Şimdi Ara

[ÇÖZÜLDÜ] General Mobile E-Tab 4 (MEB Tablet Root) Güncel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
4
Favori
286.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu sitede daha yeniyim hatam olursa kusura bakmayın. Bu yazıda sizlere bu yıl dağıtılan General Mobile Meb tabletlerinin kesin root yöntemini paylaşacağım. Yöntemler tamamen denenmiştir ve kendime aittir şimdiden bu yöntem bizim gibisinden yazan ve düşünenlere gelsin :))))

Öncelikle tabletinizin sıfırlanması gerekmektedir. Sıfırlama aşaması tek aşamalı değildir meb engeli dolayısıyla biraz farklı bir yol izleyeceğiz.Başlıyoruz... Öncelikle tabletinizi kapatın daha sonra normalden farklı olarak güç düğmesi ile ses açma düğmesine aynı anda basılı tutun ve General Mobile yazısını gördüğünüz anda bırakın. Karşınıza farklı bir ekran gelecektir. 3 seçenek bulunan bu ekranda seçenekler arası gezinmek için ses kısma ve ses açma tuşları kullanılmaktadır. Seçeneğe onay vermek için güç düğmesine bir kes basmanız yeterlidir. İlk işlem en alttaki seçenektir. Seçeneğin üstüne gelip güç düğmesine bir kere basmanız işlemi başlatacaktır. Siliniyor ekranı sonunda tabletiniz sormal olarak açılacaktır. Tabletiniz açılır açılmaz normal bir şekilde kapatıp tekrar aynı komutları uygulayarak tekrar alttaki seçeneğe onay verin tekrar siliniyor ekranı sonrası normal açılacaktır ve tekrar aynı işlemleri uygulayarak alttaki seçeneğe onay verin. Alttaki seçeneği 4 defa üst üste yaptıktan sonra bu sefer ortadaki seçeneğe geçiyoruz. Ortadaki seğeneği seçince bu sefer karşınızda birsürü NO yazısı ve bir adet YES.... yazısı görürsunuz yesin üstüne gelip onay verdiğiniz anda asıl sıfırlama işlemi başlayacaktır eğerki siliniyor ekranından sonra tabletiniz normal açılmazsa ve tekrar 3 seçenekli ekrana (recovery menüsü) geri döndüyseniz bu sefer tekrar ortadaki seçeneği yapmanıza gerek yok sadece en üstteki seçenek olan ''reboot now'' seçeneğine onay vermeniz yeterli tabletiniz normal olarak açılacaktır. Fakat yine normal olarak açılırsa tekrar ortadaki seçeneği uygulayın. Uygulama sayısı belli değildir. Tabletiniz siliniyor ekranından sonra sizi tekrar recovery menüsüne yönlendirene kadar ortadaki seçeneği uygulayın. Tabletiniz normal açılmadığı zaman kendinizi siliniyor ekranından sonra tekrar o menüde görürseniz reboot now seçeneği ile tabletinizi yeniden başlatın. Yeniden başlatma sonrası tabletinizin ilk aldığınız haline döndüğünü göreceksiniz sizden internete bağlanıp ebaya kayıt olmanızı isteyecek. (ASLA İNTERNETE BAĞLANMAYIN VE KAYIT YAPMAYA ÇALIŞMAYIN-Eğer internete bağlanırsanız tabletiniz eba tarafından güncellenir ve tekrar sıfırlamanız gerekir).Şimdi ayarlar girmek için 2 yol var.1.yol Kayıt ekranında şarjınız % 14 kalana kadar bekleyin. %14 olduğu anda şarjınız az uyarısı geleceketir. Uyarı geldiğinde pil kullanımına basın. Sizi direk olarak ayarlar ekranına yönlendirecektir. Fakat pil uyarısı gelmediyse tabletinizi kapatın açın açılışta hızlıca gelip gidecektir çok hizlı olmalısınız.Pil kullanimina bastıktan sonra gelistirici olmaya calismayin. Zor oluyor. Dil ve giris kismina gelip klavyeyi 'Q' yapın hızlı bir sekilde. Sonra tekrar MDM ekranına atacaktır. Bir Wi-Fi baglantisina dokunun klavye acildiktan sonra boşluk tusuna basili tutun. Sonra giriş yontemlerini ayarlara dokunun. Bu sizi ayarlar ekranına atacaktır. Siz kapatana kadar kalır. Ayarlar-tablet hakkında kısmında girin. Derleme numarasına 8-9 defa hızlıca basın altta Artık Siz Bir Geliştiricisiniz yazısını gördüğünüzde tablet hakkında kısmının üstünde Geliştirici Seçenekleri açılacaktır. Geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açın.2.yol otg kablosu ile klavye takıp esc ye basınca tablet açılacaktır 1. yolda olduğu gibi hata ayıklamayı açabilirsiniz.Daha sonra sıra root işlemine geliyor. Bilgisayarınıza mobogenie programının bilgisayar sürümünü indirin ve kurun. Programı açın manage my phone kısmına gelin tabletinizi pc ye bağlanın (bu arada bilgisayarınız internete bağlı olsun tabletinizin sürücülerini yükleyecektir) Tabletiniz bağlandığında mobogenie kısa bir süre içinde tanımlayacaktır. Daha sonra manage my phone bölümünden one click root a tıklayın. Root için gerekli birkaç dosya indirdikten sonra size 2 seçenek sunulur root now ve unroot seçenekleri unroot rootu geri almaktır root işlemini geri almak için kullanılır ama cihazınız rootlu değil ise bu seçenek kullanılamaz. Bizim kullanacağımız seçenek Root Now seçeneğidir. Root Now a bastığınızda root işlemi başlar bittiğinde o pencereyi kapatın. Şimdi sıra geldi tabletimizi özgürleştirmeye. Tekrar manage my phone kısmından bu sefer uninstall stock apps e tıklayın sol taraftan sistem uygulamalarını görebilmek için system e tıklayın. Karşınıza tüm sistem uygulamaları gelecektir buradan istediğiniz uygulamayı silmek için uygulamanın sağ tarafında bulunan çöp kutusu simgesini kullanacaksınız. Silmeniz gereken uygulamalar Mdm - Mdm mesajlar - İnstaller Rebooter - Ebasso - MPTP - Ota Updater - Kokpit İnstaller - Mptestgps - Policy Dealer Service. Bu Uygulamaları sildiğinizden emin olduktan sonra tabletinizi yeniden başlatın. Yapılcak son işlem tabletinizde root gerektiren uygulamaları kullanabilmek için gerekli olan kinguser uygulamasını geri getirmek olacak. Tabletinizin tüm uygulamaları bölümüne gelin. Tabletinizi bilgisayara bağlayın. Mobogeniede tekrar manage my phone kısmından kinguser i geri almak için one click root a basın. Bu sefer unroot yapın sonra (buraya dikkat) root now a bastığınız anda gözünüz tabletteki tüm uygulamalarda eliniz kabloda olsun kinguser i (R simgeli) gördüünüz anda kabloyu çekin. Merak etmeyin kinguserin tekar silinmemesi için gereklidir sorun teşkil etmemektedir. Kinguser in silinmediğinden emin olduysanız özgürlüğün keyfini çıkarabilirsiniz.

Yöntem bu kadar. Eğer bir sorununuz olursa gmail adresimden bana ulaşın.

• evad3rs. E kullanıcısına yanıt
    Çözümü biri deneyebilirmi bide sifirlamak istemiyorum kirmisken benim yöntem daha farklı ben hic bir sey silmedim bu yöntem bana ait denmissin ama bir kaç sitede daha gördüm o senmiydin? tabletin güncelleme aldimi ise yara gibi durmuyor ?
  • mumuli97 M kullanıcısına yanıt
    Bu çözümü diğer tek bir sitede ben paylaştım bu yöntemi kendim buldum ve doğal olarak denedim şu an da başka bir tableti rootluyorum tabletin en son güncellemeleri alması durumunda da bu yöntem geçerlidir MEB büyük bir güncelleme yollamadığı sürece de bu yöntem günceldir. Güncel yöntemleri paylaşmaya devam edeceğim ileride.
  • kardesım ya ben dedıklerının hepsını yarıya kadar yapıyom su pil uyarısında gelemdı actım kapadım geldı yakalayamıyorum ama bana özelden ulasırmısın acıl
  • evad3rs. E kullanıcısına yanıt
    dediklerini yaptım usb hata ayıklamayı açtım pc ye taktım ama mobogenie görmüyor bi türlü ne yapmalıyım ?
  • dostum bende mobogenie kısmında takıldım kaldım usb hata ayıklamayı aktif ettim fakat bilgisayara bağladığımda program görmüyor bir türlü. Ne yapmalıyız?
  • Sorun çözüldü. Mobogenie programının eski versiyonunu yukleyin son güncel olanını değil. Tableti görüyor eski versiyon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • süper süper süper :D şuan e-tab4ü kırdığım için aşırı mutluyum teşekkürler kardeşim denemeyenler korkmasın işe yarıyorr

Not olarak mobogenie 2.2.8 sürümü kullanın son sürümlerde uninstall app seçeneği yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byiqqo61 -- 28 Eylül 2014; 18:11:07 >
  • ogt kablsu tabletin kutusundan çıkıyormu yoksa nerden temin edebilirim çünkü şarjı azaltma olayını beceremedim
  • Beyler bildigini uzere okullara e tab 4 dagitildi simdi ben bu tableti sarja takacaktim sarj olmadi sonra başkabir kabloyla denedim meger o kablodad temas varmis fise taktim tablet birden kapandi ve geru acilmadi e sarj da olmuyor neaptim ne ettiysem olmadi herhalde tab kisa devre oldu neyse en son okula garantiye verdim bugun,acaba garantide neaparlar tablete kisadevre cozulebilir bir sirunmu yoksa yenisinimi verirler neolur CEVAPLARİNİZİ BEKLİYORUM

• yardım edermisiniz lütfen tableti açtığımda şarj uyarısı çıkyıyor ama pil kullanımına tkılayamıyorum yani basıyorum ama yinede aktivasyon ekranına geri dönüyor yardım edermisiniz lütfen
  • yeni guncellemeyle bilgisayarsiz nasil yapilir bilen var mi

• yapan yok mu
  • takip.

• pil yüzdesi 14 olayı kesinlikle çalışmıyor.
    otg kablosu deneyeceğim.Oda olmazsa root şu anda imkansız gibi

Kolay bir yolunu bilen varmı özelden yardım edebilir mi.saatlerce uğraştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: evad3rs.

Merhaba arkadaşlar bu sitede daha yeniyim hatam olursa kusura bakmayın. Bu yazıda sizlere bu yıl dağıtılan General Mobile Meb tabletlerinin kesin root yöntemini paylaşacağım. Yöntemler tamamen denenmiştir ve kendime aittir şimdiden bu yöntem bizim gibisinden yazan ve düşünenlere gelsin :))))

Öncelikle tabletinizin sıfırlanması gerekmektedir. Sıfırlama aşaması tek aşamalı değildir meb engeli dolayısıyla biraz farklı bir yol izleyeceğiz.Başlıyoruz... Öncelikle tabletinizi kapatın daha sonra normalden farklı olarak güç düğmesi ile ses açma düğmesine aynı anda basılı tutun ve General Mobile yazısını gördüğünüz anda bırakın. Karşınıza farklı bir ekran gelecektir. 3 seçenek bulunan bu ekranda seçenekler arası gezinmek için ses kısma ve ses açma tuşları kullanılmaktadır. Seçeneğe onay vermek için güç düğmesine bir kes basmanız yeterlidir. İlk işlem en alttaki seçenektir. Seçeneğin üstüne gelip güç düğmesine bir kere basmanız işlemi başlatacaktır. Siliniyor ekranı sonunda tabletiniz sormal olarak açılacaktır. Tabletiniz açılır açılmaz normal bir şekilde kapatıp tekrar aynı komutları uygulayarak tekrar alttaki seçeneğe onay verin tekrar siliniyor ekranı sonrası normal açılacaktır ve tekrar aynı işlemleri uygulayarak alttaki seçeneğe onay verin. Alttaki seçeneği 4 defa üst üste yaptıktan sonra bu sefer ortadaki seçeneğe geçiyoruz. Ortadaki seğeneği seçince bu sefer karşınızda birsürü NO yazısı ve bir adet YES.... yazısı görürsunuz yesin üstüne gelip onay verdiğiniz anda asıl sıfırlama işlemi başlayacaktır eğerki siliniyor ekranından sonra tabletiniz normal açılmazsa ve tekrar 3 seçenekli ekrana (recovery menüsü) geri döndüyseniz bu sefer tekrar ortadaki seçeneği yapmanıza gerek yok sadece en üstteki seçenek olan ''reboot now'' seçeneğine onay vermeniz yeterli tabletiniz normal olarak açılacaktır. Fakat yine normal olarak açılırsa tekrar ortadaki seçeneği uygulayın. Uygulama sayısı belli değildir. Tabletiniz siliniyor ekranından sonra sizi tekrar recovery menüsüne yönlendirene kadar ortadaki seçeneği uygulayın. Tabletiniz normal açılmadığı zaman kendinizi siliniyor ekranından sonra tekrar o menüde görürseniz reboot now seçeneği ile tabletinizi yeniden başlatın. Yeniden başlatma sonrası tabletinizin ilk aldığınız haline döndüğünü göreceksiniz sizden internete bağlanıp ebaya kayıt olmanızı isteyecek. (ASLA İNTERNETE BAĞLANMAYIN VE KAYIT YAPMAYA ÇALIŞMAYIN-Eğer internete bağlanırsanız tabletiniz eba tarafından güncellenir ve tekrar sıfırlamanız gerekir).Şimdi ayarlar girmek için 2 yol var.1.yol Kayıt ekranında şarjınız % 14 kalana kadar bekleyin. %14 olduğu anda şarjınız az uyarısı geleceketir. Uyarı geldiğinde pil kullanımına basın. Sizi direk olarak ayarlar ekranına yönlendirecektir. Fakat pil uyarısı gelmediyse tabletinizi kapatın açın açılışta hızlıca gelip gidecektir çok hizlı olmalısınız.Pil kullanimina bastıktan sonra gelistirici olmaya calismayin. Zor oluyor. Dil ve giris kismina gelip klavyeyi 'Q' yapın hızlı bir sekilde. Sonra tekrar MDM ekranına atacaktır. Bir Wi-Fi baglantisina dokunun klavye acildiktan sonra boşluk tusuna basili tutun. Sonra giriş yontemlerini ayarlara dokunun. Bu sizi ayarlar ekranına atacaktır. Siz kapatana kadar kalır. Ayarlar-tablet hakkında kısmında girin. Derleme numarasına 8-9 defa hızlıca basın altta Artık Siz Bir Geliştiricisiniz yazısını gördüğünüzde tablet hakkında kısmının üstünde Geliştirici Seçenekleri açılacaktır. Geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açın.2.yol otg kablosu ile klavye takıp esc ye basınca tablet açılacaktır 1. yolda olduğu gibi hata ayıklamayı açabilirsiniz.Daha sonra sıra root işlemine geliyor. Bilgisayarınıza mobogenie programının bilgisayar sürümünü indirin ve kurun. Programı açın manage my phone kısmına gelin tabletinizi pc ye bağlanın (bu arada bilgisayarınız internete bağlı olsun tabletinizin sürücülerini yükleyecektir) Tabletiniz bağlandığında mobogenie kısa bir süre içinde tanımlayacaktır. Daha sonra manage my phone bölümünden one click root a tıklayın. Root için gerekli birkaç dosya indirdikten sonra size 2 seçenek sunulur root now ve unroot seçenekleri unroot rootu geri almaktır root işlemini geri almak için kullanılır ama cihazınız rootlu değil ise bu seçenek kullanılamaz. Bizim kullanacağımız seçenek Root Now seçeneğidir. Root Now a bastığınızda root işlemi başlar bittiğinde o pencereyi kapatın. Şimdi sıra geldi tabletimizi özgürleştirmeye. Tekrar manage my phone kısmından bu sefer uninstall stock apps e tıklayın sol taraftan sistem uygulamalarını görebilmek için system e tıklayın. Karşınıza tüm sistem uygulamaları gelecektir buradan istediğiniz uygulamayı silmek için uygulamanın sağ tarafında bulunan çöp kutusu simgesini kullanacaksınız. Silmeniz gereken uygulamalar Mdm - Mdm mesajlar - İnstaller Rebooter - Ebasso - MPTP - Ota Updater - Kokpit İnstaller - Mptestgps - Policy Dealer Service. Bu Uygulamaları sildiğinizden emin olduktan sonra tabletinizi yeniden başlatın. Yapılcak son işlem tabletinizde root gerektiren uygulamaları kullanabilmek için gerekli olan kinguser uygulamasını geri getirmek olacak. Tabletinizin tüm uygulamaları bölümüne gelin. Tabletinizi bilgisayara bağlayın. Mobogeniede tekrar manage my phone kısmından kinguser i geri almak için one click root a basın. Bu sefer unroot yapın sonra (buraya dikkat) root now a bastığınız anda gözünüz tabletteki tüm uygulamalarda eliniz kabloda olsun kinguser i (R simgeli) gördüünüz anda kabloyu çekin. Merak etmeyin kinguserin tekar silinmemesi için gereklidir sorun teşkil etmemektedir. Kinguser in silinmediğinden emin olduysanız özgürlüğün keyfini çıkarabilirsiniz.

Yöntem bu kadar. Eğer bir sorununuz olursa gmail adresimden bana ulaşın.

Öncelikle teşekkür ederim. Paylaşım güzel ama biraz anlatım karışık gibi geldi bana epey uğraştım ama gayet basitmiş:) Bende tecrübemle takıldığım noktaları anlatmak istedim. Aslında anladıktan sonra çok basit ve kısa zamanda oldu benimki. resetlemeden sonra pil durumunu yakalamaya çalışmak gerçekten çok zor hiç uğraşmayın hatta şarj uyarısı için %15 in altına düşmesini beklemeyin. Amaç MDM kurulum ekranını geçip geliştirici modunu açmak. Bunun için en uygunu Otg kablusu ve USB klavye. Resetlemeden sonra MDM kurulumu gelince klavyeden esc yapınca dil seçimi geliyor ve ordan devam edince bağlantıyı filan atlayıp, tablet normal MDM kurulumu olmadan açılıyor ve geliştirci seçenekleri aktif ediliyor. Sonra mobogenie programının yeni sürümüde tam uygun değil. eski versiyonu olması gerekiyor. Birde silinmesi gereken programların hepsini bulamadım veya türkçe isimleri farklı olduğundan " İnstaller Rebooter - Ota Updater - Kokpit İnstaller - Policy Dealer Service" bu programlar yoktu bende. diğerlerini sildim umarım yanlış bir durum oluşmaz.

• Mobogenie 2.2.8 link verin bulamadım

• gorkemirmak G kullanıcısına yanıt
    ben dün root yapmaya çalıştım , cihaz açılıyor mdm ayarlarını yapıyorum ,cihazın kernel butunlugu bozuldu uyarısı veriyor , tablet açılığp kapanınca tum işlemler sil başa geliyor.
    bu işlemi nasıl çözerim + orjinal romu bulan varmı orjinal rom mu atalım.
  • ****/1xx1TXd bunu indirip yapabilirisniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoyaBere

****/1xx1TXd bunu indirip yapabilirisniz

Link çıkmamış. Lütfen mobogenie nin 2.2.8 versiyonunun linkini verin. Tüm interneti taradım ama bulamadım. Yeni versiyonuylada System dosyalarını kaldıramıyorum. Yardım edin lütfen
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.