Şimdi Ara

Alo 155, hız sabitleyicim bozuldu duramıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
3
Favori
3.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hız sabitleyicisi bozulan sürücü 155'i arayınca, polis yollarda önlem aldı.

Güncelleme: 09:54 TSİ 24 Temmuz. 2014 Perşembe
    Eskişehir'de, hız sabitleyici sistemi arızalanan ve kaldırıma çarparak durabilen otomobildeki sürücü yaralandı.

Eskişehir-Ankara karayolunun geçtiği Batıkent Mahallesi girişinde M.A. (31) idaresindeki 03 VE 739 plakalı otomobilin hız sabitleyici sistemi arızalandı. M.A, 155 Polis İmdat hattını arayıp, aracının hızını düşüremediğini ve durduramadığını bildirdi.

Polis, ihbar üzerine karayolunda ve kavşaklarda güvenlik önlemi aldı.

M.A'nın kullandığı otomobil, Eskişehir-Ankara karayolu Polis Okulu kavşağı yakınlarında kaldırıma çarparak durabildi.

Hafif yaralanan M.A, olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekipleri tarafından Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25528125

Geçmiş olsun arkadaşa.

Böyle bir şey teknik olarak nasıl olabilir? Komutu geçersiz kılmaya yönelik güvenli sistem elemanları yok mu Cruise Control ünitelerinin?

Araç Aveo (@cevahiroglu mesajından)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DXM06 -- 24 Temmuz 2014; 12:01:40 >

• Anlamadığım şey böyle bir durumda frenin arabayı her türlü durdurması lazım, motor istediği kadar gaz versin fren gücü motoru her durumda yener.

Frenlerin de gitmesi lazım ki durmasın, bu durumda da elinizin altında vites var, araç boş vitese alınır yine yavaşlar.

Şu durumda bir arabayı yavaşlatamamak için fren, debriyaj hepsinin kontrolünün kaybedilmesi lazım, o da ne kadar bir ihtimal, tartışılır. Çölde kutup ayısı ile karşılaşan bedevinin şansına sahip olmak lazım.
  • Enteresan geldi bana. Otomatik de olsa manuel de olsa gaza basarken bile vitesi bosa alabiliyorsunuz arabalarin yuzde doksaninda.ayrica zink diye degil de 10-15 saniyede bir kademe cekecek sekilde el freniyle durabilmek de memnun. Biraz balatalardan gider ama kaza yapmaktan iyidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aklıma kobra takibinin mercedesli bölümü geldi.Benim bildiğim herhangi bir pedala basınca devreden çıkıyor.Araç çok süratli değil gibi airbagler sağlam şahsen el frenini yavaş yavaş çekmeyi denerdim ve de araç manuelse kontağı anlık kapatıp açardım.Ucuz atlatmış.Firmaya dava açması lazım.
  • Aracı çözebilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

Enteresan geldi bana. Otomatik de olsa manuel de olsa gaza basarken bile vitesi bosa alabiliyorsunuz arabalarin yuzde doksaninda.ayrica zink diye degil de 10-15 saniyede bir kademe cekecek sekilde el freniyle durabilmek de memnun. Biraz balatalardan gider ama kaza yapmaktan iyidir.

Buna benzer eteresan bir anımı paylaşmak istedim, Land rover Freelander aracımın turbosuna yağ kaçırıyordu ve 120 km geçtikten sonra araç kendi kendine yağı yakana kadar gazı köklüyordu. Vitesi boşa alıyordum devir saati sona vuruyordu. Aynı kontrolden çıkmış dört nala kaçan at gibi öyle bir kaç ay sürdüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Aracı çözebilen var mı ?

bende çözemedim. B veya C sınıfı ama sanki mk2 focus diyesim geliyor.
  • Araç ya punto yada lineadır ama frene neden basmamış motor bozulsun şanzıman insin yada kontağı neden kapatmamış canımdan kıymetli değil
  • Toyota pirius olmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

Araç ya punto yada lineadır ama frene neden basmamış motor bozulsun şanzıman insin yada kontağı neden kapatmamış canımdan kıymetli değil

araç buysa gerçekten punto ya da lineanın aynaları böyle değil.
  • Chevrolet aveo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok ilginç bir durum. Araç ne marka çıkaramadım.
    Manuel olmadığını düşünüyorum.
    CC düğmesi bozuldu diyelim, frene basınca devreden çıkar. Hadi o da olmadı kökle freni dursun. Olmadı kontağı kapat.
    Speed filmi gibi olmuş.

Bence adamda panik atak vs gibi bir sorun var. Telaştan aklı karışmış olabilir diyeceğim ama gitmiş polisi aramayı akıl etmiş.

Detay bilmeden yorum yapıyoruz. Geçmiş olsun adama.
  • K0rkunc kullanıcısına yanıt
    Punto veya linea değil sanırım. Onların dikiz aynaları kapıdan doğrudan çıkmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Aracı çözebilen var mı ?

Araç Chevrolet, plakadan sorgulattım. Muhtemelen AVEO
  • Resim burda.

http://www.ensonhaber.com/eskisehirde-hiz-sabitleyicisi-bozulan-kisi-kaza-yapti-2014-07-24.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabayı çözemedim. Ama Linea veya GP değil. Dikiz aynalarının şeklinden ve ön camda ki küçük kelebek camlarının olmayışından Linea veya GP olmadığı belli
  • Chevrolet Aveo araba, son gelen fotoğraf da ortaya çıktı.
  • valla aveo bu; göğüslükten tanıdım...

benim araba da aveo da
  • Fotoğrafların linki verildi, hala marka tatavası yapılıyor! Hayret! Bu nasıl konu okumaktır böyle?

CC takıldıysa, boşa alıp stop etseydi hiç bir halt olmazdı. acemilikten panik olmuş ve ilk polisi aramak gelmiş aklına
  • Eyvah ki ne Eyvah.. Chevrolet boşuna çıkmamış Türkiye'den :) tebrik ediyorum yerinde bir karar olmuşş..
  • Sonradan takılma değildir o zaman. Benim aklıma ilk o şekilde geldi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.