Şimdi Ara

Samsuna gideceğim, bilgi alabilirmiyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk defa uzun yola çıkacağım, ortalama 800km'miş sanırsam forumdaki eski istanbul-samsun yolu konlarına baktmda geneli hep eski yollar baya değişmiş duyduğum kadarıyla. Araç h.accent 1.5gls ile gideceğiz. 2 şöförüz 2saat arayla kullanacağız
    Birkaç sorum olacak izininizle

-Navigasyonla gideceğim, navigasyonda radar ikaz özelliği var sizce navigasyonda bulnan radar yerleri dışnda yine radarlara rastgelebilme ihtimalim varmıdır(sygic kullanıyorum, 1 ay önce güncellendi harita)
    -Radarlar kaç km'de bir olur?
    -Radara yakalanırsam kaç tl ceza yeriz?
    -Bu gece 4'de çıkacağım, samsun yoluna doğru güneş arabann önünemi vurr arkadanmı?
    -Genel hız limiti 120'midir, 120den yukarı çkmazsam radar belasyla bi skntm olrmu?
    -Yolda insan yorulduğunu nasıl anlar..
    -Uykuyu ve yorgunluğu kaçıracak içeçek,yiyecek varmıdır tespit ettiğiniz

daha önce silivri,çorlu,gebzeye gittim. ama 800kmlik yola ilk defa çıkacağım önerilerinizi alabilirmiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyc -- 25 Temmuz 2014; 10:40:25 >

• Çorum a gittiysen ne kaldi hocam samsuna ;) 2 saat arayla sofor değişmek bence eziyet 2 ye bölün yolu.
    Saban güneş yüzünüze vurur.radar olayi biraz karisik.otobanda basin gidin.kalan yoksa hiz sinirina uyun zaten acemisiniz.
    Bende bu aksam iftardan sonra trabzona doğru yola cikacagim.2 sofor gideceğiz. Ben samsuna kadar sonrada diğer şoför kullanacak.kahve iç yaninda uyanik biri olsun sohbet edersin. gözlerin DW agirlik hiasettigin an hemen dur. Ya uyu yada şoför değiştir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soneday

İlk defa uzun yola çıkacağım, ortalama 800km'miş sanırsam forumdaki eski istanbul-samsun yolu konlarına baktmda geneli hep eski yollar baya değişmiş duyduğum kadarıyla. Araç h.accent 1.5gls ile gideceğiz. 2 şöförüz 2saat arayla kullanacağız
    Birkaç sorum olacak izininizle

-Navigasyonla gideceğim, navigasyonda radar ikaz özelliği var sizce navigasyonda bulnan radar yerleri dışnda yine radarlara rastgelebilme ihtimalim varmıdır(sygic kullanıyorum, 1 ay önce güncellendi harita)
    -Radarlar kaç km'de bir olur?
    -Radara yakalanırsam kaç tl ceza yeriz?
    -Bu gece 4'de çıkacağım, samsun yoluna doğru güneş arabann önünemi vurr arkadanmı?
    -Genel hız limiti 120'midir, 120den yukarı çkmazsam radar belasyla bi skntm olrmu?
    -Yolda insan yorulduğunu nasıl anlar..
    -Uykuyu ve yorgunluğu kaçıracak içeçek,yiyecek varmıdır tespit ettiğiniz

daha önce silivri,çorum,gebzeye gittim. ama 800kmlik yola ilk defa çıkacağım önerilerinizi alabilirmiyim.

Öncelikle şimdiden hayırlı yolculuklar diliyorum.

Hocam sorularınızın cevaplarını vermek yerine ufak bir dost tavsiyesinde bulunacağım.
    Forumda bugün defalarca kaza haberleri açıldı. Aileler yok oldu. Yaralandı. Bayram heyecanı üzüntüye dönüştü.
    Radarı hesap etmek yerine lütfen ama lütfen yavaş gidin. Hem canınıza birşey olmaz hem paranıza birşey olmaz.
    Hız limiti 200 de olsa siz en güvenilir hız hangisi ise (Yola göre) o hızda gidin. 100 ü fazla geçmemeye dikkat edin.
    1 saat gidin tek parça halinde gidin. Uykuyu veya yorgunluğu geçirmek için nescafe,redbull gibi şeyler içmeyin uykunuzu alın öyle yola çıkın.
    esnemeye başladıysanız hemen sağa çekin uyuyun sonra devam edin yola. Muhtemelen eşiniz veya anneniz babanızda olacak arabanın içerinde onlarıda düşünün.

Lütfen YAVAŞ,DİKKATLİ gidin.
    Allah yolunuzu açık etsin.

• Navigasyondaki radar gostergesine degilde hiz limitine dikkat edin

Gunes onden vurur

Hiz limitini %30 gectiginizde 360tl civari odersiniz

Uykunuzla inatlasmayin

Kazasiz belasiz hayirli yolculuklar dilerim

• -Navigasyona rağmen radara girme ihtimaliniz var çünkü bayram diye seyyar radar kuruyorlar ve yerini Allah ve polisten başka kimse bilemez

-Radarlar kaç km bir olur diye bir soru olmaz çünkü yolun durumuna göre uygun yerlere kurulurlar

-Çıktığın hıza göre değişiyordu yanılmıyorsam

-Abicim bu nasıl soru güneş arabanın önünede vurur arkasına da yol dümdüz değil ki falso alıyor sürekli

-Hız limiti otobanda 130 duble yollarda 110 tabelalara dikkat et en sağlıklı bilgi onlarda

-Yorulduğunu anlaman sana bağlı birşey eğer el,ayak ve bel bölgesinde ağrın sızın olursa değişim yaparsın.Benim mesela 3 5 saaten sonra ayağım ve
    belim ağrımaya başlar sende farklı olur orasını bilmem ama 4-5 saat arası en idealidir

-Soda,limon ve gripini bir bardakta karıştır atom etkisi yapar ayık olursun uzun yol şoförü bir abimizden öğrenmiştim bende

Son olarak acelen yoksa 90 100 le git tabelelara falan dikkat et heyecan yapma araba sana değil sen arabaya hükmet.Hadi hayırlı yolculuklar

• Öncelikle kazasız belasız yolculuklar dilerim. 2 saat ara değiştirme zor gelir. Otobanda biriniz otoban çıkışında diğer arkadaşınız kullansa daha iyi olur. Bu gece bende çıkacağım o yola. Benim yol Amasya ya kadar. Sana bir radar yeri söyleyeyim. Gümüşhacıköy ile Merzifon arasında muhakkak bir radar oluyor. Bir de sanırım Çankırı taraflarında vardı ama tam hatırlayamıyorum yerini. Hız konusunda zaten merak etme yollar dolu olur gibime geliyor. Ama yollardaki hız sınırlarına göre kullansan yeterli olur bence.
  • Hocam alto ustu Samsuna gideceksin çok k kasmissin kurallara uyarak git yeter. Yollar genelde dubledir. naviye gerek tabelalara Baksan yeter.

• Boşver navigasyonu falan. Ona güvenirsen çok ceza yersin. Sakin sakin 100'ü geçmeden gidin. Bayram üzeri yollar zaten kalabalık .
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasmus61

Çorum a gittiysen ne kaldi hocam samsuna ;) 2 saat arayla sofor değişmek bence eziyet 2 ye bölün yolu.
    Saban güneş yüzünüze vurur.radar olayi biraz karisik.otobanda basin gidin.kalan yoksa hiz sinirina uyun zaten acemisiniz.
    Bende bu aksam iftardan sonra trabzona doğru yola cikacagim.2 sofor gideceğiz. Ben samsuna kadar sonrada diğer şoför kullanacak.kahve iç yaninda uyanik biri olsun sohbet edersin. gözlerin DW agirlik hiasettigin an hemen dur. Ya uyu yada şoför değiştir.

Kusura bakma hocm çorlu yerine corum yazmsm

Benim yapacgm hiz 120dir ortalama ama . yalandn yere ceza yemek istemiyoz o yuzdn bndn biraz xekiniyorm diyim.
    Ve herzaman guvenlk bnm icn onemlidir. Arabayla bakkala gitsem bile emniyet kemeribtakarm taktirirm.

• Daha yola çıkmadan Arabada navi var yeni güncellendi radarları tespi ediyor ebe sobe misali işlere giriyoprsunuz diye kendi kendinizle resmen pazarlığa tutuşmuşsunuz
    Hız sınırlamaların RİYAET edin UYANIK ,ve DİKKATLİ olun bolca çay kahve için tebbiriniz alın takdiri ALLAHA Bırakın yolunuz açık olsun
  • 7 soru sormuşsunuz 4ü radarla ilgili, bu sebepten her yerde ortalama hız radarları olmalı... Her zaman dikkat etmek gerekiyor, bayramda daha bir dikkat etmek gerekiyor. Uykusuzluk konusunda da şüpheniz varsa gece yatıp, doğal yollardan (uykunuzu alınca yani) uyanmayı bekleyin, ben öyle yapıyorum, yolculuk daha keyifli geçiyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rasmus61

Çorum a gittiysen ne kaldi hocam samsuna ;) 2 saat arayla sofor değişmek bence eziyet 2 ye bölün yolu.

Kusura bakma hocm çorlu yerine corum yazmsm

Benim yapacgm hiz 120dir ortalama ama . yalandn yere ceza yemek istemiyoz o yuzdn bndn biraz xekiniyorm diyim.
    Ve herzaman guvenlk bnm icn onemlidir. Arabayla bakkala gitsem bile emniyet kemeribtakarm taktirirm.

Ayrıca sabit radari tespit ettiniz ama gezici radarlari ne yapacaksiniz.gecen sene memleket yolunda her radari gördüm hiza sinirina uydum ama gezici radar dan ceza geldi.;)

• dün geldim samsuna, tosya, ılgaz, çakallı taraflarında hep radar vardı. Ne aşağı ne yukarı sabit 120 geldim durduran olmadı hem öyle az yakıyor 4.7 lt/100km ile geldim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

dün geldim samsuna, tosya, ılgaz, çakallı taraflarında hep radar vardı. Ne aşağı ne yukarı sabit 120 geldim durduran olmadı hem öyle az yakıyor 4.7 lt/100km ile geldim.

Peki yol kaç saat sürdü
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

dün geldim samsuna, tosya, ılgaz, çakallı taraflarında hep radar vardı. Ne aşağı ne yukarı sabit 120 geldim durduran olmadı hem öyle az yakıyor 4.7 lt/100km ile geldim.

Peki yol kaç saat sürdü

ben karabükten geldim 4 saat gibi sürdü. Istanbul için 4 saat daha koyabilirsiniz üzerine ama yollar sakindi perşembe itibariyle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.