Şimdi Ara

!!HASARSIZ ARACIMDA TRAMER KAYDI GÖRÜNÜYOR!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başıma gelenler pişmiş tavuğun başına gelmez sanırım. 2010 yılında 2.sahibi olduğum aracımda 4 yıldır ne bir kazam var ne de başka bir şey. Ve 4 yıldır hasarsızlık indirimi alıyorum kaskodan. Ama gelin görün ki tramere mesaj attığımda hasar kaydı çıkıyor 2.500 TL ve 1.300 TL lik. İşin dahada ilginci bu hasarlar benim arabayı almamdan 2 ay ve 5 ay sonra yapılmış hasarlar. Bunun üzerine tramere mesaj attım form doldurdum ama hala değişen bir şey yok. Sigortayı aradım görüştüm 1 aydır kavga dövüş hala değişen bir şey yok.

Sonra ortaya ne çıktı biliyor musunuz ? Aracın ilk sahibi aracı bana sattıktan sonra aldığı aracı ile tramerde çıkan tarihlerde kaza yapmış. Ve o hasarlar benim aracımın üzerine kaydedilmiş. Bunun üzerine yine sigorta ve tramerle kavga dövüş hala değişmedi. Şimdi resmi yazı yazacağım ve tüketici heyetine başvuracağım. nların yüzünden mağdur oldum. Aracımı hasarsız diye ilan verdim millet sorunca hasar var diye orda uyandım. Aracımı şimdi satmak istesem 2-3 bin lira zarar ediyorum haksız yere.. Valla bu muz cumhuriyetinde yaşamak gerçekten zor. Başına benzer bir durum gelen varsa paylaşırsa sevinirim.

Edit: Arkadaşlar mayıs ayında başladığım mücadelem nihayete erdi. En son hazineye şikayet ettim. Şikayetten sonra 2 haftalık zaman diliminde konu çözüldü. Şuanda hakkaniyet yerini buldu.
    Tabi o zaman 23 e anlaştım arabam için şimdi o fiyata satabilecek miyim ?. Satsaydım ev alacaktım alamadım...Bu zararlarım ne olacak.. Bunlarda ayrı konu..
    Ama yakamı kurtardım ya çok şükür diyorum... Yorum yazan yazmayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend_Come_Back -- 27 Eylül 2014; 16:46:51 >

• Geçmiş olsun, hakkınızı sonuna kadar arayın.

Dünyanın parasını yolmayı biliyorlar milletten ama işlerini düzgün yapmaya sıra gelince bi kaza kaydını doğru giremiyorlar ve hatta düzeltme yoluna gitmiyorlar.
  • eski plaka üzerine falan olabilir. plaka değişmediyseniz eski sahibindeyken olmuştur. bu sizin hasarsızlık almanızı etkilemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SchwarzMoto

eski plaka üzerine falan olabilir. plaka değişmediyseniz eski sahibindeyken olmuştur. bu sizin hasarsızlık almanızı etkilemez.

Yok hocam konuyu okumadınız sanırım. Hasarları aracımın ilk sahibi 2. arabasıyla yapmış. Yani onun aracının hasarını benim aracımın üzerine kaydetmiş tramer. Hasarsızlığım zaten var 4 yıldır...
  • sakami bu ya!Allh belanizi versin bikadarda bastan sagma is yapilirmi be,bu salak isleri yapani bulup kizgin demiri... Hakkinizi arayin hocam,gecmis olsun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne saçma salak bir iş!
    Başkasının hatalarının sonucunun suçsuz birini etkilemesi kadar iğrenç bir durum yok.
  • Bu kadarda saçmalık olamaz. Hadi diyelim bir hatadır yaptılar e niye düzeltmiyorsun kardeşim
  • Legend_Come_Back kullanıcısına yanıt
    size satan adamın bir dalaveresi olabilir mi?..

@Legend_Come_Back
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

size satan adamın bir dalaveresi olabilir mi?..

@Legend_Come_Back

Yok hocam ben alıken hem sorgulattım hemde experden geçirdim ayrıca kaza tarihleri ben aldıktan sonra şaka gibi ama gerçek...

• muz cumhuriyeti ifadesi bile hafif çok masumane kalır. adam gibi hak hukuk olsa bu ülkede açacaksın davayı o ilgili kurumlar hakkında çatır çatır hesabını sorup senin değer kaybını ve sinir stres mağduriyet haklarını misli misli çıkaracaksın 3bin liralık zararları kendilerine 10binTL olarak dönecek ondan sonra bak bakalım birdaha abudik gubidik işler çevirip milleti fırıldak gibi peşlerinden koşturabiliyorlarmı.
  • Durmak yok yola devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

muz cumhuriyeti ifadesi bile hafif çok masumane kalır. adam gibi hak hukuk olsa bu ülkede açacaksın davayı o ilgili kurumlar hakkında çatır çatır hesabını sorup senin değer kaybını ve sinir stres mağduriyet haklarını misli misli çıkaracaksın 3bin liralık zararları kendilerine 10binTL olarak dönecek ondan sonra bak bakalım birdaha abudik gubidik işler çevirip milleti fırıldak gibi peşlerinden koşturabiliyorlarmı.

Haklısınız. İnanın çok mağdur oldum. Ev alacaktın alamadım sırf bu yüzden. Ben zengin bir adam değilimli neden orjinal arabamı 2-3 daha düşüğe vereyim. Uraşacağım sonuna kadar gerekirse iyi bir avukat bulup davada edeceğim. Tazminatta alacağım. Bunların başka türlü akılları başına gelmez.

Öte yandan allah bu kurumların eline düşürmesin. İnsanı katil ederler. Haklısın ve muhatap bulamıyorsun.

Diğer aracın hasar evrakları gelsin elimden geleni yapacağım. Allahtan aracın ilk sahibi helal süt emmiş bir adam. Hertürlü desteği sağlıyor.

Gelişme olunca yazarım tekrar..

• Hocam bir avukat tanıdığınız varsa veya bir avukata gidip sağlam bir dilekçe ile adamları ağır mahkemeler ile tehdit edin. 1 hafta içerisinde işleminizi yaparlar.
  • Arkadaşlar mayıs ayında başladığım mücadelem nihayete erdi. En son hazineye şikayet ettim. Şikayetten sonra 2 haftalık zaman diliminde konu çözüldü. Şuanda hakkaniyet yerini buldu.
    Tabi o zaman 23 e anlaştım arabam için şimdi o fiyata satabilecek miyim ?. Satsaydım ev alacaktım alamadım...Bu zararlarım ne olacak.. Bunlarda ayrı konu..
    Ama yakamı kurtardım ya çok şükür diyorum... Yorum yazan yazmayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcexpertt

Bu kadarda saçmalık olamaz. Hadi diyelim bir hatadır yaptılar e niye düzeltmiyorsun kardeşim

Bir memur olarak soyleyim.
    Bu ülkede hata tek tusla olur, hayati düzeltme ise mahkeme ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracın plakasını iletirseniz tramer kontrolü ile hangi şirketin nasıl bir işlem yapması gerektiği konusunda bilgi verebilirim.
  • siz ilana yazın .aynı şekilde birde gidin expertiz yapan bi firmaya 150/200 verin expertiz yaptirin .fotosunu koyun hasarsız olduğuna dair raporun.

2/3bin zarar yerine 200e halledersiniz. zaten hasarlar öle ciddi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhan kayar

siz ilana yazın .aynı şekilde birde gidin expertiz yapan bi firmaya 150/200 verin expertiz yaptirin .fotosunu koyun hasarsız olduğuna dair raporun.

Hocam konu çözüldü yazmıştım ama görmediniz sanırım.
    Ayrıca o işler o kadar kolay değil. 200 expertize para vermek sorun değil. Bunu alıcıya anlatamazsınız. Sorun orda.. Ben atıyorum aracıma 23 yazıcam diğer taraftan hasar kaydında sorun çıkmayan adamda aynı parayı isteyecek siz hangisini alırsınız çok net.. Neden başım ağrısın ki..

Ama neyseki konu çözüldü.. Herkese teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend_Come_Back

quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhan kayar

siz ilana yazın .aynı şekilde birde gidin expertiz yapan bi firmaya 150/200 verin expertiz yaptirin .fotosunu koyun hasarsız olduğuna dair raporun.

Hocam konu çözüldü yazmıştım ama görmediniz sanırım.
    Ayrıca o işler o kadar kolay değil. 200 expertize para vermek sorun değil. Bunu alıcıya anlatamazsınız. Sorun orda.. Ben atıyorum aracıma 23 yazıcam diğer taraftan hasar kaydında sorun çıkmayan adamda aynı parayı isteyecek siz hangisini alırsınız çok net.. Neden başım ağrısın ki..

Ama neyseki konu çözüldü.. Herkese teşekkürler..

Tabiki çözülebilen bi mevzuysa iyi.

Ama ben expertiz raporunun tramerden çok daha güvenilir olacağini söylüyorum.

Ozellile uyaniklar onun açiklarimi çözmuş araç devir olduğunda yeni plakada gözükmüyor en basitinden ben güvenmiyorum bu telefonla hasar sorgusuna.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.