Şimdi Ara

FIESTA FRENE BASIP DÖNERKEN GELEN SES

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben forumda yeniyim umarım doğru yere açmışımdır konuyu,

Benim aracımda ( Fiesta ) yaklaşık 1 hafta önce debriyaj seti değişti. Değişmeden önce herhangi bir problem yoktu.
    Bu yapıldıktan 1 - 2 gün sonra frene basıp dönüş yaparken ( özellikle sol tarafa ) ön taraftan sanki bir tel kopması oluyormuşçasına ses geliyor.
    İlk başlarda günde ya 1 kez ya 2 kez yapıyordu, şimdi her frene basıp dönüşlerimde yapıyor.
    Ayrıca bugün lastiğe bir şey sürtüyormuş gibi ses gelmeye başladı. Bu ses hızlandıkça artıyor.

Sebebi ne olabilir arkadaşlar, yardımlarınızı rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler,

• Porya bilyasindan yapar degismesi gerekir degismezse porydan dolayi lastik elinizde kalir porya degisimi sonrasi lastik bu kullsnimda zarar godeceginden yenisini alman gerekir yoksa sesi kesmezsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VOLKANNGUNGORR V kullanıcısına yanıt
    O sesin nereden geldiğini bulduk, sol aks somunu yalama olmuş onu değiştirdik o ses gitti. ondan sonra arabanın sağ ön tarafından uğultu sesi gelmeye başladı. Onun için de her iki teker bilyasını değiştirdim herhalde porya bilyası dediğiniz o olsa gerek.

Bilyalar değiştikten sonra hafif prüzlü bir asfaltta hızla giderken sol ön tekerin oralardan lastiğin asfalta sürtme sesi gibi bir ses gelmeye başladı ( nasıl anlatılır o ses bilmiyorum ama, inik lastikli bisikletle asfaltta gezer gibi bir ses )

Bu ses nereden gelebilir?
  • bilyayı takarken bozmuş olabilir veya bilyada sorun olabilir bir gösterin zaman geçmeden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YASİN.KAPLAN

O sesin nereden geldiğini bulduk, sol aks somunu yalama olmuş onu değiştirdik o ses gitti. ondan sonra arabanın sağ ön tarafından uğultu sesi gelmeye başladı. Onun için de her iki teker bilyasını değiştirdim herhalde porya bilyası dediğiniz o olsa gerek.

Bilyalar değiştikten sonra hafif prüzlü bir asfaltta hızla giderken sol ön tekerin oralardan lastiğin asfalta sürtme sesi gibi bir ses gelmeye başladı ( nasıl anlatılır o ses bilmiyorum ama, inik lastikli bisikletle asfaltta gezer gibi bir ses )

Bu ses nereden gelebilir?

Lastigin kendisinden lastik o kullanimdan zarar gormustur anlamak icin yedek kastigi tak dene sesin gittigini goreceksin o ses gitsin diyorsan lastigi degistirmen gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.