Şimdi Ara

100.000 km ye gelmiş bir Peugeot 508 dizel otomatik almak ne kadar mantık?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun süredir niyetimde 508 sw dizel otomatik almak vardı. Aracımı daha yeni sattım ve almaya niyetlendiğim bir aracı o arada kaçırmış oldum. Benim bulduğum temiz 60.000 km de kazasız boyasız bir araçtı ve sahibi sıkışık olduğu için düşükten veriyordu. Neyse şimdi o kaçtı ama 55.000-60.000 TL aralığında yine araç bakıyorum ve geneli de 100.000 km ye dayanmış durumda. Sizce mantıklı olur mu? Birde ben bu fiyatlarıda anlamadım açıkçası daha 2 ay önce az km de 508 SW lar 60-65.000 TL aralığındaydı, şimdi 70-80.000 aralığında geziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahas -- 24 Temmuz 2014; 9:47:29 >

• Aslında herkes bir 200 300 bin km de araç kullansa, insanların km'ye karşı tabuları yıkılacak ama malesef olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

Aslında herkes bir 200 300 bin km de araç kullansa, insanların km'ye karşı tabuları yıkılacak ama malesef olmuyor.

Bende aracımı 130.000 de sattım ve ne motorda ne alt takımda wen ufak bir sıkıntı yoktu. Yalnız benim aracım 2011 Volvo c30'du. Benim sadece çevremden duyumlarıma göre Peugeot dan biraz tedirginliğim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahas

quote:

Aslında herkes bir 200 300 bin km de araç kullansa, insanların km'ye karşı tabuları yıkılacak ama malesef olmuyor.

Bende aracımı 130.000 de sattım ve ne motorda ne alt takımda wen ufak bir sıkıntı yoktu. Yalnız benim aracım 2011 Volvo c30'du. Benim sadece çevremden duyumlarıma göre Peugeot dan biraz tedirginliğim var.

HDİ motorlar gayet güzel motorlar 190.000 km de ki broadwayimde hiçbirşey yokken yeni nesil bir araçta ne olabilir ki ?
  • Bakımları düzenli yapılıp,insan evladı biri kullandıysa aracı hiç birşey olmaz.

Minimum 200-250 bin km'ye kadar motor anlamında rahat rahat binilir,en kötü olasılık ise turbo'nun değişmesi olur oda 200 bin km civarında.

Aldığın aracın ağır bakımları yapılmışmı yapılmamışmı onu öğren.
  • Eğer bakımları düzenli yapıldı ise hiç bir sorun yaşamassınız.
  • N'olcak ya 100 bin dediğin nedir ki? Hatta yolun büyük bölümünü uzunyolda yapmış olanları var. Onlar şehiriçi 30 bin yapmış olanlardan daha sağlıklıdır emin ol
  • Baski balata degismemisse pazarligi ona gore yapin onun disinda bir problem olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu kilometre düşüren lar olmasa herkes anlayacak 100bin kilometrenin çok düşük bir kilometre olduğunu da.
  • Km ön yargısı aslında bizden önceki kullananın aracı nasıl kullandığını bilmediğimizden oluşuyor Yani normal bir kullanıcının kullandığı veya uzun yolda yapılan km lerden bir sıkıntı yaşanmaz Şu anda satılan araçların büyük bir kısmının km leri zaten düşürüldüğü için yüksek km düşük km ne belli değil aslında
  • Alın hiçbir şey olmaz.Benim İstanbul trafiğinde gördüğüm araçlar satılmıyor her halde bir araç çok rahat 2-3 yılda İstanbul'da kullanan 100.000 kmyi görür.

Alın 100.000 km bakımlı dizel için az bir km bile.
  • quote:

Ne yazni arabalar 200.000 km olunca çöpe mi atılıyor. Piyasadaki 5 yaşından üstündeki araçların yüzde 80i o kmlerde. Bakmayın malum siteye orada arattığınızda ne hikmetse 200.000 üstünde araç yok. Anladınız siz onu
  • quote:

Orijinalden alıntı: AntiFANBOY

quote:

Ne yazni arabalar 200.000 km olunca çöpe mi atılıyor. Piyasadaki 5 yaşından üstündeki araçların yüzde 80i o kmlerde. Bakmayın malum siteye orada arattığınızda ne hikmetse 200.000 üstünde araç yok. Anladınız siz onu

Mesajımı yanlış anlamışsınız, 200 300 binde dahi birşey olduğu yok onu kastettim, en basit örnek taksiler olsa gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Alın hiçbir şey olmaz.Benim İstanbul trafiğinde gördüğüm araçlar satılmıyor her halde bir araç çok rahat 2-3 yılda İstanbul'da kullanan 100.000 kmyi görür.

Alın 100.000 km bakımlı dizel için az bir km bile.

benim 2007 100cc honda scooter bile 43,000kmde hala köpek gibi gidiyor..

o km arabaya az bile
  • Arabanın motorda sorun yaşanmaz ancak 100 bine gelmiş bir Peugeot un satılma sebebi garantisi bitmiş iç mekanda sesler artmış serviste soluduğu hava para olunca satılıyor bende kendi 3008 ve 508 imi bu nedenle sattım çalışan olduğum halde vida sıkmaya 100 lira ucret çıkarıyorlar kısaca tavsiye etmem

• Dizel araç alırken bende senin gibi kafa karışıklığı yaşadım.

Bana açacağı maksimum zararı hesaplamaya çalıştım.

4 enjektör tanesi 400 lira.

Turbo 1200-1500 lira.

Kaliteli bir LPG kiti parası kadar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AntiFANBOY

quote:

Mesajımı yanlış anlamışsınız, 200 300 binde dahi birşey olduğu yok onu kastettim, en basit örnek taksiler olsa gerek

Yok yok yanlış anlamamışım. Sadece yanlış mesajı alıntı yapmışım yani başka msj olmalıydı

• Hocam hdi motorsa ayni motoru kullaniyorum
    aracim 95k yi gecti hic bir sorun yasamadim
    bakim tarihlerine bakin km gecikmesi fazla olmadiysa zamaninda yapildiysa hic bir sorun cikarmaz sorunsuz kullanirsiniz

• Eğer 100.000 km ve üzeri ikinci el bir araç almayı düşünürseniz önce aracın hangi şehirde kullanıldığına bakın. İstanbul-Ankara gibi büyük şehirlerde araçlar şehir içinde daha çok dur-kalk yapar, ama küçük şehirlerde trafik sıkıntısı olmadığından böyle bir sorun olmaz. Bence Peugeot'un yeni nesil motorları gayet iyi ve dayanıklı ayrıca 508 modeli markanın amiral gemisi konumunda olduğundan bu aracın üstünde daha çok çalışıkmıştır (gerek motor, gerek güvenlik sistemleri). Bence küçük şehirde kullanılmışsa almak gayet mantıklı. Umarım yardımcı olmuşumdur .
  • hdi sağlam bir motor.
    2013 1.3 hdi bipper sıfır gelmişti. 13 ayda 80bin oluverdi şehir Konya.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.