Şimdi Ara

Dünyanın en hızlı modemi: Asus DSL-ac68U'yu konuştuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus tarafından dünyanın en hızlı modemi olarak lanse edilen DSL-ac68U'nun tüm detaylarını bu videomuzda konuştuk.

• Merhaba, ankette "İstanbul'un hangi yakasında oturuyorsunuz?" diyordu. Cevaplar Anadolu ve Avrupa'ydı. İstanbul'da değilim, videoyu izleyemedim.

• Cesitli alisveris sitelerinde su an on sipariste urun ve gonderim tarihi agustos 15 - 18. Ayrica cesitli indirimlerle Recep beyin soyledigi 499 TL den daha ucuza alinabiliyor. Ben 440 liraya aldim.

• Overclockcu abi değil mi bu ya !

• çok fazla anket var,iyi güzel dolduruyoruzda sonuçları görsek güzel olurdu

• ayıptır sorması dakika 1 saniye 45 de transfer hızı 600 mbit diyor ve bu modemi ülkemizde satışa çıkıyorlar da bu modemi sadece internet sağlayıcıları kendilerini tatmin etmek için mi kullanacaklar biz daha akk ile ayı 3mbitle kapatırken fantezi üründen çok içimize yarayacak ürünler getirseniz daha iyi olur 2. dakikadan sonra bana hitap etmediği için izlemdeim zaten
  • Hep 1900Mbps hızları vurgulanıyor fakat bu hız için en az 3 kanal Wi-fi AC ağ adaptörü gerekeceği ve engelsiz (duvar v.b.) 15-20 metrede (tabi ki uygun şartlarda) ulaşılabilecek azami hız olarak anlatılması gerekir, bu nedenle biraz yanıltıcı olmuş. Vurgulanması gereken özellik "Beamforming" olmalıymış...

Piyasada yer alan ve video'da da bahsi geçen ASUS USB-AC56 adaptörü 2 kanaldır, yani azami 1200Mbps hızına ulaşabilir, zaten genel kullanım olarak mobil yani dizüstü, tablet ve telefondan Wi-fi bağlantının hızlı olması beklenir fakat bu cihazlar günümüzde 1 veya 2 kanal Wi-fi AC bağlantısı sağlayabilir bu da 433 veya 866 Mbps demektir.

7 aydır Netgear D6200 AC1200 modem ve Intel 7260 AC 867Mbps ikilisini kullanıyorum, Qnap TS-212 RAID 0 ayarları ile NAS'a azami yazma hızı 35MB/s yani 280Mbps. NAS'ın azami yazma hızı ise yaklaşık 60MB/s'dir.

Bu nedenle önce gigabit kablo imkanınız varsa bunu değerlendirin derim, çünkü bu cihazlar şuan 500-600 TL modem/router ve 180-250 TL Wi-fi adaptör fiyatları ile satılmakta ve haliyle fiyat/performans oranı çok düşüktür...

"Çalışarak para kazanan"lar için bir yorum oldu...

• "Click Analyse to begin" yazısına tıkladım ya la :D

• Vermeyince ttnet neylesin router asus. 8 Mbps en fazla 60 lira ödenir her ay.

• Ankette cinsiyetiniz diyordu cevaplar Erkek ve Kadın'dı videoyu izlemedim :D

• -Superonline fiber destekliyor mu? Fiber kablosu eve kadar gelip terminal ile modeme bağlanıyor. Mac klonlama olması gerekiyormuş bunu için. Superonline sağ olsun elinden gelen her şeyi yapıyor kendi verdikleri uyduruk modemden başkasının kullanılmaması için. Kullanıcı şifresini bile zor aldım. Ama elimdeki wan portlu modemde çalışmadı.

-Download master hala aynı download master mı? Eskisi pek başarılı değildi.

-Usb performansı yabancı forumlardan aldığım bilgiye göre read 26.7 MB/s write 22.5 MB/s civarındaymış. Fena değil. Superonline destekli ise alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 25 Temmuz 2014; 2:40:57 >
  • İnternet hızı ülke genelinde belirli site yerleşim yerleri hariç (ki orada ile aslına bakarsan aman aman iyi değil) sürünüyor, kaldı ki bu ürünün satış fiyatı zaten pahalı olacaktır bunun yanında malum en iyisi iddiası ile birlikte bizim gibi sıradan vatandaşlara tuzlu gelecektir. Bana hitap etmeyen bir inceleme.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrSilence

Hep 1900Mbps hızları vurgulanıyor fakat bu hız için en az 3 kanal Wi-fi AC ağ adaptörü gerekeceği ve engelsiz (duvar v.b.) 15-20 metrede (tabi ki uygun şartlarda) ulaşılabilecek azami hız olarak anlatılması gerekir, bu nedenle biraz yanıltıcı olmuş. Vurgulanması gereken özellik "Beamforming" olmalıymış...

Piyasada yer alan ve video'da da bahsi geçen ASUS USB-AC56 adaptörü 2 kanaldır, yani azami 1200Mbps hızına ulaşabilir, zaten genel kullanım olarak mobil yani dizüstü, tablet ve telefondan Wi-fi bağlantının hızlı olması beklenir fakat bu cihazlar günümüzde 1 veya 2 kanal Wi-fi AC bağlantısı sağlayabilir bu da 433 veya 866 Mbps demektir.

7 aydır Netgear D6200 AC1200 modem ve Intel 7260 AC 867Mbps ikilisini kullanıyorum, Qnap TS-212 RAID 0 ayarları ile NAS'a azami yazma hızı 35MB/s yani 280Mbps. NAS'ın azami yazma hızı ise yaklaşık 60MB/s'dir.

Bu nedenle önce gigabit kablo imkanınız varsa bunu değerlendirin derim, çünkü bu cihazlar şuan 500-600 TL modem/router ve 180-250 TL Wi-fi adaptör fiyatları ile satılmakta ve haliyle fiyat/performans oranı çok düşüktür...

"Çalışarak para kazanan"lar için bir yorum oldu...

ne yanıltıcısı usb aygıt vermişler ac alıcı veriyorlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• asus n55u modem router kullanıyorum. modem olarak on numara, wifi bağlantı hızı, kapsama alanı, stabilitesi on numara ama gerisi çöp. eklenti olarak sunulan yazılımlar rezil ötesi. mesela torrent yazılımı. beş para etmez. dlna yazılımı rezalet. bulut yazılımı hem modem hem telefon tarafında kepazelik.

bir arkadaş torrent yazılımından nefret geldiği için modemi hackleyip transmission kurmak zorunda kaldı cihaza mesela. bende 250 lira verdim ama modem olarak kullanıyorum şu anda. 50 liraya da modem var, gittik salak gibi 250 lira para verdik.

asus yazılım işini ne yazık ki becerememiş. bir dünya para verip çöp alıyorsunuz, almayı düşünenlere haber vereyim dedim.

• Recep abi ne kadar yaşlandın sen yaa.. şok oldum valla, umarım büyük bir dert sıkıntı yaşamamışsındır..

• DSL-N55U kullanıcısıyım arkadaşlar bu modem superonline fiber için kullana bilirmiyim ? kullana bilirsem nasıl yaparım bunu?

• kafamı karıştıran noktaya gelmek istiyorum @Fx57 yani erdi özüağ nın da dediği gibi eğer kablo tv adsl ve fiber yani her platformuda destekliyorsa ben evde uydu net kullanıyorum onun dandik modemini atıp bu cihazı alsam kablo tv kablosunu neresine takıcam nasıl takıp modem router olarak kullanacam arada dönüştürücü felan veriliyorsa güzel ama ben ömrü hayatımda hiç dönüştürücüye rastlamadım ve modemime bağımlı kalacaksam bu cihaz beni mutlu etmez ki aksine işime yaramaz hal alır çünkü modem ara ara ısınarak interneti kesmekte

• o kadar bıktım ki internetin kopmasından dizüstü bilgisayar ile odadan salona gidince internetsiz kalmaktan o yüzden bu fotoğraftaki ürünü bekliyorum ürünü çıkar çıkmaz almayı alıncada tüm antenlerini 5 dpı anten varmış en az 20 dpı olanlarla değiştirip sorunu çözmeyi planlıyorum.
    Dünyanın en hızlı modemi: Asus DSL-ac68U'yu konuştuk
  • dünyanın en hızlı modemi türkiyede 3 mbite mahkum

• + layında neşeleneyim xd
    neyse.

Bizde TTNET VARKEN :(

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.