz, garantili diye tomar paralar hoppidi hoppidi ucuyor cüzdandan, ancak beyin mastürbasyonu yapmış oluyoruz, sıfır araba, servis bakımlı, garantili vs diye.

Bu absürd ülkede tutup sıfır araba almak kadar absürd bir şey kalmadı neredeyse. Ha bir de eskişehirde bu konut fiyatlarıyla ev almak olur heralde diğer absürdlük de.

• Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    Aslında konuyu açma amacımı ve anlatmak istediğimi yazmışsınız...Teşekkürler.
  • o paraya dışarıda turbo değiştiriyorlar. Vw+dsg olunca yapacak fazla da seçeneginiz yok.
  • DSG'nin acısını 60.000 bakımında çıkarmışlara benziyor.

Budan sonra ance Geçmiş Olsun denir Abi.

Bu arada diğer 1.2TSİ DSGlerde nasıl Golf ve Leon'da mesela biliyor musunuz?

Edit: Abi yağ o kadar pahalı mı gerçekten? Kaç litre kullanıyorlarki.

Adamlar 208 litresini 5500Tl civarı hatta daha uygun alıyor

Litresini 26 hatta 25 liraya çok arahat alırlar ki en pahalılardan biri Mobil1 kullansalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 25 Temmuz 2014; 12:56:32 >
  • Cc nin 15 bin bakımının 500 tl tuttuğunu varsayarak uygun fiyat

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

DSG'nin acısını 60.000 bakımında çıkarmışlara benziyor.

Budan sonra ance Geçmiş Olsun denir Abi.

Bu arada diğer 1.2TSİ DSGlerde nasıl Golf ve Leon'da mesela biliyor musunuz?

Edit: Abi yağ o kadar pahalı mı gerçekten? Kaç litre kullanıyorlarki.

Adamlar 208 litresini 5500Tl civarı hatta daha uygun alıyor

Litresini 26 hatta 25 liraya çok arahat alırlar ki en pahalılardan biri Mobil1 kullansalar.

Sanırım buna yakın paralar istenir tahminimce,forumda 60 bin bakımına giren 1.2 TSI sahibi arkadasımız var mı acaba?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.