Şimdi Ara

Uzun Kulaklık Kablosu Sorununu Nasıl Çözeriz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bende shure se 215 var ve kablosu neredeyse ihtiyacım olandan iki kat daha uzun. Piyasadaki kaliteli markaların çoğunda kulaklık kablosu bu şekilde aşırı uzun üretiliyor ve bu kadar insan böyle aşırı uzun kabloyla nasıl kullanıyor düşünmeden edemedim. Baya araştırdım ama forumlara pek bu konuda yazan da olmamış. Bunun bir çözümü yok mu? Bazı arkadaşlar mp3 playera sararak cebine koy diyebilir ama playerım ipod nano 6g o yüzden bu da olmuyor Çözüm önerisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myloo1907 -- 23 Temmuz 2014; 19:50:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benimde arkadaşımın beats solo hd si var oda kısalığından şikayet ediyor 1.3 metre en azında 2 metre olsaydı bende solo hd alacağım banada ses kalitesini artıracak ve 2 2.5 m olan kulaklık kablosu önerir misiniz ? Konunuzu kirlettiysem istediğiniz zaman silebilirim yanıtımı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok hocam ne demek rica ederim istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Yardımcı olmak isterdim ama bu konuda pek bilgim yok ancak googleda kulaklık uzatma kablosu yazıp aratırsanız bir şeyler bulabilirsiniz belki.

• Up...

• Bende techno fi de sennheiser e hd 650 ye sesi daha iyi vermesi için kablo değiştiriyorlardı

• Evet öyle bir şey var kablo upgrade işlemi diyorlar ama bu kulaklıkların kablosu hem pahalı hem de aldığım yine aynı boyutlarda gelicek büyük ihtimalle. Ayrıca Türkiye'de bulunmuyor bu kablolar pek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myloo1907 -- 24 Temmuz 2014; 16:15:32 >
  • myloo1907 M kullanıcısına yanıt
    Türkiyede bulunmuyor mu bu kötü oldu işte :( yurt dışıyla uğraşmak istemem

İki farklı seçenek var.
    1)Kablo örebilirsiniz ama bu yarı yarıya hatta daha fazla düşürür uzunluğunu. Ben Akg K518DJ de yapmıştım süper de olmuştu.
    2)Custom kablo yaptırırsınız. Bu biraz masraflıdır ama Türkiye'de çok başarılı insanlar var. Bu abimiz bu konuda iddalıdır;http://www.techno-fi.net/forum/bolum/audiominor.109/

İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrHolyday -- 24 Temmuz 2014; 18:22:35 >
  • Dediğim şey daha çok shure tarzı markalara ait olan kulaklıklar için geçerli. Sizin kulaklık için internete bakın belki yurtiçi satan birileri vardır.

• DrHolyday D kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle çok teşekkür ederim. Bu konuyu ikinci açışımdı ama kimse yardımcı olmamıştı. İlgilendiğiniz için sağolun. Dediğiniz ürünlere baktım fiyat bayağı tuzlu ancak arkadaşa mesaj attım belki yapılabilecek başka bir şey vardır diye. Sonuçta kablo sağlam tek sorun uzun olması. Peki bu örme olayı nasıl hocam dediğiniz gibiyse o da işimi görebilir sonuçta yarısından fazlası gereksiz kablonun. Tarif eder misiniz nasıl yapıldığını?

Anlatabileceğim birşey değil buyrun buradan -->http://www.youtube.com/watch?v=Rt-m6C5-T0M

Ben de zamanında çok uğraşmıştım ne yapsam ne etsem diye. Umarım yardımcı olmuştur. Kesinlikle iş görür ama kısa olabilir. Bunu engellemek için de örülecek kısım kısa tutulabilir. Sorunuz olursa buradayım. :)
    Teşekkür ederim hocam denicem bunu :-)

Yaparken dikkatli yapın, nazik davranın kabloya zarar gelmesin. Sonunda bi U dönüşü kalacak kabloda onu da çok sıkı yapmayın ki kablo kırılmasın. Onun dışında gayet hoş gözüküyor :)
    hocam dediğiniz gibi yaptım gerçekten çok hoş oldu. bu videoyu bir yerde daha görmüştüm derken onu paylaşan da sizmişsiniz onu farkettim :) çok sağolun...
    Rica ederim. İyi forumlar :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.