Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SÜRESİNİN UZATILMASI İÇİN İMZA TOPLUYORUZ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.389
Cevap
42
Favori
44.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANIYLA YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SÜRESİNİN UZATILMASI İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATTIK! LÜTFEN SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞIP HERKESİ HABERDAR EDİN YAYILMASI ÇOK ÖNEMLİ

LÜTFEN İMZA KAMPANYAMIZA KATILIN VE SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞIP YAYILMASINA YARDIMCI OLUN:
    https://www.change.org/tr/kampanyalar/y%C3%B6k-ve-ilgili-makamlar-merkezi-yerle%C5%9Ftirme-puan%C4%B1yla-yatay-ge%C3%A7i%C5%9F-ba%C5%9Fvuru-s%C3%BCresinin-uzat%C4%B1lmas%C4%B1

Hashtag
    #merkeziyataygeçişbaşvurularıuzatılsın

Arkadaşlar atıyorum bir yer var. Bana gelmez dediniz ve tercihte yazmadınız. Ya da yazdınız ama sıralamanızda bir sorun vardı o yüzden başka bir yere girdiniz. Ya da fikriniz değişti başka bir yerde okumak istiyorsunuz.
    Eğer yerleştirme puanınız o yerin bu seneki taban puanını geçiyorsa oraya girebilirsiniz. Bölüm kontenjanının %30 kadar öğrenci o bölüme bu şekilde geçebilir sezon başlamadan. 30 Ağustos son başvuru günüymüş. Puanınız yetiyor mu bakın, böyle bir şansınız var.

LÜTFEN YÖNETMELİĞİ VE KONUYU OKUYUN ARKADAŞLAR. İlgili duyuru:
    http://www.yok.gov.tr/documents/10279/10279605/yatay_gecis_ek_madde/dd3ff493-250f-4d67-930a-1933ec183934

Buradan bölümlerin bu yılki taban ve tavan puanlarına bakabilirsiniz:
    http://www.osym.gov.tr/belge/1-21913/2014-osys-yerlestirme-sonuclarina-iliskin-sayisal-bilgi-.html

Şu videoyu izleyin ben de TV'de görmüştüm yayınlanırken:

Arkadaşlar bu sizin hakkınız. Kimsenin inisiyatifinde değil. Yök ile iletişim kurun. Yapılması gerekenleri yaptıktan sonra engel olamaz karşınızda.

Sorularınızı "tazarruname" kullanıcı isimli arkadaşımıza sorabilirsiniz, o daha çok bilgi sahibi bu konuda. Sorularınızı sormadan önce lütfen yönetmeliği ve konuyu okuyun. Aynı soruları ya da cevabını bulabileceğiniz soruları sormamaya özen gösterin lütfen.

BAŞVURU İLE İLGİLİ SORUNUMUZ:
    Arkadaşlar yönetmelikteki 6. maddeye göre:
    Başvurular 30 Ağustos'a kadar alınıyor.
    15 Eylül'e kadar değerlendiriliyor.
    15-30 Eylül arası da yatay geçişe uygun olanlar yeni okullarına kayıtlarını yaptırıyor.

30 Ağustos'a kadar alınan başvurular için şuan yerleştiğiniz üniversiteden öğrenci belgesi almanız gerekiyor. Ama kayıtlar Eylül'de başlıyor ve başvuru yapamamış oluyorsunuz. Bunun için ya başvuruların tarihi uzatılmalı (bence en kolay çözüm bu) ya da üniversiteye erken kayıt olup öğrenci belgenizi 30 Ağustos'a kadar edinmelisiniz.

Konuyu takip etmeye devam edin, inşallah bir çözüm bulunur diyelim biz de.

YÖK'ün yatay geçiş rehberi:http://www.yok.gov.tr/documents/7701936/7719456/yataygeci%C5%9Fpdf.pdf/31380d58-5289-4c11-b757-5be897cce400

LÜTFEN İMZA KAMPANYAMIZA KATILIN VE SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞIP YAYILMASINA YARDIMCI OLUN:
    https://www.change.org/tr/kampanyalar/y%C3%B6k-ve-ilgili-makamlar-merkezi-yerle%C5%9Ftirme-puan%C4%B1yla-yatay-ge%C3%A7i%C5%9F-ba%C5%9Fvuru-s%C3%BCresinin-uzat%C4%B1lmas%C4%B1

Hashtag
    #merkeziyataygeçişbaşvurularıuzatılsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comprehensive user guide -- 2 Ağustos 2014; 0:59:38 >

• peki farklı bölüme de geçişebiliyor mu? mesela hukuk tuttu ama pdr'ye geçilebilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim iktisat tuttu ama tarih de çok istediğim yere giriyor ve oraya girmek istiyorum girebilir miyim ? yanlış tercih yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: gogolag90

peki farklı bölüme de geçişebiliyor mu? mesela hukuk tuttu ama pdr'ye geçilebilir mi?

Tabi geçilebiliyor, bölümün bir önemi yok. Puanın yetmeli o kadar. Yeni bir düzenlemeymiş. Videoyu izleyin arkadaşlar tam neresinde bilmiyorum.
  • 2 yıllık bölümler için geçerli değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: iLaichzeit

2 yıllık bölümler için geçerli değil mi?

Bilen varsa

• quote:

Orijinalden alıntı: iLaichzeit

2 yıllık bölümler için geçerli değil mi?

Bilmiyorum ama geçerlidir büyük ihtimalle. Sonuçta başka bir yere giriliyor 2,4 fark etmez herkes için kullanılabilir bence. Eğer ilgili yerlerle irtibat kurarsanız aldığınız bilgileri burada paylaşın lütfen. Bu şekilde bir sürü öğrenci olabilir. Sonuçta meslek seçiyoruz burda, karpuz değil.
  • Hocam ben dışarıda uni yazdım ve geldi ama pisman oldum memleketimde okumak istiyorum siralamamda yetiyor degistirebilir mıyım yani ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jerichoholiccc

Hocam ben dışarıda uni yazdım ve geldi ama pisman oldum memleketimde okumak istiyorum siralamamda yetiyor degistirebilir mıyım yani ?

Evet hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: makaer

quote:

Hocam ben dışarıda uni yazdım ve geldi ama pisman oldum memleketimde okumak istiyorum siralamamda yetiyor degistirebilir mıyım yani ?

Evet hocam.

Mutlu ettiniz hocam beni sağolun peki nasıl değiştiricez bilginiz var mı

• quote:

quote:

quote:

Evet hocam.

Bilmiyorum nasıl. İlgili duyuru burda:
    http://www.yok.gov.tr/documents/10279/10279605/yatay_gecis_ek_madde/dd3ff493-250f-4d67-930a-1933ec183934
    İnceleyin, bulamazsanız arayıp sorun.
  • arkadaşlar YGS2 puanımla bi yere yerleştim fakat yanlış tercih yaptıgımı orayı istemedigimi farkettim MF 3 puanımla okullar baslamadan baska yere gecebilirmiyim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Evet hocam.

Peki hocam son sorularım, uni yi değiştirmek istiyorum dedim ama bölüm aynı olacak sıkıntı olur mu ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet hocam.

Peki hocam son sorularım, uni yi değiştirmek istiyorum dedim ama bölüm aynı olacak sıkıntı olur mu ?

Hayır, puanınız tutsun yeter. İstediğiniz bölüme geçebilirsiniz, aynı bölüme de geçebilirsiniz tabi.
  • arkadaşlarım başvuruda öğrenci belgesi isteniyor ama siz en erken 1 inde kayıt olacaksınız o sorunu nasıl halledeceksiniz?
  • Bende çok pişman oldum çıkan bölümü hiç istemiyorum :/ sıralamamın yettiği başka bir bölüme girebilir miyim yani lütfen aydınlatırmısınız çok fenayım :((((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adsiz789 -- 24 Temmuz 2014; 13:37:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adsiz789

Bende çok pişman oldum çıkan bölümü hiç istemiyorum :/ sıralamamın yettiği başka bir bölüme girebilir miyim yani lütfen aydınlatırmısınız çok fenayım :((((

Evet. Dostum lütfen konuyu oku.
  • arkadaşlar konu çok muallakta. son başvuru tarihi 30 ağustos. ben 1 eylülde kayıt olacağım okul daha erken kayıt yapmıyor şimdi aradım. başvuruda öğrenci belgesi gerekiyor. sorun oradaki 5 günlük zaman. bununla ilgili özel bir durum var mı bunu öğrenmek gerekiyor ve hala öğrenemedim.
  • yökten aldığım cevabı size aktarıyorum: dün itibariyle yerleşen öğrencilerin yatay geçiş hakkı bulunmamaktadır. sebebi ise kayıt tarihinin en erken 01 eylül olması ve yatay geçiş başvurularının son tarihinin 30 ağustos olması.
  • iyide bu yatay geçiş yani 1 sene okumanız lazım bölümü
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.