Şimdi Ara

PDR/Psikoloji Kazananlar-2014 PDR PSİKOLOJI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
2
Favori
2.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lalelim

quote:

Orijinalden alıntı: Galatasaray101o10

PDR den mezun olanlar psikolog olabiliyor mu arkadaşlar. Arkadaşım öyle bir şeyler zırvaladı ama yok artık dedim.

Bu arada tebrikler hepinize

psikoloji mezunu formasyon alıp pdr gibi öğretmen olabiliyor
    psikoloji mezunu kpsss de yüksek puan alarak devlet hastanelerinde psikolog olarak çalışabiliyor
    pdr mezunu ve psikoloji mezunlarının özel hastanelerde,kiliniklerde vb. psikolog olarak çalışabilmesi için yüksek lisans yapmaları gerekiyor.

ve neden hala ısrarla pdr nin psikolojiden daha iyi olduğunu savunuyorlar anlamış değilim...

ayrıca psikoloji pdr den daha zor bir bölüm
    tabiki de psikoloji pdr den daha üstün olacak

tek bir nedeni var şu an bu başlığa yazan çoğu kişi pdr yi kazanmış... seçili üniversite kazan kişi sayısı ise 1-2 tane...

kedi uzanamadığı ciğere...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eda1113 -- 26 Temmuz 2014; 22:29:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eda1113

quote:

quote:

PDR den mezun olanlar psikolog olabiliyor mu arkadaşlar. Arkadaşım öyle bir şeyler zırvaladı ama yok artık dedim.

psikoloji mezunu kpsss de yüksek puan alarak devlet hastanelerinde psikolog olarak çalışabiliyor
    pdr mezunu ve psikoloji mezunlarının özel hastanelerde,kiliniklerde vb. psikolog olarak çalışabilmesi için yüksek lisans yapmaları gerekiyor.

ve neden hala ısrarla pdr nin psikolojiden daha iyi olduğunu savunuyorlar anlamış değilim...

tek bir nedeni var şu an bu başlığa yazan çoğu kişi pdr yi kazanmış... seçili üniversite kazan kişi sayısı ise 1-2 tane...

İstanbul Üniversitesi Psikoloji 435 puan PDR 425 puan, 10 puanla ulaşılamayan ciğer mi oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mmorwen

quote:

quote:

quote:

İstanbul Üniversitesi Psikoloji 435 puan PDR 425 puan, 10 puanla ulaşılamayan ciğer mi oluyor?

belli üniversiteleri kazanan birkaç kişi dışında dedim zaten.

• eda1113 kullanıcısına yanıt
    Bende bu yıl psikoloji kazandım tamam senin gibi hacettepe yi kazanmadım ama havalı insanlardan hoşlanmam
  • Nedir bu psikolojicilerin pdrcileri ezme çabası?

• yanlış anlaşılmış olma ihtimalim var gibi ama sadece yorumlardan bazı pdr ciler nerdeyse psikolojiye laf atacak gibi olunca ben de gerçekleri hatırlattım sadece...

• quote:

yanlış anlaşılmış olma ihtimalim var gibi ama sadece yorumlardan bazı pdr ciler nerdeyse psikolojiye laf atacak gibi olunca ben de gerçekleri hatırlattım sadece...

Kimsenin kimseyi ezme çabası yok. Zaten pdr-psiko. ortak konu açtım. Ayrıca puanımda psikolojiye yetiyordu. Konuma daha fazla yorum yapmazsan sevinirim. Tahrik ediyorsun milleti.
  • Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Konu sapmış sanırım biraz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iskici34 kullanıcısına yanıt
    sen önceki yorumları da oku asıl tahriği görürsün! daha olayı anlamamışsın konuşma psikolojiye de gidebiliyormuş, pdr ye giden psikolojiye gidemez diye bir şey denilmedi zaten!

beyin bedava!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eda1113 -- 27 Temmuz 2014; 1:52:53 >
  • pdrci arkadaşların açtığı böyle konular yüzünden psikoloji okuyan biri olarak pdrcilere ciddi kıl olmaya başladım. şuana kadar 1 kişi görmedim psikoloji okuyup sorulmadan pdr ile psikolojiyi karşılaştırmaya çalışan ama pdrcilerde sürekli bi psikolojiyle aynı seviyede olduğunu kanıtlama bi üste çıkarma çabası var. arkadaşlar lütfen siz de iyi biliyorsunuz ki %90ınız okulda bir odanın içersinide 40 yıl oturup 2500(+-300) maaşla hayatınızı bitireceksiniz. yani şu "aslında biz de psikoloğuz, ben mezun olunca klinik psikolojgisiz olucam, psikoterapist şeysi açıcam abi" ayaklarını bırakın bi zahmet. tabi eğer babanızın sizi özel üniversitede senede 30-40bin tl verip okutacak durumu yoksa. bi pdr mezununun klinik psikolog olması bir kamu yönetimi mezununun kaymakam olması gibidir. bütün kamucular kaymakam olma ümidiyle okur ama sadece 1000 belki 10000ininden biri olur.
    psikolojiyle ilgili söylediklerinize gelince forumda psikoloji sanki sadece klinik psikolojiden oluşuyormuş gibi bir kanı var yok öyle bir şey. onlarca dalı var psikolojinin ve bu dalların herhangi birinde yüksek lisans yapıp yine klinik psikoloji kadar para kazanabilirsiniz veya mesleğinizi yapmak yerine akademisyen olabilirsiniz (ülkemizdeki psikoloji mezunu akademisyen sayısı göz önüne alındığında önümüzdeki senelerde bu yolda gidenler çok olacaktır diye düşünüyorum).
    sonuç olarak pdrci arkadaşlara şunu söylemek istiyorum lütfen artık mesleğinizi başka mesleklerle karşılaştırmaktan vazgeçin forumun yarısı pdrcilerin açtığı hukuk mu pdr mi? psikoloji mi pdr mi ? konularıyla yeteri kadar meşgul oldu.

• Gençler niye herkes daha bölümüne başlamadan bir şeyleri tatmin etme arzusunda anlamış değilim. Yok PDR iyi yok psikoloji PDR'yi ezer..

Kimse ne olduğunu bilmiyor. Kim gidip okudu da yok o zor, yok o daha avantajlı.

Genel olarak bir bilim olduğu için psikoloji okumak avantaj görülse de daha okunacak 4 yıl var ve neyin ne olacağı belli değil.

PDR'den film yapımcı yönetmen olan da var öğretmen olan da.

Psikoloji'den psikolog olan da var öğretmen olan da.

Sonuç olarak niye herkes bu kadar bir şeyleri birine iyi gösterme davasında ki.

Psikoloji bir avantaj ama okurken yaptıklarınla PDR'den girmiş bile olsa psikolojiyi geçebilir. Aksi durumda aynı.
  • şahsen kimseye bir şey kanıtlamak gibi bir amacım yok .başlığa yazma yazma nedenim tamamen pdrcilerin mesleğimize inceden inceden yamanmaya çalışması . bu olayı engellemek için 1. sınıf 2. sınıf veya meslekten biri olmam önemli değil. ilerde alanlarıma pdrci sosyoloji mezunu veya felsefe mezunu birilerinin atanmamasını istiyorsam eğer, bunu her ortamda sert bir şekilde dile getirmek gerektiğine inanıyorum. eğer biz de şuan ki türk psikologlar derneği gibi etkisiz eleman olarak davranırsak mesleğimin nerelere geleceğini düşünmek bile istiyorum.
    o yüzden arkadaşlar lütfen yanlış anlamayın beni, bütün meslekler güzel ve gerekli her birinin yeri var sistem de tabi kendi mesleklerini yaptığı sürece.
    iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AVK -- 27 Temmuz 2014; 3:26:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVK

pdrci arkadaşların açtığı böyle konular yüzünden psikoloji okuyan biri olarak pdrcilere ciddi kıl olmaya başladım. şuana kadar 1 kişi görmedim psikoloji okuyup sorulmadan pdr ile psikolojiyi karşılaştırmaya çalışan ama pdrcilerde sürekli bi psikolojiyle aynı seviyede olduğunu kanıtlama bi üste çıkarma çabası var. arkadaşlar lütfen siz de iyi biliyorsunuz ki %90ınız okulda bir odanın içersinide 40 yıl oturup 2500(+-300) maaşla hayatınızı bitireceksiniz. yani şu "aslında biz de psikoloğuz, ben mezun olunca klinik psikolojgisiz olucam, psikoterapist şeysi açıcam abi" ayaklarını bırakın bi zahmet. tabi eğer babanızın sizi özel üniversitede senede 30-40bin tl verip okutacak durumu yoksa. bi pdr mezununun klinik psikolog olması bir kamu yönetimi mezununun kaymakam olması gibidir. bütün kamucular kaymakam olma ümidiyle okur ama sadece 1000 belki 10000ininden biri olur.
    psikolojiyle ilgili söylediklerinize gelince forumda psikoloji sanki sadece klinik psikolojiden oluşuyormuş gibi bir kanı var yok öyle bir şey. onlarca dalı var psikolojinin ve bu dalların herhangi birinde yüksek lisans yapıp yine klinik psikoloji kadar para kazanabilirsiniz veya mesleğinizi yapmak yerine akademisyen olabilirsiniz (ülkemizdeki psikoloji mezunu akademisyen sayısı göz önüne alındığında önümüzdeki senelerde bu yolda gidenler çok olacaktır diye düşünüyorum).
    sonuç olarak pdrci arkadaşlara şunu söylemek istiyorum lütfen artık mesleğinizi başka mesleklerle karşılaştırmaktan vazgeçin forumun yarısı pdrcilerin açtığı hukuk mu pdr mi? psikoloji mi pdr mi ? konularıyla yeteri kadar meşgul oldu.

her seyi anladım da 40 yıl odada oturmak nedir ya?psikolojiciler ya da hukukçular açık havada mı çalısıyor?Eninde sonunda odan oluyor oturuyorsun kardesim eğer polis veya asker olmazsan

• Toplayalim yeniden konuyu Amasya PDR

• quote:

Orijinalden alıntı: Buseferbitti

Toplayalim yeniden konuyu Amasya PDR

Hayırlı olsun kardeşim.

Daha fazla hukuk-pdr-psiko. karşılaştırması yapmayalım, yeter bu kadar.
  • tylerdurden04 kullanıcısına yanıt
    tabi senin mesleğin hakkında senden daha fazla bilgim olduğu için böyle bir gaflete düşüp bunu yazman normal.
    hiç rehber öğretmenlerin olduğu bir foruma girdin mi girmediysen bi girmeni öneririm bak bi meslektaşların ne yapıyorlar. girmeden sana ne yaptıkları hakkında biraz bilgi vereyim aslında birşey yapmıyorlar okudukları öğrendikleri şeylere yönelik. hepsi odada boş oturmaktan kimsenin gelmemesinden haziran ayında kapanacak okul için mayısta eşyaları topladığından öğrencilere rehberlik etmesi gerekirken sadece dönemde 1 kere velilere rehberlik etmekten şikayetçi yani sadece okulda gidip oturmaktan çalışamamaktan şikayetçi.
    yani oturmak derken fiziksel olarak otururarak mesleğini icra ettiğini söylemek istediğimi sandıysan öyle değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead94

Ege pisikolokluk

sana ne desem bilemedim
  • atılım psikoloji
  • Ege psikoloji

• Beyler Psikoloji okuyup genel müdür olmuş birini duydum doğru mudur bilmiyorum ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.